رفع مشکل عدم شناسایی کارت شبکه در ویندوز 11؛ فعال سازی کارت شبکه

رفع مشکل عدم شناسایی کارت شبکه در ویندوز 11؛ فعال سازی کارت شبکه حل مشکل کارت شبکه در ویندوز 11 ؛ 6 روش رفع مشکل عدم شناسایی درایور کارت شبکه در ویندوز 11 و نحوه فعال سازی کارت شبکه با آموزش تصویری و گام به گام در سلام دنیا بیاموزید.

درایورهای کامپیوتر نقش مهمی در هر سیستم عامل ایفا می کنند. درایورها فقط هدفشان ایجاد ارتباط بین سیستم عامل و سخت افزار است. بنابراین، اگر هر یک از سخت افزارهای متصل به رایانه شخصی ویندوز شما دچار مشکل شد یا از کار افتاد، به روز رسانی درایورها اولین کاری است که باید امتحان کنید. آیا با خطای «ویندوز نتوانست کارت شبکه را شناسایی کند» مشکل دارید؟ آیا با مشکلات مربوط به شبکه در ویندوز مواجه شده اید؟

خوب،ممکن است دلایل مختلفی برای بروز این خطاها وجود داشته باشد. برخی از رایج ترین دلایل این مشکلات عبارتند از خراب یا قدیمی بودن درایور شبکه، تداخل در برنامه یا سرویس VPN شخص ثالث، به روز رسانی معیوب یا قدیمی ویندوز و موارد دیگر.آیا نمی دانید چگونه می توانید این مشکل را به تنهایی برطرف کنید؟ نگران نباشید ما در این مطلب سلام دنیا، راه حل های مختلفی برای حل مشکل عدم شناسایی درایور کارت شبکه را ارائه کرده ایم که به شما کمک می کند با عیب یابی ساده این خطاها را رفع کنید.

رفع مشکل عدم شناسایی درایور کارت شبکه


حتما بخوانید: روش دانلود و نصب صحیح ویندوز 11 روی کامپیوتر 


 1. کارت شبکه را به صورت دستی فعال کنید (نحوه فعال سازی کارت شبکه)

مرحله 1. روی نماد جستجو در نوار وظیفه ضربه بزنید و  عبارت "Control Panel" را تایپ کنید.حالا کلید Enter را بزنید تا برنامه کنترل پنل راه اندازی شود.

نحوه فعال سازی کارت شبکه 1

مرحله 2. گزینه “Network and sharing center" را انتخاب کنید.

نحوه فعال سازی کارت شبکه 2

مرحله 3. گزینه "Change adapter settings" را که در منوی سمت چپ قرار دارد انتخاب کنید.

نحوه فعال سازی کارت شبکه 3

مرحله 4. حالا پنجره Network Connections روی صفحه ظاهر می شود.

نحوه فعال سازی کارت شبکه 4

مرحله 5. بر روی کارت شبکه راست کلیک کرده و گزینه "Enable" را انتخاب کنید.


حتما بخوانید: رفع مشکل ریستارت شدن ناگهانی کامپیوتر در بازی در ویندوز 11


2. برای حل مشکل عدم شناسایی کار شبکه: درایور کارت شبکه را به روزرسانی کنید

درایورهای شبکه قدیمی، خراب یا گم شده نیز می توانند خطای «Windows Could Not Find a Driver for Network Adapter» را دستگاه شما را ایجاد کنند. بنابراین، اگر دائماً با این خطا در  ویندوز 11 کامپیوتر خود مواجه می شوید، به روز رسانی درایور کارت شبکه می تواند موثر باشد.

مرحله 1. کلیدهای ترکیبی Windows + R را فشار دهید تا کادر محاوره ای Run باز شود.عبارت "Devmgmt.msc" را در جعبه متن تایپ کنید و کلید Enter را بزنید.

حل مشکل عدم شناسایی کار شبکه

مرحله 2. در پنجره Device Manager، "Network Adapters" را انتخاب کنید. روی هر ورودی کلیک راست کرده و «Update Driver» را انتخاب کنید.

حل مشکل عدم شناسایی کار شبکه 2

مرحله 3. دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید و درایورهای شبکه نصب شده روی کامپیوتر خود را به روز کنید. به روز رسانی دستی درایورهای سیستم خیلی خسته کننده به نظر می رسد، اینطور نیست؟ خوب، ما یک پیشنهاد خوب برای شما داریم! ابزار Advanced Driver Updater را بر روی ویندوز کامپیوتر خود دانلود و نصب کنید تا از دردسر ردیابی درایورهای قدیمی، خراب و گم شده نجات پیدا کنید.

نصب ابزار Advanced Driver Updater

ابزار Advanced Driver Updater عملکرد رایانه شما را بهبود می بخشد زیرا به شما امکان می دهد درایورهای دستگاه را به سرعت اسکن، دانلود و بر روی ویندوز نصب کنید. تنها با چند کلیک می توانید تمام درایورهای قدیمی را با کمک این ابزار قدرتمند به روزرسانی کنید.

دانلود ابزار Advanced Driver Updater 

3. برای حل مشکل عدم شناسایی کار شبکه: Power Management Settings را پیکربندی کنید

مرحله 1. کلیدهای ترکیبی Windows + R را فشار دهید تا کادر محاوره ای Run باز شود. Devmgmt.msc را تایپ کرده و Enter را بزنید.

مرحله 2. در پنجره Device Manager، "Network Adapter" را انتخاب کنید. حالا روی کارت شبکه راست کلیک کرده و گزینه "Properties" را انتخاب کنید.

مرحله 3. در پنجره Properties، به تب "Power Management" بروید.

مرحله 4. حالا تیک گزینه “Allow the computer to off this device to save power” را بردارید.

حل مشکل عدم شناسایی کار شبکه 4

مرحله 5. برای ذخیره تغییرات روی دکمه OK را بزنید. کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر.

4. برای حل مشکل عدم شناسایی کار شبکه: سرویس VPN را غیرفعال کنید

آیا ویندوز کامپیوتر شما در حال حاضر به سرویس VPN متصل است؟ ممکن است چند مورد نادر وجود داشته باشد که سرویس VPN شخص ثالث ممکن است با پیکربندی شبکه دستگاه شما تداخل داشته باشد. برای اطمینان از اینکه مشکل از VPN نیست، سعی کنید به طور موقت سرویس VPN را غیرفعال کنید و ببینید آیا این ترفند به رفع خطا کمک می کند یا خیر.


حتما بخوانید: حمله بازپخش (replay) در شبکه چیست


5. برای حل مشکل عدم شناسایی کار شبکه: از ویژگی System Restore استفاده کنید

اگر راه حل های که در قسمت بالا ذکر شده اند برای شما موثر نبودند،می‌توانید از ویژگی System Restore یا «بازیابی سیستم» به‌عنوان آخرین راه‌حل برای بازگرداندن دستگاه خود به حالت نقطه بازیابی که قبلا ایجاد شده، استفاده کنید. در ادامه کاری که شما باید انجام دهید:

مرحله 1. روی نماد جستجو در نوار وظیفه ضربه بزنید و "Create a restore point" را تایپ کنید و Enter را بزنید.

حل مشکل عدم شناسایی کار شبکه 6

مرحله 2. بر روی دکمه "System Restore" ضربه بزنید.

حل مشکل عدم شناسایی کار شبکه 7

مرحله 3. گزینه "Recommended Restore" را انتخاب کرده و روی دکمه "Next" کلیک کنید.

حل مشکل عدم شناسایی کار شبکه 8

مرحله 4. restore point خود را تأیید کنید و روی دکمه "Finish" کلیک کنید.

حل مشکل عدم شناسایی کار شبکه 9

مرحله 5. کامپیوتر شما حالا به یک نقطه بازیابی قبلی بازگردانده می شود تا همه تغییرات آن لغو شود.

نتیجه گیری:

در این مطلب چند راه حل ساده برای رفع خطای "عدم شناسایی کارت شبکه" در ویندوز 11 ارائه شده است. می توانید از هر یک از این راه حل ها برای رفع این پیام خطا استفاده کنید تا ویندوز بتواند به طور خودکار درایور کارت شبکه را شناسایی کند.


مقالات مرتبط:

رفع مشکل اجرا نشدن Auto play در ویندوز 11؛ فعال کردن اتوپلی

5 روش فرمت کردن هارد دیسک در ویندوز 11 با CMD، داس و تنظیمات
 
 

از
2
رای