3 انشا در مورد شهید مرتضی مطهری و روز معلم با مقدمه و نتیجه ساده

3 انشا در مورد شهید مرتضی مطهری و روز معلم با مقدمه و نتیجه ساده انشا در مورد مطهری و روز معلم ؛ 3 انشا درباره شخصیت شهید مرتضی مطهری با مقدمه و نتیجه گیری کوتاه و زیبا به زبان کودکانه و ساده برای کلاس پنجم و همه پایه ها در سلام دنیا بخوانید.

سالرو شهادت استاد مرتضی مطهری به عنوان روز معلم نام گذاری شده است تا از مقام این انسان های شریف و دلسوز قدردانی شود.یکی از موضوعات بسیار خوبی که برای انشا انتخاب می شود انشا در مورد روز معلم است.اما ما در این مطلب سلام دنیا موضوع انشا متفاوتی را برای شما اماده کرده ایم انشا در مورد شهید مطهری کلاس پنجم کوتاه، انشا در مورد شهید مطهری و روز معلم و انشا در مورد شخصیت شهید مطهری به همراه مقدمه و نتیجه. با ما همرا باشید.

1. انشا در مورد شهید مطهری کلاس پنجم کوتاه با مقدمه و نتیجه

مقدمه:

سالروز شهادت استاد و معلم گرامی شهید مطهری به عنوان روز معلم انتخاب شده است تا از مقام این انسان های دلسوز و زحمتکش قدردانی شود.مرتضی مطهری معلمی با اخلاق و خداشناس بود و اعتقاد داشت که دین اسلام باید همانطور که هست به مردم معرف شود.


حتما بخوانید: آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا


بدنه انشا در مورد شهید مطهری کلاس پنجم کوتاه

‌مرتضی مطهری که به استاد مطهری مشهور است در بهمن سال 1298 هجری شمسی در فریمان یکی از شهرهای اطراف شهر مقدس مشهد در یک خانواده اصیل روحانی متولد شد.مرتضی مطهری 4 برادر و دو خواهر داشت و به پدر و مادر خود احترام زیادی می گذاشت،پدرش مرحوم حاج شیخ محمدحسین مطهری که مرد بسیار با تقوا و فاضلی بودند در تربیت شهید مطهری نقش ویژه ای داشتند و به عنوان نخستین معلم در پرورش شخصیت روحی و معنوی استاد در نظر گرفته شده اند.علاقه زیاد شهید مطهری به درس باعث شد که از سنین کودکی به مکتب خانه برود و قرآن و تعلیمات ابتدایی را آموزش ببیند.استاد مطهری بعد از فراگیری دروس مقدماتی و پشت سر گذاشتن مشکلات زیادی برای ادامه تحصیل به قم می رود.

استاد مرتضی مطهری که یک متفکر، محقق، عالم، نویسنده، مدرس و دانشمند اسلام‌شناس بود در راه پیروزی انقلاب اسلامی ایران هم نقش بسیار مهمی داشته است.از مهم ترین کار هایی که استاد مطهری انجام دادند، قیام 15 خرداد بود.بعد از دستگیری امام خمینی، شهید مطهری در یک سخنرانی پر شور انتقادات زیادی بر علیه شاه انجام دادند و به وسیله پلیس دستگیر شد. استاد مطهری بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم به عنوان مشاور دلسوز در کنار امام خمینی حضور داشتند.استاد مرتضی مطهری در به مدت 20 سال در مدرسه سپهسالار و بعد در مدرسه مروی طلاب و محققین علوم و فرهنگ اسلامی زیادی را پرورش دادند.

علاوه بر این استاد مرتضی مهطری در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران نیز مشغول به تدریس بوده اند و شاگردان خوبی تربیت کرده اند.این استاد برجسته کتاب های زیادی نیز نوشته است.استاد مطهری در نهایت پس از سالها تلاش خالصانه در سه شنبه 11 اردیبهشت 1358 به دست گروه فرقان به شهادت رسیدند.بعد از شهادت استاد به پاس زحمات و تلاش های ایشان روز شهادت او را به نام روز معلم نام گذاری کردند.

انشا در مورد شهید مطهری کلاس پنجم کوتاه با مقدمه و نتیجه

نتیجه:

معلمانی مانند شهید مرتضی مطهری با از خودگذشتگی و ایثار سعی کرده اند تا دانش آموزان و دانشجویان آزاد و فرهیخته پرورش دهند تا به جامعه خود خدمت کنند.


حتما بخوانید: 3 انشا درباره روز معلم به زبان ادبی، کودکانه و ابتدایی با مقدمه و نتیجه


2. انشا کودکانه در مورد شهید مرتضی مطهری و روز معلم با مقدمه و نتیجه

مقدمه:

همه انسان های جامعه در هر شغل و جایگاهی که به مردم خدمت می کنند از ارزش بسیار زیادی برخوردار هستند. اما در این میان شغلی مانند معلمی مقام بالاتری دارد چون معلمی شغل انبیا است.

بدنه انشا کودکانه در مورد شهید مرتضی مطهری و روز معلم

انشای امروز به روز معلم و قدردانی از مقام این انسان های شریف و زحمتکش اختصاص دارد، روز معلم روزی است که ما از یکی از انسان‌ های مهم زندگی خود قدردانی می کنیم. معلم‌ها با صبر و حوصله و دقت زیاد جوانه ذاتی انسان را پرورش می دهند و او را در مسیر درست هدایت می کنند.معلمان در حقیقت با علم و دانش خود نور و روشنایی برای ادامه آسان مسیر زندگی ما هستند.معلم ها علاوه بر دروس مدرسه عشق و محبت و صبر و استقامت را نیز به ما می آموزند.در حقیقت آنها مانند پدر و مادری مهربان هستند که با صبر و حوصله برای ما وقت می گذارند و قلم در دست گرفتن را به ما یاد می دهند پله پله با ما همگام می شوند.

گاهی کلافه می شوند اما بازهم با لبخند پر مهر در کنار ما می ایستند.باید بگویم که معلم کسیکه است برای رسیدن مـا بـه جایگاهی والا و لحظاتی شیرین هر سختی را تحمل می کند.یکی از این معلمان دلسوز که تا آخرین لحظه دست از تلاش برای تحصیل و پرورش جوانان ایران برنداشتند شهید استاد مرتضی مطهری بوده اند.با تمام سختی هایی که رژیم شاهنشاهی برای ایشان ایجاد کرده بود بازهم به عنوان یک معلم دلسوز به تربیت جوانان ادامه می دادند.معلمی که روز شهادتش به پاس قدردانی از تلاش بی وقفه اش به نام روز معلم انتخاب شده است.

انشا کودکانه در مورد شهید مرتضی مطهری و روز معلم با مقدمه و نتیجه

نتیجه:

روز 12 اردیبهشت یعنی روز شهادت استاد مرتضی مطهری به عنوان٬ روز معلم انتخاب شده اسـت. همه دانش آموزان هر سال این روز را جشن می گیرند و برای قدردانی از معلم عزیز خود هدیه ای به او تقدیم می کنند. این روز مهم را به معلم عزیزم و همه معلمین و اساتید عزیز ایران تبریک و تهنیت می گویم و آرزوی توفیق توفیق روز افزون برای آنها دارم.

انشا در مورد شخصیت شهید مطهری با مقدمه و نتیجه گیری

مقدمه:

معلمی فقط یک شغل و حرفه نیست،بلکه ذوق و هنر توانمندی اسـت.ارزش معلمی آنقدر زیاد است که در قرآن از معلمی بعنوان جلوه ای از قدرت الهی یاد شده است.خداوند این موهبت را به پیامبران و اولیای پاک خود واگذار کرده است تا بتوانند بشر را به سمت سعادت و خوشبختی هدایت کنند،به همین دلیل تعلیم و تربیت از جایگاه والایی برخوردار است.در این میان چهره های برجسته مانند شهید مرتضی مطهری به عنوان معلمی کوشا و دلسوز هستند که باید به غیر از روز معلم در تمام طول سال از شخصیت او درس بگیریم.


حتما بخوانید: مجموعه 5 انشا در مورد باران با مقدمه و نتیجه گیری 


بدنه انشاء در مورد شخصیت شهید مطهری

شهید آیت اللّه مرتضی مطهری از شخصیتهای برجسته ایران است که در راه تعلیم و تربیت شاگردان آزاد و وارسته تلاش های بسیاری نمودند.در این انشا می خواهم برخی از ویژگی های شخصیتی این استاد گرانقدر را معرفی کنم.از مهمترین ویژگی شخصیتی استاد مطهری می توان به استعداد و نبوغ فوق العاده و قدرت فراگیری زیاد مطالب علمی اشاره کرد.ایشان در سر کلاس های درس خود همیشه فروتن بودند یعنی خود را برتر از دانش اموزان خود نمی دید. برخورد استاد مطهری از دید شاگردانش بسیار متین و توأم با مهربانی بود، او همیشه برای کلاس درس خود ارزش زیادی قائل بود و و برای فضای درس و بحث، همچنین شاگردانشان احترام خاصی قائل می‏شدند.

استاد مطهری به شاگردان خود تجه ویژه ای داشتند و برای آنها وقت می گذاشتند و گاهی برای تدریس به خانه شاگردان خود می رفتند.کلاس های درس استاد مطهری برای شاگردان فضای دلنشینی بود زیرا به انها اجازه می داد تا نظرهای خود را بازگو کنند.در حقیقت شهید مطهری استعداد شاگردان را شکوفا می ساخت.شهید مطهری شخصیت بسیار مهربان و دلسوز داشتند و با شاگردان خود ارتباط گرم و صممی داشتند و به درد و دل آنها گوش می کردند.سادگی و بی پیرایگی استاد باعث شده بود که ایشان برای شاگردان خود به یک الگو تبدیل شوند.

انشا در مورد شخصیت شهید مطهری با مقدمه و نتیجه گیری

نتیجه گیری:

استاد مطهری با شخصیت مهربان و دلسوز خود شاگردان خوب و متعهدی تربیت کردند تا انسان مفیدی برای جامعه خود باشند.این مواردی که من در انشای خود نام بردم تنها بخشی از شخصیت بینظیر استاد مرتضی مطهری بوده است.

سخن پایانی:

امیدواریم بتوانید از انشاهایی که در این مطلب برای شما آماده کردیم برای نوشتن اشا روز معلم خود ایده بگیرید.


مطالب مرتبط:

انشا در مورد فصل بهار با مقدمه و نتیجه گیری

5 انشا درمورد صدای زنگ آخر مدرسه زیبا، ساده و رواناز
40
رای