7 انشا درباره روز معلم به زبان ادبی، کودکانه و ابتدایی با مقدمه و نتیجه

7 انشا درباره روز معلم به زبان ادبی، کودکانه و ابتدایی با مقدمه و نتیجه انشا درباره روز معلم با مقدمه و نتیجه گیری؛ انشا در مورد روز معلم زیبا برای پایه های ابتدایی؛ روش نوشتن 7 نمونه انشاء برای روز معلم به زبان ساده، ادبی و کودکانه را در سلام دنیا بیاموزید.

در این مقاله در سلام دنیا می خواهیم شما با انشا در مورد روز معلم ؛ 7 نوع انشا متفاوت درباره روز معلم برای پایه های ابتدایی و به زبان کودکان و ادبی زیبا برای تمامی پایه ها همراه با مقدمه و نتیجه گیری آشنا کنیم که استفاده های لازم را ببرید. امیداریم از این انشاء ها خوشتان بیاید. با ما همراه باشید.

7 انشا روز معلم با مقدمه بدنه و نتیجه گیری

مقدمه انشا روز معلم:

سلام می کنم بر معلم که مانند مادر می ماند ، مادر به من حرف زدن آموخت و معلم نوشتن و چه صبورانه یکسال با من پا به پا آمد تا از راهی که در آن پانهاده ام جا نمانم.


حتما بخوانید: آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا


بدنه انشا روز معلم:

معلم عزیزم من نفس کشیدن را بلد بودم اما شما به من آموختی که چگونه نفس می کشم، من روزها و شبها را می دیدم و شما به من آموختی که چگونه روز می شود، شب می شود، باران می آید ، زمستان می شود و زمین چگونه می گردد.
معلم خوبم صبورانه به من آموخت که در پس ناملایمات زندگی راهی هموار بیابم تا درون چاه نیفتم. ظلمت را از من دور کرد تا راهم روشن شود، او سوخت تا مسیر من چراغانی شود و من ذره ذره آب شدنش را همچون شمعی روشن نظاره گر بودم.
معلم شغلی را انتخاب کرد اما آن را به چشم حرفه نمی دید برای او معلمی مانند پیامبری است که خداوند به او رسالت داده تا دانش آموزانش را از جهالت بیرون بیاورد، این است که او را صبور کرده تا در برابر حقوق ناچیزی که دریافت می کند خم به ابرو نیاورد.

نتیجه انشا روز معلم:

معلم خوبم ای از مادر صبورتر و از پدر استوارتر من نیز به گفته مولایمان علی (ع) که فرموده اند:به احترام پدر و معلّمت از جا برخیز، گرچه فرمانروا باشى. هر جا که شما را ببینم به احترامتان برمی خیزم و دستتان را می بوسم.

انشا در مورد روز معلم زیبا برای پایه های ابتدایی3

2. انشا در مورد روز معلم زیبا برای پایه های ابتدایی

مقدمه انشا درباره روز معلم:

هر ساله با فرا رسیدن روز شهادت " آیت الله مرتضی مطهری" مقام معلم را پاس می داریم به همین دلیل انشایی در خصوص روز معلم می نگارم و امیدوارم آموزگارم از شنیدن آن لذت ببرد.

بدنه انشا درباره روز معلم:

معلم عزیزم امروز روز شماست و من خوشحالم که می توانیم در این روز از زحمات شما قدر دانی کنیم، معلم خوبم مرا ببخش که بخاطر خجالتی بودنم در طول سال نتوانستم آنطور که باید از شما تشکر کنم.
شما همواره دانش و دانایی خود را بدون هیچ چشم داشتی به ما عرضه می کنید و ما دانش آموزان نیز با خواندن درس هایی که به ما داده اید و گرفتن نمره مورد قبول، سعی در خوشحال کردن شما داریم و می دانیم که آن خوشحالی نیز باز هم به خاطر خودمان است که در آینده بتوانیم فردی مفید برای جامعه مان باشیم.


حتما بخوانید: 5 انشا درمورد صدای زنگ آخر مدرسه


امروز که روز معلم است ما دانش آموزان تلاش می کنیم که خم به ابروی شما نیاید، سعی می کنیم شیطنت را کنار بگذاریم و بیشتر از قبل به حرفهای شما گوش دهیم، دوستتان داریم و از شما که همچون پدر/ مادر ی دلسوز به فکر آینده ما هستید و هر چیزی که به ما می گویید به دلیل بالا بردن سطح علمی ما است، بی نهایت تشکر می کنیم.

نتیجه انشا درباره روز معلم:

معلم عزیزم روزهای پایانی سال تحصیلی در راه است و من امیدوارم که شما را در سال‌های آینده ببینم و از بالا رفتن رتبه هایم در امتحانات به شما بگویم. میدانم هدیه ای که در خور شان شما باشد پیدا نخواهد شد اما سپس مرا بپذیرید، روزتان مبارک باشد معلم عزیزم ای چراغ راه دانش .

انشا در مورد روز معلم زیبا برای پایه های ابتدایی 1

3. انشا در مورد روز معلم زیبا برای پایه های ابتدایی به زبان کودکانه

مقدمه انشا درباره روز معلم

انسان ها از گل خلق شده اند، گلی که نیاز دارد تا آموزگار داشته باشد و پرورانده شود تا در مقابل سختی ها، گرما و سرما و مشکلات دیگر سخت و محکم شود و ریشه بدواند و مانند آجری محکم روی دیوار زندگی و در مشکلات ریز و درشت آن کامل کننده هدف زندگی خود باشد. اما از اول نمی  تواند سریع در یک چشم به هم زدن به این همه دانش برسد تا بتواند مشکلات خود را رفع کند. پس به یک آموزگار (معلم) نیاز دارد، مانند خانواده و پدر و مادر آن را پایه گذاری کنند و با یاد دادن راه و روش های زندگی آن را بالا بیاورند و محک و استوار شد خودش زندگی را ادامه دهد.

انشا در مورد روز معلم زیبا برای پایه های ابتدایی

معلم همان کسی هست که در روز اول مدرسه برای ماندن پیش آن گریه می‌کردیم و در آخرین روزهای پایان سال وقتی زنگ آخر می خورد، برای جدا شدن از آن نیز هم باز گریه می‌ کردیم. گریه روز اول برای ترسیدن و جدا شدن از پدر و مادر و تنها ماندن است چرا که هیچکس را نمیشناسیم و گریه آخر برای جدایی از معلمی مهربان و فداکار که به ما علاقه ای بر پایه علم آموزش و ایثار؛ فداکاری و مهربانی و از خود گذشتگی را داد. معلمی که به ما درس زندگی‌ از سراسر فراز و نشیب‌هایی که دارد و خواهد داشت، که تنها با یادگیری و آموزش و استفاده کردن از تجربه دیگران می‌ توان آن را طی کرد. معلم بهترین آموزش دهنده این موضوع است که مادر دوم همه دانش آموزان است. دانش‌ آموزانی که خود را ناراحت می کنند معلم نیز ناراحت می شود و وقتی خوشحال می شوند آن هم با دانش آموزانش خوشحال می شود و مانند کودکی با آنها بازی می‌ کند تا انرژی دانش آموزانش نیافتد و کلاس کسل کننده نشود.

انشا در مورد روز معلم زیبا برای پایه های ابتدایی

معلم خوب به دانش‌ آموزان یاد می‌ دهد که چگونه در زندگی فردی مفید باشند نه در خانه بلکه در جامعه مفید باشند و با تلاش و کوشش بسیار عالی باعث پیشرفت جامعه خود شوند. او دانش‌آموزان را با دنیای بزرگی آشنا می‌ کند که نباید کم بیاورند و تاریخ گذشتگان را به آنها می‌ آموزد تا از آن درس عبرت بگیرند و طرز درست زیستن را یاد بگیرند و افتخار آفرین باشند. آنها را با کوه‌ ها و دریا ها آشنا می کند تا بردباری و مقاومت را بیاموزند. انسان‌ ها در طول زندگی احتیاج به یک معلم و راهنما دارند تا شمع راه آن ها؛ مشخص کننده راه آن ها باشد و آنها را از نادانی و ستم کاری دور کند. به همین دلیل معلمی شغل انبیا بوده و شغلی مقدس است.


حتما بخوانید: انشا در مورد مادر و مهر مادری کوتاه


4. انشا با موضوع روز معلم به زبان کودکانه با مقدمه و نتیجه

مقدمه انشا با موضوع روز معلم:

روز معلم که می شود به یاد روزهایی می افتم که هیچ نمی دانستم و معلم عزیزم در کلاس اول صبورانه به من نوشتن آموخت، او نه تنها نوشتن بلکه درس زندگی کردن را به من آموخت.

بدنه انشا با موضوع روز معلم:

امروز روز معلم است و من هر چقدر هم فراموشکار باشم معلم کلاس اول خود را فراموش نمی کنم که همچون مادر قلم را به دستانم می سپرد تا نام خود را بیاموزم، من از ایشان ممنونم که برای پیشرفت من چه خون دل‌ها که نخورد. چه کلامی بجا که می گوید معلم مانند شمعی می سوزد و با نور خود مسیر درست را به کودکان می آموزد و ما چقدر قدر ناشناسیم که تنها یک روز از سال به یادش میفتیم و از زحماتش تشکر می کنیم او که ساعت ها برای ما وقت می گذارد.
شاید تا قبل از شیوع بیماری کرونا معلمان تنها چند ساعت در اختیار دانش آموزان بودند اما از زمان شیوع این بیماری آنها نیز شبانه روز جوابگوی دانش آموزان شدند و مانند فرشته ای در خط مقدم دانش علم و آگاهی شان را در اختیار شاگردانشان قرار می دهند. 

نتیجه گیری انشا با موضوع روز معلم:

معلم عزیزم قَدرت را می دانم تو که با تمام سختی هر روز ساعتها ماسک بر دهان صحبت می کردی تمام مسائل درسی را با طمانینه به ما می آموزی و من می دانم ماسک زدن در هوای گرم چقدر سخت است و فقط عشق می تواند این سختی را به شما تحمیل کند. دوستتان دارم و تا ابد بیادتان می مانم.

انشا در مورد روز معلم زیبا برای پایه های ابتدایی2

5. انشا با موضوع روز معلم به زبان کودکانه

به یاد دارم در دوران دبستان معلم من زیر برگه من نوشته بود:

عزیزم از این که توانستم با یاری خدا نوشتن اولین کلماتی که مادرت گفته است و آن ها را به تو آموخته باشم خوشحالم، موفق باشی. من با دیدن این جمله خیلی ذوق زده شدم، چرا که من خوب می دانم همه معلم ها بردبار و صبور هستند و با حوصله زیاد زحمت می کشند تا دانش آموزان چیزهای جدید یاد بگیرند و برای جامعه افتخار آفرین باشند. آن ها چشم ما را به دنیای جدید باز می کنند، تا زندگی کردن را به ما بیاموزند و آن ها فداکار و سخت کوش هستند و در برابر برخی دانش آموزانی که گاهی با شیطنت کردن و بازیگوشی، با درس نخواندن آن ها را اذیت می کنند، مهربانی و بردباری زیادی دارند. معلم ها زحمت می کشند و می دانند یک روز نتیجه زحمت خود را خواهند دید، وقتی که ما در آینده ای نه چندان دور به برخی موفقیت های دست پیدا می کنیم، که در زندگی باعث پیشرفت ما می شوند و به فرد مفیدی در جامعه تبدیل می شویم.


حتما بخوانید: انشا در مورد فصل بهار با مقدمه و نتیجه گیری


گاهی ما دانش آموزان از این که معلم از ما امتحان می گیرد یا تکلیف می دهد ناراحت می شویم و خوشمان نمی آید؛ اما اگر خوب فکر کنیم به این نتیجه می رسیم که همه این ها برای پیشرفت و موفقیت ما لازم هستند چرا که ما می دانیم سخت گیری های معلمان ضرر و زیانی برای ما ندارد، زیرا او مانند مادری است که به خاطر مهربانی زیاد برخی مواقع به ما سخت می گیرد تا آن چیزهایی که باید یاد بگیریم اما در یاد گرفتن آن ها تنبلی و بازیگوشی می کنیم را زودتر یاد بگیریم. معلم عزیزم از شما تشکر می کنم بابت زحمات فراوانی که برای ما می کشید دست شما را می بوسم. برای شما بهترین ها را در زندگی تان آرزو دارم و امیدوارم خدا شما را همیشه سلامت و تندرست نگه دارد و شادی و روزق و روزی زیادی به زندگی شما بدهد.

انشا با موضوع روز معلم به زبان کودکانه

6. انشا درباره روز معلم به زبان ادبی

معلم‌ ها کسانی هستند که با دقت و لطافت بذر جوانه ذاتی انسان ها را پرورش می دهند و راه درست را به آن ها نشان می‌ دهند و زمانی که او را به درختی با مقاومت بالا تبدیل کردند، در مسیر اصلی خود رها می‌ کنند تا به عمل آید و رشد کند. معلم‌ها منبع بسیاری از حس عشق و محبت و صبر و بردباری مانندف مادری مهربان که طفل خود را نوازش می‌ کند، به او درس می‌ دهد و او را پرورش می‌ کند. معلم گاهی مانند پدری سختگیر دانش‌ آموز را به جلو هل می‌ دهد و برخی مواقع او را مورد سرکوفت قرار می‌ دهد و آنگاه که کودک بزرگ شد و راه افتاد در گوشه‌ ای می‌ نشیند و اوج گرفتن او را تماشا می‌ کند و لذت نهایی خود را می برد.

معلم‌ ها همان پیله‌ ای هستند که به دور کرم ابریشم می‌ چرخند و آن را در قنداق خود و در آغوش خود نگه می‌ داند، دقیقاً مانند سپر حفاظتی در مقابل سرما و گرما و در مقابل انواع سختی‌ ها حفاظت می‌ کنند و آنگاه کرم که بال و پر گرفت و بال‌ های رنگارنگ خود را بیرون ریخته و از پروانه جدا می‌ شود و اوج گرفتن او را تماشا می‌ کند و لذت پایانی را می برد. در نهایت بعد از چندین سال‌، زمانی که تمام وجود خود را وقف کودکانش کرد و هر بار مقداری از جوانی‌ اش را به پای آنها گذاشت و زمانی که آن‌ ها را بزرگ کرد و خودش پیر شد درحالی که همه کودکانش او را ترک کرده اند و برای زندگی خود تلاش می کنند. او از این تلاش و موفقیت کودکان خود که پرورششان داده لذت می برد و با روی خوش به زندگی ادامه می دهد.


حتما بخوانید: مجموعه 5 انشا در مورد باران با مقدمه و نتیجه گیری ساده و زیبا


نتیجه گیری انشا درباره روز معلم 

معلم عزیزم … میدانم همه سخت گیری ها ، دعوا ها و نصیحت ها تو برای رشد و پیشرفت ما است. من از صمیم قلب قدردان زحمات عاشقانه شما هستم و برای مقام بلند والای استادی شما ارزش بسیار بالایی قائل هستم. در همه سال ها روز 12 اردیبهشت را به مناسبت روز معلم جشن می‌ گیرند تا از معلم خود سپاس گزاری کنند. من نیز در پاس داشتن مقام معلم این روز را به همه معلمان تبریک می‌ گویم و برایشان احترام قائل هستم چرا که آن ها باعث رشد ما بوده اند.

7. انشا روز معلم ادبی و زیبا

ایستاده بودم در کنار دری تاریک تا کسی بیاید و آن را به دنیای از پرنور باز کند و راه درست را نشانم دهد و چه کسی داناتر از معلم. معلم با سخاوت خورشیدوار و رحمتی بارانسان مرا از کویر نادانی بیرون آورد و در دشت علم راهی نشانم داد که بازگشت از آن نتوانم، او مرا به انتهای آن دشت برد تا عشق و زندگی را به شکلی دیگر ببینم، مرا از دیار شب عبور داد تا سپیده ای نورانی با دریچه ایی از انعکاس رنگین کمانی از دانش برسم.

معلم اولین کسی بود که گل سرخ علم را در قلب من کاشت به او درود می فرستم به او که جاده ها از یادش نمی برند و قلم ها از او می نویسند وقتی که از او می نویسند هیچ کبوتری در میان آن نمی پرد و از عظمت نامش کوه ها به لرزه در می آیند.

معلم عزیزم از هم اکنون برای لحظات دوری اشک خواهم ریخت و به یاد لحظات زیبایی که در کنارت بودم گلبرگ های باغچه مهر را نثارت می کنم، می خواهم نخستین چکه ناودان بلند یک احساس را در قالب کلامی از جنس تنفس باغچه های معصوم یاس روی حجم سپید یک دفتر بریزم و آن را با لهجه همه پروانه صفت های این گیتی بی انتها به آستان نیلوفری قلب زلالتان هدیه کنم.

انشا در مورد روز معلم زیبا برای پایه های ابتدایی4

سخن آخر

با انشاهای متفاوت اما با موضوعی یکسان آشنا شدید، روز معلم را می توانید با نوشتن یکی از این انشاهای برای خود و معلمتان بیادماندنی تر کنید.


مقالات مرتبط:

45 نقاشی روز معلم کودکانه ساده

50 کاردستی روز معلم ساده و شیک با نمد و کاغذ رنگی 

بهترین هدیه روز معلم؛ 62 ایده کادو روز معلماز
33
رای