3 انشا درباره روز معلم به زبان ادبی، کودکانه و ابتدایی با مقدمه و نتیجه

3 انشا درباره روز معلم به زبان ادبی، کودکانه و ابتدایی با مقدمه و نتیجه انشا درباره روز معلم با مقدمه و نتیجه گیری؛ با روش نوشتن 3 نمونه انشاء برای روز معلم به زبان ساده، ادبی و کودکانه مناسب برای همه پایه های ابتدایی را در سلام دنیا بیاموزید.

در این مقاله در سلام دنیا می خواهیم شما با 3 نوع انشا متفاوت درباره روز معلم برای پایه های ابتدایی و به زبان کودکان و به زبان ادبی آشنا کنیم که استفاده های لازم را ببرید. امیداریم از این انشاء ها خوشتان بیاید. با ما همراه باشید.

مقدمه انشا درباره روز معلم

انسان ها از گل خلق شده اند، گلی که نیاز دارد تا آموزگار داشته باشد و پرورانده شود تا در مقابل سختی ها، گرما و سرما و مشکلات دیگر سخت و محکم شود و ریشه بدواند و مانند آجری محکم روی دیوار زندگی و در مشکلات ریز و درشت آن کامل کننده هدف زندگی خود باشد. اما از اول نمی  تواند سریع در یک چشم به هم زدن به این همه دانش برسد تا بتواند مشکلات خود را رفع کند. پس به یک آموزگار (معلم) نیاز دارد، مانند خانواده و پدر و مادر آن را پایه گذاری کنند و با یاد دادن راه و روش های زندگی آن را بالا بیاورند و محک و استوار شد خودش زندگی را ادامه دهد.


حتما بخوانید: آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا


انشا در مورد روز معلم زیبا برای پایه های ابتدایی

معلم همان کسی هست که در روز اول مدرسه برای ماندن پیش آن گریه می‌کردیم و در آخرین روزهای پایان سال وقتی زنگ آخر می خورد، برای جدا شدن از آن نیز هم باز گریه می‌ کردیم. گریه روز اول برای ترسیدن و جدا شدن از پدر و مادر و تنها ماندن است چرا که هیچکس را نمیشناسیم و گریه آخر برای جدایی از معلمی مهربان و فداکار که به ما علاقه ای بر پایه علم آموزش و ایثار؛ فداکاری و مهربانی و از خود گذشتگی را داد. معلمی که به ما درس زندگی‌ از سراسر فراز و نشیب‌هایی که دارد و خواهد داشت، که تنها با یادگیری و آموزش و استفاده کردن از تجربه دیگران می‌ توان آن را طی کرد. معلم بهترین آموزش دهنده این موضوع است که مادر دوم همه دانش آموزان است. دانش‌ آموزانی که خود را ناراحت می کنند معلم نیز ناراحت می شود و وقتی خوشحال می شوند آن هم با دانش آموزانش خوشحال می شود و مانند کودکی با آنها بازی می‌ کند تا انرژی دانش آموزانش نیافتد و کلاس کسل کننده نشود.

انشا در مورد روز معلم زیبا برای پایه های ابتدایی

معلم خوب به دانش‌ آموزان یاد می‌ دهد که چگونه در زندگی فردی مفید باشند نه در خانه بلکه در جامعه مفید باشند و با تلاش و کوشش بسیار عالی باعث پیشرفت جامعه خود شوند. او دانش‌آموزان را با دنیای بزرگی آشنا می‌ کند که نباید کم بیاورند و تاریخ گذشتگان را به آنها می‌ آموزد تا از آن درس عبرت بگیرند و طرز درست زیستن را یاد بگیرند و افتخار آفرین باشند. آنها را با کوه‌ ها و دریا ها آشنا می کند تا بردباری و مقاومت را بیاموزند. انسان‌ ها در طول زندگی احتیاج به یک معلم و راهنما دارند تا شمع راه آن ها؛ مشخص کننده راه آن ها باشد و آنها را از نادانی و ستم کاری دور کند. به همین دلیل معلمی شغل انبیا بوده و شغلی مقدس است.


حتما بخوانید: انشا در مورد مادر و مهر مادری کوتاه


انشا با موضوع روز معلم به زبان کودکانه

به یاد دارم در دوران دبستان معلم من زیر برگه من نوشته بود:

عزیزم از این که توانستم با یاری خدا نوشتن اولین کلماتی که مادرت گفته است و آن ها را به تو آموخته باشم خوشحالم، موفق باشی. من با دیدن این جمله خیلی ذوق زده شدم، چرا که من خوب می دانم همه معلم ها بردبار و صبور هستند و با حوصله زیاد زحمت می کشند تا دانش آموزان چیزهای جدید یاد بگیرند و برای جامعه افتخار آفرین باشند. آن ها چشم ما را به دنیای جدید باز می کنند، تا زندگی کردن را به ما بیاموزند و آن ها فداکار و سخت کوش هستند و در برابر برخی دانش آموزانی که گاهی با شیطنت کردن و بازیگوشی، با درس نخواندن آن ها را اذیت می کنند، مهربانی و بردباری زیادی دارند. معلم ها زحمت می کشند و می دانند یک روز نتیجه زحمت خود را خواهند دید، وقتی که ما در آینده ای نه چندان دور به برخی موفقیت های دست پیدا می کنیم، که در زندگی باعث پیشرفت ما می شوند و به فرد مفیدی در جامعه تبدیل می شویم.

گاهی ما دانش آموزان از این که معلم از ما امتحان می گیرد یا تکلیف می دهد ناراحت می شویم و خوشمان نمی آید؛ اما اگر خوب فکر کنیم به این نتیجه می رسیم که همه این ها برای پیشرفت و موفقیت ما لازم هستند چرا که ما می دانیم سخت گیری های معلمان ضرر و زیانی برای ما ندارد، زیرا او مانند مادری است که به خاطر مهربانی زیاد برخی مواقع به ما سخت می گیرد تا آن چیزهایی که باید یاد بگیریم اما در یاد گرفتن آن ها تنبلی و بازیگوشی می کنیم را زودتر یاد بگیریم. معلم عزیزم از شما تشکر می کنم بابت زحمات فراوانی که برای ما می کشید دست شما را می بوسم. برای شما بهترین ها را در زندگی تان آرزو دارم و امیدوارم خدا شما را همیشه سلامت و تندرست نگه دارد و شادی و روزق و روزی زیادی به زندگی شما بدهد.

انشا با موضوع روز معلم به زبان کودکانه

انشا درباره روز معلم به زبان ادبی

معلم‌ ها کسانی هستند که با دقت و لطافت بذر جوانه ذاتی انسان ها را پرورش می دهند و راه درست را به آن ها نشان می‌ دهند و زمانی که او را به درختی با مقاومت بالا تبدیل کردند، در مسیر اصلی خود رها می‌ کنند تا به عمل آید و رشد کند. معلم‌ها منبع بسیاری از حس عشق و محبت و صبر و بردباری مانندف مادری مهربان که طفل خود را نوازش می‌ کند، به او درس می‌ دهد و او را پرورش می‌ کند. معلم گاهی مانند پدری سختگیر دانش‌ آموز را به جلو هل می‌ دهد و برخی مواقع او را مورد سرکوفت قرار می‌ دهد و آنگاه که کودک بزرگ شد و راه افتاد در گوشه‌ ای می‌ نشیند و اوج گرفتن او را تماشا می‌ کند و لذت نهایی خود را می برد.


حتما بخوانید: انشا در مورد فصل بهار با مقدمه و نتیجه گیری


معلم‌ ها همان پیله‌ ای هستند که به دور کرم ابریشم می‌ چرخند و آن را در قنداق خود و در آغوش خود نگه می‌ داند، دقیقاً مانند سپر حفاظتی در مقابل سرما و گرما و در مقابل انواع سختی‌ ها حفاظت می‌ کنند و آنگاه کرم که بال و پر گرفت و بال‌ های رنگارنگ خود را بیرون ریخته و از پروانه جدا می‌ شود و اوج گرفتن او را تماشا می‌ کند و لذت پایانی را می برد. در نهایت بعد از چندین سال‌، زمانی که تمام وجود خود را وقف کودکانش کرد و هر بار مقداری از جوانی‌ اش را به پای آنها گذاشت و زمانی که آن‌ ها را بزرگ کرد و خودش پیر شد درحالی که همه کودکانش او را ترک کرده اند و برای زندگی خود تلاش می کنند. او از این تلاش و موفقیت کودکان خود که پرورششان داده لذت می برد و با روی خوش به زندگی ادامه می دهد.

نتیجه گیری انشا درباره روز معلم 

معلم عزیزم … میدانم همه سخت گیری ها ، دعوا ها و نصیحت ها تو برای رشد و پیشرفت ما است. من از صمیم قلب قدردان زحمات عاشقانه شما هستم و برای مقام بلند والای استادی شما ارزش بسیار بالایی قائل هستم. در همه سال ها روز 12 اردیبهشت را به مناسبت روز معلم جشن می‌ گیرند تا از معلم خود سپاس گزاری کنند. من نیز در پاس داشتن مقام معلم این روز را به همه معلمان تبریک می‌ گویم و برایشان احترام قائل هستم چرا که آن ها باعث رشد ما بوده اند.


مطالب مرتبط:

5 انشا درمورد صدای زنگ آخر مدرسه زیبا، ساده و روان

مجموعه 5 انشا در مورد باران با مقدمه و نتیجه گیری ساده و زیبا
 

از
3
رای