انشا درباره معنی ضرب المثل با یک گل بهار نمیشه، داستان و انگلیسی آن

انشا درباره معنی ضرب المثل با یک گل بهار نمیشه، داستان و انگلیسی آن معنی ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود، چیست؛ با داستان ضرب المثل با یک گل بهار نمیشه به انگلیسی، بازآفرینی، شعر، انشا در مورد ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود در سلام دنیا آشنا شوید.

یکی از ضرب المثل های رایج در زبان فارسی ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود است، در این مطلب از سلام دنیا درباره معنی ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود، چیست؟ ضرب المثل با یک گل بهار نمیشه به انگلیسی، بازآفرینی ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود، انشا در مورد ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود، شعر با یک گل بهار نمیشه صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

معنی ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود، چیست

ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود به این معنی می باشد که با تلاش یک نفر موفقیتی کلی بدست نمی آید و تمامی افراد برای رسیدن به هدف باید تلاش کنند و یا با دیدن یک نکته مثبت درباره یک چیز نمی توان گفت که ماهیت آن چیز صددرصد عالیست یا بدون هیچ ایراد است و فقط یک گل در باغ نمی تواند مژده رسیدن بهار را بدهد. 

از ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود در مواقعی استفاده می شود که فردی برای بهتر شدن شرایط زندگی اش فقط به خودش فکر کند و به مسائل اطرافش بی اعتنا باشد در صورتی که تمامی عوامل و شرایط برای داشتن یک زندگی ایده آل لازم می باشد، این ضرب المثل مصداق ضرب المثل یک دست صدا ندارد نیز می باشد.


حتما بخوانید: انشا درباره ضرب المثل «سالی که نکوست از بهارش پیداست»


ضرب المثل با یک گل بهار نمیشه به انگلیسی

معنی لغوی ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود " Not with a spring flower " می شود اما اگر ضرب المثل مصداق مثل با یک گل بهار نمی شود به زبان انگلیسی بخواهیم می توانیم از ضرب المثل زیر استفاده کنیم که در مفهوم یکی می باشند.

" One swallow doesn’t make summer meaning "
ترجمه : " آمدن یک پرستو به معنی رسیدن تابستان نیست "

معنی ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود

بازآفرینی ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود

داستان از آنجایی شروع می شود که ارث زیادی به یک جوان می رسد و او با ولخرجی ها و بدخرجی هایش تمام ثروتش را به باد می دهد و برای روزهای پیری و کوری و مبادای خود هیچ نمی گذارد. دوستانش نیز دوستان بند کیفش بودند و تا زمانی که مال و ثروت داشت رفیقش بودند و به محض اینکه تمام دارایی اش تمام شد او را رها کردند و دیگر سمت او نیامدند و او در فقر و نداری دست و پا می زد، نه اجاقی که گرمش کند و نه غذایی که سیرش کند، تنها یک روانداز داشت که با آن خود را در زمستان گرم نگه می داشت.


حتما بخوانید: انشا درباره معنی ضرب المثل «کوه به کوه نمیرسد آدم به آدم میرسد»


روزیکه همانطور روانداز بر دوش و گرسنه کنار بوته ای نشسته و زیر درختی سایه گزیده بود، دید روی درخت پرستویی لانه دارد، با دیدن پرستو به خیال اینکه بهار آمده و هوا رو به گرمیست رو انداز خود را به چند سکه فروخت و با آن مقداری غذا تهیه کرد و خود را سیر کرد. اما غافل از اینکه سرمای شدیدی در راه می باشد، با آمدن چند روز یخبندان و سرد فهمید که نباید با دیدن یک بوته و لانه پرنده ای فکر می کرد که بهار آمده و دیگر احتیاجی به لباس گرم نخواهد داشت و بر خود لعنت فرستاد. مدتی بعد که دوباره از کنار آن درخت عبور می کرد پرستو را دید که جسمش در اثر سرما یخ زده است، جوان رو به جنازه پرستو می کند و می گوید : " پرستوی بدبخت ، هم خودت را به کشتن دادی و هم مرا بیچاره کردی." 

انشا ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود

انشا در مورد ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود

موضوع انشا : ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود!

مقدمه : از نشانه های آمدن بهار باز شدن گل ها می باشد، اما ظاهرا باز شدن تنها یک گل به معنای آمدن بهار نیست و برای داشتن بهار احتیاج به نشانه های بیشتری می باشد.

متن انشا: برای رسیدن به هدف و یا جهانی ایده آل باید از خود شروع کرد و هر کسی به نوبه خود باید تلاش کند اما این کافی نیست تلاش هم چون یک دومینو به دیگران انتقال داده شود همانطور که مهره های دومینو برای رسیدن به هدف و یک شکل واحد به هم فشار می آورند و یکدیگر را هل می دهند و هر فرد نیز در جامعه برای رسیدن به جامعه ای زیبا و بی بدیل به دیگر شهروندان و افراد جامعه کمک باید کند تا به اهداف شخصی خود نیز برسد، زیرا که با یک گل بهار نمی شود.

شعر با یک گل بهار نمیشه

در ادامه دو بیت شعر از شاعر کشورمان اشرف محمدی می خوانیم که در شعرشان از ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود در وصف امام زمان (عج)  استفاده کرده است:

" جلوه گل عندلیبان را غزل خوان می کند

نام مهدی صد هزاران درد درمان میکند

مدعی گوید که با یک گل نمی گردد بهار

من گلی دارم که عالم را گلستان می کند "

سخن آخر 

در این مطلب با داستان و کاربرد ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود آشنا شدید، برای انشانویسی درباره این موضوع می تواند هرطور که متوجه شدید ایده بگیرید و انشایی بنویسید که حاصل نتیجه گیری خودتان باشد.


مقالات مرتبط:

معنی ضرب المثل «جوینده یابنده است»، داستان، نقاشی و معادل انگلیسی

انشا در مورد معنی ضرب المثل بار کج به منزل نمی رسد
 


 

از
6
رای