انشا در مورد معنی ضرب المثل زمین گرده، نوبت منم میشه + داستان

انشا در مورد معنی ضرب المثل زمین گرده، نوبت منم میشه + داستان معنی ضرب المثل زمین گرده نوبت منم میشه چیست؛ معادل ضرب المثل زمین گرده به انگلیسی، داستان، مثل نویسی و گسترش و انشا در مورد معنی ضرب المثل زمین گرده، نوبت منم میشه در سلام دنیا بخوانید.

ضرب المثل زمین گرده نوبت منم میشه کنایه از این است اگر کسی بدی برای دیگری بخواهد اول خودش گرفتار آن بدی خواهد شد، در حقیقت هر کسی بازتاب عمل خودش را در این دنیا مشاهده می کند پس بهتر است برای هم بد نخواهیم. برای آشنایی بهتر با معنی و مفهوم ضرب المثل زمین گرده، نوبت منم میشه در ادامه این مطلب سلام دنیا داستان و مثل نویسی و انشا در مورد معنی این ضرب المثل با مقدمه و نتیجه گیری ارائه کرده ایم.

معنی ضرب المثل زمین گرده نوبت منم میشه چیست

این ضرب المثل برای کسی به کار می رود که در حق کسی بدی کرده و فکر می کند بدی کارش فقط برای دیگران است، اما اصلا اینطور نیست چون هر عملی یک عکس العملی دارد، اگر انسان‌ها به هم خوبی کنند، خوبی می‌بینند ولی اگر در حق کسی ظلمی کنند تاوانش را پس می‌دهند.


حتما بخوانید: انشا درباره معنی ضرب المثل عقلش به چشمش است


ضرب المثل زمین گرده به انگلیسی

در زبان انگلیسی اصطلاح it’s a small world معادل ضرب المثل زمین گرده می باشد و برای رساندن این مفهوم به کار می رود.

ضرب المثل زمین گرده به انگلیسی

داستان و مثل نویسی مفهوم ضرب المثل زمین گرده

روزی دو رفیق صمیمی در دانشگاه شهر دیگری قبول شدند و برای اقامت در این شهر دنبال خانه اجاره ای می گشتند. برای اجاره کردن خانه با صاحب خانه ای گفتگو کردند اما صاحب خانه اصلا با شرایط دانشجوها کنار نمی آمد و سر همین مسئله آنها باهم بحث کردند و این موجب شد که صاحب خانه برای اجاره با آنها به توفق نرسد و دانشجوها در آن هوای سرد بیرون ماندند.این ماجرا گذشت و دانشجوها با تلاش خودشان خانه ای برای خود اجاره کردند یک روز که از دانشگاه به خانه برمی گشتند پیرمرد صاحب خانه را دیدند که در گوشه ای از خیابان خوابیده، با خودشان فکر کردند و گفتند یک روز او ما را از خانه بیرون کرد و در هوای سرد بیرون ماندیم و غذاب کشیدیم ولی حالا خودش گرفتار همین نیت بد خودش شد، پس راست است که می گویند زمین گرد است.


حتما بخوانید: انشا درباره معنی ضرب المثل عروس نمیتوانست برقصد می گفت زمین کج است


گسترش و انشا در مورد معنی ضرب المثل زمین گرده، نوبت منم میشه با مقدمه و نتیجه گیری

مقدمه:

امام علی ع فرمودند: آنچه بر خود مى پسندى براى مردم نيز بپسند و آنچه براى خود نمى پسندى براى آنها نيز نپسند! فرمایش حکیمانه امام علی به این نکته اشاره دارد که اگر دوست نداری با تو رفتار بدی شود با دیگران هم این کار را انجام نده چون اگر کسی بدی دیگری را بخواهد اول خودش گرفتار آن بدی می‌شود، پس بهتر است هر چیزی که برای خودمان می‌خواهیم برای دیگران هم بخواهیم.

بدنه:

زمین گرد است یعنی چه، یعنی زمین به شکل دایره است که مدام در حال چرخش است، در حقیقت از هر نقطه‌ای شروع کنید دوباره به همان نقطه می‌رسید.برای مثال اگر به فردی ضرر یا آزاری برسانید آن ضرر روزی به خودتان باز میگردد و یا برعکس اگر در حق کسی کار خوبی انجام دهید یک روزی آن خوبی دوباره نصیب خودتان می شود،چون هر عملی یک عکس العملی دارد. بالاخره شرایط همه آدم ها تغییر می‌کند و ما انسان ها چه پیر و چه جوان نباید فکر کنیم که همیشه وضعیت ما ثابت می ماند. برای مثال اگر ثروتمند هستید فکر نکنید که همیشه تا پایان عمر این ثروت با شما همراه است، چرا چون ممکن است روزی همه این دارایی ها را از دست بدهیم. پس بهتر است در زمان توانگری دست انسان های نیازمند و محتاج یا افرادی که دچار مشکل شده اند را بگیرید و به فکر آدم های دیگر هم باشید تا در زمان سختی کارهای خوبی که انجام دادید به کمک تان بیایند.

نتیجه گیری:

زمین گرد است هر چقدر هم که بچرخید دوباره به نقطه اول بازمیگردید اگر برای کسی چاله ای کنده باشید یا به اصطلاح کار بدی در حق کسی کرده باشید اول خودتان گرفتار بدی عمل تان می شوید اما برعکس اگر کار خوبی انجام داده باشید نتیجه خوبی را می بینید پس همیشه باید مراقب گفتار، کردار و اعمال خود باشید.

انشا در مورد معنی ضرب المثل زمین گرده، نوبت منم میشه

سخن پایانی:

به پایان یک ضرب المثل دیگر رسیدیم این ضرب المثل هم مانند همه مثل ها پند و اندرز زیبایی در خود دارد و مفهوم کلی آن این است که چه پیر و چه جوان باید مراقب رفتار و کارهایمان باشیم و سعی کنیم برای همه خوب بخواهیم تا این خوبی را در زندگی خودمان هم ببینیم.


مطالب مرتبط:

معنی ضرب المثل یا رب مبادا که گدا معتبر شود

آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشااز
3
رای