تاریخ دقیق روز جهانی صلح در تقویم چه روزی است؛ علامت صلح جهانی

تاریخ دقیق روز جهانی صلح در تقویم چه روزی است؛ علامت صلح جهانی روز جهانی صلح چه روزی است؛ با تاریخ دقیق روز جهانی صلح در تقویم 1401 و به شمسی، میلادی، قمری و علامت صلح جهانی با دست، نماد صلح در ایران، ساعت صلح و علت نامگذاری آن در سلام دنیا آشنا شوید.

در تقویم جهانی روزی به نام صلح وجود دارد، در این مطلب از سلام دنیا درباره موضوعات روز جهانی صلح چه روزی است؟ تاریخ دقیق روز جهانی صلح در تقویم سال 1401 ایران چه روزی است، روز جهانی صلح به شمسی، روز جهانی صلح به میلادی، روز جهانی صلح به قمری، علامت صلح جهانی، علامت صلح جهانی با دست، روز ساعت صلح جهانی، نماد صلح در ایران، علت نامگذاری روز جهانی صلح صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

روز جهانی صلح چه روزی است

در تقویم جهانی روز 21 سپتامبر روز جهانی صلح عنوان شده است. 

تاریخ دقیق روز جهانی صلح در تقویم سال 1401 ایران چه روزی است

در تقویم ایران روز جهانی صلح هم زمان با روز 30 شهریور سال 1401 می شود.

روز جهانی صلح چه روزی است

روز جهانی صلح به شمسی

روز جهانی صلح در تقویم شمسی برابر است با روز چهار شنبه 30 ماه شهریور سال 1401


حتما بخوانید: متن درباره صلح جهانی با جملات زیبا


روز جهانی صلح به میلادی

روز جهانی صلح در تقویم میلادی برابر است با روز 21 ماه سپتامبر سال  2022

روز جهانی صلح به قمری

روز جهانی صلح در تقویم شمسی برابر است با روز 24 ماه صفر سال 1444

علامت صلح جهانی

سه خط در وسط دایره به عنوان نماد صلح ترسیم شده است، این نماد یک نشان جهانی است، این علامت اولین بار در سال 1958 به کار گرفته شد، در آن زمان بریتانیایی هایی که در میدان ترافالگار حضور داشتند از آن نماد برای اعتراض به استفاده از صلاح‌های هسته‌ای استفاده کردند. پس از آن در سال 1960 نیز آمریکایی‌ها در جهت مخالفت جنگ آمریکا و ویتنام استفاده کردند.

علامت سه خط در وسط دایره از حروف ابتدای دو کلمه Nuclear Disarmament که معنای خلع‌ سلاح‌های هسته‌ای می باشد، انتخاب شده است و به ممنوعیت جنگ با تمامی صلاح ها اختصاص دارد.

علامت جهانی صلح

علامت صلح جهانی با دست

درست زمانی که فرانسوی ها در جنگ های صدساله کشورشان با انگلستان آنها را تهدید به قطع انگشتانشان کردند و انگلیسی ها برای نشان دادن انگشتان سالم خود بعد از جنگ این علامت را نشان می دادند که چرچیل نیز در جنگ جهانی دوم این علامت را بارها نشان داد و به عنوان علامت صلح شناخته شد.

علامت جهانی صلح با دست

روز ساعت صلح جهانی

هر ساله از ساعت 11:30 شب 31 دسامبر تا 12:30 بامداد صبح اول ژانویه روز بعد ساعت صلح جهانی انتخاب شده است، این ساعت به عنوان رسیدن به دنیایی بدون جنگ عنوان شده .

نماد صلح در ایران

گل نیلوفر از گذشته نماد صلح و شادی بوده این گل که در آب زندگی می کند که نماد آناهیتا ( بانوی آب ) می باشد و به عقیده بسیاری 12 گلبرگ دارد که 12 ماه سال عنوان شده است، این گل روزها باز و شبها بسته می شود به همین دلیل به خورشید و زندگی را نیز تشبیه شده است.

نماد صلح در ایران

علت نامگذاری روز جهانی صلح

در تقویم مناسبت های جهانی روز 21 سپتامبر به عنوان روز جهانی صلح انتخاب شده است، این انتخاب تحت نظر سازمان ملل متحد می باشد، در جلسه پنجاه و هفتم مجمع عمومی یعنی در چهل و یکسال گذشته (1981) این روز تصویب و همزمان با بازگشایی جلسه عمومی سازمان ملل متحد به عنوان ” روز جهانی صلح” برگزیده شد، صلح یک هدف جهانی است.

سخن آخر

هدف از انتخاب روز جهانی صلح تنها قرار داردن یک روز خالی از هرگونه تنش و جنگ با صلاح نیست که هر روز از این دنیا اگر به دون جنگ باشد زیباست.


مطالب مرتبط:

رسیدن به صلح درونی و آرامش ذهن با 15 روش ساده

متن تبریک روز جهانی ناشنوایان با جملات زیبا و زبان اشاره
 

از
3
رای