رسیدن به صلح و آرامش درونی با 15 روش ساده و کارآمد

رسیدن به صلح و آرامش درونی با 15 روش ساده و کارآمد بخشی از استرس و اضطراب ها از دنیای بیرون به ما تزریق نشده اند بلکه این ما هستیم که آنها را ساخته و پرداخته ایم. می توانیم با رسیدن به صلح درونی این عوامل را نابود کنیم.

ساده سازی زندگی یکی از مراحل صلح درونی است. ساده سازی ماندگار، یک رفاه درونی و بیرونی را ایجاد می کند که در زندگی هماهنگی ایجاد می کند. پیس پیلگریم 

صلح نتیجه بازآموزی ذهن شما است تا زندگی را همانطور که هست، پردازش کنید، نه آنطورکه فکر می کنید باید باشد. وین دایر

زندگی روزانه می تواند شلوغ، گیج کننده و گاهی خسته کننده می شود.
ممکن است گاهی اوقات احساس آرامش درونی و آرامش بیشتری در زندگی، آرزوی ناامید کننده ای باشد. اما لازم نیست که اینطور باشد. تغییرات کوچک و هوشمند می تواند در طول زمان تفاوت بزرگی ایجاد کند.

صلح درونی
15 راهنمایی برای یافتن صلح و آرامش بیشتر در زندگی روزمره

1. محدودیت هایی تنظیم کنید

اگر زندگی شما بیش از حد شلوغ باشد، ممکن است نیاز به تنظیم برخی محدودیت ها داشته باشید. پس از انجام بعضی از چیزهای کم اهمیت تر، اجتناب کنید.
محدودیت هایی برای دفعات بازدید از صندوق ورودی، اینستگرام، توییتر و غیره در هر روز تعیین کنید.


2. یک تکنیک آرامش بخش که بکار شما می آید پیدا کنید

من تنفس شکمی و تمرین برای رهاشدن از تنش و شارژ شدن در طول روز را دوست دارم.
چه کاری برای شما کاربردیست؟ پیاده روی طولانی، موسیقی، یوگا، مدیتیشن و یا رفتن به شنا؟ آن را پیدا کنید و انجام دهید.


3. از کاه کوه نسازید

این کورد می تواند استرس های غیر ضروری بسیاری را ایجاد کند.
وقتی با مشکلی شبیه به کوه برخورد می کنید از خود این سؤالها را بپرسید:
آیا کسی در این سیاره در حال حاضر بدتر از من وجود دارد؟ آیا این موضوع در 5 سال آینده مهم است؟
این سؤالات به شما کمک می کند تا زوم کنید و متوجه شوید که خیلی مشکلات آنقدر ها هم که شما فکر می کنید سخت نیست.

4. کم کردن سرعت

احساسات شما عقبگرد هم می رود. اگر در حین پیاده روی آهسته راه بروید، اغلب بدن شما یا صحبت کردن شما نیز کند می شود. ( در مقایسه با سریع حرکت / صحبت کردن).
آهسته شدن برای کاهش استرس در بسیاری از کارهای روزمره انجام می گیرد مانند دوچرخه سواری، کار کردن روی میز و خوردن غذا است.


5. دنیای مرتب، ذهن مرتب

فقط 3 دقیقه طول می کشد تا فضای کاری خود و یا اتاق مورد نظر خود را مرتب کنید. یک فضای بدون سر و صدا، ساده و مرتب در اطراف شما وضوح و نظم را به ذهن می آورد.
بنابراین معطل نکنید. خانه و زندگی خود را مرتب، ساده سازی و سازماندهی کنید تا در محیط آرامتر زندگی کنید.

6. از یک فضای کاری مینیمال استفاده کنید

فضای کار من فقط یک لپ تاپ روی میز چوبی است. من از یک صندلی راحت استفاده می کنم و تنها برای یک لیوان آب کنار کامپیوترم جا موجود می باشد.
در اینجا هیچ حواس پرتی وجود ندارد فقط من، کامپیوتر و آب. این صلح را به ارمغان می آورد و تمرکز را در ساعات کاری من راحتتر می کند.

احساس آرامش
7. 10 دقیقه جلوتر باشید

این یک عادت کوچک است، اما در زمان سفر یک زمان کمی برای کاهش استرس و بازیابی ذهن به من می دهد.


8. پذیرفتن و رها کردن

اکنون اکنون است. اما اگر نکته منفیی از گذشته - چیزی که کسی گفته یا انجام داده باشد- هنوز در ذهن شماست پس آنرا قبول کنید به جای اینکه سعی کنید آن فکر یا احساس را به زور از بین ببرید.
زمانی که آن را قبول می کنید قدرت آن فکر از بین می رود و در حالی که حقایق هنوز در سر شما وجود دارند، احساسات منفی بسیار ضعیفتر می شوند.


9. بجای حدس زدن بپرسید

خواندن ذهن تقریبا غیر ممکن است. اما هنوز اغلب آن را امتحان می کنیم و اضطراب، عدم قطعیت و نتیجه گیری های اشتباه را برای خودمان بوجود می آوریم.
پس به جای حدس زدن، بپرسید و ارتباط برقرار کنید. گاهی اوقات ممکن است کمی در ابتدا کمی سخت باشد، اما در طولانی مدت شما و اطرافیانتان را حفظ می کند


10. برای مدتی فرار کنید

رمان بخوانید، نمایش تلویزیونی و یا فیلم مورد علاقه تماشا کنید. این ساده است، اما به خوبی برای رهاسازی تنش و استراحت کاربردی است.


11. مشکلاتی را که زیر بار فشار آنها خم می شوید را حل کنید

دیگر مجازات نکنید بلکه مشکل خود را حل کنید و آن و تمام استرس و تنشی که در زندگی شما ایجاد کرده است را رها کنید.
شما احتمالا از قبل می دانید چه کاری باید انجام دهید که هنوز انجام نداده اید. اما هرچه بیشتر صبر کنید تنش داخلی بدتر می شود.
بنابراین از صندلی خود بلند شوید وهمین حالا 1-3 دقیقه برای این کار وقت بگذارید.


12. در آخر هفته دیسکانکت شوید

کار و هر عمل مرتبط به آنرا در همانجایی که به آن تعلق دارد رها کنید. استفاده از اینترنت و تلفن هوشمندتان را در آخر هفته متوقف یا حداقل محدود کنید.
و روزهای پنجشنبه و جمعه خود را به خانواده، دوستان، سرگرمی یا شاید گذراندن درطبیعت بپردازید.

این جمله کوتاه را برای حفظ سلامت روان به یاد داشته باشید: به یک چیز در لحظه فکر کنید

با بخاطر سپردن این جمله و یادآوری آن در طول هفته شما دچار استرس کمتری شده و متمرکز عمل می کنید ( و این نه تنها صلح درونی بیشتری را به ارمغان بیاورد بلکه به شما کمک می کند تا کارها را بهتر و سریعترانجام دهید.)


14. نفس کشیدن

هنگامی که استرس دارید و یا در گذشته و آینده گم شده اید ذهن خود را با تنفس شکمی به مدت دو دقیقه و تمرکز بر هوای دم و بازدم، آرام کنید. این بدن شما را آرام می کند و ذهن خود را دوباره به لحظه کنونی بازمی گرداند.

صلح و آرامش درونی
15. به یاد داشته باشید: فردا روز دیگر است

گاهی اوقات روز بدی دارید یا زندگی با برنامه های آن روز شما در تداخل است. بنابراین آنچه را که برای آن برنامه ریزی و تلاش کرده اید بدست نمی آورید.
بهترین راه برای تعامل با این وضعیت (به نظر من) یادآوری ساده این نکته است که فردا روزی دیگر است و دوباره می توانید تلاش کنید.

از
5
رای