15 تا از حیوانات منقرض شده زیبا و ترسناک عصر مدرن و ماقبل تاریخ

15 تا از حیوانات منقرض شده زیبا و ترسناک عصر مدرن و ماقبل تاریخ حیوانات منقرض شده دنیا ؛ 15 تا از حیوانات منقرض شده زیبا، ترسناک و غول پیکر دنیا در دوران ماقبل تاریخ و عصر مدرن و حیوانات که دیگر در این دنیا وجود ندارند در سلام دنیا آشنا شوید.

زمین محل زندگی گیاهان و جانوران مختلفی بوده است. برخی از آنها خطرناک بوده اند، در حالی که برخی جذاب و زیبا بوده اند. با این حال، چنین حیوانات مختلفی زمانی وجود داشتند، اما اکنون به دلایل مختلف دیگر وجود ندارند. در این مطلب از سلام دنیا درباره حیوانات منقرض شده دنیا ، 15 تا از حیوانات منقرض شده زیبا، ترسناک و غول پیکر دنیا در دوران ماقبل تاریخ و عصر مدرن  موجوداتی که دیگر در این دنیا وجود ندارند صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

موجوداتی که دیگر در این دنیا وجود ندارند

1. از حیوانات منقرض شده : ماموت پشمالو

یکی از شگفت انگیزترین و غول پیکرترین حیواناتی که در حال انقراض است، ماموت پشمالو است. آنها در عصر یخبندان زنده ماندند، اما نتوانستند از طمع انسان ها جان سالم به در ببرند. آنها را اجداد فیل های امروزی می دانند.


حتما بخوانید: سگ ها و 20 دانستنی جالب در مورد آنها


در حال حاضر، تلاش هایی در روسیه برای بازگرداندن آنها از انقراض با استفاده از فسیل های باقی مانده در حال انجام است.

از حیوانات منقرض شده : ماموت پشمالو

2. از حشرات منقرض شده : پروانه سفید بزرگ مادیران

این پروانه زیبا در دره های جنگل های Laurisilva در جزایر مادیرا پرتغال پیدا شد. از بین رفتن زیستگاه به دلیل ساخت و ساز و همچنین آلودگی از عوامل اصلی انقراض است. اندازه آن از 55 تا 65 میلی متر متغیر بود. این اولین پروانه ای بود که در اروپا در نتیجه فعالیت های مصرف گرایانه منقرض شد.

از حشرات منقرض شده : پروانه سفید بزرگ مادیران

3. از حیوانات منقرض شده : ببر تاسمانی

ببر تاسمانی بزرگترین گوشتخوار عصر مدرن بود. در اوایل دهه 1930 به دلیل شکار بیش از حد و شکار غیرقانونی منقرض شد. این ببر که به نام تیلاسین نیز شناخته می شود، شبگرد بود و شبیه یک سگ بزرگ بود.

از حیوانات منقرض شده : ببر تاسمانی

4. از حیوانات منقرض شده : کواگا

کواگا کمی شبیه گورخر و کمی شبیه اسب بود. در سال 1883 برای حفظ زمین برای حیوانات کشاورزی و گوشت و پوست آنها تا انقراض شکار شد. این نام از صدای آن گرفته شده است که صدایی شبیه به "kwa-ha-ha" داشت.


حتما بخوانید: خطرناک ترین موجودات دریایی


کواگا اولین حیوانی بود که DNA آن مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و تایید شد که ژن‌هایی نزدیک‌تر به گورخرها تا اسب‌ها دارد.

 از حیوانات منقرض شده : کواگا

5. از حیوانات منقرض شده : الک ایرلندی

الک ایرلندی در طول دوره یخبندان بخش زیادی از شمال اروپا را تشکیل می داد. آنها همچنین به عنوان "گوزن غول پیکر" شناخته می شوند. آنها حدود 5000 سال پیش منقرض شدند. دامنه آن در سراسر اوراسیا در دوران پلیستوسن، از ایرلند تا سیبری تا چین گسترش یافت. حدود 7 فوت قد داشت و حدود 40 کیلوگرم وزن داشت.

از حیوانات منقرض شده : الک ایرلندی

6. از حیوانات منقرض شده : دودو

دودو احتمالاً اولین موجودی است که وقتی در مورد موجودات منقرض شده سؤال می شود ذهن انسان را به خود مشغول می کند. این پرندگان هم نترس بودند و هم پرواز نمی کردند و این  آنها را به یک هدف آسان تبدیل می کرد که باعث انقراض آنها شد.


حتما بخوانید: دانستنی های جالب و شگفت انگیز درباره حیوانات و حشرات


این پرنده بومی جزیره موریس بود. نزدیکترین خویشاوند زنده دودو کبوتر نیکوبار است. هیچ نمونه کاملی از دودو وجود ندارد که تعیین پر و رنگ آن را دشوار می کند.

از حیوانات منقرض شده : دودو

7. از حیوانات منقرض شده : تنبل زمینی

آنها جانوران منحصر به فردی بودند که در عصر یخبندان رشد کردند. بیش از 10000 سال است که منقرض شده است. اندازه آنها بسیار بزرگتر از آن بود که توسط انسان کشته شوند. تنبل غول پیکر حدود 35 میلیون سال پیش در آمریکای جنوبی تکامل یافت اما بعداً حدود 8 میلیون سال پیش به آمریکای شمالی مهاجرت کرد. آنها گیاهخوار بودند، یعنی از گیاهان تغذیه می کردند.

از حیوانات منقرض شده : تنبل زمینی

8. از حیوانات منقرض شده : ماهی گیرک بزرگ

ماهی گیرک بزرگ پرنده ای بود که شبیه پنگوئن بود. این یک شناگر قدرتمند با منقار بود. می تواند تا ارتفاع سه فوت رشد کند. آنها در جزایر صخره ای و خلوت با دسترسی آسان به اقیانوس و منابع غذایی فراوان تولید مثل کردند. قد ان 75 تا 85 سانتی متر بود. شکمش سیاه و سفید بود.

از حیوانات منقرض شده : ماهی گیرک بزرگ

9. از حیوانات منقرض شده : بایجی یا دلفین رودخانه ای چین

بایجی یا دلفین رودخانه ای چین قربانی شکار و صنعتی شدن مدرن شد. در طول دهه 1950، این به طور رسمی شکار شد که منجر به انقراض آنها در سال 2006 شد. با صنعتی شدن چین و استفاده زیاد از رودخانه برای مقاصد دیگر، جمعیت در دهه ها به شدت کاهش یافت. یک دوره شکار باعث زوال این موجود شد.

از حیوانات منقرض شده : بایجی یا دلفین رودخانه ای چین

10. از حیوانات منقرض شده : وزغ طلایی

این درخشان ترین گونه جانوری است که تاکنون ناپدید شده است. این حیوان به دلیل گرمایش زمین و آلودگی منقرض شد. زیستگاه اصلی این موجود بر روی خط الراس سرد و مرطوبی به نام بریلانت بود. وزغ طلایی بیشتر در منطقه حفاظت شده جنگل ابری Monteverde در شمال کاستاریکا زندگی می کرد و ارتفاعات پایین تر را ترجیح می داد.

از حیوانات منقرض شده : وزغ طلایی

11. از حیوانات منقرض شده : موآ

موآها پرندگان غول پیکری بودند که از خود شترمرغ بزرگتر بودند. آنها پرواز نمی کردند و بدون بال بودند. آنها قوی ترین منقار را داشتند که می توانست شاخه های ضخیم را برش دهد. ارتفاع برخی از گونه های این پرنده به 12 فوت می رسید. عقاب هاست  شکارچی این پرنده بود.

از حیوانات منقرض شده : موآ

12. از حیوانات منقرض شده : عقاب هاست

این بزرگترین عقابی بود که تا به الان وجود داشته است. قد آن تا 4.5 فوت و وزن آن حدود 16 کیلوگرم بود. عقاب برای غذای خود به موآ وابسته بود تا جایی که مدت کوتاهی پس از موآ منقرض شد. این عقاب در جزیره جنوبی نیوزلند زندگی می کرد که معمولاً به عنوان افسانه پواکای ​​مائوری پذیرفته می شود. 

 از حیوانات منقرض شده : عقاب هاست

13. از حیوانات منقرض شده : کبوتر مسافر

کبوتر مسافر یک گونه منقرض شده از کبوتر بومی آمریکای شمالی است. این نام از عادات مهاجرتی آن گرفته شده است. کبوترهای مسافر توسط بومیان آمریکا شکار می شدند، اما پس از ورود اروپایی ها شکار افزایش یافت. ریشه کنی این گونه نمونه بارز انقراض است. این در سال 1914 منقرض شد. 

 از حیوانات منقرض شده : کبوتر مسافر

14. از حیوانات منقرض شده : کرگدن پشمالو

کرگدن پشمالو یک گونه منقرض شده از کرگدن است که در سراسر اروپا و شمال آسیا رایج بود که همراه با دیگر جانوران بزرگ منقرض شد. کرگدن پشمالو از شاخ خود برای جفت گیری و اهداف دفاعی استفاده می کرد. شکار انسان ممکن است دلیل انقراض آن باشد.

از حیوانات منقرض شده : کرگدن پشمالو

15. از حیوانات منقرض شده : چاقو دندان یا اسمایلودون

این گربه چاقو دندان با میانگین وزن 550 پوند، مشهورترین حیوان تاریخ است. به اندازه یک گربه معمولی بود اما قوی تر از آن بود. آنها به دلیل دندان های نیش نسبتاً بلندشان مشهور هستند و رفتارهای شکارچی دارند. در اواخر پلیستوسن در حدود 12000 سال پیش، منقرض شد.

از حیوانات منقرض شده : چاقو دندان یا اسمایلودون

سخن آخر

در حال حاضر حیوانات زیاد دیگری در سراسر دنیا وجود دارند که در معرض انقراض هستند با آسیب نرساندن به محیط زندگی آنها و حفظ محیط زیست به ادامه یافتن نسل آنها می توانیم کمک کنیم.


مقالات مرتبط:

حقایق و دانستنی های خنده دار و جالب در مورد حیوانات

آیا حیوانات نیز قاعدگی دارند؟

10 مورد از قوی ترین و قدرتمندترین نژادهای سگ جهاناز
6
رای