اتفاقات مهم حاملگی در هفته بیست و سوم بارداری

اتفاقات مهم حاملگی در هفته بیست و سوم بارداری در هفته بیست و سوم بارداری، کودک به صدای محیط بیرون و ضربان قلب مادر گوش می دهد. این هفته کودک حدود 30 سانتی متر قد دارد. خونریزی و ورم لثه از علائم هفته بیست و سوم است.

در هفته بیست و سوم بارداری کودک به جهان بیرون گوش داده و آماده جهان بیرون می شود. شما نیز آماده شده اید. در حالی که انتخاب پرستار و پوشک کودک مهم است، برنامه ریزی امور مالی نیز مهم است. هفته بیست و سوم بارداری زمان تماس با شرکت بیمه درمانی است تا وضعیت بیمه کودک را بررسی کنید. سعی کنید فهرست کارهای خود را بنویسید. حساب پس انداز کودک چقدر است؟ الان بهترین زمان برای افتتاح "حساب پس انداز" است. حتی پس انداز کوچک هم خوب است زیرا با گذشت زمان ارزش پولتان بیشتر می شود. هرچه زودتر شروع به پس انداز کنيد، پول شما زودتر چند برابر خواهد شد. یک مطالعه نشان داد که بچه هایی با حساب پس انداز جداگانه تحصیلات بهتری داشته و یک مطالعه هزینه ی بزرگ کردن کودک تا سن 18 سالگی را بیش از 226000 دلار تخمین زده است!

اندازه جنین در هفته بیست و سوم بارداری

کودک به اندازه گریپ فروت است با طول 28.95 سانتی متر و 499 گرم وزن دارد. بله، کودک تقریبا یک فوت قد دارد. کودک بزرگتر و با نمک تر شده است.

رشد کودک در هفته بیست و سوم بارداری

نوک سینه های کودک و اعضای صورت شکل گرفته و فقط نیاز به کمی چربی اضافی برای پر شدن صورت دارد. کودک با گوش دادن به صدا و ضربان قلب مادر خود را سرگرم می کند و حتی می تواند صدای بوق اتومبیل و پارس سگ ها را بشنود. هفته بیست و سوم معادل پنج ماه بارداری است و وارد ماه ششم می شوید.

رشد کودک در هفته بیست و سوم بارداری

علائم هفته بیست و سوم بارداری

دیگر اثری از تهوع و خستگی سه ماهه اول نیست، و علائم هفته بیست و سوم به قرار زیر است:

1. ورم پا و قوزک پا

ورم تا حدی طبیعی است. پاهای خود را بالا برده، پیاده روی کنید و آب کافی بنوشید. ورم شدید و یا ناگهانی نشانه ی پره اکلامپسی است.

2. انقباض براکستون هیکس

انقباض با سفتی شکم همراه است! انعطاف پذیری عضلات بیشتر شده تا برای زایمان آماده شوند. بنابراین کاهش انقباض ها نشانه ی زمان زایمان است. آب کافی نوشیده و حالت خود را برای راحتی بیشتر تغییر دهید.

3. کمر درد

به دلیل اینکه کودک شما در حال رشد است و ستون فقرات شما را خم کرده و به عضلات کمر فشار وارد می کند دچار کمرد درد می شوید. کمر درد در زنان دوقلو باردار بسیار عادی است. در صورت درد شدید با ماما مشورت کنید.

4. خونریزی و ورم لثه

هورمون های بارداری جریان خون را افزایش داده و باعث ورم و خونریزی لثه ها می شود. اگر دهان شما حساس تر از قبل است، مسواک نرم خریده و دندان خود را با نخ دندان تمیز کنید. و هر شش ماه به دندانپزشک مراجعه کنید. در حقیقت، دندانپزشک در زمان بارداری دندان های شما را بیشتر معاینه می کند، اما باید از اشعه ی X اجتناب کنید.

خونریزی و ورم لثه از علائم هفته بیست و سوم بارداری

شکم در هفته بیست و سوم بارداری

اندازه ی شکم در هفته بیست و سوم حدود 21 تا 25 سانتیمتر از استخوان شرمگاهی تا بالای رحم است (ارتفاع رحم). احتمالا در هفته بیست و سوم بارداری 5 تا 7 کیلوگرم افزایش وزن داشته اید. و اگر دوقلو باردار باشید باید حداقل 10.5 کیلوگرم وزن اضافه کرده باشید. با افزایش میزان توصیه شده در بارداری دوقلو خطر زایمان زودرس کاهش می یابد.

در هفته بیست و سوم بارداری تکان های کودک بیشتر شده و کودک در حال چرخش است. اگر دقت کنید متوجه روال معمول کودک هفته بیست و سوم بارداری می شوید: هنگام خواب فعالیت کمتری دارد و هنگام بیداری لگد بیشتر. بعضی از والدین بر این باورند که کودکشان پس از تولد رفتارهای مشابه پیش از زایمان دارد.

سونوگرافی هفته بیست و سوم بارداری

به این دلیل که ماهی یک بار با ماما ملاقات دارید احتمالا در این هفته سونوگرافی نخواهید داشت و حتی آزمایش های ژنتیکی نیز کامل انجام شده است. در سه ماهه سوم بارداری باید بیشتر به دکتر مراجعه کنید. در سه ماهه سوم انرژی شما کمتر شده پس سعی کنید کارهای خود را سریع تر انجام دهید.

فهرست فعالیت های هفته بیست و سوم بارداری

1. بررسی بیمه عمر

2. پیدا کردن پرستار

3. نوشتن و یا بروز کردن فهرست برنامه ها

فهرست فعالیت های هفته بیست و سوم بارداری

از
3
رای