غذاهایی که می تواند پریود را به تاخیر بیندازد!

غذاهایی که می تواند پریود را به تاخیر بیندازد! پریود شدن طبیعی است اما ممکن است در زمان غیرطبیعی اتفاق بیفتد، مثلا شما یک مهمانی مهم دعوت شده اید و یا یک مسافرتی رویایی در پیش است، پس باید آن را عقب بیندازید.

قاعدگی یک پدیده طبیعی در زنان است. این پدیده بخش مهمی از زندگی آنها است زیرا نشان دهنده آمادگی زن برای تولید مثل است. بعد از گذشت 22، 28 یا 30 روز یک زن به مرحله قاعدگی وارد می شود و دوره آن ادامه پیدا می کند.

با وجود اینکه در حالت عادی این دوره ها الزامی و غیر ارادی است، زمان هایی وجود دارد که آرزو می کنید این دوره به تاخیر بیفتد. قطعاً نمی خواهید در طول برنامه هایی مثل جشن عروسی، تعطیلات خارج از کشور یا یک مسابقه ورزشی پریود شما اتفاق بیفتد. همانطور که گفته می شود، پریود به تنهایی نمی آید. ممکن است همراه با درد و تغییر در خلق و خوی شما باشد. اینکه هر زمانی که نیاز داشتید، پریود خود را با قرص به تاخیر بیندازید ایده خوبی نیست. استفاده مکرر از قرص ها می تواند باعث به هم خوردن تعادل هورمونی در بدن شود و چرخه قاعدگی شما را مختل کند. از این رو، به جای رفتن به سمت داروها، تعدادی از غذاها را به شما توصیه می کنیم که می تواند در چند روز به تاخیر انداختن دوره ماهیانه موثر باشد.

به تاخیر انداختن پریود

5 غذا که واقعاً می توانند پریود شما را به تاخیر بیندازند

1- تاخیر در پریود با سرکه سیب

سرکه سیب برای به تاخیر انداختن پریود موثر است.

سرکه سیب تنها برای کاهش چربی و دیابت عالی نیست، بلکه به عنوان یک درمان خانگی کارآمد برای به عقب انداختن عادت ماهیانه نیز در نظر گرفته می شود. همچنین تاثیر زیادی در کاهش علائم پریود و میزان خونریزی دارد. سه قاشق چایخوری سرکه سیب به یک لیوان آب اضافه کنید و آن را سه بار در روز و به مدت یک هفته مصرف کنید. این کار می تواند پریود شما را در حدود یک هفته به تاخیر بیندازند. پس برای مواقع اضطراری در منزل سرکه سیب داشته باشید.

2- عقب انداختن پریود با خوردن لپه

لپه به عنوان یک راه موثر برای به تاخیر انداختن حاملگی در نظر گرفته می شود. در واقع استفاده از آن به عنوان یک درمان سنتی به شکل برشته کردن لپه ها و پودر کردن کامل آنها انجام می شود. پودر آن را می توان به آب گرم یا سوپ اضافه کرد و سپس استفاده کرد. این سوپ باید با شکم خالی و حداقل یک هفته قبل از تاریخ پیش بینی شده برای پریودی، مصرف شود.

3- خوردن خیار برای به تاخیر انداختن عادت ماهانه

اثرات خنک کننده خیار به عقب انداختن پریود کمک می کند.

گفته می شود که غذاهای سرد می توانند باعث تاخیر افتادن چرخه قاعدگی شوند. این گیاه ترد به خاطر اثر خنک کننده آن بر روی بدن مشهور است و می تواند برخی اوقات به شما در کنترل پریود کمک کند. لازم است یک هفته قبل از زمان پیش بینی شده برای شروع دوره، اقدام به مصرف خیار کنید تا تاثیر آن را روی عقب افتادن پریود خود ببینید.

4- عقب انداختن فوری پریود با ژلاتین

ژلاتین برای امداد فوری!

ژلاتین یک درمان عالی برای افرادی است قصد عقب انداختن پریودی را دارند. تمام کاری که لازم است انجام دهید این است که یک بسته ژلاتین را در مقداری آب گرم حل کنید. اگر در موقعیت اضطراری هستید، این راه حل می تواند به صورت فوری پریود شما را در حدود 4 ساعت به تاخیر بیندازد.

5- به تاخیر انداختن عادت ماهانه با هندوانه

مصرف هندوانه می تواند دوره پریود شما را به تاخیر بیندازد!

درست مانند خیار، هندوانه نیز دارای خواص خنک کننده است که تا حدی در به تاخیر انداختن قاعدگی موثر است. گرمای بیش از حد بدن می تواند منجر به پریودی زود هنگام شود و از این رو خوردن هندوانه می تواند گاهی آن را خنثی کند. بنابراین برای اینکه دوره پریودی خود را به عقب بیندازید، سعی کنید بدن خود را خنک نگه دارید.

عقب انداختن پریود

جمله پایانی

هر زمانی که مجبور به عقب انداختن دوره ماهیانه بودید نیاز به مصرف قرص ندارید، استفاده از قرص برای این منظور ایده خوبی نیست. مصرف این قرص ها می تواند در آینده نزدیک مشکلاتی را برای شما ایجاد کند.  

از
33
رای