9 درمان موثر خانگی برای گوش درد

9 درمان موثر خانگی برای گوش درد اغلب عفونت علت درد گوش است. هنگامی که گوش آلوده می شود، التهاب و زیاد شدن تدریجی فشار می تواند علت درد شدید باشد.

مردم فکر می کنند که گوش درد فقط یک درد جزئی است، اما این مشکل می تواند دردی ناتوان کننده ایجاد کنند. تا وقتی که منتظر تأثیر درمان پزشکی یا آنتی بیوتیکی هستید می توانید از درمان های خانگی نیز کمک بگیرید.

درد گوش می تواند غیرقابل تحمل باشد و حتی خوردن، خوابیدن را سخت کند. برای بسیاری از کودکان کنار آمدن با گوش درد بسیار دشوار است.

افرادی که با گوش درد شدید مخصوصا برای بار اول مواجه می شوند، باید به پزشک مراجعه کنند. با این حال، درمان هایی که افراد بتوانند برای خلاصی از گوش درد های شدید یا به عنوان وسیله ای برای کاهش درد در خانه استفاده کنند نیز وجود دارد.

این مقاله به بررسی درمان موثر خانگی که به افراد مبتلا به گوش درد کمک می کند، می پردازد.

9 درمان موثر خانگی که به افراد مبتلا به گوش درد

علل گوش درد

اغلب عفونت علت درد گوش است. هنگامی که گوش آلوده می شود، التهاب و زیاد شدن تدریجی فشار می تواند علت درد شدید باشد.

افراد مبتلا به عفونت گوش، اغلب علائم دیگر مانند فشار سینوسی یا گلودرد دارند چرا که عفونت نواحی اطراف می تواند گوش را نیز تحت تاثیر قرار دهد. همچنین عفونت گوش میتواند یک حالت مجزا باشد. اکثر عفونت های گوش، میکروبی هستند و نه ویروسی.

تنها یک پزشک می تواند عفونت گوش را تشخیص دهد. افراد نباید آنتی بیوتیک ها را بدون تجویز پزشک با فرض براینکه علائم ناشی از عفونت گوش است، مصرف کنند. به هرحال، همیشه عفونت گوش دلیل گوش درد نیست. شرایط دیگر نیز میتوانند باعث گوش درد شوند.

این موارد عبارتند از:

1. درد ارجاعی (در جایی از بدن که علت آن در جای دیگر است):

این درد از عفونت یا التهاب جاهای دیگر بدن است. به عنوان مثال، دندان درد می تواند موجب گوش درد شود.

2. شرایط مزمن:

این اختلال شامل اختلال مفضلی تمپوروماندیبولار میباشد.

3. عفونت های پوستی:

اگر درون یا اطراف گوش باشند.

4. واکنش های حساسیتی:

می تواند از طیف وسیعی از چیزها مانند صابون، شامپو یا گوشواره باشد.

5. آب:

اگر آب درون گوش گیر کند دلیل گوش درد است.

6. فشار:

تغییرات ارتفاع می تواند روی فشار گوش تاثیر بگذارد که اغلب به خودی خود حل شده و اغلب با حس سوزش همراه است.

اگر درمان را رها کنید، عفونت گوش می تواند تا فک و سایر نقاط بدن گسترش یابد که به خود گوش آسیب رسانده ومنجر به تب بالا و خطرناک شود.

هنگامی که علائم گوش درد وجود دارند و برای یک یا دو روز به خودی خود رفع نشدند، باید با یک پزشک صحبت شود. اگر درد شدید همراه با تب بالا باشد و یا سبب کم شنوایی شود، افراد باید فورا به پزشک مراجعه کنند.

درمان خانگی گوش درد

نه درمان خانگی برای گوش درد

اگر گوش درد شدید نیست یا فردی منتظر تأثیر درمان پزشکی است، ممکن است بخواهد درمان خانگی را برای رهایی از درد امتحان کند.

در اینجا مجموعه ای از نه درمان مؤثر خانگی برای افرادی که گوش درد را تجربه می کنند، وجود دارد:

1. داروهای بدون نسخه

داروهای غیراستروئیدی ضدالتهابی، موقتا گوش درد را کاهش می دهند. افراد مبتلا به گوش درد می توانند این داروها را امتحان کنند:

ایبوپروفن

استامینوفن

آسپرین

این داروها برای خرید بدون نسخه در دسترس اند.

مهم این است که به یاد داشته باشیم، آسپرین دادن به نوزادان و کودکان درست و ایمن نیست، به این دلیل که عامل بالقوه و خطر تهدید کننده برای سندرم ری نامیده می شود.

اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) توصیه کرده که والدین پیش از دادن داروهای بدون نسخه به کودکان زیر دو سال با پزشک صحبت کنند. این داروها می توانند عوارض جدی در نوزادان و کودکان ایجاد کنند. همچنین توجه داشته باشید دوز کودکان اغلب به میزان قابل توجهی کمتر از دوز مناسب بزرگسالان است.

2. گرما

گرمای پد حرارتی برقی یا بسته داغ (کمپرس آب گرم)، التهاب و درد گوش را کاهش می دهد طیف وسیعی از پدهای گرمایی برای خرید در دسترس اند. پد داغ را برای 20 دقیقه روی گوش بگذارید. افراد برای دسترسی به بهترین نتیجه باید گردن و گلوی خود را با پد داغ ببندند. داغی پد گرمایی نباید غیر قابل تحمل باشد. افراد هرگز نباید با پد گرمایی خوابیده یا به کودکان اجازه استفاده از بسته بدون نظارت بزگسال دهند.

3. سرما

کمپرس سرد به گوش درد کمک می کند، یخ ها را در حوله کاغذی بسته یا بسته را بسیار سرد کنید و سپس ان را در یک لباس نازک بپیچید و مستقیما روی گوش و اطراف ان به مدت 20 دقیقه نگه دارید. سرما نباید اذیت کند. والدین نباید هرگز یخ را مستقیما روی پوست کودکشان قرار دهند. بعضی از افراد متوجه شدند که گرما نسبت به سرما باعث تسکین بیشتری می شود. بعضی دیگر، بسته های گرم و سرد متناوب (20 دقیقه گرم و پس از آن 20دقیقه سرد) بهترین حالت تسکین درد را فراهم می کند.

4. قطره گوش

قطره های گوش فشار ناشی از مایع و جرم گوش را کاهش می دهند و به راحتی قابل تهیه هستند. افراد باید با دقت دستورالعمل ها را بخوانند و پیش از استفاده از قطره های گوش بر روی کودکان با پزشک صحبت کنند. قطره های گوش جایگزین قطره های گوش تجویزی و آنتی بیوتیک ها نیستند. بنابراین افراد فقط باید برای مدت کمی از آن ها استفاده کنند. اگر علائم برگشتند افراد باید به پزشک مراجعه کنند. مهم است که به یاد داشته باشیم افراد نباید برای کودکانی که در مشکلات گوش دارند یا آن هایی که پرده گوششان پاره شده از قطره های گوش استفاده کنند.

درمان گوش درد با سیر

5. ماساژ گوش

ماساژ ملایم به درد گوشی که از فک یا دندان سرچشمه می گیرد یا باعث سر درد های تنشی شده، کمک کنند. افراد می توانند نقطه حساس و تمام ماهیچه های اطراف را ماساژ دهند. مثلا اگر ناحیه پشت گوش آسیب دیده، ماساژ ماهیچه های فک و گردن را امتحان کنید. همچنین ماساژ می تواند به درد ناشی از عفونت گوش کمک کند. با استفاده از حرکات رو به پایین، فشار را دقیقا از پشت گوش تا پایین گردن وارد کنید و به سمت پایین ادامه دهید و با حرکت رو به بالا به سمت گوش ها کار را تمام کنید. این نوع ماساژ می تواند به خارج شدن مایع اضافی گوش کمک کرده و از درد بیشتر جلوگیری کند.

6. درمان گوش درد با سیر

از سیر برای مدت زیادی در پزشکی عمومی برای از بین بردن درد استفاده شده است. برخی تحقیقات نشان می دهد که سیر دارای خواص ضد میکروبی است که می تواند با عفونت مبارزه کند. افراد نباید از سیر به عنوان جایگزین برای آنتی بیوتیک هایی که دکتر توصیه کرده استفاده کنند. به جای آن سیر را باید به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی، برای تسکین زودتر درد استفاده کرد. برای جلوگیری از عفونت های گوش، روزانه یک حبه سیر بخورید. قطره های گوش حاوی سیر نیز می توانند باعث کاهش درد شده و از بدتر شدن عفونت جلوگیری کنند. دو یاسه حبه سیر را در دو قاشق غذاخوری روغن خردل یا کنجد بپزید تا قهوه ای شوند، بعد محلول را صاف کنید، سپس یک تا دوقطره در هر گوش بچکانید.

7. پیاز

پیاز همانند سیر می تواند با عفونت مبارزه کرده و درد را کاهش دهد. همچنین پیاز مانند سیر جایگزین مواظبت پزشکی نیست. یک پیاز را برای یک تا دوقیقه در ماکروفر گرم کرده بعد مایع را صاف کرده و چند قطره در گوش بچکانید. ممکن است شخصی بخواهد برای ده دقیقه دراز بکشد و بعد به قطره اجازه دهد از گوش خارج شود. در صورت نیاز تکرار شود.

8. مکیدن آب نبات

مکیدن به کاهش فشار درون گوش کمک می کند و امداد رسانی می کند. نوزادانی که پستونک وشیشه شیر استفاده می کنند و به استفاده از آن مجاز و تشویق می شوند، به سرعت حس بهتری پیدا می کنند. بزگسالان و کودکان میتوانند آب نبات و قرص های آب نباتی ضد سرفه بمکند.

9. شیر مادر

شیر مادر دارای خواص ضد میکروبی است. بعضی تحقیقات نشان می دهند که که شیر مادر مبتنی بر میکروب هایی است که کودک در معرضشان قرار دارد. به این معنی که شیر مادر موثرترین چیز برای نوزادان است. با این حال، برخی منابع نشان می دهند که شیر مادر حتی به بزرگسالان نیز می تواند کمک کند. در نوزادان که از پستونک استفاده می کنند و همچنین در کودکان و بزگسالان، استفاده موضعی از شیر مادر کمک می کند. حتی اگر جواب نداد، بعید است که شیر مادر عوارض جدی ایجاد کند. افراد می توانند چکاندن چند قطره شیر مادر در هر گوش را امتحان کرده و هرچند ساعت یکبار که نیاز باشد از آن استفاده کنند.

منبع: medicalnewstoday

  

از
1
رای