پماد آنتی فیشر برای چیست؛ طریقه مصرف بهترین پماد برای شقاق مقعدی

پماد آنتی فیشر برای چیست؛ طریقه مصرف بهترین پماد برای شقاق مقعدی پماد آنتی فیشر برای چیست؛ با بهترین پماد برای شقاق مقعدی و پماد آنتی فیشر برای نوزادان، طریقه استفاده از کرم آنتی فیشر، زمان و عوارض آن و تفاوت پماد آنتی فیشر و آنتی هموروئید در سلام دنیا آشنا شوید.

بیماری شقاق مقعدی یا فیشر (fissure) تقریبا یک مسئله عادی است، اما این مسئله برای افراد بسیاری هرچند وقت یکبار به یک بیماری و مشکل آن هم از نوع حاد منجر می شود. شقاق حاد در بسیاری از موارد خود به خود و با رعایت نکاتی رفع می شود اما اگر مشکل برطرف نشود و مجدد عود کند، باید به پزشک مراجعه کرد. در این مطلب از سلام دنیا درباره فیشر یا شقاق مقعدی چیست؟ پماد آنتی فیشر بزرگسالان، پماد آنتی فیشر برای نوزادان، زنان شیرده، عوارض پماد آنتی فیشر، مدت زمان مصرف آن و تفاوت پماد آنتی فیشر با پماد آنتی هموروئید صحبت کرده ایم. با ما همراه باشید.

فیشر یا شقاق مقعدی چیست

پارگی ای که در قسمت داخلی راست روده بوجود می آید را فیشر یا شقاق مقعدی می گویند ، این عارضه باعث ایجاد درد در حین حرکات روده می‌شود که برای این افراد بسیار دردناک بوده و برای دفع مدفوع خود دچار مشکل می شوند. 

فیشر یا شقاق مقعدی چیست؟

پماد آنتی فیشر برای چیست

پماد آنتی فیشر پمادی است که در اکثر داروخانه ها و سایت های فروش دارو موجود می باشد، این پماد از عصاره دو گیاه بابونه و گل بلوط حلب تشکیل شده است. عصاره بابونه بعلت  خاصیت ضد التهابی و ضد اسپاسمی بودنش و به مرور زمان زخم را برطرف می کند و عصاره خشک بلوط حلب نیز خاصیت ضد درد دارد که می تواند بیماری شقاق مقعدی را مداوا کند.


حتما بخوانید: علت به وجود آمدن فیستول مقعدی


پماد آنتی فیشر برای نوزادان

اگر نوزاد یا کودکی دچار شقاق مقعدی شود باید سریعا به درمان آن پرداخت زیرا کودکان در این مواقع اذیت می شوند و درد زیادی را باید تحمل کنند، از دیگر دلایل آن نیز این است که احتمال گسترش و عفونی شدن آن وجود دارد. برای درمان این بیماری در نوزادان از پماد آنتی فیشر مخصوص کودکان می توانید استفاده کنید که بخاطر ترکیباتش از مفیدترین ها می باشد. این پماد از داروهای گیاهی دارمازو و عصاره بابونه ساخته شده است، گیاه درامازو دارای تانیک اسید می باشد و خاصیت جمع کنندگی دارد، عصاره بابونه نیز دارای خاصیت ضد التهابی و ضد اسپاسم دارد و برای درمان زخم های غشاء مخاطی است.

پماد آنتی فیشر در شیردهی

برای استفاده از پماد آنتی فیشر زنان باردار و مادران شیرده حتما باید قبل از مصرف با پزشک  خود مشورت کنند .

پماد آنتی فیشر

طریقه استفاده کرم موضعی آنتی فیشر

استفاده کرم موضعی آنتی فیشر را بهتر است به کمک اپلیکاتور روزانه 2 بار و هر بار به میزان کافی از محصول را بر روی ناحیه مورد نظر انجام دهید و بعد از استفاده درب آن را کامل ببندید، در ضمن از این پماد در جای خشک و خنک نگهداری کنید. البته باید دقت داشته باشید که مقدار و نحوه مصرف آن را قبل از استفاده از پزشک مربوطه سوال کنید.

مدت زمان استفاده از پماد آنتی فیشر

برای گرفتن نتیجه بهتر از پماد آنتی فیشر این پماد را به مدت دو ماه یا 8 هفته مداوم و روزانه دو بار مصرف کنید.


حتما بخوانید: آبسه مقعدی چیست


عوارض پماد آنتی فیشر

تاکنون عوارضی از پماد آنتی فیشر گزارش نشده است و همچنین تداخل دارویی خاصی در اثر استفاده از این محصول دیده نشده اما با این حال اگر از سایر پمادهای موضعی استفاده می کنید میان استفاده آن ها نیم ساعت فاصله زمانی بیندازید.

بهترین پماد برای شقاق مقعدی

پماد دیلتیازم از معروف ترین داروهایی است که برای رفع بیماری شقاق مقعدی تجویز می شود، با استفاده از این دارو می تواند به سرعت علائم بیماری از جمله درد، خارش، سوزش و …. را کاهش دهد. این پماد شقاق یکی از مهمترین انواع داروهای مهار کننده کلسیم است که با مسدود کردن ورود کلسیم به داخل سلول و کاهش گردش خون، موجب از بین رفتن فشار در عضله مقعد می‌شود. 

پماد تتراسایکلین برای شقاق مقعدی

پماد تتراسایکلین پمادی چرک خشک کن است که از عفونت زخم جلوگیری می کند و به بهبود آن کمک کرده. از پماد تتراسایکلین به طور معمول روزی یک الی دو بار و البته با تجویز پزشک برای زخم شقاق مقعد استفاده می شود. زنان باردار یا شیرده حتما برای رفع مشکل خود باید با پزشک معالج مشورت کنند زیرا این پماد برای استفاده آنان ممنوع بوده است.

پماد تتراسایکلین برای شقاق مقعدی

تفاوت پماد آنتی فیشر و آنتی هموروئید چیست

هموروئید یا بواسیر با شقاق یا فیشر تفاوت های با هم دارند که هر کدام را یک بیماری مجزا باید دانست و طریقه درمان جداگانه ای باید لحاظ کرد، در کل هموروئید واریسی شدن عروق ناحیه مقعد می باشد اما شقاق به ایجاد ترک های عمیق در دیواره خارجی مقعد گفته می شود.

پماد هموروئید جهت درمان علائم هموروئید خارجی، بيماري هاي دردناك اطراف مقعد، درمان خارش قسمت خارجي دستگاه تناسلي زنان و خارش مقعد تجویز ميشود و به بهبود اختلالات مجراي مقعدي مانند التهاب راست روده ، شقاق مقعد و فيستول نیز کمک می  کند .  استفاده از این پماد تنها یک هفته مجاز می باشد.

سخن آخر

با شروع در در ناحیه مقعد حتما به پزشک مراجعه کرده و دست از تجویز و درمان خودسرانه بردارید تا پزشک به شما بهترین راه برای درمان مشکل جسمی تان را بگوید.


مقالات مرتبط:

طرز استفاده از پماد دیلتیازم برای درمان شقاق و هموروئید چیست

بهترین پماد آنتی هموروئید بدون نسخه برای درمان بواسیر خارجی و داخلی

از
1
رای