بهترین پماد آنتی هموروئید بدون نسخه برای درمان بواسیر خارجی و داخلی

بهترین پماد آنتی هموروئید بدون نسخه برای درمان بواسیر خارجی و داخلی بهترین پماد آنتی هموروئید و درمان همورئید خارجی و داخلی و همچنین درمان بواسیر بارداری و پس از زایمان با عالی ترین کرم و داروی همورئید بدون نسخه را در سلام دنیا بخوانید.

ما خود به طور مستقل آمده ایم و بهترین نوع از محصولات را برای شما جستجو، آزمایش، بررسی و توصیه کرده ایم. متخصصان مراقبت های بهداشتی مقالات ما را برای صحت پزشکی بیشتر آن بررسی کرده اند. درباره این نوع فرآیند بیشتر بدانید. ما ده ها درمان بدون نسخه هموروئید را مورد بررسی قرار دادیم و آنها را از نظر ویژگی های زیر یعنی مواد تشکیل دهنده، قیمت و کاربرد های آن مورد ارزیابی قرار داده ایم. هر یک از درمان‌های بدون نسخه هموروئید انتخاب شده در این مقاله یکی از بهترین نوع درمان ها و عوامل از آن ها میباشد.

هموروئید یا بواسیر چیست

هموروئید یا بواسیر یا وریدهای (رگهای) متورم در راست روده و مقعد معمولاً در نتیجه افزایش فشار در همان نواحی به وجود می آیند. هنری گووکار، جراح روده بزرگ و مقعد در گروه پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو این گونه بیان میکند که: برخی از هموروئید ها بدون علائم هستند و برخی از افراد میتوانند هر چیزی را از خون در توالت گرفته تا پر بودن همراه با ناراحتی را تجربه کنند. در اینجاست که درمان‌های هموروئید بدون نسخه وارد عمل می‌شوند.

درمان هموروئید یا بواسیر با پماد های آنتی هموروئید و درمان خانگی

پماد هموروئید دکتر باتلر شامل ترکیبات تسکین دهنده ای مانند آلوئه ورا و شاه بلوط هندی برای آرام کردن خارش و تحریک پوستی میشود. پراموکسین، ماده اصلی پماد هموروئیدی آنوسول پلاس، دردهای مرتبط با پوست آسیب دیده را بی حس می کند. درمان‌ها می‌تواند شامل کرم‌ها و پمادهایی با موادی همچون عنبر سائل، هیدروکورتیزون و فنیل افرین که می‌توانند تورم را کاهش و خارش پوست را آرام کنند، شوند. بالش های مخصوص و نمک های حمام نیز می توانند برای درد شما تسکین دهنده باشند.

در زیر شما یکی از بهترین درمان های هموروئید بدون نسخه را در بازار عصر جدید امروز مشاهده خواهید کرد.

بررسی ها و موارد تایید شده

با داشتن انتخاب گسترده ای از مارک ها و شکل های درمانی هنوز هم پماد هموروئید دکتر باتلر یکی از بهترین گام ها در جستجوی درمان هموروئید به شمار میرود. اگر باردار هستید، Motherlove Rhoid Balm برای بارداری بی خطر و ایمن است که برای تسکین هموروئید تحریک شده عالی عمل میکند.


حتما بخوانید: علت بواسیر چیست


بهترین در مجموع: پماد آنتی هموروئید دکتر باتلر

کارایی مثبت پماد آنتی هموروئید دکتر باتلر

 • درد را سریع تسکین میدهد
 • لباس را لک نمی کند
 • شامل گیاهان و اسیدهای آمینه میشود

کارایی منفی پماد آنتی هموروئید دکتر باتلر

 • گران است
 • ممکن است برای پارگی و شکاف مقعد موثر نباشد

روش استفاده از پماد آنتی هموروئید دکتر باتلر

آن را تا سه بار در روز روی ناحیه آسیب دیده بمالید

 • موارد استفاده: هموروئید و پارگی مقعدی را درمان می کند و در عین حال درد و خارش را تسکین می دهد.
 • عناصر فعال: لیدوکائین USP (4%)، فنیل افرین HCl (0.25%)

ما پماد هموروئید دکتر باتلر را توصیه می کنیم. این پماد یکی از بهترین انتخاب های کلی ما برای اینکه علائم مختلف را درمان می کند، می باشد. این پماد شامل لیدوکائین برای بی حس کردن درد، فنیل افرین برای کوچک کردن رگ های بزرگ شده و مواد تسکین دهنده مانند آلوئه ورا و شاه بلوط هندی برای آرام کردن خارش و التهاب میشود.

ما همچنین این کاربرد را که دکتر باتلر این محلول را به عنوان یک پماد برای کمک به مرطوب کردن و محافظت از پارگی و شکاف مقعدی دردناکی که اغلب با هموروئید رخ می دهد، فرموله کرده است را دوست داریم. به علاوه، این بسته شامل روکش های انگشتی برای برنامه‌های کاربردی آسان و بدون آشفتگی میباشد.

 بهترین پماد آنتی هموروئید

بهترین درمان برای هموروئید خارجی: پماد آنتی هموروئید آنوسول پلاس (داروی همورئید خارجی)

کارایی مثبت پماد آنتی هموروئید آنوسول پلاس

 • حاوی روی برای حداکثر التیام و محافظت از پوست میباشد
 • می توان از آن مدت طولانی تری را نسبت به پماد با هیدروکورتیزون استفاده کرد

کارایی منفی پماد آنتی هموروئید آنوسول پلاس

برای فرمولاسیون با هیدروکورتیزون داشتن نسخه مورد نیاز میباشد.

روش استفاده از پماد آنتی هموروئید آنوسول پلاس

تا 5 بار در روز روی ناحیه آسیب دیده استفاده شود

 • موارد استفاده: پیشگیری و درمان هموروئید 
 • عناصر فعال: پراموکسین هیدروکلراید 1%، سولفات روی 0.5%

سرگئی وی. کانتسووی، دکتر، مدیر مرکز آندوسکوپی درمانی در مرکز پزشکی مرسی در بالتیمور، می‌گوید که آنوسول بهترین درمان برای هموروئید خارجی میباشد. این درمانی است که او به بیمارانش توصیه می‌کند.

اکسید روی (گاهی اوقات بسته به محصول به عنوان سولفات روی فرموله می شود) یک ماده معدنی قوی است که اغلب برای درمان بثورات پوشک در نوزادان استفاده می شود. روی برای بهبود و محافظت از پوست های حساس و آسیب دیده بسیار مفید عمل میکند. آنوسول پلاس همچنین شامل پراموکسین، یک نوع مسکن، برای بی حس کردن درد میشود. اگر نسخه حاوی هیدروکورتیزون (Anusol HC) را می خواهید، پزشک شما معمولاً می تواند آن را برای شما تجویز کند.

بهترین درمان هموروئید با یخ: کیسه یخ پرینه هیلف برای هموروئید پس از زایمان

کارایی مثبت کیسه یخ آنتی هموروئید

 • باعث تسکین سریع درد میشود
 • روی پوست نرم است
 • به عنوان یک بسته حرارتی دو برابر می شود

کارایی منفی کیسه یخ آنتی هموروئید

 • نگه داشتن آن در جای خود می تواند سخت باشد

روش استفاده از کیسه یخ آنتی هموروئید

هر بار تا 10 دقیقه روی ناحیه حساس آن را قرار دهید

 • موارد استفاده: تسکین دهنده و خنک کنندگی هموروئید را برای شما به ارمغان می آورد
 • عناصر فعال: دانه های ژل

اجازه ندهید بازاریابی برای این بسته های یخ شما را فریب دهد. این نوع کیسه های یخ برای زنان، پس از زایمان معجزه می کنند. شکل و اندازه کشیده ی آن ها، آنها را برای خنک کردن فوری و تسکین هموروئید تحریک شده عالی می سازد. همه می دانند که یخ یک نوع مسکن قوی برای شما محسوب میشود، ولی از طرفی قرار دادن کیسه یخ در ناحیه تنگ و بسیار حساسی که به نام پرینه شما معروف است، واقعاً عملی راحت نمیباشد.

این بسته‌های یخ که شامل پوشش‌های نرم و سازگار با پوست میباشند، به گونه‌ای ساخته شده‌اند که حتی در زمان یخ زدن نیز انعطاف‌پذیر می‌مانند. پس بنابراین اینگونه باعث تحریک بیشتر شما نمی‌شوند. (در مورد کاورها، اینها نیز قابل جدا شدن و قابل شستشو با ماشین لباسشویی میباشند.)

به علاوه، این واقعیت که شما دو کیسه یخ دریافت می کنید به این معنی است که می توانید به طور مداوم آنها را عوض کنید و در صورت نیاز آنها را تغییر دهید، نه اینکه همیشه منتظر بمانید تا یک کیسه یخ، یخ ببندد. مزایای دیگر؟ آنها می توانند به عنوان بسته های حرارتی دو برابر شوند.

بهترین نوع از حمام: حمام سیتز ارگانیک برای درمان هموروئید بارداری

کارایی مثبت حمام سیتز

 • از روغن های طبیعی و تسکین دهنده ایمن برای استفاده در دوران بارداری ساخته شده است
 • پوست را نرم می کند

کارایی منفی حمام سیتز

 • ممکن است پوست حساس را تحریک کند

روش استفاده از حمام سیتز ارگانیک آنتی هموروئید

1/2 فنجان برای هر حمام سیتز

 • موارد استفاده: تسکین دادن هموروئید در حین حمام سیتز
 • عناصر فعال: 100٪ نمک طبیعی اپسوم خالص، 100٪ طبیعی خالص نمک دریای مرده، روغن نارگیل ارگانیک، و سایر روغن های طبیعی

این نوع حمام می‌تواند یک درمان فوق‌ العاده و یک تسکین‌ دهنده عالی برای هموروئید و مراقبت‌های پس از زایمان برای شما باشد، زیرا هم آب گرم و هم محتوای نمک اپسوم برای پوست‌های حساس و ظریف فوق العاده عمل میکنند.


حتما بخوانید: روش های سریع درمان هموروئید بعد از زایمان


دکتر آرتورو براوو، متخصص گوارش در بیمارستان ویلوبروک متودیست هیوستون می‌گوید که: در طول این نوع حمام، ناحیه مقعدی خود را به مدت 10 تا 15 دقیقه، دو تا سه بار در روز، در آب گرم بگذارید. حمام سیتز با بهبود جریان خون و شل کردن عضله اطراف مقعد - به نام اسفنکتر داخلی مقعد - اثر خود را میگذارد.

این حمام سیتز ساخته شده توسط تنا که شامل نمک اپسوم و نمک دریای مرده و همچنین روغن های مغذی نارگیل و منیزیم میشود، تسکین دهنده و التیام بخش است و التهاب شما را کاهش و در عین حال آسیب بافت را ترمیم می کند. می توان آن را در یک دستگاه سیتز مخصوص حل کرد یا به سادگی آن را در وان خود مخلوط کرد.

 درمان هموروئید بارداری با حمام سیتز ارگانیک

بهترین درمان هموروئید در دوران بارداری: Motherlove Rhoid Balm

کارایی مثبت آن

 • شامل گیاهان ارگانیک میشود
 • خارش و درد را تسکین می دهد

کارایی منفی آن

 • می تواند لباس را لکه دار کند

روش استفاده حمام ستیز برای درمان هموروئید 

در صورت نیاز آن را در ناحیه آسیب دیده استفاده کنید

 • موارد مصرف: کاهش درد، تورم و خارش بواسیر ناشی از بارداری
 • عناصر فعال: روغن زیتون خالص، موم زنبور عسل، برگ عنبر سائل، برگ چنار

اولین خط دفاعی برای اکثر افراد مبتلا به هموروئید، کرم ها و پمادهای دارویی هستند، ولی این برای زنان باردار صدق نمیکند و آن ها باید قبل از دریافت یک داروی OTC، صبر کنند. متیو بچتولد، پزشک متخصص گوارش از دانشگاه میسوری اینگونه می گوید که: عوامل هموروئیدی موضعی به طور کامل از نظر ایمنی در بارداری ارزیابی نشده اند. اگرچه بعید است که مواد موجود در عوامل هموروئید موضعی به نوزاد سه ماهه سوم آسیب برساند، اما باید در مورد آن با متخصص زنان و زایمان خود صحبت کنید.

حمام سیتز یک درمان بی خطر و ایمن برای بارداری برای هموروئید به شمار می آید. قرار دادن مقعد خود سه بار در روز در آن برای شما همیشه امکان پذیر نیست و شما زمانی که باردار هستید، به تسکین هموروئید در اسرع وقت نیاز دارید.

بهترین درمان هموروئید در دوران بارداری

بهترین بالش: کوسن دنبالچه کیبا

کارایی مثبت کوسن دنبالچه کیبا

 • کاهش دهنده فشار میباشد
 • قابل حمل است
 • آسان تمیز میشود

کارایی منفی کوسن دنبالچه کیبا

 • برخی می گویند این کوسن خیلی سفت است
 • عناصر فعال: روکش فوم و مخمل
 • موارد مصرف: فشار وارده به لگن و پایین تنه را کاهش می دهد و درد هموروئید را تسکین می دهد

گاهی اوقات بهترین درمان برای هموروئید شما شامل درمانی که پایین تنه شما را از سطوح سخت که می توانند فشار وارد شده بر بواسیر را افزایش داده و علائم را بدتر کنند، میشود. این نوع کوسن  مکمل خوبی برای درمان میباشد. این بالش ارگونومیک قابل حمل است و شامل کفی غیر لغزنده برای ایمنی بیشتر، روکش قابل تعویض و قابل شستشو و فوم غیر باد کردنی میشود. می توانید از آن در خانه، محل کار، ماشین یا هر جایی که ماتحت ملتهب شما نیاز به راحتی بیشتری داشته باشد استفاده کنید.

بهترین تسکین برای خارش ناشی از هموروئید : اچ کرم تسکین دهنده ضد خارش (H Soothing Relief Anti Itch Cream)

کارایی مثبت آن

 • تسکین فوری
 • بسته بندی با حمل و نقل آسان

کارایی منفی آن

ممکن است به استفاده مجدد از آن نیاز باشد

روش استفاده از کرم ضد خارش هموروئید

کرم را بر روی ناحیه آسیب دیده تا 4 بار در روز بمالید

 • موارد استفاده: برای رفع هموروئید و خارش مقعد
 • عناصر فعال: هیدروکورتیزون (1%)

حتما بخوانید: درمان خانگی سوزش و خارش مقعدی


وقتی خارش شما شدید شود، این خود می تواند به اندازه مقابله با درد شما بد باشد. اگر خارش هموروئید برای شما به شدت ناراحت کننده شد ، احتمالاً به یک فرمول حاوی هیدروکورتیزون برای کاهش التهاب و آرام کردن این خارش خسته کننده نیاز داشته باشید.

این کرم ضد خارش تسکین دهنده انتخاب ما برای بهترین نوع تسکین خارش میباشد. برخی از اشکال دیگر آماده سازی H شامل فنیل افرین یا پراموکسین میشود. این کرم حاوی 1٪ هیدروکورتیزون برای تسکین فوری و طولانی مدت خارش، درصدی با حداکثر قدرت که شما برای آن نیازی به نسخه ندارید، میشود. شما می توانید آن را تا چهار بار در روز استفاده کنید. اما به یاد داشته باش: محصولات هموروئید هیدروکورتیزون فقط باید به مدت یک هفته استفاده شوند مگر اینکه پزشک دستور دیگری را به شما بدهد.

کرم ضد خارش هموروئید

انواع مختلفی از مواد تشکیل دهنده وجود دارد که شما میتوانید آن ها را در درمان های هموروئید که به طور کلی برای ارائه انواع مختلف تسکین ها طراحی شده اند یافت کنید.

به گفته دکتر بچتولد، شما باید محصولاتی حاوی یک یا چند مورد از مواد زیر را در نظر داشته باشید:

 • عنبر سائل یا روی اکسید، که می تواند خارش و تورم را تسکین و کاهش دهد و از آن محافظت کند.
 • هیدروکورتیزون، یک استروئید موضعی که می تواند تورم و خارش را تسکین دهد
 • پراموکسین یا لیدوکائین، مسکن های موضعی درد که می توانند ناحیه آسیب دیده را بی حس کنند
 • فنیل افرین، که رگ های خونی در ناحیه آسیب دیده را باریک می کند

کرم ها در مقابل پمادها آنتی هموروئید

بهترین روش میتواند عملکردی باشد که به شدت به هیچ یک از مواد متکی نباشد. مهم نیست که چه باشد، از هیچ محصولی که حاوی هیدروکورتیزون است زیاد استفاده نکنید: دکتر بچتولد توصیه می کند: اگر محصول حاوی استروئید است، مصرف آن را به یک هفته محدود کنید. دکتر بچتولد می گوید معمولاً کرم ها و پمادهایی برای درمان بدون نسخه هموروئید در دسترس میباشد که تفاوت زیادی در ترکیبات بین این دو فرمول وجود ندارد. در عوض، این تفاوت در قوام یا بافت آن ها یافت می شود.

کرم ها و پمادها نسبت روغن و آب [مختلفی] را دارند. کرم‌ها تقریباً مقدار روغن و آب مساوی را دارند و برای درمان بیماری‌های پوستی استفاده می شوند، [در حالی که] پمادها روغن بیشتری نسبت به آب دارند که آنها را غلیظ‌تر و چرب‌تر می‌کند.

 • پمادها: به طور کلی، پمادها به پوست رطوبت را می افزایند و می توانند مدت بیشتری را روی سطح پوست بمانند، بنابراین اگر به آبرسانی شدید و محافظت از پوست نیاز دارید، پماد ممکن است انتخاب بهتری برای شما باشد.
 • کرم ها: اگر شما چیزی را می‌خواهید که سریع‌تر جذب پوست شما شود و هیچ اثری را از خود باقی نگذارد، بهترین گزینه برای شما یک کرم است.

نرم‌کننده‌های مدفوع و فیبر

دکتر براوو می‌گوید که نرم‌کننده‌های مدفوع در واقع نقش مهمی را در درمان شما از آنجایی که هموروئید معمولاً در نتیجه یبوست و زور زدن برای دستشویی به وجود می آید، ایفا میکنند.

یکی از مهم‌ترین اقدامات در درمان هموروئید، دوری از یبوست - مدفوع سفت یا سخت - است. اگر یبوست مزمن دارید، نرم‌کننده‌های مدفوع گزینه خوبی برای شما محسوب میشوند. او می گوید که افزایش مقدار فیبر در رژیم غذایی با مصرف بیشتر میوه ها و سبزیجات یکی دیگر از راه های خوب برای نرم شدن مدفوع میباشد و همچنین نیز می افزاید که مقدار توصیه شده فیبر رژیمی حدود 20 تا 35 گرم در روز است.


حتما بخوانید: برای درمان یبوست چه بخوریم


شما می توانید از نرم کننده مدفوع OTC همچون Colace (docusate) استفاده کنید. از طرفی شما همچنین اگر که نمی توانید فیبر کافی را در رژیم غذایی خود از طریق غذاهایی که می خورید دریافت کنید از یک نرم کننده مدفوع طبیعی با موادی مانند پسیلیوم استفاده کنید.

تغییرات در سبک زندگی

 • شما نمی توانید برای جلوگیری از یبوست و ساده کردن حرکات روده خود یک مکمل غذایی یک اندازه بخرید. ولی با این حال، شما می توانید سبک زندگی جدید را برای خود به وجود آورید. این کار به شما کمک می کند منظم باشید (در نتیجه این کار خود یبوست را تسکین داده و در بسیاری از موارد از آن جلوگیری می کند).
 • دکتر کانتسووی می گوید: اولین قدم در درمان هموروئید، رفع یبوست و بازگرداندن حرکات منظم و روزانه روده با مدفوع نرم و بدون هیچ گونه فشار میباشد. مصرف فیبر و مایعات خود را افزایش دهید و نیز اگر رژیم غذایی به تنهایی یبوست شما را از بین نبرد، باید مصرف مواد حجیم کننده مانند متاموسیل و میرالاکس را آغاز کنید.
 • دکتر بچتولد می گوید، مطمئن شوید که از زور زدن یا ماندن در توالت، نشستن طولانی مدت، و در صورت امکان از مصرف داروهایی که باعث اسهال یا یبوست می شود، خودداری کنید.

درمان همورئید با پماد و درمان خانگی

سخن آخر

اکثر مردم پس از دیدن خون در توالت خود به پزشک مراجعه می کنند. سعی نکنید خود آن را درمان کنید. اگر این خونریزی ادامه پیدا کرد، باید به پزشک خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید که این چیز جدی نباشد. در درمان هموروئید بدون نسخه باید به دنبال چه چیزی باشید: درمان و مواد تشکیل دهنده آن. 

ما در این مطلب به شما چندین پماد آنتی هموروئید و دیگر روش های درمان بواسیر در خانه را معرفی کردیم که جز بهترین ها هستند و حتی می توان در دوران بارداری و پس از زایمان نیز از آنها استفاده کنید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. می توانید سوالات و نظرات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

شیاف آنتی هموروئید برای چیست

بهترین درمان های خانگی بواسیر یا همورئید با گیاهان داروییاز
4
رای