بهترین درمان های خانگی بواسیر یا همورئید با گیاهان دارویی

بهترین درمان های خانگی بواسیر یا همورئید با گیاهان دارویی بواسیر رگهای بزرگ شده و متورم در پایین ترین قسمت راست روده و مقعد است. درمان های خانگی می تواند به کاهش درد هموروئید کمک کند. درمان بواسیر در خانه با روش های خانگی و گیاهان دارویی در طب سنتی را در سلام دنیا بخوانید.

بواسیر را معمولاً piles (توده) می نامند. این مشکل یکی از مهمترین دلایل خونریزی مقعدی است. هموروئید ممکن است طی دو هفته خود به خود یا با درمان های خانگی برطرف شود. اگر این مشکل بهبود پیدا نکرد یا علائم آن بدتر شد، توصیه می شود برای پیدا کردن درمان پزشکی با پزشک مشورت کنید. در این مقاله از سایت سلام دنیا، شرح مختصری درباره اینکه بواسیر چیست، انواع هموروئید و درمان های خانگی بواسیر بیان کردیم. با ما همراه باشید. 

بواسیر یا هموروئيد چيست

بواسیر رگهای بزرگ شده و متورم در پایین ترین قسمت راست روده و مقعد است. این رگها به خصوص هنگام اجابت مزاج بیمار برآمده و تحریک و باعث خونریزی می شوند. بواسیر را معمولاً piles (توده) می نامند. این مشکل یکی از مهمترین دلایل خونریزی مقعدی است. بواسیر در بزرگسالان رخ می دهد. در صورت عدم درمان می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود.

انواع بواسیر یا هموروئید

هموروئید دو نوع است:

  • هموروئید داخلی: در داخل رکتوم (راست روده) قرار دارد. معمولاً آنها دیده نمی شوند یا احساس نمی شوند و بدون درد هستند.
  • هموروئید خارجی: هموروئید خارجی زیر پوست در اطراف مقعد قرار دارد. آنها به دلیل عصب های دردناک و حساس دراطراف مقعد دردناک هستند.

حتما بخوانید: علت های بواسیر چیست


هموروئید ممکن است طی دو هفته خود به خود یا با درمان های خانگی برطرف شود. اگر این مشکل بهبود پیدا نکرد یا علائم آن بدتر شد، توصیه می شود برای پیدا کردن درمان پزشکی با پزشک مشورت کنید.

بواسیر یا هموروئید چیست

 درمان هموروئید با 10 روش خانگی و گیاهی

1. درمان خانگی هموروئید با حمام سیتز Sitz:

یک حمام سیتز گرم می تواند به تسکین علائمی مانند: درد، خارش، التهاب و کاهش خطر عفونت کمک کند. این محلول با مخلوط کردن یک تا دو قاشق غذاخوری جوش شیرین، نمک اسپوم و سرکه سیب در وان در منزل تهیه می شود. برخی از کیت های حمام سیتز حاوی پودر پرمنگنات پتاسیم هستند که به 4-5 اینچ آب گرم اضافه می شوند. نشستن در محلول به مدت 15 تا 20 دقیقه 2-3 بار در روز توصیه می شود.

2. درمان خانگی بواسیر خارجی با فندق افسونگر:

استفاده از فندق افسونگر به طور مستقیم بر روی هموروئید خارجی باعث تسکین علائم می شود. فندق افسونگر طبیعی ضد التهاب، آنتی اکسیدان و قابض است (ماده ای که باعث کوچک شدن سلول ها یا بافت ها می شود). مقدار کمی فندق افسونگر خالص را می توانید با یک پنبه روی نواحی هموروئید بمالید.

3. درمان خانگی هموروئید با روغن نارگیل:

نارگیل می تواند باعث کاهش تحریک، تورم و همچنین تسکین ناحیه آسیب دیده و کاهش خارش شود.


حتما بخوانید: خواص روغن نارگیل برای پوست صورت 


4. درمان خانگی بواسیر با آلوئه ورا:

آلوئه ورا خاصیت ضد التهابی دارد و به التیام زخم کمک می کند. می تواند تحریک، سوزش ، خارش و تورم را کاهش دهد. می توانید ان را مستقیماً روی مقعد بمالید. آلوئه ورا را می توانید در یخچال بگذارید تا برای تسکین بیشتر بصورت خنک استفاده کنید. مواد افزودنی و نگهدارنده موجود در برخی از ژل های آلوئه ورا که از فروشگاه خریداری می شوند، می توانند وضعیت را بدتر کنند، از این رو خالص بودن ژل آلوئه ورا موضوع مهمی است.

درمان خانگی بواسیر با آلوئه ورا

5. درمان خانگی هموروئید با کیسه های یخ:

استفاده از کیسه های یخ روی هموروئید می تواند به کاهش درد، تحریک، سوزش و تورم کمک کند. یخ نباید مستقیماً روی ناحیه آسیب دیده قرار گیرد زیرا باعث آسیب بافتی می شود. بنابراین، یخ باید در حوله پیچیده شود یا می توانید از کیسه های آب سرد هم استفاده کنید. کیسه های یخ را می توانید به مدت 15 دقیقه روی ناحیه آسیب دیده بگذارید و هر ساعت این کار را تکرار کنید.

6. درمان خانگی بواسیر با داروهای بدون نسخه

مسکن های بدون نسخه (ایبوپروفن یا استامینوفن)، کرم های استروئیدی و کرم های هموروئید می توانند تسکین دهنده علائم باشند.

7. درمان خانگی هموروئید با آبرسانی کافی بدن:

نوشیدن مایعات فراوان و هیدراته شدن در طول روز باعث نرم شدن مدفوع، جلوگیری از یبوست، کاهش درد، تحریک و ناراحتی هنگام دفع مدفوع می شود.

8. درمان خانگی بواسیر با رژیم غذایی سرشار از فیبر:

یک رژیم غذایی با فیبر بالا باعث نرم شدن مدفوع می شود، از بروز یبوست جلوگیری می کند و درد، تحریک و ناراحتی هنگام دفع مدفوع را کاهش می دهد. یک رژیم غذایی سرشار از فیبر همچنین به حفظ سلامت دستگاه گوارش هم کمک می کند. میوه ها و سبزیجات سرشار از فیبر هستند.


حتما بخوانید: بهترین غذاهای فیبردار برای درمان یبوست


9. درمان خانگی هموروئید با پوسته اسفرزه پسیلیوم:

پسیلیوم یک مکمل فیبردار طبیعی است که ممکن است برای افزایش فیبر دریافتی روزانه برای نرم شدن مدفوع و کاهش ناراحتی مصرف شود. افزودن خیلی سریع فیبر می تواند باعث نفخ شکم یا گرفتگی معده شود. بنابراین ،این ماده باید به تدریج افزایش پیدا کند.

درمان بواسیر در خانه با گیاهان دارویی

10. درمان خانگی بواسیر با پوشیدن لباس مناسب

توصیه می شود لباس های زیر نخی، تنفسی و پنبه ای بپوشید. این کار به ترمیم زخم کمک می کند، تحریک را کاهش می دهد و از بدتر شدن التهاب جلوگیری می کند.

سخن آخر

هموروئید ممکن است طی دو هفته خود به خود یا با درمان های خانگی برطرف شود. اگر این مشکل بهبود پیدا نکرد یا علائم آن بدتر شد، توصیه می شود برای پیدا کردن درمان پزشکی با پزشک مشورت کنید. ما در این مطلب سلام دنیا، راه های درمان بواسیر در خانه با درمان های خانگی و گیاهان دارویی را مطرح کردیم. می توانید سوالات و تجربیات خود را در خصوص درمان خانگی هموروئید با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

شیاف های آنتی هموروئید برای درمان بواسیر؛ آیا موثر می باشند؟
 

از
4
رای