چقدر سرکه سیب مصرف کنیم تا از فواید آن بهره مند شویم؟

چقدر سرکه سیب مصرف کنیم تا از فواید آن بهره مند شویم؟ سرکه ممکن است به کاهش وزن کمک کند و باعث افزایش احساس سیری و کاهش میزان غذا خورده شده در طول روز شود.

سرکه سیب هزاران سال است که در آشپزی و طب سنتی استفاده می شود. بسیاری ادعا می کنند که سرکه سیب دارای مزایای سلامتی از جمله:

کاهش وزن، بهبود قند خون، تسکین دهنده سوء هاضمه و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان می باشد. اما با وجود تمام این مزایا،

مقدار مناسب مصرف سرکه سیب چقدر در روز است؟

در ادامه با چگونگی مصرف سرکه سیب برای دریافت خواص مختلف و همچنین بهترین راه برای جلوگیری از عوارض جانبی مصرفسرکه سیب آشنا خواهید شد.


سرکه سیب و کاهش قند خون

سرکه سیب اغلب به عنوان یک راه طبیعی برای کنترل قند خون، مخصوصا برای افراد دارای مقاومت به انسولین توصیه می شود. هنگامی که قبل از غذا با کربوهیدرات مصرف می شود، سرکه میزان تخلیه معده را کاهش می دهد و از افزایش قند خون قند جلوگیری می کند.

همچنین حساسیت انسولین را بهبود می بخشد و به بدن کمک می کند قند اضافه را از جریان خون و سلول های خود خارج کند و سطح قند خون را کاهش می دهد. جالب توجه است که فقط مقدار کمی سرکه سیب برای ایجاد این تأثیرات نیاز است.
نشان داده شده است 4 قاشق چای خوری (20 میلی لیتر) سرکه سیب قبل از غذا منجر به کاهش میزان قابل توجهی قند خون می شود. سرکه سیب باید با چند میلی لیتر آب مخلوط شود و درست قبل از یک وعده غذایی با کربوهیدرات مصرف شود. سرکه سیب وقتی که قبل از غذای کم کربوهیدرات و با فیبر بالا مصرف می شود، میزان قند خون را به میزان قابل توجهی کاهش نمی دهد.


سرکه سیب مفید برای سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یک وضعیت هورمونی است که همراه با چرخه های قاعدگی غیر طبیعی، میزان بالای هورمون های آندروژن، کیست تخمدان و مقاومت به انسولین مشاهده می شود. یک مطالعه سه ماهه نشان داد که زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک که یک قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) سرکه سیب را با 100 میلی لیتر آب بلافاصله پس از شام نوشیدند، سطح هورمون را بهبود داده و دوره های منظم تری را تجربه کردند. در حالی که تحقیقات بیشتری برای تأیید این نتایج مورد نیاز است، به نظر می رسد یک قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) در هر روز، دوز موثر یبرای بهبود علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک باشد.

سرکه سیب و کمک به لاغری

سرکه ممکن است به کاهش وزن کمک کند و باعث افزایش احساس سیری و کاهش میزان غذا خورده شده در طول روز شود. در یک مطالعه، یک یا دو قاشق غذاخوری (15 یا 30 میلی لیتر) سرکه سیب روزانه به مدت سه ماه به بزرگسالان دارای اضافه وزن کمک کرد که به طور متوسط 1.2 و 1.7 کیلوگرم کاهش وزن پیدا کنند. طی بررسی افرادی که تحت یک رژیم غذایی سه ماهه بودند مشخص شد که مصرف روزانه دو قاشق غذاخوری سرکه سیب موجب کاهش وزن  تقریبا دو برابری وزن در مقایسه با افرادی که سرکه سیب مصرف نکردند بود. می توانید سرکه سیب را با یک لیوان آب رقیق کرده و قبل از غذا میل کنید یا آن را با روغن مخلوط کنید تا یک سس سالاد بدست آید.
سرکه سیب به همراه ایجاد تغییرات رژیم غذایی و شیوه زندگی بیشتر به کاهش وزن کمک می کند.

مقدار مصرف و مضرات سرکه سیب


سرکه سیب برای بهبود هضم
بسیاری از مردم سرکه سیب را قبل از وعده های غذایی سنگین برای بهبود هضم استفاده می کنند. این نظریه ای است که سرکه سیب اسیدیته معده را افزایش می دهد و در بدن شما باعث ایجاد پپسین، آنزیمی که پروتئین را تجزیه می کند، می شود.
در حالی که هیچ تحقیقی برای حمایت از استفاده از سرکه برای هضم وجود ندارد، دیگر مکمل های اسیدی مانند بتائین HCL می توانند اسیدیته معده را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. مواد غذایی اسیدی مثل سرکه سیب ممکن است اثرات مشابه داشته باشد، اما تحقیقات بیشتری لازم است.
کسانی که سرکه سیب را برای هضم مصرف می کنند، معمولا یک یا دو قاشق غذاخوری (15-30 میلی لیتر) با یک لیوان آب قبل از غذا می نوشند، اما در حال حاضر هیچ مدرکی برای حمایت از این دوز وجود ندارد.

سرکه سیب برای بهبود سلامت عمومی و فواید سرکه سیب

سایر دلایل برای مصرف سرکه سیب عبارتند از: محافظت در برابر بیماری های قلبی، کاهش خطر ابتلا به سرطان و مبارزه با عفونت. شواهد علمی محدود برای حمایت از این ادعا وجود دارد و هیچ دوز توصیه شده برای انسان در دسترس نیست. مطالعات روی حیوانات و مطالعات سلولی نشان می دهد که سرکه ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد، منجربه مبارزه با سرطان و رشد باکتری ها شود اما مطالعات در انسان انجام نشده است.
مطالعات متعدد نشان داده اند که افرادی که سالادها را با سس سرکه مصرف می کنند، احتمال ابتلا به بیماری قلبی و چربی کمتری دارند، اما این می تواند به علت عوامل دیگری باشد.
برای به دست آوردن بهترین دوز سرکه سیب سرکه برای سلامتی و سلامتی عمومی، نیاز به تحقیق بیشتر انسانی است.


بهترین روش برای جلوگیری از عوارض جانبی سرکه سیب

سرکه سیب نسبتا برای مصرف بی خطر است، اما در بعضی افراد ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. از آنجایی که اسیدیته سرکه سیب مسئولیت بسیاری از منافع سلامتی شما را بر عهده دارد، مطمئن شوید که آن را با هر چیزی که بتواند اسید را خنثی و اثرات مثبت آن را کاهش دهد، مصرف نکنید.
به یاد داشته باشید که استفاده منظم سرکه ممکن است به دلیل اسیدیته آن به مینای دندان آسیب برساند. نوشیدن از طریق یک نی و شستشو دهان با آب پس از مصرف می تواند به جلوگیری از این مشکل کمک کند.

در حالی که مصرف سرکه سیب با مزایای سلامتی همراه است، مصرف زیاد آن (8 اونس یا 237 میلی لیتر) در طولانی مدتمی تواند خطرناک باشد و با کاهش سطح پتاسیم خون و پوکی استخوان ارتباط داشته باشد.
اگر عوارض ناخوشایند پس از مصرف سرکه سیب، مانند حالت تهوع، خارش یا ریفلاکس را تجربه کنید، از مصرف آن خودداری کنید و درباره این علائم با پزشک خود صحبت کنید.

از
8
رای