تفاوت بین انشور و انشور پلاس چیست و آیا با نوشیدن پروتئین انشور می توان وزن کم کرد؟

تفاوت بین انشور و انشور پلاس چیست و آیا با نوشیدن پروتئین انشور می توان وزن کم کرد؟ انشور یک سری از نوشیدنی های آماده مصرف تولید می کند که می تواند به عنوان میان وعده یا جایگزین غذا برای کسانی که قصد کاهش وزن دارند، استفاده شود.

بیش از یک سوم جمعیت ایالات متحده از سال 2012 تا کنون چاق بوده اند. در حالی که ورزش تقریباً به همه افرادی که قصد کاهش وزن دارند توصیه می شود، ایجاد تغییرات غذایی از جمله استفاده از محصولات جایگزین غذا نیز می تواند موثر است. انشور (Ensure) یک سری از نوشیدنی های آماده مصرف تولید می کند که می تواند به عنوان میان وعده یا جایگزین غذا استفاده شود. قبل انتخاب این رژیم غذایی با پزشک خود مشورت کنید.

مواد مغذی انشور

دانستن مواد مغذی موجود در محصولات انشور برای افرادی که استفاده از آن را به عنوان نوشیدنی و شیک برای کاهش وزن انتخاب کرده اند ضروری است. تعداد کالری ها و مواد مغذی ارائه شده توسط محصولات مختلف انشور متفاوت است. انشورهای اصلی 220 کالری، 6 گرم چربی و 33 گرم کربوهیدرات و 9 گرم پروتئین فراهم می کند، در حالی که پودر پروتئین بالای انشور 130 کالری، 1.5 گرم چربی، 15 گرم کربوهیدرات و 20 گرم پروتئین ارائه می کند.

انشور برای کاهش وزن

بسیاری از افراد به مصرف 1600 تا 2400 کالری در روز تشویق می شوند یا بین 500 تا 800 کالری برای هر وعده صبحانه، ناهار و شام. با این حال وقتی صحبت از کاهش وزن می شود، کم کردن کالری ضروری است. در اغلب موارد، بزرگسالان سالم باید در هر روز بین 500 تا 1000 کالری کاهش بدهند تا 450 تا 900 گرم کاهش وزن در هفته داشته باشند. جایگزین کردن یک وعده غذایی با محصولات کم کالری انشور (مانند پودر پروتئین بالای انشور)  ممکن است باعث کاهش 400 تا 600 کالری مصرفی روزانه بشود، در نتیجه باعث کاهش 450 گرم در هر هفته می شوید.

انشور برای کاهش وزن

مضرات انشور

جایگزین کردن یک غذای سنتی با یک بطری انشور می تواند کار سختی باشد. افرادی که وعده های غذایی و میان وعده های سنگینی مصرف می کردند ممکن است متوجه شوند که وقتی شروع به مصرف نوشیدنی ها و شیک های انشور می کنند، بیشتر گرسنه می شوند. علاوه بر این، برخی افراد ممکن است کمبودهای تغذیه را تجربه کنند برای اینکه همه ویتامین ها و مواد معدنی که از غذا دریافت می کردند را از انشور بدست نیاورده اند. تهیه مقدار زیادی از میوه و سبزی های تازه برای وعده های غذایی می تواند یک راه موثر برای حفظ مواد مغذی و همچنین میزان تحت کنترل کالری است.

ملاحظات ویژه

اگرچه برخی افراد ممکن است با هر نوع انشور کنار بیایند، برخی دیگر نیاز به محصولات ویژه دارند. اگر هر نوع نگرانی درباره پوکی استخوان دارید، ممکن است لازم باشد اقدام به استفاده از انشور کامل کنید که شامل مواد مغذی مورد نیاز از جمله کلسیم و ویتامین D، برای سالم نگه داشتن استخوان ها است. بزرگسالان با شرایط سلامتی مزمن ممکن است وقتی صحبت از وارد کردن انشور به رژیم غذایی شود دچار محدودیت زیادی شوند، زیرا مجبور خواهند شد رژیم های غذایی سخت گیرانه را دنبال کنند. جایگزین های غذا مانند انشور ممکن است برای افرادی که اخیراً برنامه غذایی نامنظمی داشته اند، برای اینکه از احتمال برگشت جلوگیری کنند، دلسرد کننده باشد.

آیا با نوشیدن پروتئین انشور می توان وزن کم کرد

هر بطری انشور چند کالری دارد؟

برخی افراد نیاز به مکمل های تغذیه ای دارند تا مواد غذایی مورد نیاز در رژیم غذایی شان را بدست آورند. نوشیدن انشور کالری مصرفی روزانه، ویتامین ها و مواد معدنی را افزایش می دهد. هر بطری شامل بیش از 24 ویتامین و مواد معدنی است. انشور در 6 طعم ارائه می شود از جمله وانیلی، شکلات سیاه، گردویی-کره ای، قهوه، توت فرنگی و کرمی.

کالری

انشور در بطری های 240 میلی لیتر فروخته می شود. هر بطری دارای 250 کالری است.

سهم کالری ها

بیش از نیمی از کالری ها در انشور از کربوهیدرات ها بدست می آید. یک گرم از کربوهیدرات برابر با 4 کالری است. هر وعده حاوی 41 گرم کربوهیدرات برای مجموع 164 کالری از کربوهیدرات است.

ملاحظات

یک بطری از انشور حاوی حداقل 25 درصد از 24 ویتامین و مواد معدنی توصیه شده توسط USDA است. برای کلسیم، زینک و سلنیوم، انشور شامل 30 درصد از میزان توصیه شده روزانه توسط USDA است. USDA میزان 2000 کالری را برای رژیم غذایی روزانه توصیه می کند. بر طبق گفته دیوید هابر استاد بهداشت و سلامت دانشگاه بال، نوشیدنی های مغذی مانند انشور ممکن است اجازه جذب کامل مواد مغذی موجود در این نوشیدنی را ندهند.

حقایق تغذیه ای انشور

تفاوت بین انشور و انشور پلاس

انشور و انشور پلاس اغلب در رژیم غذایی استفاده می شود تا وزن سالم بدست آید یا حفظ شود. هر دو نوع از این شیک ها، مواد غذایی کافی برای پشتیبانی از رشد طبیعی، نمو و حفاظت بدن را فراهم می کنند. شیک ها اغلب به افرادی توصیه می شوند که از نظر تغذیه ای در معرض خطر هستند یا کاهش وزن ناخواسته را تجربه کرده اند.

شیک در مقابل شیک

شیک پلاس در برابر شیک شامل کالری ها و پروتئین بیشتری در هر وعده است. یک بطری 240 میلی لیتر از انشور شامل 250 کالری، 9 گرم پروتئین و 6 گرم چربی است. انشور پلاس شامل 350 کالری، 13 گرم پروتئین و 11 گرم چربی در هر بطری 240 میلی لیتر است. در حالی که هر دو این شیک های منابع خوبی از اسید چرب امگا 3، اسید لینولئیک آلفا یا ALA هستند، انشور پلاس شامل 650 میلی گرم امگا 3 است در مقایسه با انشور که تنها دارای 320 میلی گرم امگا 3 می باشد. ALA یک اسید چرب ضروری امگا 3 گیاهی است که با کاهش سطح کلسترول و بهبود فشار خون به بهبود سلامت قلب کمک می کند.

تفاوت انشور با انشور پلاس

شباهت های تغذیه ای

هر دو نوع این شیک ها منابع فوق العاده ای از 24 ویتامین ضروری و مواد معدنی و همچنین اسیدهای چرب امگا 3 و مقدار پایینی فیبر است. انشور شامل 1 گرم فیبر رژیمی در یک وعده 225 گرمی است. انشور پلاس شامل هیچ فیبر رژیمی نیست. هر دو شیک ها برای افرادی که مبتلا به بیماری سلیاک (عدم تحمل گلوتن) و عدم تحمل لاکتوز هستند مناسب است. همچنین، هر دو شیک ها به صورت حلال از نظر شرعی تهیه شده اند.

آیا کودکان می توانند انشور بنوشند؟

انشور یک مکمل غذایی تهیه شده برای بزرگسالان است و در داروخانه ها فروخته می شوند و همچنین ممکن است در بیمارستان ها هم استفاده شود. انشور نوشیدنی مناسبی برای کودکان نیست، زیرا محصولات دیگری که متناسب با نیازهای تغذیه ای کودکان باشند نیز طراحی شده اند.

منبع: livestrong

از
2
رای