خواص عالی روغن هسته انگور برای مو و روش استفاده از آن

خواص عالی روغن هسته انگور برای مو و روش استفاده از آن روغن هسته انگور که از دانه های انگور استخراج می شود دارای مزایایی برای سلامتی بدن، پوست و مو می باشد. روغن هسته انگور برای مرطوب کردن و نرم کردن مو بسیار عالی است و برای کسانی که موهای خشک، شکننده و درهم دارند مفید است.

روغن هسته انگور ارگانیک از دانه‌ های انگور، به طور معمول از انگور شراب استخراج می‌ شود. این دانه‌ ها در واقع سالم‌ ترین قسمت انگور هستند زیرا آنها مملو از آنتی‌ اکسیدان‌ها و ترکیبات گیاهی طبیعی هستند که می‌ توانند به جلوگیری از بیماری‌ های مزمن کمک کنند. روغن به طور عمده برای دو هدف گسترده استفاده می‌شود - در لوازم آرایشی و مصارف آشپزی. روغن هسته انگور را می‌ توان به عنوان روغن پخت و پز دسته‌ بندی کرد اما مطمئن شوید که آن به عنوان یک روغن با ارزش غذایی است که در هنگام خرید آن مشخص می‌شود چون یک نقطه دود بسیار بالا دارد که برای سرخ کردن مناسب است و حتی برای تهیه چاشنی و سالاد خوب است. علاوه بر آن، به طور متداول در مواد آرایشی مانند کرم ضد آفتاب، کرم مرطوب و محصولات دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقاله زیر را بخوانید تا اطلاعات بیشتری پیدا کنید!

خواص روغن هسته انگور ارگانیک برای سلامتی

1. سلامت مو را بهبود می‌بخشد

روغن هسته انگور برای مرطوب کردن و نرم کردن مو بسیار عالی است, در نتیجه برای کسانی که موهای خشک, شکننده و درهم دارند مفید است. روغن هسته انگور باعث می‌شود موهای شما صاف باشد بدون اینکه موهای خود را بیش از حد چرب کنید چون سبک‌ تر از روغن نارگیل یا روغن زیتون است. همچنین بوی ماندگار نمی دهد. علاوه بر این، این روغن به صاف کردن موی وز کمک می‌کند و از موخوره جلوگیری می‌کند چون رطوبت را در موی شما نگه می دارد و مانع از آن می‌شود که بیش از حد خشک شود. علاوه بر این، روغن هسته انگور به جلوگیری از ریزش مو کمک می‌کند چون قادر به تقویت ریشه‌های مو و پیاز مو است, همانطور که این روغن سرشار از نرم کننده ها و مواد مغذی که به ویژه برای پوست سر و مو تغذیه می شوند، است شوره سر را که با پوست سر خشک و پوسته پوسته مشخص می شود, بر طرف می کند.

شما می‌ توانید موهای خود را با روغن بپوشانید, آن را به مدت 10 دقیقه بگذارید و سپس با آب سرد بشویید. از آنجا که آن هم یک روغن حامل - پایه سبک است، به اندازه کافی سالم است که مستقیما ً روی پوست سر اعمال شود. در نتیجه، اگر پوست سر پوسته پوسته دارید، سعی کنید روغن را با حرکات چرخشی به روی پوست سر خود بمالید تا به روغن اجازه جذب شدن را بدهید.

خواص روغن هسته انگور برای سلامت مو

2. روغن هسته انگور پوست را بهبود می‌بخشد

به خاطر وجود آنتی‌ اکسیدان‌ها مختلف در روغن، از قبیل ویتامین E, مرطوب کننده و اسیدهای چرب ضروری، روغن هسته انگور نیز برای تقویت سلامت کلی پوست شما عالی است. اول آنکه، می تواند به مبارزه با آسیب های رادیکال آزاد و استرس اکسیداتیو کمک کند، بنابراین از بروز و ایجاد چین و چروک، لکه های سنی (لکه های کبدی) و خطوط ریز جلوگیری می کند, همانطور که در مطالعه سال 2011 در مجله فارماکوگنوزی ذکر شد. خاصیت سفت کردن آن نیز در تقویت و استحکام پوست مفید است، در نتیجه باعث بهبود خاصیت ارتجاعی و جلوگیری از شل و افتادگی پوست می شود. به این ترتیب، روغن هسته انگور, یک روغن حامل عالی برای رقیق‌ سازی قبلی با اسانس های روغنی برای بهبود طراوت سالم و جوان برای پوست شما، ایجاد می‌کند!

به علاوه، روغن هسته انگور یک جذب کننده عالی است زیرا مستقیماً به پوست جذب می‌شود، بدون اینکه سطح پوست شما بیش از حد چرب و روغنی باشد. از آنجا که، این روغن به دنبال مرطوب کردن پوست است و پوست را از عمقش تغذیه می‌کند, در نتیجه بازسازی و ترمیم سلول‌ها را بهبود می بخشد. به این ترتیب این روغن به حفظ رنگ کلی پوست شما کمک می‌کند و پوست سالم‌ تر را ارتقا می‌دهد.

فواید روغن هسته انگور برای پوست

3. تقویت سیستم ایمنی

روغن هسته انگور حاوی مقادیر زیادی ویتامین E است (دو برابر روغن زیتون!)، آنتی اکسیدان مهمی است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و آن را بی اندازه تقویت می کند. ویتامین E اثرات مفیدی بر سیستم ایمنی میزبان دارد، زیرا ایمنی سلولی را افزایش می دهد و هر زمان آسیب و ناهنجاری در بدن وجود داشته باشد، روند سریع تر بهبود را تسهیل می کند. بنابراین، طبق یک مطالعه سال 2000 که توسط محققان از دانشگاه مقدماتی یاماگوچی در ژاپن انجام شده است, نتیجه گرفتند که بدون شک ویتامین E یک ماده مغذی مهم برای حفظ بی دردسر سیستم ایمنی بدن, به ویژه در سالخوردگان, برای جلوگیری از بروز طیف گسترده ای از بیماری ها است.

4. به پایین آمدن سطح التهاب و کلسترول کمک می کند

اسید چرب امگا 6، که به عنوان لینولئیک اسید نیز شناخته می شود، در روغن هسته انگور ممکن است به اسید گاما لینولنیک (GLA) در بدن تبدیل شود، که نقش محافظتی در بدن دارد. به عنوان مثال، می تواند به کاهش سطح کلسترول و التهاب در بدن کمک کند، زیرا چربی های اشباع نشده به عنوان "چربی های  نوع خوب" طبقه بندی می شوند. به عنوان مثال، مطالعه ای در سال 2000 در مجله پزشکی نشان داد كه عصاره دانه های انگور در واقع می تواند كلسترول كل و كلسترول LDL را كاهش دهد (سطح كلسترول "بد"). یک مطالعه دیگر در سال 2013 که در مجله بین المللی علوم غذایی و تغذیه منتشر شد، نشان داد که مصرف روغن هسته انگور باعث بهبود شرایط التهابی و مقاومت به انسولین در زنان دارای اضافه وزن می شود.

مزایای عالی روغن هسته انگور برای سلامتی بدن

5. روغن هسته انگور می تواند به جلوگیری از سرطان کمک کند

علاوه بر این، بسیاری از آنتی اکسیدان ها و پروانتوسیانیدین های موجود در روغن هسته انگور ممکن است دارای اثرات پیشگیری از سرطان باشند زیرا آن مانع از رشد و گسترش سلول های سرطانی خطرناک می شود. یک مطالعه 2012 که در نامه‌ سرطان منتشر شد نشان می‌دهد که عصاره هسته انگور قادر است سلول های سرطانی روده بزرگ را هدف قرار داده و مرگ آپوپتوز (مرگ سلولی) را در آنها القا کند، به این ترتیب به طور بالقوه به عنوان یک سلول سرطانی مبتلا به سرطان روده بزرگ عمل می‌کند. علاوه بر این، مطالعه ای در سال 2008 توسط محققان دانشگاه پزشکی اینسبروک اتریش انجام شد و خاطرنشان كرد كه تركیبات استخراج شده از هسته های انگور اثرات ضد پرولیفراتیو (ضد رشد و تولد) و القا کننده آپوپتوز در سلول های سرطانی پروستات را نشان می دهند.

چگونه می توان از روغن هسته انگور ارگانیک استفاده کرد؟

روغن هسته انگور روغن حامل است، بنابراین به اندازه کافی سبک است که مستقیماً روی پوست و مو برای تقویت پوست و سلامت مو استفاده شود. حتی می توانید برای رقیق کردن آن را به اسانس های روغنی اضافه کنید تا یک ترکیب برای ماساژ شکل دهید که به اندازه کافی سالم و ملایم باشد تا بصورت موضعی استفاده شود. از طرف دیگر، چند قطره روغن را می توانید به محصولات مراقبت از پوست و مو اضافه کنید.

چگونه می توان از روغن هسته انگور ارگانیک استفاده کرد؟

ملاحظات احتیاطی قبل از مصرف روغن هسته انگور

اگر به انگور حساسیت دارید, از مصرف این روغن به هر قیمتی خودداری کنید. اگر در گذشته وضعیت پزشکی داشته اید یا تحت مصرف داروهای تجویز شده مانند داروهای ضد انعقاد خون، داروهای رقیق کننده خون و داروهای کاهش سطح کلسترول و فشار خون هستید، قبل از استفاده از این روغن برای اهداف دارویی با پزشک خود مشورت کنید چون ممکن است با داروهای تجویز شده برای ایجاد عواقب ناخواسته، تداخل داشته باشند. فقط روغن را با مقدار کم مصرف کنید. تحقیقات کافی در مورد بی خطر بودن روغن روی زنان باردار و شیرده انجام نشده است، بنابراین قبل از استفاده از این روغن در این دوران با پزشک خود مشورت کنید.

منبع: biofinest

از
2
رای