چگونه با روش های خانگی و طبیعی از شوره سر خلاص شویم؟

چگونه با روش های خانگی و طبیعی از شوره سر خلاص شویم؟ شوره سر یکی از مشکلات پوستی است. برای درمان شوره سر، شامپوهای شیمیایی زیادی وجود دارد. اما درمان های خانگی با استفاده از مواد طبیعی مثل: آسپرین، سیر می تواند موثرتر باشد.

شامپوهای ضد شوره را کنار بگذارید و این درمان های خانگی شوره سر را امتحان کنید تا آن پوسته های سفید مزاحم را دور کنید. شوره سر ممکن است نتیجه پوست سر خشک یا بیماری پوستی به نام دراماتیت روده ای باشد. همچنین در اثر اگزما، داءالصدف یا به طور معمول بخاطر رشد بیش از حد یک قارچ مخمر به اسم مالاسزیا نیز می تواند بوجود آید. 

درمان های شوره در داروخانه ها ممکن است شامل شامپوهایی با پریتونی روی باشد که قارچ ها و باکتری ها را مورد هدف قرار می دهند؛ کتوکونازول که با قارچ ها می جنگد؛ زغال سنگ و سلینیوم سولفید که رشد و از بین رفتن سلول های پوست سر را آهسته می کند؛ و اسید سالیسیلیک که پوسته ها را ضعیف می کند و در نتیجه پوسته ها شسته می شوند. در اینجا بیان شده که چگونه با استفاده از درمان های خانگی مورد اعتماد از شر شوره سر خلاص شوید. این ها بهترین شامپوها برای درمان نوع شوره شما هستند.

11 درمان خانگی شوره سر با مواد طبیعی

1. آسپرین

آسپرین مواد فعال مشابه (سالیسیلیک اسید) با شامپوهای ضد شوره دارویی دارند. هر بار که موهای خود را می شویید دو آسپرین را خوب خرد و پودر کنید و به مقدار معمولی از شامپوی خود اضافه کنید تا پوسته پوسته شدن را مدام چک کنید. این ترکیب را برای 1 تا 2 دقیقه روی موی خود نگهدارید و سپس به خوبی با آب بشویید و دوباره مو خود را با شامپوی خالی بشویید.

درمان خانگی شوره سر با آسپرین

2. روغن درخت چای

یک مطالعه نشان داد که شامپوهای دارای 5 درصد روغن درخت چای به طرز قابل توجهی شدت شوره سر را بهبود می دهد. همچنین می توانید چند قطره از روغن درخت چای را به شامپوی مورد علاقه و استفاده خود اضافه کنید.

روغن درخت چای برای درمان خانگی شوره سر

3. جوش شیرین

آشپزخانه شما می تواند کلید داشتن پوست سر بدون پوسته و بدون خارش را داشته باشد. برخی از موادی که روزانه مصرف می کنید دوبرابر داروهای درمان شوره موثرتر هستند- مثل جوش شیرین. موهای خود را خیس کنید و یک مشت پر جوش شیرین را روی پوست سر خود به شدت بمالید. شامپو نزنید و مستقیما موهای خود را با آب بشویید. جوش شیرین قارچ بیش فعال که می‌تواند باعث شوره شود را کاهش می دهد. موی شما ممکن است ابتدا خشک شود اما بعد از چند هفته پوست سر شما شروع به تولید روغن طبیعی می کند و موی شما را نرمتر  و عاری از پوسته می کند. 

جوش شیرین ، بهترین شامپوی طبیعی برای درمان شوره سر

4. سرکه سیب

اینجا بیان می شود که چگونه با استفاده از اکسیری که برخی مردم معتقدند هر چیزی را شفا می دهد، از شر شوه سر خلاص شوید. دکتر مهمت اوز قسم می خورد که سرکه سیب یک درمان شوره است، زیرا اسیدیته سرکه سیب pH پوست سر را تغییر می دهد و رشد مخمر را سخت تر می کند.

. یک چهارم فنجان سرکه سیب را با یک چهارم فنجان آب در یک بطری اسپری مخلوط کنید و به پوست سر خود اسپری کنید.

. سر خود را در حوله بپیچید و برای 15 دقیقه تا یک ساعت آن را نگهدارید.

. سپس موهای خود را مثل همیشه بشویید.

. دو بار در هفته این کار را انجام دهید. 

5. دهانشویه

برای درمان یک مورد بد شوره، موی خود را با شامپوی معمولی خود بشویید، سپس با یک دهانشویه مبتنی بر الکل موهایتان را بشویید. سپس از نرم کننده معمول خود استفاده کنید. خاصیت ضد قارچ دهانشویه به جلوگیری از رشد مخمر که باعث شوره می شود کمک می کند.

دهانشویه روشی طبیعی برای درمان خانگی شوره سر

6. روغن نارگیل

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه با استفاده از چیزی که مردم دقیقا روی موی خود می گذارند از شوره خلاص شوید، روغن نارگیل را امتحان کنید. وبسایت Crunchybetty.com می گوید روغن نارگیل یک درمان شوره "تست شده و درست" است، و بوی خوبی هم دارد.

. قبل از دوش گرفتن، 3 تا 5 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را به پوست سر خود بزنید. 

. ماساژ دهید و اجازه دهید برای یک ساعت روی سرتان بماند.

. مثل معمول شامپو بزنید. همچنین می توانید به دنبال شامپویی بگردید که روغن نارگیل داشته باشید.

روغن نارگیل درمان طبیعی شوره سر

7. لیمو

رهایی از شوره سر ممکن است از یخچال شما دورتر نباشد، اگر چند لیمو در دست داشته باشید. فقط سر را با 2 قاشق غذاخوری آب لیمو ماساژ دهید و با آب بشویید. سپس یک قاشق چای خوری آب لیمو را در یک فنجان آب هم بزنید و سرتان را با آن بشویید. هر روز این کار را تکرار کنید تا شوره سرتا از بین برود. اسیدی بودن لیمو به متعادل کردن pH پوست سر کمک می کند که به خاموش نگهداشتن شوره کمک می کند. 

درمان شوره سر با استفاده از لیمو

8. نمک

سایش نمک خوراکی معمولی قبل از شامپو برای از بین بردن پوسته های شوره، بسیار عالی عمل می کند. یک نمکدان بردارید و مقداری نمک بر روی پوست سر خشکتان بریزید. سپس در موهای خود پخش کنید و سر خود را ماساژ دهید. در نتیجه پوست سر پوسته پوسته شده و خشک خود را مزین داده اید و اکنون آماده شامپو زدن است. برای درمان کامل یکی دیگر از روش های درمان شوره سر را با شامپوی خود ترکیب کنید.

نمک، درمان کننده خانگی شوره سر

9. آلوئه ورا

تمام این درمان ها شوره را از بین می برند اما آلوئه ورا یک ضدخارش است. قبل از شامپو زدن با آلوئه ورا پوست سر خود را ماساژ دهید تا خاراندن خود را متوقف کنید. اثر خنک کننده آلوئه ورا خارش را ملایم می کند. 

آلوئه ورا درمان خانگی شوره سر

10. سیر

ویژگی های ضد میکروبی سیر برای حذف باکتری های ایجاد کننده شوره سر عالی هستند. سیر را خرد کنید و روی پوست سر خود بمالید. برای جلوگیری از بوی زیاد آن، وبسایت healwithfood.org مخلوطی از سیر خرد شده با عسل و ماساژ آن روی پوست سر را، قبل از شستشوی همیشگی سر پیشنهاد می‌دهد.

درمان و رفع شوره سیر با مواد طبیعی سیر

11. روغن زیتون

مالیدن روغن زیتون به سر در طول شب یک درمان طبیعی برای شوره سر است. حدود 10 قطره روغن را روی پوست سر خود ماساژ دهید و با یک کلاه حمام سر خود را در طول شب بپوشانید. صبح برنامه شامپو زدن معمول خود را داشته باشید. برای درمان سریعتر، شامپویی را بیابید که روغن زیتون داشته باشد. حالا که می دانید چگونه از شوره سر خلاص شوید، مطمئن شوید که درباره سایر وضعیتهای پوست سر، که هرگز نباید به آنها بی توجهی کرد نیز آگاهی دارید.