رابطه جنسی دهانی یا اورال سکس و نکات مهمی که درباره آن باید دانست

رابطه جنسی دهانی یا اورال سکس و نکات مهمی که درباره آن باید دانست اگر شما یا شریک جنسیتان اطراف دهان، واژن، آلت تناسلی یا مقعد خود زخم دارید، یا اگر رابطه جنسی دهانی باعث خونریزی لثه ها می شود؛ رابطه جنسی دهانی برقرار نکنید.

برخی حقایق در مورد رابطه جنسی

  • رابطه جنسی دهانی به معنای استفاده از دهان و زبان خود برای تحریک ناحیه تناسلی یا مقعد شریک جنسی برای لذت جنسی است.
  • افراد مختلف تمایل به رابطه جنسی دهانی از طریق مختلف دارند، بنابراین تشخیص اینکه شریک جنسی شما از کدامیک لذت می برد، نیاز به زمان دارد.
  • خطر ابتلا به ویروس HIV از طریق رابطه جنسی دهانی بسیار کم است (مگر اینکه یکی از شما زخم در ناحیه تناسلی/ یا دهان داشته و یا لثه ها دچار خونریزی شوند).
  • عفونت های بیماری های آمیزشی (STIs) مانند تبخال، سوزاک و سیلفیس نیز می توانند از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل شوند.
  • استفاده از کاندوم و یا سد دهانی می تواند از شما در برابر ابتلا به بیماری های آمیزشی محافظت نماید.
  • اگر هر یک از شما زخم در اطراف دهان، واژن، آلت تناسلی یا مقعد دارید، یا اگر رابطه جنسی دهانی باعث خونریزی لثه ها می شود؛ رابطه جنسی دهانی برقرار نکنید. این می تواند نشانه ای از عفونت باشد و شما را در خطر ابتلا به بیماری های آمیزشی از جمله HIV قرار دهد.

«Going down»، «giving head» و «blow jobs» نام اصطلاحات مختلف زبان انگلیسی است که برای رابطه جنسی دهانی به کار می رود. اما رابطه جنسی دهانی چیست؟ آیا این رابطه خطری دارد؟ اگر شما برای اولین بار در مورد داشتن رابطه جنسی دهانی فکر می کنید یا فقط می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رابطه جنسی دهانی ایمن و لذت بخش و پاسخ به رایج ترین سوالات در این زمینه، به خواندن این مطلب ادامه دهید.

رابطه جنسی دهانی چیست؟

رابطه جنسی دهانی به معنای استفاده از دهان و زبان خود برای تحریک ناحیه تناسلی یا مقعد شریک جنسی است. رابطه جنسی دهانی می تواند راه خوبی برای کشف لذت های جدید با شریک زندگی خود باشد، اما تصمیم گیری در مورد اینکه آیا مایل به انجام این کار هستید، انتخابی بسیار شخصی است - نه همه آن را دوست دارند و نه همه آن ها را امتحان می کنند! همانند هر رابطه جنسی دیگر، دانستن این که هر دو شخص مایل به انجام این کار هستند، حائز اهمیت است.

نکات مهم در مورد رابطه جنسی دهانی

اشخاص بسیاری در مورد داشتن بهترین رابطه جنسی دهانی، مطالبی نوشته اند. اما حقیقت این است که روش های مختلف برای اشخاص مختلف مؤثر است. روش های مختلفی از جمله لیس زدن، خوردن و تحریک کردن وجود دارد. افراد مختلف ممکن است به رابطه جنسی دهانی با روش های مختلف علاقه داشته باشند. به خاطر داشته باشید که تشخیص اینکه چه چیزی باعث خوشحالی شخص می شود، نیاز به زمان دارد.

ممکن است قبل از رابطه جنسی دهانی مضطرب باشید. چه در حال انجام آن یا دریافت آن باشید. بهترین کاری که باید انجام دهید این است که با شریک جنسی خود ارتباط برقرار کنید. از شریک جنسی خود بخواهید تا به شما بگوید چطور احساس خوبی دارد و وقتی از چیزی لذت می برید، به او اطلاع دهید. اگر در ارتباط بودن با شخصی باعث راحتی و خوشحالی شما می شود، در این صورت رابطه جنسی دهانی می تواند یک روش عالی برای نزدیک تر شدن به شریک جنسی و آموزش چگونگی تحریک شریک جنسی شما شود. اما به خاطر داشته باشید که در هر مرحله می توانید مکث کرده و یا این کار را متوقف نمایید، این برای شریک جنسی شما نیز صادق است. فقط به این علت که شما این کار را شروع کرده اید، به این معنا نیست که باید آن را ادامه دهید. توقف آن کاملا طبیعی است.

رابطه جنسی دهانی و هشدار ها

چگونه می توان با یک مرد، رابطه جنسی دهانی برقرار کرد؟

می توانید رابطه جنسی دهانی با مرد را از آلت تناسلی او آغاز کنید، چه تحریک شده و یا تحریک نشده باشد. ایده خوبی است که قبل از شروع با دستان خود او را لمس کنید تا به لذت رابطه جنسی دهانی کمک کند. اگر از اینکه تا چه میزان می توانید از دهان خود برای دخول آلت تناسلی او استفاده کنید، مطمئن نیستید؛ از انگشتان و انگشت شصت خود برای حلقه زدن به دور آلت تناسلی او استفاده نمایید، در هر مرحله که مایل باشید می توانید آن را متوقف نمایید. می توانید انگشتان خود را به آرامی حرکت دهید تا زمانی که به نقطه ای برسید که به اندازه کافی برای دهان شما عمیق باشد.

بسیاری از مردان رابطه جنسی دهانی (که با نام «blow jobs» شناخته می شود) را لذت بخش می دانند، بنابراین این کار را به آرامی و آهسته شروع کرده و سپس با سرعت بیشتری ادامه دهید. می توانید این کار را با حرکت دادن زبان، دهان، و سر آزمایش کنید تا مشخص شود چه چیزی موثرتر است (اما هرگز از دندان خود به این منظور استفاده نکنید؛ مگر اینکه شریک جنسی شما درخواست کند).

حتی اگر تصمیم به رابطه جنسی دهانی با یک مرد دارید، به این معنا نیست که می تواند در دهان شما انزال صورت بگیرد، این انتخاب شما است. البته اگر او از کاندوم استفاده می کند، این مسأله بمهمی نیست و به این معنا است که از هر دو شما در برابر عفونت های بیماری های آمیزشی محافظت می شود. ادامه این کار نیز به شما بستگی دارد.

چگونه می توان با یک مرد، رابطه جنسی دهانی برقرار کرد؟

چگونه می توان با یک زن رابطه جنسی دهانی داشت؟

معمولا ایده خوبی است که قبل از داشتن رابطه جنسی دهانی با یک زن، او را لمس کرده و ببوسید. ابتدا نواحی اطراف ران و واژن او را لمس کرده تا او را تحریک نمایید. حساس ترین قسمت واژن یک زن، کلیتوریس است که بیش از  8000 پایانه عصبی دارد. اما کل ناحیه لگن بسیار حساس است. به آرامی لبه های بیرونی واژن را لمس کرده و سپس آن را باز کنید و غلفه (قسمتی از کلیتوریس) دقیقا در بالای آن قرار دارد. به آرامی شروع کرده و از زبان خود برای حرکات سریع تر، قوی تر و لمس کردن استفاده نمایید. می توانید با ساخت الگوهای مختلف با زبان خود آزمایشی انجام داده و ریتم های مختلف را امتحان کنید. از او در مورد اینکه از کدام روش بیشتر لذت می برد، سوال بپرسید.

چگونه رابطه جنسی دهانی با مقعد (لیس زدن یا مکیدن مقعد) داشته باشید؟

داشتن رابطه جنسی دهانی با مقعد شریک جنسی خود (که با نام لیس زدن یا مکیدن مقعد شناخته می شود)، می تواند بخشی از هر رابطه جنسی، رابطه جنسی همجنس گرایان، دو جنسه ها و رابطه جنسی بین زن و مرد باشد. اگر نگران مسائل بهداشتی هستید، از شریک جنسی خود بخواهید که خود را شسته و یا از دستمال مرطوب استفاده نماید. همچنین می توانید از استحمام کردن با هم به عنوان بخشی از رابطه جنسی استفاده کنید.

می توانید با به آرامی بوسیدن و نوازش کردن نواحی اطراف میاندوراه شروع کنید (ناحیه ای از پوست بین اندام های تناسلی و مقعد). سپس می توانید با حرکت زبان خود در اطراف مقعد ادامه داده و در نهایت زبان خود را وارد مقعد کنید. می توانید لیس زدن، مکیدن، کاوش و گاز زدن را امتحان کنید. از شریک جنسی خود بپرسید که با کدام روش احساس بهتری دارد. اگر این کار را با یک زن انجام می دهید، از ناحیه مقعد به واژن وارد نشوید، زیرا این کار ممکن است باعث انتقال باکتری و عفونت شود.

چگونه رابطه جنسی دهانی با مقعد (لیس زدن یا مکیدن مقعد) داشته باشید؟

آیا از طریق رابطه جنسی دهانی می توان به بیماری های آمیزشی و HIV مبتلا شد؟

خطر ابتلا به ویروس HIV از طریق رابطه جنسی دهانی بسیار کم است. خطر اصلی ناشی از آن است که شخص دریافت کننده رابطه جنسی دهانی یک عفونت آمیزشی یا زخم در ناحیه تناسلی خود داشته باشد، یا شخص ارائه دهنده رابطه جنسی دهانی در دهان خود زخم داشته و یا لثه های او دچار خونریزی شوند. با این وجود، بیماری های دیگر آمیزشی مانند تبخال، سوزاک و سیلفیس هنوز می توانند از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل شوند. و برخی از بیماری های عفونی که عامل انتقال آنها باکتری ها و ویروس ها هستند مانند هپاتیت A و اشریشیا کلی، می توانند از طریق رابطه جنسی دهانی با مقعد منتقل شوند.

حتی اگر علائم واضح یا نشانه های عفونت (مانند زخم) وجود نداشته باشند، عفونت می تواند از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل شود. اگر هر یک از شما در اطراف دهان، واژن، آلت تناسلی و یا مقعد خود زخم دارید، باید از داشتن رابطه جنسی دهانی اجتناب نمایید. این زخم ها همچنین می توانند نشانه ای از بیماری باشند، بنابراین به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

استفاده از کاندوم و یا سد دهانی (پلاستیکی نرم که واژن یا مقعد را پوشش می دهد)، از شما در برابر ابتلا به بیماری های آمیزشی محافظت خواهد کرد. اگر کاندوم زبانی در اختیار ندارید، می توانید با برش کاندوم از بالا به پایین و تشکیل یک قطعه ای که بتوان از آن به عنوان سد دهانی استفاده کرد، برای این منظور استفاده کنید. دانستن اینکه کاندوم می تواند محافظت بیشتری در طول رابطه جنسی ایجاد نماید، می تواند کمک کند که رابطه جنسی آزادانه تر و بی خطر تری داشته باشید. صبحت با شریک جنسی خود درباره محافظت قبل از شروع رابطه جنسی دهانی، می تواند به حل این مشکل کمک کند. این کار می توانند کمی خجالت آور باشد، اما این بخش مهمی از داشتن رابطه جنسی است و اگر صحبت در مورد آن را بسیار دشوار می دانید، می تواند نشانه ای از آن باشد که برای یک رابطه جنسی دهانی آماده نیستید.

آیا از طریق رابطه جنسی دهانی می توان به بیماری های آمیزشی و HIV مبتلا شد؟

آیا باید رابطه جنسی دهانی داشته باشیم؟

داشتن رابطه جنسی دهانی تصمیمی مهم است و برای آماده شدن جهت انجام این کار، شما و شریک جنسی شما باید در این زمینه مطالعه کنید. چه شما دریافت کننده و چه ارائه دهنده رابطه جنسی دهانی باشید، هیچ کدام مجبور به انجام این کار نیستید. خطوطی مانند «این بدان معنا نیست که ما می توانیم رابطه جنسی دهانی داشته باشیم» یا «هنوز یک باکره هستید» یا «اگر شما می خواهید با من رابطه جنسی داشته باشید، باید حداقل رابطه جنسی دهانی باشد» یا « رابطه جنسی دهانی به اندازه رابطه جنسی خطرناک نیست»؛ همه نشان دهنده فشار و اجبار هستند.

به یاد داشته باشید که رابطه جنسی دهانی باید برای هر دو شما سرگرم کننده باشد. اگر یک نفر آن را برای اینکه احساس می کند تحت فشار است، انجام دهد؛ می تواند تجربه تلخی باشد. تصمیم گیری در مورد داشتن رابطه جنسی دهانی بسیار شخصی است. مهم ترین مواردی که باید در نظر بگیرید این است که آیا احساس می کنید این کار صحیح است یا آیا شما و شریک جنسی خود هر دو از این کار مطمئن هستید. 

منبع: avert

از
1
رای