چگونه فرزندی موفق داشته باشیم؟ راه ها و روش های تربیت یک فرزند موفق و با انگیزه

چگونه فرزندی موفق داشته باشیم؟ راه ها و روش های تربیت یک فرزند موفق و با انگیزه تمامی پدرها و مادرها تمایل دارند تا فرزندانی موفق و با انگیزه داشته باشند. اما ممکن است با روش های صحیح آن به خوبی آشنا نباشند. در این مقاله به طور کامل به بررسی این روش ها پرداخته شده است.

متأسفانه، هیچ راهنمایی جامعی وجود ندارد که به به طور حتمی موفقیت های کودک شما را در آینده تضمین کند، اما در این مقاله نحوه سرعت بخشیدن به موفقیت فرزندانتان چه در مدرسه و چه در خارج از مدرسه جمع آوری شده است. یکی از سخت ترین واقعیت هایی که شما به عنوان والدین با آن دست و پنجه نرم می کنید، درک این موضوع است که کنترل موفقیت فرزندان شما تت کنترل شما نبوده و خارج از اختیار شما می‌باشد. متأسفانه در کلی ترین حالت، هیچگونه اطمینان و راهنمای قطعی برای رشد و موفقیت فرزندانتان وجود ندارد اما تأثیر شما بر روی آنها از آنچه که فکر می‌کنید می تواند بیشتر باشد. به گفته متخصصان، چند روش برای کمک به کودک شما وجود دارد تا به مسیر موفقیت چه در مدرسه و چه در خارج از مدرسه دست یابند.

بررسی راه های رسیدن به موفقیت در کودکان

از دوران نوزادی با کودکان خود صحبت کنید.

آموختن مهارت های ارتباطی به کودکان تاثیر گسترده و به سزایی بر روی فرزند شما می گذارد و آن ها را برای بر عهده گرفتن نقش رهبری گروههای مختلف در رشته های مورد علاقه شان ترغیب می کند. با این وجود تا زمانی که فرزند شما اولین حرف را بیان کند صبر داشته باشید، زیرا تا آن زمان تقویت این توانایی امکان پذیر نیست. محققان دانشگاه آیووا دریافتند که، حتی نوزادان نیز می توانند در گفتگوهای روزمره شرکت کنند و ارتباط برقرار نمایند. Peter Vishton، مدیر برنامه علوم توسعه بنیاد ملی که بودجه این مطالعه را تأمین کرد، می گوید: این مانند یادگیری رقص است که کودکان در حدود سن های 6 تا 8 ماهگی می توانند حرکات ساده ای را انجام دهند و کلماتی را ادا کنند. او همچنین افزود: جالب است که بدانید، اما آن ها بخشی از رقص زبان ( ارتباط برقرار کردن از طریق زبان بدن) را دنبال می کنند. یک مطالعه مشترک در MIT ، هاروارد و دانشگاه پنسیلوانیا صورت گرفت که برقراری این ارتباط را یک قدم فراتر برد. این گزارش نشان می دهد كه كودكان 4 تا 6 ساله كه به طور مؤثر در گفتگوهای مختلف فعالیت میکنند، در منطقه Broca (یك بخش از مغز که مرتبط با تولید گفتاراست)، فعالیت بیشتری داشتند. علاوه بر این، بچه های دارای منطقه فعال Broca، در آزمون هایی که مفاهیم هنرهای زبانی را اجرا می کنند، بهتر عمل کردند. با تشویق مکالمه حتی از سنین کودکی، می توانید به فرزندتان کمک کنید که نه تنها سریع تر صحبت کند و فعالیت زبانی داشته باشد، بلکه پیشرفت حیاتی مغز را نیز در آن ها تقویت می کنید.

رازهای تربیت فرزندان سالم و موفق

همواره در مورد رژیم غذایی آن‌ها فکر کنید.

عواملی مانند بی تحرکی کودک از نظر جسمی (مثل زمانی که کودک وقت خود را صرف دیدن تلویزیون میکند) و مسائلی از قبیل رفتن مدرسه، چاقی و تعامل اجتماعی کم در جلوگیری از رسیدن به موفقیت تاثیر گذارخواهد بود. این عوامل بیشتر از آن چه که فکر می کنید، بر روی کودک شما تاثر می گذارد. دکتر ویشتون می گوید: منظور از مضر بودن تلویزیون این نیست که تلویزیون سمی خطرناک است، بلکه به این معنی است که اگر فرزندانتان یک ساعت را به تماشای تلویزیون می گذرانند، باعث می شود که آن ها یک ساعت از انجام فعالیت هایی که باعث پیشرفت آن ها می شود دور می شوند. با این حال برای بینندگان و افراد جوان ، کمی از این قاعده مستثنی هستند. Sesame Street، یک استاندارد طلایی آموزشی تلویزیون است، که در آن مشاوره متخصص و گروه‌های متمرکز وجود دارد، تا به مخاطبین خود این اطمینان را دهند که موضوع مورد نظر که در تلویزیون پخش می شود، تمام بخش های آموزشی مورد نیاز را در بر می گیرد. اگر کنجکاو هستید که ببینید آیا درباره نمایش مورد علاقه فرزندتان چنین تحقیقات مشابهی انجام شده است یا خیر، به وب سایت آن ها نگاهی بیندازید، زیرا آن ها معمولاً این اطلاعات را پخش می کنند.

مطمئن شوید که آنها خواب کافی دارند

برای کودکان شما نه تنها میزان خواب آن‌ ها، بلکه فاکتورهای زمان بندی خواب آن‌ ها نیز در موفقیت شان تاثیر گزار است. به عنوان مثال چرت زدن معمولی برای توانایی کودک نوپای شما در اعمال مفاهیم جدید زبان به روشی انتزاعی ضروری است. در مطالعه‌ای که توسط Rebecca Gomez در دانشگاه آریزونا انجام شد، تیم وی دریافت که کودکانی که در طی چهار ساعت یادگیری کلمات جدید یا قانون دستوری، چرت زده بودند، احتمال تعمیم یادگیری به روز بعد در این کودکان بیشتر است. حتی یک کودک هجده ماهه نیز می تواند قواعد زبانی را بیاموزد و اگر در حین آموختن کمی چرت هم بزند، یادگیری آن ها کامل تر خواهد بود، اما اگر بیدار بمانند، در انجام این کار موفق نخواهند شد. ضرورت خواب با بزرگ شدن فرزند شما بیشتر می شود. در 30 ماهگی مغز به اندازه کافی بالغ شده است تا اجازه پاسخ عصبی در آن فراهم شود، ذهن شما روش یادگیری جدید در هنگام خواب و ذخیره اطلاعات در حافظه را در این سن فراهم می‌کند. وقتی کودک شما مدرسه ابتدایی را شروع می کند، آن ها به طور میانگین در طول شبانه روز به 11 ساعت خواب نیاز دارد تا آن چه را که در کلاس آموخته است را به حافظه بسپارد و بیشترین استفاده را از اطلاعات ببرد.

چگونه فرزندی موفق داشته باشیم؟

به آن ها بیاموزید که این پیشرفت تدریجی ارزشمند است

در مدرسه کاتولیک Redeemer در Johns Creek، جورجیا مدیر Principal Lauren SchellT، موفقیت را در دانش آموزانی که به فرآیند یادگیری به اندازه نمره اهمیت میدهند، می‌بیند. او می‌گوید: کودکان تمایل دارند که سریعا به پاداش کار خود برسند، اما موفقیت در مدرسه اغلب مستلزم تلاش مداوم و به تاخیر افتادن در دریافت پاداش است. وی ادامه داد: به عنوان والدین، ما باید به رشد کودک در حال بلوغ در این مسیر کمک کنیم. ایجاد یک برنامه منظم و برآورده کردن انتظارات فرزند خود به آن‌ ها کمک خواهد کرد تا فواید ثبات و مدیریت زمان را درک کنند. شما با گذشت زمان و بالغ شدن آن ها، پاداش تلاش‌های خود را  خواهید دید، چه آن‌ ها در حال مطالعه سخت برای رسیدن رده های بالاتر باشند و یا صرفا در حال تمیز کردن اتاق خود باشند.

فرزاندان خود را به بازی کردن تشویق کنید

بازی کردن پایه و اساس کودکی است، از خانه بازی گرفته تا یک دوست خیالی جدید. در حالی که شما از آن زمان‌ ها به عنوان لحظات شیرین و نوستالژی، از دوران کودکی خود یاد می کنید، رشد ذهنی کودک شما از زمان هایی که برای بازی کردن صرف می کند نشات می گیرد به طوری که در طول زندگی خود همان تفکرات را دنبال می کند. دانشمندان رشد، مانند دکتر Vishton اغلب می‌گویند که: بازی کار کودکان خردسال است. از آن جا که آن‌ها نقش‌های خاصی را می‌پذیرند، دنیای خیالی خود را می‌ سازند و از دوستان شان دعوت می‌کنند تا در سفری که میروند، شرکت کنند، بچه‌ها یاد می‌گیرند که خلاق‌ تر باشند، ارتباطات بلند مدت داشته باشند، و مهارت‌ های حل مساله را به بلوغ برسانند.

کودکان موفق

یک سیستم پشتیبانی در مدرسه ایجاد کنید

هنگامی که فرزندانتان از دبستان فارغ می شود، جهان بینی آن ها به نسبت ساعاتی که در کلاس گذرانده است، گسترش می یابد. به طور خاص، معلمان تأثیر زیادی در رشد آن ها داشته اند و برای آن ها ثروتی از تجربه و درک کافی از توسعه و آموزش را به ارمغان آورده اند. همراه با دانش برتر شما در مورد فرزندتان و نیازهای آن ها، مدرسه و خانه نیز می توانند در جهت پیشرفت موفقیت فرزندان تاثیر به سزایی داشته باشند. Schell می‌گوید: معلمان و کارکنان مدرسه و دانش شخصی ای که والدین از شخصیت و نقاط قوت کودک دارند، ترکیب قدرتمندی است، که همه کودکان از آن بهره میبرند. ما با این کار یک سیستم حمایتی برای کودک، خانواده و مدرسه ایجاد می‌کنیم.

منبع: parents

از
4
رای