چگونه از اسپری های تأخیری به طور صحیح و مؤثر استفاده نماییم؟

چگونه از اسپری های تأخیری به طور صحیح و مؤثر استفاده نماییم؟ سازندگان بسیاری از اسپری های تأخیری توصیه می کنند که در صورت تمایل به بارداری یا در صورت بارداری شریک جنسی تان از آنها استفاده ننمایید، زیرا هنوز اثبات نشده است که استفاده از لیدوکائین در حین بارداری بی خطر می باشد.

آیا به تازگی اسپری تاخیری خریده اید یا درباره خرید آن فکر می کنید؟ اگر اینگونه است ممکن است سوالاتی درباره نحوه صحیح استفاده از آن داشته باشید.

این احتمالاً یکی از مرسوم ترین موضوعاتی است که خوانندگان از من درباره آن سوال می پرسند بنابراین در این مقاله تلاش می کنم تا به تمامی سوالاتی که معمولاً از من پرسیده می شود پاسخ دهم.

تمامی اسپری های تأخیری مشابه نمی باشند

فکر می کنم بهتر است با این مطلب شروع کنیم که تمامی اسپری ها و کرم های تأخیری مشابه یکدیگر عمل نمی کنند. بسیاری از آنها ممکن است مشابه باشند اما معمولاً تفاوت های بسیار مهمی در این میان وجود دارند.

برای همین مهم است که دستورالعملی که همراه با آنها ارائه می شود یا در سایت تولیدکننده وجود دارد را مطالعه نمایید. البته در این زمینه مساله کوچکی در بعضی موارد وجود دارد: تمامی اسپری های دارای وب سایت مشخص همراه با دستورالعمل استفاده نمی باشند.

متأسفانه شما اسپری هاس لیدوکائین فراوانی را برای فروش به صورت آنلاین می یابید که دستورالعمل های محدودی دارند. برای همین پیشنهاد می کنم تا از برندهایی استفاده نمایید که تیم مشخصی پشتیبان آن می باشند نه فقط برندی با نام زیبا اما بدون پشتیبانی.

روش استاندارد استفاده از اسپری تأخیری

اگر اسپری خریداری شده دارای دستورالعمل مشخصی نمی باشد، شما سه انتخاب دارید: امتحان کنید تا شاید دستورالعمل آن را بیابید، آن را کنار گذاشته و محصول متفاوتی خریداری کنید یا آن را بر اساس دستورالعمل های استاندارد که از جانب سایر محصولات ارائه می شود، استفاده نمایید.

در ادامه تلاش شده است تا به سوالات کلیدی بر اساس تجربیات شخضی من همراه با اطلاعات ارائه شده از جانب چهار شرکت بزرگ سازنده اسپری تاخیری یعنی Promescent، Stud 100، Super dragon 6000 و Adam & Eve پاسخ داده شود.

اکثر اسپری های لیدوکایین و بنزوکایین بر اساس اطلاعاتی که از این چهار شرکت بدست آورده، به شیوه ای مشابه عمل می نمایند. با این وجود مهم است تأکید نمایم که اگر از این دستورالعمل ها برای یک محصول متفاوت استفاده کنید یا محصولی که ترکیبات متفاوتی دارد، مسئولیت این کار با شما خواهد بود.

نحوه استفاده از اسپری های تأخیری

1. به آرامی شروع کنید

پیشنهاد من این است که با یک اسپری شروع کنید تا بتوانید ببینید آیا پوست شما ترکیبات آن را تحمل خواهد کرد یا نه. اکثر افراد به خوبی این مواد را تحمل می کنند اما به نظر من اگر می خواهید از این اسپری ها استفاده کنید بهتر است کمی با احتیاط عمل نمایید و اگر مشاهده کردید که یک یا دو مرتبه اسپری برای شما به خوبی عمل می کند، می توانید برای مدت بیشتری از آن محصول استفاده کرده و در هزینه ها صرفه جویی نمایید.

این توصیه ای است که آن چهار شرکت درباره تعداد دفعات اسپری تأخیری ارائه داده اند:

Promescent: سه یا بیشتر اما نه بیشتر از ده مرتبه.

Stud 100: سه تا پنج بار اسپری.

Super dragon: دو مرتبه اسپری.

Adam & Eve: دو تا پنج مرتبه اسپری.

به طور ایده آل بعد از مدتی قادر خواهید بود حداقل میزان دفعاتی اسپری را که با بدن شما سازگار می باشد، بیابید و بعد تنها از همان تعداد دفعات اسپری استفاده کنید. بعضی افراد ممکن است به یک بار اسپری کردن نیاز داشته باشند و بعضی دیگر به 5 مرتبه، اما این مطلب را تا زمان استفاده از محصول متوجه نخواهید شد.

2. هدف قرار دادن ناحیه مناسب

شما ممکن است توصیه های متفاوتی درباره این که چه قسمتی را اسپری نمایید، مشاهده کنید. من فکر می کنم بهترین راه این است که اسپری را استفاده کرده و حساس ترین بخش های آلت تناسلی را اسپری بزنید (نه تمامی مناطق آن را) در غیر این صورت ممکن است بیش از حد دچار بی حسی آلت شوید. این مسأله می تواند در نعوظ آلت مشکل ایجاد کرده و یا مانع لذت بردن از رابطه جنسی شود.

در اینجا آنچه را که شرکت های بزرگ توصیه کرده اند مشاهده می نمایید.

Promescent: قسمت زیرین کلاهک و بعضی قمستهای زیرین بدنه آلت

Stud 100: کلاهک و بدنه آلت.

Super dragon: کلاهک.

Adam & Eve: کلاهک و بدنه آلت.

وقتی عمل اسپری را انجام دادید، آلت خود را مالش دهید تا مطمئن شوید ماده اسپری شده جذب شده است. این عمل معمولاً بیش از 10 تا 20 ثانیه طول نمی کشد البته اگر کلاهک و بدنه را اسپری می زنید ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشید و مجدداً بر اساس یک سری تجربیات، بتدریج خواهید فهمید که کدام قسمت آلت را باید اسپری کرده و کدام مناطق نیازی به اسپری شدن ندارند.

آموزش نحوه صحیح استفاده از اسپری تأخیری

3. اسپری در حین نعوظ یا قبل از آن؟

مهم نیست که شما در حین نعوظ یا قبل از آن عمل اسپری زدن را انجام دهید. در هر دو حالت نتیجه مناسب خواهد بود پس بنابراین انتخاب این گزینه بستگی به شرایط شما و شریک زندگی تان دارد.

4. چه مدت قبل از سکس عمل اسپری زدن را انجام دهید؟

اسپری ها مختلف زمان بندی های متفاوتی دارند. هیچ کدام از آنها به شما اجازه نمی دهند که بلافاصله بعد از اسپری شدن رابطه جنسی داشته باشید. همواره یک زمان انتظار برای اطمینان از جذب شدن ماده بی حسی و عملکرد مناسب آن وجود دارد. همچنین بایستی دقت کنید ماده بی حسی جذب شده باشد تا به بدن شریک جنسی شما منتقل نشود.

Promescent: پنج تا ده دقیقه.

Stud 100: پنج تا ده دقیقه.

Super dragon: پنج دقیقه.

Adam & Eve: پنج دقیقه.

مشاهده می کنید که پنج تا ده دقیقه زمان ایمنی برای اطمینان از عملکرد مناسب اسپری های لیدوکائین و بنزوکائین می باشد.

5. آیا بایستی آلت را قبل از رابطه جنسی بشویید؟

این احتمالاً یکی از زمینه های اصلی بروز سردرگمی می باشد چون شرکتها بندرت به درستی برای شما توضیح می دهند که برطرف کردن مواد اضافی و باقیمانده به چه معناست. با این وجود معمولاً توصیه می کنند که با یک دستمال مرطوب مواد بی حسی باقیمانده روی آلت را بویژه قبل از سکس دهانی پاک نمایید.

برای سایر موارد می توانید این کار را انجام دهید:

آلت را اسپری کرده و مالش دهید.

باقیمانده یا مواد اضافی را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید. حتی اگر ماده اضافی مشاهده نمی کنید، باز هم توضیه می شود آلت را تمیز کنید. سپس دستان خود را شسته و برای مدت زمانی توصیه شده در دستورالعمل صبر نمایید. در طول این مدت می توانید به شریک جنسی خود کمی توجه کنید تا ماده بی حسی به خوبی اثر نماید. اگر مایل هستید مجدداً قبل از آغاز رابطه جنسی آلت خود را تمیز کنید تا هیچ گونه انتقال مواد بی حسی صورت نپذیرد.

عبارت شستن یا تمیز کردن کمی گیج کننده است زیرا هیچ شرکتی توصیه آشکاری در این زمینه ارائه نکرده است اما شخصاً فکر می کنم کسب تجربه در این زمینه خوب باشد. به عقیده من تمیز کردن آلت بلافاصله پس از مالش دارو بر روی آلت می تواند مواد اضافی را به خوبی برطرف نماید.

شستشوی مجدد یا حتی یک دوش کوتاه پس از سپری شدن مدت لازم توصیه شده، می تواند به شما اطمینان خاطر بدهد که هیچ ماده اضافی به بدن شریک جنسی شما منتقل نخواهد شد. با تجربه من یک اسپری خوب حتی بعد از یک دوش آبگرم نسبتاً طولاتی نیز اثرش را خواهد داشت پس لازم نیست درباره از بین رفتن اثر اسپری نگران باشید.

مدت زمان تأثیر اسپری تاخیری

6. دستان خود را بشویید

شرکتهای بسیار کمی به این مسأله اشاره نموده اند اما همان تعداد اندک این مسأله را مهم دانسته اند. شما بایستی پس از استفاده از اسپری و مالش آلت، دستان خود را بشویید تا مطمئن شوید از این طریق مواد به بدن شریک جنسی یا نواحی حساس بدن مانند چشمها منتقل نمی شوند.

7. مدت زمان تأثیر اسپری تاخیری چه مقدار می باشد؟

این مسأله تا حدود زیادی بستگی به فرد و اسپری دارد. اما بر اساس تجربیات من، بسیاری از آنها حداقل برای مدت یک ساعت شما را در وضعیت بی حسی آلت نگه می دارند.

8. در صورت استفاده از اسپری تأخیری آیا می توانید رابطه جنسی بدون مراقبت داشته باشید یا باید از کاندوم استفاده کنید؟

این مسأله مجدداً به نوع اسپری بستگی دارد پس مهم است که این مسأله را با تولید کننده بررسی نمایید.

Promescent: هر دو حالت مشکلی ندارد.

Stud 100: هر دو حالت مشکلی ندارد، از کاندومهای لاتکس استفاده کنید.

Super dragon: هر دو حالت مشکلی ندارد.

Adam & Eve: هر دو حالت مشکلی ندارد، از کاندومهای لاتکس استفاده کنید.

9. در صورت استفاده از اسپری تأخیری آیا می توانید سکس دهانی داشته باشید؟

مجدداً بعضی شرکت های جواب مثبت داده و بعضی دیگر شما را به پرهیز از این کار توصیه می نمایند. دلایل آنها معمولاً طعم نامناسب این مواد یا ریسک انتقال این مواد به بدن شریک جنسی شما می باشد.

Promescent: بلی، به شرط آنکه آلت را بشویید.

Stud 100: بلی، اما ابتدا به مدت 15 دقیقه صبر کنید.

Super dragon: خیر زیرا طعم مواد بی حسی ممکن است ناخوشایند باشد.

Adam & Eve: نتوانستم اطلاعی در این زمینه بیابیم.

10. آیا می توانید از اسپری تأخیری در صورتی که مایل به بارداری بوده یا در حال حاضر باردار می باشید، استفاده کنید؟

سازندگان بسیاری از اسپری ها توصیه می کنند که در صورت تمایل به بارداری یا در صورت بارداری شریک جنسی تان از آنها استفاده ننمایید. در این جا نقل قولی مفید را از وب سایت شرکت Promescent ارائه می دهیم:

اثبات نشده است که استفاده از لیدوکائین در حین بارداری بی خطر می باشد. پیشنهاد می کنیم در این زمینه احتیاط نمایید. همچنین وب سایت شرکت Stud 100 اعلام کرده است که از این محصولات در صورت بارداری همسرتان استفاده ننمایید.

نحوه مصرف کرم های تأخیری

11. تا چه حد می توانید از اسپری تأخیری استفاده کنید؟

پاسخ واضحی برای این سوال وجود ندارد زیرا این مسأله به نوع خاص و کیفیت مواد بی حسی بستگی دارد. بعضی از اسپری ها توصیه هایی در این زمینه دارند اما اکثر آنها چنین توصیه ای ارائه نمی دهند.

در اینچا دو مثال ارائه می دهیم:

Promescent: نه بیشتر از 20 بار اسپری کردن در طول 24 ساعت.

Fortacin: نه بیشتر از 9 بار اسپری کردن در طول 24 ساعت و 4 ساعت فاصله بین هر بار استفاده.

12. آیا می توانید از اسپری های تأخیری و داروهای ویاگرا همزمان استفاده کنید؟

تا جایی که من اطلاع دارم، هیچ گونه موضوع نگران کننده در زمینه استفاده ترکیبی از داروهای بی حسی و داروهایی مانند ویاگرا وجود ندارد. بنابراین تا زمانی که مشکلی در استفاده مجزا از این داروها ندارید، استفاده همزمان آنها نیز نبایستی برای شما مشکل آفرین باشد.

13. پرهیز از هدر رفتن اسپری تأخیری

یک ترفند زیرکانه که من از یک خواننده این گونه مطالب آموختم این است که ابتدا کمی از ماده اسپری را در یک شیشه کوچک اسپری نمایید. سپس انگشت خود را در مایع درون شیشه فرو کرده و سپس بر روی ناحیه موردنظر در آلت بمالید. با این روش می توانید از هدر رفتن اسپری به نوعی جلوگیری نمایید.  راه حل دیگر اسپری نمودن آلت از فاصله نزدیک (2 تا 3 سانتی متر) می باشد.

14. کرم های تأخیری چگونه هستند؟

هرچند استفاده از اسپری ها در زمینه بی حسی موضعی مرسوم تر است اما این محصولات به شکل کرم نیز ارائه می شوند. من شخصاً از طرفداران حالت کرمی نمی باشم زیرا نمی توان مطمئن بودن که هر بار مقدار مشخصی از کرم را استفاده می نمایید. با این وجود در خصوص کرم ها نیز می توانید از دستورالعمل های استاندارد بیان شده در این مقاله استفاده نمایید. 

نظرات و سوالات 

آیا تجربه و توصیه خاصی در زمینه استفاده از اسپری ها یا کرم های تأخیری دارید که بتواند برای سایر استفاده کنندگان مفید باشد؟ و آیا سوال خاصی در این زمینه دارید که من در این مقاله به آن پاسخ نداده باشم؟

اگر این مقاله برای شما مفید بود، خوشحال می شوم که درباره آن نظر کوتاهی بدهید.

منبع: risingmaster

از
3
رای