آیا خودارضایی پس از ازدواج امری طبیعی است؟

آیا خودارضایی پس از ازدواج امری طبیعی است؟ افراد به دلایل مختلفی خود ارضایی میکنند. معمولاً مردان و زنان دوست دارند به ارگاسم برسند یا به خودشان لذت ببخشند تا از زیر فشار نیاز جنسی خلاص شوند...

خود ارضایی بخشی از زندگی جنسی بسیاری از افراد محسوب می شود. حتی وقتی وارد یک رابطه طولانی مدت با فرد دیگری می شوند. این رابطه شامل ازدواج نیز می شود. بسیاری از افرادی که ازدواج می کنند کماکان به خودارضایی ادامه داده و همزمان با لذت بردن جنسی از شریک زندگی شان، از خودارضایی نیز لذت می برند. هیچ دلیلی برای احساس گناه در قبال خود ارضایی حتی پس از ازدواج یا داشتن رابطه ای طولانی مدت وجود ندارد. بسیاری از مردان و زنان پس از ورود به این چنین روابطی نیز کماکان به این کار ادامه می دهند و این نشانه وجود مشکل خاصی نیست. خود ارضایی وقتی در رابطه ای طولانی مدت هستید، همانند خودارضایی در زمانی که چنین رابطه ای ندارید، امری عادی محسوب می شود.

رفتار با همسری که خود ارضایی دارد

خودارضایی می تواند به زندگی جنسی شما کمک کند. در واقع تحقیقات نشان داده اند افرادی که بیشتر خودارضایی می کنند بیشتر رابطه جنسی دارند و بیشتر لذت می برند. شاید دلیل این امر این باشد که فردی که استمناء می کند کماکان با بدن و نیازهای جنسی اش در تماس است. این همچنین به این معنی است که این افراد سریعتر به خواسته جنسی شان از این طریق می رسند و در نتیجه فشار کمتری بر شریک جنسی شان برای تامین این نیازها وارد می آورند. 

همچنین بخوانید: چه موقع خودارضایی یک مشکل محسوب می شود؟ روش های ترک خودارضایی کدام است؟

به خاطر داشتن این مطلب خیلی مهم است، زیرا یکی از مشکلات بزرگ در روابط، همین تناوب دفعات داشتن رابطه جنسی است. معمولاً در روابط زناشویی، یک طرف بیشتر از طرف دیگر دارای نیاز جنسی می باشد؛ زیرا میزان میل جنسی در افراد بسیار متفاوت است. این مساله کاملاً عادی و سالم است. خودارضایی به عنوان یک تسکین دهنده مهم برای فردی که از نیاز جنسی بیشتری نسبت به شریک جنسی اش برخوردار است، عمل می کند. علاوه براین، در هنگام داشتن رابطه با شریک جنسی شان، این افراد می توانند بیشتر بر لذت بخشیدن به طرف مقابل به جای لذت بردن خود متمرکز شوند.

خودارضایی پس از ازدواج

چرا افراد خود ارضایی می کنند؟

افراد به دلایل مختلفی رابطه جنسی برقرار می کنند و این مساله برای خود ارضایی نیز برقرار است. معمولاً مردان و زنان دوست دارند به ارگاسم برسند یا به خودشان لذت ببخشند تا از زیر فشار نیاز جنسی خلاص شوند یا شاید به شدت تحریک شده اند اما نمی خواهند وارد روال طولانی رابطه با شریک جنسی شان شوند. خودارضایی معمولاً باعث تسکین فوری فشار جنسی بر افراد می شود و باعث می شود آنها با کمترین تلاش به احساس خوبی برسند.

استمناء همچنین روشی مناسب برای دانستن مطالبی درباره بدن خودتان است و این اطلاعات بدون شک می تواند به داشتن رابطه بهتر با شریک جنسی تان کمک کند. مردان از خودارضایی می توانند برای یادگیری نحوه کنترل ارگاسم خود بهره بگیرند در حالی که زنان می توانند با کمک آن بیاموزند که چگونه راحت تر به ارگاسم برسند. اگر باور دارید که تمرین باعث مهارت می شود، می توانید به خودارضایی به عنوان روشی برای کسب اطلاعات بیشتر و تجربه نمودن مسائل جنسی نگاه کنید. هر چه بیشتر درباره پاسخ های جنسی بدنتان بدانید (مانند اینکه چه چیزی شما را تحریک می کند یا نمی کند) می توانید شریک جنسی بهتری باشید.

بخوانید: تأثیرات خودارضایی بر سلامتی چیست؛ مزایا و عوارض خودارضایی

اگر خود ارضایی نمی کنید، مشکلی نیست. گاهی اوقات ممکن است احساس کنید که همه به غیر از شما این کار را انجام می دهند. فردی که ترجیح می دهد خودارضایی نکند هیچ مشکلی ندارد زیرا بعضی افراد ترجیح می دهند که تجربیات جنسی آنها در زمینه به اشتراک گذاری این احساس با فرد دیگری باشد. مهم این است که این افراد در قبال انجام ندادن خودارضایی احساس بدی نداشته باشند.

گاهی اوقات افراد فکر می کنند که اگر همه چیز در یک رابطه جنسی بی نقص باشد، آنگاه هیچ کدام از دو طرف رابطه دیگر نیازی به خودارضایی نخواهند داشت. اما واقعیت این است که افراد بسیار کمی وجود دارند که بتوانند در تمام جنبه های رابطه جنسی با شریک شان به انطباق برسند. درست است که تلاش برای امتحان کردن و ازدواج (یا بودن در یک رابطه طولانی مدت) با فردی که از لحاظ جنسی با شما سازگار است، ایده بسیار خوبی است اما این مطمئناً به این معنی نیست که میل جنسی شما و شریک تان دقیقاً یکسان خواهد بود.

طبیعی بودن خودارضایی پس از ازدواج

به زبان ساده، رابطه جنسی خوب باعث برقراری سکس بیشتر در تمامی اشکال آن خواهد بود. در واقع بسیاری از زوجین با هم خودارضایی می کنند و این بخش را بسیار لذت بخشتر از رابطه جنسی شان می دانند. در حقیقت هیچ نیازی به داشتن احساس گناه در این زمینه وجود ندارد و خودارضایی برای شما مشکلی ایجاد نخواهد کرد!

منبع: psychcentral

از
18
رای