چای برگ زیتون؛ خواص، طرز تهیه و روش نگهداری چای برگ زیتون

چای برگ زیتون؛ خواص، طرز تهیه و روش نگهداری چای برگ زیتون میزان بالای آنتی اکسیدان های موجود در چای برگ زیتون می تواند به طور مؤثری به جنگیدن بدن در مقابله با بیماری و همان میزان جلوگیری از پیری زودرس کمک کند.

برای هزاران سال چای از برگ درخت زیتون درست می شد و در سراسر مدیترانه از نوشیدن آن لذت می بردند. ما منابعی برای چای برگ درخت زیتون داریم که ماهیت این دم کرده قدرتمند را از آن می گرفتند، بنابراین می توانید با بعضی از مزایای درمانی این چای نیز آشنا شوید.

اجزای فعال برگ زیتون هیدروکسی تیروسول، اولئوروپین و تیروسول و در کنار این ها آنتی اکسیدان های قوی هستند. میزان بالای آنتی اکسیدان های موجود در این چای درمانی می تواند به طور موثر به جنگیدن بدن در مقابله با بیماری و همان میزان جلوگیری از پیری زودرس کمک کند.

اولئوروپین واقعا یک آفت کش طبیعی است. این ماده توانایی مقابله با صدمات باکتریایی را هم دارد. تحقیقات نشان داده است که اولئورپین توانایی محافظت از بدن انسان در مقابل باکتری، ویروس و عفونت های ایجاد شده از طریق قارچ ها را هم دارد.

هیدروکسی تیروسول و ترکیبات دیگر چای برگ زیتون در میان قوی ترین آنتی اکسیدان ها در گذشته در طبیعت یافت می شدند. این ترکیبات ده برابر قوی تر از آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز هستند. هیدروکسی تیروسول نوعی فنولیک فتوشیمیایی با ویژگی آنتی اکسیدانی است و به طور طبیعی ترکیبی در درخت زیتون پیدا می شود. قدرت جذب رادیکال های اکسیژن یکی از با ارزش ترین موارد یافت شده در بین گیاهان است. این توانایی به میزان زیادی در برگ زیتون و با کیفیت بالایی در روغن های زیتون خیلی خالص و تازه و به طور طبیعی در محصولات درمانی زیتون پیدا می شود. یکی دیگر از آنتی اکسیدان های خیلی قوی و موثر یعنی تیروسول به محافظت از سلول های بدن در مقابل صدمات ایجاد شده از طریق اکسیداسیون کمک می کند. در ادامه برخی خواص سلامت که می توانید از چای برگ زیتون و یا عصاره برگ آن دریافت کنید، را ارائه می دهیم:

چای برگ زیتون و خواص آن

10 مزیت و خواص عالی چای برگ زیتون برای سلامتی

1. برگ زیتون خاصیت ضد ویروسی و به همان میزان آنتی باکتریالی دارد.

2. برگ زیتون خاصیت ضد قارچی دارد.

3. برگ زیتون می تواند کلسترول را کاهش دهد (برگ زیتون کاهش چربی کم چگال (لیپوپروتئین) یا کلسترول بد را نشان داده است).

4. به کاهش فشار خون کمک می کند.

5. این برگ می تواند به افزایش جریان خون از طریق گشاد کردن شریان ها کمک کند.

6. این برگ سیستم ایمنی قدرتمند را حفظ و افزایش می دهد.

7. می تواند سطح قند خون را کاهش دهد.

8. می تواند از پیری زودرس جلوگیری کند.

9. این برگ می تواند سطوح انرژی را افزایش دهد.

10. می تواند شما را سرو حال و بانشاط کند.

خواص چای برگ زیتون برای قند خون

طعم چای برگ زیتون

چای برگ زیتون طعم بسیار منحصر به فرد و مطبوعی دارد و با طعم چای های دیگر بسیار متفاوت است. اگر ما مجبور به مقایسه آن با مورد شناخته شده باشیم، می توانیم آن را با چای سبز کم رنگ یا رقیق اما با عطر بسیار مطبوع و آشنا مقایسه کنیم. تلخی کم آن مربوط به طعم آن است. این تلخی به طور طبیعی به دلیل ترکیبات اولئوروپین و هیدروکسی تیروسول می باشد. اگر چای برای مدت سه دقیقه یا بیشتر بجوشد رنگ آن تیره تر و طعم آن مشخص تر و شدت تلخی آن بیشتر خواهد شد. علاوه بر این، نکته با ارزش این است که جوشانده قوی تر با خاصیت دارویی بیشتری خواهید داشت، چون محلول برگ زیتون التیام شیمیایی بیشتری دارد.

میزان مصرف چای برگ زیتون

مانند بسیاری از درمان های گیاهی میزان مصرف برای هر روز به اینکه آیا چای را برای سلامت یا برای کمک به بدن در رابطه با عفونت های جدی یا بیماری می نوشید. بستگی خواهد داشت.

یک دم کرده قوی سالم و عالی

1 تا 3 فنجان هر روز به رنگ زرد و به مدت 3 تا 5 دقیقه دم بکشد. برای کمک به سیستم ایمنی ضعیف یا خیلی پرکار مرتبط با سطوح استرس بالا یا بیماری 3 تا 5 فنجان هر روز با رنگ تیره، با طعم تلخ تر از چای برای مدت 5 تا 15 دقیقه دم بکشد.

خواص درمانی برگ زیتون برای سلامتی

طرز تهیه یک فنجان چای برگ زیتون عالی

در تهیه چای استفاده از آب تمیز با کیفیت موضوع مهمی است. میزان دلخواه از آب را جوش بیاورید و برای جلوگیری از سوختن برگ ها اجازه دهید قبل از ریختن برگ به داخل آن آب سرد شود. این کار به حفظ طعم آن کمک و از تخریب فیتوکمیکال (موادشیمیایی گیاهان) جلوگیری می کند. اگر دوست دارید، می توانید هریک از مکمل ها و گیاهان زیر را برای طعم چای خود به آن اضافه کنید: عسل، لیمو، شیر، دارچین، برگ گل سرخ، نعناع کوهی یا اسطوخودوس.

چای یخی برگ زیتون (Iced tea)

اجازه دهید تا دم نوش تان سرد شود و برای اینکه تا 2 روز از تازگی نوشیدنی سالم تان لذت ببرید، آن را در فریزر قرار دهید.

نحوه نگهداری چای برگ زیتون

اگر چای برگ زیتون خود را در بسته بندی و در جای خنک، تاریک و خشک بگذارید می توانید آن را بیشتر از 2 سال نگه دارید. بسته بندی ها دارای تاریخ انقضاء هستند که به طور مستقیم روی برچسب پشت آن درج شده است. 

خواص چای برگ زیتون و روش نگهداری آن

توجه: ارزیابی بدست آمده در تمام این وب سایت مربوط به ویژگی ها، مزایا و/یا عملکرد محصولات روغن زیتون است. ما پزشک حرفه ای نیستیم و بسیاری از این ارزیابی ها بر اساس باورهای معمول حال حاضر، مصارف در گذشته و زمینه های پخت و پز هستند. پزشکان معتبر بسیاری از این گفته ها را ارزیابی نکرده اند و این اطلاعات به معنی تشخیص، درمان، معالجه یا پیشگیری از بیماری نیستند. ما شما را به تحقیق در مورد راه حل پزشکی درست توسط متخصصان آموزش دیده قبل از اصلاح عادت های غذایی یا پیگیری هر نوع توصیه مرتبط با سلامت که در این سایت ارائه شده، تشویق کرده ایم.

از
1
رای