ماسه درمانی؛ شن درمانی چگونه به درمان بیماران روانی کمک می کند؟

ماسه درمانی؛ شن درمانی چگونه به درمان بیماران روانی کمک می کند؟ هر آنچه درباره ماسه بازی درمانی باید بدانید: اینکه شن بازی درمانی شامل چه می شود؟ چگونه به درمان بیماری کمک می کند. شن بازی درمانی می تواند به افزایش بیان احساسی کمک کند.

درمان با سینی شن یا شن درمانی (که با عنوان درمان با ماسه بازی نیز شناخته می شود) غالبا روی افرادی که حادثه دردناکی مثل تجاوز را تجربه کرده اند، جواب داده است. این گزینه بیشتر روی کودکان جواب می دهد اما به نوجوانان و بزرگسالان هم کمک می کند. روانپزشکان احتمالا از سینی های شن برای ارزیابی، تشخیص یا درمان انواع مختلفی از بیماری های روانی استفاده خواهند کرد. تحقیقات نشان می دهد که شن بازی درمانی می تواند به افزایش بیان احساسی کمک کند، همانطور که موجب کاهش فشارهای روانی بسیاری از بیماران شده است.

هر آنچه درباره شن بازی درمانی (ماسه بازی درمانی) باید بدانید

شن بازی درمانی شامل چه مراحلی می شود؟

شن بازی درمانی ترکیبی از بازی درمانی و هنر درمانی است. درمانگر سینی یا جعبه ای که با شن و ماسه پر شده فراهم می کند. به مشتری اسباب بازی هایی کوچک برای خلق یک جهان بازی داده می شود. اسباب بازی ها احتمالا شامل هر چیزی از حیوان مزرعه و دایناسور تا مردم و ماشین خواهد بود. درخت، حصار، دروازه، در و ساختمان هم معمول است. مشتری برای داخل کردن اسباب بازی به سینی، آزاد است. پس اسباب بازی ها به هر روشی که مشتری بخواهد چیده می شوند. درمانگر عمدتا به عنوان ناظر عمل می کند و به ندرت دخالت می کند. به نظر می رسد که بیمار قادر به خلق جهانی است که درگیری ها و تنش های درونیش را نشان می دهد. بعد از اینکه ماسه بازی درمانی کامل شد، درمانگر و مشتری در مورد چیزهایی که دیده شده بود بحث می کنند. اسباب بازی هایی که انتخاب شده بود، چگونگی تنظیم آن ها و هر معانی نمادین و استعاری که دارند. بیمار احتمالا انتخاب کند که دوباره اسباب بازی ها را بر اساس بحث تنظیم کند.

فواید ماسه درمانی

شن بازی درمانی چگونه کمک می کند؟

ماسه بازی درمانی توسط دورا کلف ساخته شده است و از "wordtechnic" مارگارت لوونفلد، تئوری یونگ یانگ و از تمرین های تفکر بودایی گرفته شده است. این درمان بر اساس این تصور که اگر درمانگر محیط امنی را با مشتری ایجاد کند؛ ارباب رجوع به تنهایی از سینی شن برای ساختن راه حل هایی برای مشکلات خود استفاده خواهد کرد. تحقیقات نشان می دهند که شن بازی درمانی علائم بسیاری از بیماری های بهداشت روان را کاهش داده و انعطاف پذیری را افزایش می دهد. درمان سینی شن بدون ساختار است. این درمان به بیمار این اجازه را می دهد که در طول روند درمانی بهبودی را احساس کند. فرصتی را فراهم می کند که مشتریان خود را از احساسات منفی عمیق آزاد کنند و اجازه دهند که افکار درونیشان ابراز شود و احساس کنند که توسط درمانگر پذیرفته شده است.

آن چه تحقیقات درباره ماسه بازی درمانی می گویند

مطالعات نشان می دهند که سینی شن روش موثری برای درمان انواع مشکلات است و می تواند برای بسیاری از جمعیت های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. مطالعه انجام شده روی کودکان 4 تا 5 ساله با مشکلات رفتاری بیرونی، نتیجه داد که کودکان بعد از شانزده جلسه سی دقیقه ای در دوبار در یک هفته درمان گروهی ماسه بازی، رفتارهای تهاجمی کمتری از خود نشان دادند. مطالعه کوچک درگر در کره که از سه کودکی که خشونت خانوادگی دیده بودند، تشکیل شده بود نشان داد که موزیک و حواس تجهیز کننده که با ماسه بازی ترکیب شده بودند؛ سازگاری احساسی و رفتاری را بعد از 6 جلسه فردی بهبود می بخشد.

به علاوه مطالعه ای در مورد زنان مهاجر در کره نشان داد که ماسه بازی درمانی گروهی، خودبیانگری مثبت به عمل آورده و خودبیانگری منفی را کم می کند. در چین ،مطالعه ای پیرامون پسران مبتلا به سندرم اسپرگر نشان داد که ماسه بازی درمانی زمانی که با دیگر روش ها ترکیب شود؛ به بهبود بهداشت روانی و مهارت های ارتباطی بین فردی کمک می کند. محققان نظریه ای بنا نهادند که احتمالا به کودکان آسیب پذیر با آسیب های پیش کلامی، کمک خواهد کرد. یک استراتژی خوب برای کودکانی است که برای صحبت در مورد تجربیات آسیب پذیر خود بسیار کوچک اند. مطالعه ای که بر روی یک یتیم سه ساله مبتلا به اچ آی وی انجام شد، این نظریه را حمایت و تایید می کند. محققان دریافتند که ماسه بازی درمانی برای کودک حمایت عاطفی به وجود می آورد.

شن درمانی گروهی چگونه کمک می کند

منتظر چه هستید

اگر شما یا کودکتان در جلسه ماسه بازی درمانی شرکت می کنید؛ از اینکه چگونه استفاده از اسباب بازی های کوچک کمک به حل هر مشکلی می کنند متعجب خواهید شد. اگر سوالی در مورد نقص رفتاری تان دارید مهمه که از درمانگرتان بپرسید. هنگام قرار گرفتن به عنوان بخشی از ارزیابی، درمانگر احتمالا یک سینی شن آماده می کند و دنبال مضامین مشترکی که باعث ناامنی یا رفتار تهاجمی یا انعطاف پذیری و بیان عاطفی مثبت باشد. اگر به عنوان بخشی از درمان استفاده شود احتمالا جلسات بین سی تا نود دقیقه و برای یک هفته یا دو هفته برنامه ریزی شود. درمانگرتان احتمالا بعد از سلام، سینی شن و ماسه و چیزهای کوچک آماده کند و بعد می توانید شروع به کار کنید. درمانگر احتمالا زمانی را برای صحبت با شما در مورد سینی شن بعد از هرجلسه خواهد داشت. مثلا چه معنایی می تواند داشته باشد وقتی حیوانات خطرناک تر (مثل ببر و دایناسور) آزادانه پرسه می زنند؛ حیوانات اهلی در قفس نگه داشته شوند. احتمالا با هم معانی را در سینی شن و ماسه پیدا می کنید. اما امکان دارد در کل بحث هایی وجود داشته باشند. در عوض، درمانگر احتمالا به سادگی فضای امنی را برای کار به شما بدهد.

چگونه یک ماسه بازی درمانگر پیدا کنیم

با اینکه هر روان درمانگر احتمالا قادر به ماسه بازی درمانی خواهد بود، برخی درمانگران اختصاصا در ماسه بازی درمانی تایید می شوند و گواهی دارند. درمانگران ماسه بازی آمریکا، فهرست راهنمایی از درمانگران تایید شده پیشنهاد می دهند. اگر فکر می کنید که شما یا یکی از عزیزانتان ممکن است که از ماسه بازی درمانی استفاده کنید، بهترین نقطه شروع این است که با پزشک خود صحبت کنید. پزشکان احتمالا بتوانند به درمانگر محلی ارجاعتان دهند.

چگونه یک ماسه بازی درمانگر پیدا کنیم

از
1
رای