دمنوش ضد استرس؛ غذاها و دمنوش هایی که در زمان استرس می توانید مصرف کنید

دمنوش ضد استرس؛ غذاها و دمنوش هایی که در زمان استرس می توانید مصرف کنید بهتر است زمانی که تحت استرس هستید برای داشتن احساس بهتر، سلامتی و آمادگی برای مقابله با مشکلات از غذاها و دمنوش های آرامش بخش و ضد استرس مثل: سبزیجات برگ سبز استفاده کنید

آیا در زمان استرس عاشق خوردن شیرینی و شکلات هستید؟ این کار را متوقف کنید! آیا زمانی که غمگین هستید و یا استرس دارید به سراغ خوردن سیب زمینی سرخ کرده و چیپس می روید؟ آیا به سراغ خوردن بستنی می روید تا از سرخوردگی خلاص شوید؟ این غذاهای آرامش بخش نوعی «حس تسلی» را فراهم می کنند، که در واقع یک تصور غلط است. واقعیت این است که مصرف هیچ غذایی با کالری بالا منجر به حس آرامش بعد از یک دلشکستگی نمی شود. 

این غذاهای آرامش بخش فقط احتمال دارد که احساس بدتری بدهند. غذاهای تسلی بخش معمولا حاوی شکر، چربی و کالری بالا هستند که می تواند منجر به افزایش وزن و سایر مشکلات مرتبط با آن شود. در حال حاضر یک مطالعه جدید چنین بیان می کند که خوردن مواد غذایی پر کالری در هنگام استرس می تواند منجر به افزایش بیشتر وزن نسبت به شرایط طبیعی شود.

نگران نباشید، باید بیشتر مراقب مواد غذایی مصرفی خود در هنگام استرس باشید، در غیر این صورت دچار چاقی زود هنگام می شوید. مطالعه منتشر شده در مجله Cell Metabolism می گوید استرس مزمن باعث افزایش سطح انسولین خون می شود، اما در ترکیب با مصرف رژیم غذایی با کالری بالا، سطح انسولین 10 برابر بیشتر خواهد شد. این مورد به این معنی است که در هنگام بروز استرس باید از پیتزا، بستنی و کوکی ها دوری کنید. بهتر است زمانی که تحت استرس هستید برای داشتن احساس بهتر، سلامتی و آمادگی برای مقابله با مشکلات از غذاهای زیر استفاده کنید.

برای تقویت اعصاب و آرامش چه باید کرد

غذاهایی که در زمان استرس می توانید مصرف کنید

1. از اسموتی، غذاهای کبابی یا سبزی و سالاد تهیه شده از سبزیجات برگ سبز استفاده کنید. اگرچه ممکن است وسوسه انگیز نباشد، اما واقعا می تواند حال شما را خوب کند.

2. سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج، شنبلیله، کلم و غیره دارای ویتامین B هستند که انرژی زا هستند. این ها همچنین می توانند سطح دوپامین، هورمون شادابی را در مغز افزایش دهند و این باعث می شود تا احساس تنش کمتری داشته باشید.

غذاهای برای آرامش اعصاب، غذاهایی که در زمان استرس می توانید مصرف کنید

3. غذاهای حاوی حبوبات مصرف کنید که مدت زمان زیادی را برای هضم آنها نیاز است و شما را سیر نگه می دارند، و منجر به تثبیت سطح قند خون می شوند. این می تواند شکم شما را سیر و مغز شما را سرحال نگه دارد.

4. مرکبات مانند پرتقال، لیمو، کیوی و دیگر مواد غذایی حاوی ویتامین C، برای تقویت روحیه عالی هستند. ویتامین C به غده آدرنال شما کمک می کند که هورمون هایی ترشح کند تا بدن شما در مقابله با استرس، بهتر عمل کند.

5. دمنوش بابونه یا هل بنوشید. دمنوش معمولا روی شما اثر آرام بخش دارد. دمنوش بابونه می تواند به شما آرامش دهد و حتی به خواب شما کمک کند. هل به دلیل آنزیم ها و مواد معدنی موجود در آن دارای خواص آرام بخشی است که به مبارزه با سموم کمک می کند و میزان ضربان قلب را تنظیم می کند و در نتیجه باعث کاهش سطح استرس می شود.

غذاها و دمنوش های آرامش بخش و ضد استرس

از
3
رای