تست بارداری خانگی با شکر چگونه عمل می کند و تا چه اندازه دقیق است؟

تست بارداری خانگی با شکر چگونه عمل می کند و تا چه اندازه دقیق است؟ تست بارداری خانگی با شکر یکی از روش های جدید است که این روزها بسیار محبوب شده است. اما آزمایش قند بارداری تا چه اندازه دقیق و موثر است، چگونه عمل می کند و آیا می شود به آن اطمینان کرد؟

این آزمایش سوژه جدید یوتیوب و وبلاگ ها است. اما آیا آزمایش قند بارداری موثر است؟ شما می توانید تست بارداری را از داروخانه ها با قیمت 5 تا 25 دلار خریداری کنید. اما آیا می توانید بگویید که انتظار صرف هزینه بسیار کمتری برای تست بارداری با شکر را دارید؟ آزمایشات خانگی بارداری با استفاده از شکر در یوتیوب و وبلاگ ها بسیار محبوب هستند، پس ممکن است وسوسه شوید که آنها را امتحان کنید. مشکل این روش؟ حتی اگر استفاده از این روش از لحاظ مالی مقرون به صرفه است، متخصصان معتقدند که قابل اطمینان نبوده یا مبتنی بر علم نیست. در اینجا چگونگی عملکرد این تست و این که آیا شما همیشه می توانید روی نتایج حساب کنید، شرح داده شده است:

آزمایش بارداری با شکر چیست؟

تست بارداری با شکر، یک آزمایش رنگ است که شامل ترکیب ادرار شما با شکر است تا متوجه شوید آیا باردار هستید یا خیر. طرفداران این آزمایش ادعا می کنند که مانند تست بارداری خانگی که از داروخانه ها تهیه می کنید، آزمایش حاملگی با شکر می تواند وجود هورمون بارداری گنادوتروپین جفتی انسان (hCG) را تشخیص دهد.

چگونه تست بارداری با شکر انجام می شود؟

خیلی ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند قاشق غذاخوری شکر سفید را در یک کاسه استریل گذاشته و اولین ادرار صبح خود را روی شکر بریزید. اگر شکر بعد از چند دقیقه جمع شود، طبق تفاسیر، شما باردار هستید. اگر به راحتی حل شود و جمع نشود، شما باردار نیستید.

چگونه تست بارداری با شکر انجام می شود؟

آزمایش بارداری خانگی با شکر چگونه عمل می کند؟

هیچ توضیحی در رابطه با نحوه - یا چرا - آزمایشات حاملگی با شکر وجود ندارد. حمایت کنندگان از این روش بارداری می گویند، هورمون بارداری گنادوتروپین جفتی انسان حل شکر در ادرار را دشوار می کند و باعث می شود در عوض آب شدن، توده تشکیل شود. اما این فقط حدس و گمان است هیچ مدرکی مبنی بر کارآیی آزمایش بارداری شکر وجود ندارد.

تست بارداری با شکر تا چه اندازه دقیق است؟

آزمایش بارداری با شکر هرگز مورد بررسی علمی قرار نگرفته است، و هیچ سازمان پزشکی معتبری آن را تایید نمی کند. بنابراین، جهت بارداری خود نمی توانید به نتایج این آزمایش اکتفا کنید. در اصل، این آزمایش شبیه به استفاده از یک پیش بینی کننده جنسیت چینی یا آویزان کردن انگشتر بر روی شکم شماست تا به شما بگوید که پسر یا دختر دارید: ممکن است انجام این کار جالب باشد، اما این فقط خرافه است. اگر تصمیم دارید آن را امتحان کنید، باید دوباره یک آزمایش بارداری خانگی انجام دهید تا نتایج خود را مجددا بررسی کنید. پس چرا برخی از خانم ها می گویند که این آزمایش برای آنها موثر بوده است؟ آنها را شانسی در نظر بگیرید. از این گذشته، آزمایشی با تنها دو نتیجه ممکن- یا شما باردار هستید یا باردار نیستید!- 50 درصد مواقع صحیح می شود.

تست بارداری با شکر تا چه اندازه دقیق است؟

چه زمانی باید تست بارداری با شکر را انجام دهید؟

کارشناسان می گویند شما نباید آزمایش بارداری با شکر را انجام دهید. هیچ مدرکی مبنی بر عمل کردن این آزمایش وجود ندارد، بنابراین به احتمال زیاد نتیجه نهایی نادرست است. اگر می خواهید به هر حال آن را فقط برای تفریح امتحان کنید، چه می کنید؟ افرادی که تست بارداری با شکر را توصیه می کنند، می گویند این باید اولین کاری باشد که شما در صبح انجام می دهید. تصور بر این است که هنگامی که هورمون بارداری گنادوتروپین جفتی انسان در ادرار شما با بیشترین غلظت وجود دارد، زمانی است که آزمایش ممکن است موثر باشد. اما باز هم، این فقط حدس و گمان است. هیچ کس نمی تواند بگوید که آیا انجام این آزمایش در صبح، در واقع آن را دقیق تر می کند یا خیر. و مهم نیست که چه زمانی تست حاملگی با شکر را انجام می دهید، باید نتایج خود را با تست حاملگی تهیه شده از داروخانه دوباره بررسی کنید.

بررسی نتایج آزمایش حاملگی با شکر

بررسی نتایج آزمایش حاملگی قند آسان است: پس از ریختن ادرار خود بر روی شکر، فقط چند دقیقه صبر کنید تا ببینید چه اتفاقی می افتد. حمایت کنندگان از این آزمایش می گویند اگر قند جمع می شود، باردار هستید. اگر اینطور نیست، شما باردار نیستید. فقط مطمئن باشید که پس از دریافت نتایج - مثبت یا منفی - باید یک آزمایش خانگی معتبر بارداری انجام دهید تا دوباره آن را بررسی کنید.

بررسی نتایج آزمایش حاملگی با شکر

آزمایش بارداری قند مثبت چیست؟ نتیجه منفی چگونه به نظر می رسد؟

حمایت کنندگان از این روش می گویند که نتیجه مثبت باعث می شود که قند خشک و ناپایدار شود. اگر نتیجه منفی باشد، آنها ادعا می کنند که قند فقط در ادرار حل می شود. آزمایش حاملگی با شکر ارزان و آسان انجام می شود. اما هیچ مدرکی مبنی بر موثر بودن آن وجود ندارد، و متخصصان توصیه نمی کنند که برای آزمایش بارداری  به آن اعتماد کنید. انجام این کار برای تفریح کاملاً خوب است، اما اگر تصمیم دارید که یکبار امتحان کنید، مطمئن شوید که بیش از حد به نتایج اعتبار نمی دهید و بدون یک آزمایش بارداری واقعی یا مراجعه به مطب پزشک، بارداری خود را تایید نمی کنید.

منبع: whattoexpect

از
29
رای