برای رفع خواب آلودگی چی بخوریم؛ غذا و نوشیدنی برای رفع خواب آلودگی

برای رفع خواب آلودگی چی بخوریم؛ غذا و نوشیدنی برای رفع خواب آلودگی برای رفع خواب آلودگی چی بخوریم ؛ نوشیدنی برای رفع خواب آلودگی ، خستگی و بی حالی چیست ؛ با بهترین غذاها و نوشیدنی برای درمان خواب آلودگی در سلام دنیا آشنا شوید.

ممکن است که همه ما موافق این موضوع که همه هر از چند گاهی به کافئین نیاز داریم باشیم. پس چه راهی بهتر از یک فنجان قهوه داغ برای شروع روز. مصرف قهوه انرژی شما را خیلی فوری افزایش می دهد. به لطف محتوای کافئین موجود در قهوه این نوشیدنی به شما کمک می کند تا احساس بیداری و هوشیاری کنید و به رفع خواب آلودگی می شود. علاوه بر قهوه، نوشیدنی های برای رفع خواب آلودگی وجود دارد. ما در این مطلب سلام دنیا، به شما می گوییم برای رفع خواب آلودگی چی بخوریم. با ما همراه باشید.

با این حال، این را هم باید بگویم که ممکن است قهوه سالم ترین انتخاب برای بدن شما نباشد. مصرف بیش از حد قهوه می تواند عوارض جانبی ناخوشایندی که می توانند شامل تحریک پذیری، سردرد، بی خوابی، تکرر ادرار، بی قراری، ناراحتی معده، عصبی بودن و لرزش عضلات و غیره شود را برای شما به وجود بیاورد. ما از شما نمی خواهیم که نوشیدن قهوه را به طور کامل متوقف کنید، اما قطعا مصرف خود را به بیش از 2 تا 3 فنجان در روز محدود کنید. شما همچنین می‌توانید از گزینه های جایگزین‌ دیگری که به شما کمک می‌کنند، در طول روز پرانرژی بمانید بهره ببرید. در این مطلب برخی از جایگزین ها برای قهوه آورده شده است که به شما کمک می کند تا کاملاً بیدار و هوشیار و پرانرژی بمانید و همچنین به رفع خواب آلودگی شما نیز کمک کند.


حتما بخوانید: نارکولپسی یا حمله خواب چیست


برای رفع خواب آلودگی چی بخوریم 

1. نوشیدنی برای رفع خواب آلودگی: آب 

آره درست خواندید. هیدراته ماندن هرگز نمی تواند باعث بی حالی یا خستگی شما شود. هیچ چیز بیشتر از یک لیوان بزرگ آب در اول صبح شما را سرحال نمی کند. آب نه تنها شما را پرانرژی نگه می دارد، بلکه متابولیسم شما را در طول روز به خوبی به کار می اندازد. کالری آب صفر است و برای بدن شما فوق العاده آبرسان میباشد.

2. رفع خواب آلودگی با شکلات تلخ 

طبق مطالعه ای که در مجله پزشکی بریتانیا انجام و منتشر شده است، مصرف روزانه شکلات تلخ نه تنها میتواند انرژی شما را به اندازه خوردن قهوه افزایش دهد، بلکه نیز میتواند به سیستم گوارش شما کمک کند و عملکرد و رشد مغز شما را بهبود بخشد. همچنین، شکلات تلخ شامل مقدار کمتری از کافئین میباشد که خود اینگونه ثابت شده است که هوشیاری ذهنی را تحریک می کند. همچنین نیز شکلات تلخ ممکن است شامل تئوبرومین که به افزایش سطح انرژی کمک می کند شود. و می تواند به رفع خواب آلودگی کمک کند.

برای رفع خواب آلودگی چی بخوریم 

3. نوشیدنی برای رفع خواب آلودگی: سرکه سیب 

سرکه سیب برای جلوگیری از خواب آلودگی ماده ای شناخته شده است، زیرا سرشار از پروبیوتیک ها و ویتامین های ب که مسئول افزایش سطح انرژی هستند میباشد. دفعه بعد که نیاز به انرژی داشتید، فقط از سرکه سیب بخورید. سرکه سیب همچنین نیز برای تقویت ایمنی و سیستم گوارشی شناخته شده است. البته ACV هشدار داده است که سرکه سیب طعمی بسیار تند دارد. بنابراین باید قبل از مصرف آن، آن را با یک لیوان آب رقیق کنید.


حتما بخوانید: روش مصرف سرکه سیب برای لاغری


4. نوشیدنی برای رفع خواب آلودگی: ماچا

ماچا مقدار کمی کافئین کمتری نسبت به قهوه دارد. این ماده آنتی اکسیدان های قوی دارد که مسئول افزایش انرژی شما هستند. وجود L-Theanine در آن که یک عامل آرام بخش طبیعی است که با کافئین تاثیر گذار میباشد، انرژی شادی آوری را در طول روز برای شما فراهم کند. و به رفع خواب آلودگی کمک می کند.

5. رفع خواب آلودگی با جوانه گندم (داروی گیاهی برای درمان خواب آلودگی)

جوانه گندم به عنوان یک انرژی زا طبیعی شناخته شده است. این گیاه مایعی قوی برای تامین ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی ضروری میباشد. ممکن است که خیلی ها طعم آن را دوست نداشته باشند. یک لیوان جوانه گندم را به برنامه غذایی روزانه خود به خصوص صبح ها اضافه کنید.

خوراکی برای رفع خواب آلودگی

6. نوشیدنی برای رفع خواب آلودگی: آب سیب

سیب شامل مقدار کافی از قند طبیعی و ویتامینی میباشد که شما را کاملا بیدار و هوشیار نگه میدارد. برای از بین بردن خواب آلودگی می توانید یک میوه کامل از آن را بخورید یا آب سیب را بنوشید.

7. نوشیدنی برای رفع خواب آلودگی: چای سبز

وابستگی خود به کافئین را کاهش دهید و به چای سبز که حاوی کافئین کمتری نسبت به قهوه یا چای سیاه است روی بیاورید. چای سبز را در طول روز بدون افزودن هرگونه کالری بنوشید و بدون احساس بی حالی هوشیار و بیدار بمانید.

سخن آخر

خواب آلودگی در طول روز می تواند در برخی شرایط، ناخوشایند باشد، اگر شما هم دچار خواب آلودگی هستید و به دنبال راه های خانگی و طبیعی برای رفع خواب آلودگی هستید، می توانید از مواد غذایی و نوشیدنی که برای از بین بردن خواب آلودگی، که در این مطلب به شما معرفی کردیم. استفاده کنید. به یاد داشته باشید. مصرف مقادیر متوسط از ​​قهوه طبق توصیه متخصصان ضروری می باشد. اگر به دنبال کاهش وابستگی خود به قهوه هستید، مطمئناً این مواد جایگزین سالم ارزش امتحان کردن را دارند.


مقالات مرتبط:

علت بدن درد و کوفتگی صبحگاهی بعد از خواب و درمان آن

10 دلیل بی خوابی نوزاد و درمان آن

از
22
رای