علت بدن درد و کوفتگی صبحگاهی بعد از خواب و درمان خشکی مفاصل

علت بدن درد و کوفتگی صبحگاهی بعد از خواب و درمان خشکی مفاصل علت بدن درد صبحگاهی ؛ علت کوفتگی بدن و درد استخوان بعد از بیدار شدن از خواب چیست ؛ درمان بدن درد بعد از خواب با 10 راه حل ساده و موثر برای رفع خشکی مفاصل در سلام دنیا بخوانید.

آیا صبح هنگام بیرون آمدن از رختخواب شکایت، ناله می کنید و بعد از جای خود بلند می شوید؟ بعد از چند دقیقه کشش و حرکت، احساس می کنید درد و کوفتگی بدن تان کاهش می یابد (حداقل مقداری از آن) ؟ علت درد استخوان و کوفتگی صبحگاهی و درمان بدن درد بعد از خواب را در ادامه این مطلب از سلام دنیا بخوانید.

چرا با کوفتگی و بدن درد از خواب بیدار می شوید؟

علت درد استخوان وکوفتگی بدن بعد از خواب : ایبوپروفن طبیعی بدن

دانشمندان علت کوفتگی و بدن درد موقع بیدار شدن را کشف کرده اند، چون ایبوپروفن طبیعی بدن ما هنوز اثر نکرده است. با رسیدن شب، ساعت‌های بیولوژیکی در بافت مفصلی، التهاب بدن و همچنین تولید پروتئین‌های ضدالتهابی که ضد درد طبیعی برای بدن محسوب می شوند را سرکوب می کنند.

بله، در حقیقت ساعت بیولوژیکی بدن ما پروتئین های ضد التهابی را در هنگام خواب سرکوب می کند. به محض اینکه صبح می شود و کمی تلاش و حرکت می کنیم، بدن دوباره شروع به تولید ترکیبات ضدالتهابی خود می‌کند به این ترتیب احساس درد کمتر و انعطاف‌پذیری بیشتری پیدا می‌کنیم.

محققان بریتانیایی می‌گویند که این نتایج در نهایت ممکن است منجر به ایجاد درمان‌های جدیدی برای آرتریت روماتوئید و سایر بیماری‌های التهابی شود.


حتما بخوانید: بهترین درمان های خانگی و ساده آرتریت روماتوئید


درمان بدن درد صبحگاهی و درد استخوان بعد از بیدار شدن از خواب

10 راه حل برای کاهش بدن درد صبحگاهی

اگرچه کوفتگی و بدن درد هنگام بیدار شدن از خواب تقریباً برای هر کسی اتفاق می افتد، اما این اتفاق به ویژه برای افرادی که اخیرا دچار آسیب‌ شده اند یا به آرتریت، فیبرومیالژیا یا سایر بیماری‌های التهابی مبتلا هستند، کسانی که در دوران بهبودی بعد از جراحی قرار دارند، ورزشکاران پس از یک روز تمرینی سخت؛ یا افراد عادی که فقط ساعت‌ها را صرف پارو کردن برف یا کمپوست باغی کرده‌اند، می تواند دردناک باشد. با اینکه نمی‌توانید اثرات پیری مفاصل را تغییر دهید، اما می‌توانید شدت کوفتگی صبحگاهی را با این ترفندها کاهش دهید:

1. روی تشک و یا بالش کهنه، یا روی تشک که سطح مناسبی از گردن و ستون فقرات را پشتیبانی نمی کند، نخوابید.

2. یک حالت خواب جدید را امتحان کنید. خوابیدن روی شکم ممکن است برای از بین بردن درد صبحگاهی موثر باشد. سعی کنید به پشت یا پهلو بخوابید و یک بالش زیر زانوهای خود قرار دهید.

درمان بدن درد صبحگاهی

3. از خوابیدن در محیط خیلی سرد اجتناب کنید.

4. روش هایی برای انجام فعالیت بیشتر در طول روز پیدا کنید. چون این کار حرکت مفاصل را روان می کند. ورزش و یوگا با افزایش جریان خون در عضلات، التهاب را از بین می برد. فعالیت های ورزشی را به مدت 30 دقیقه در روز، برای پنج روز در هفته در نظر بگیرید.

5. مراقب باشید بیشتر از حد معمول تمرینات ورزشی انجام ندهید (بیشتر از توان و یا تحمل بدن خود ورزش نکنید).

6. مراقب وضعیت بدنی نامناسب خود، به ویژه هنگام انجام کارهای روزانه باشید. اگر پشت میز می‌نشینید، از جای خود بلند شوید و کمی راه بروید.

7. وزن سالم را حفظ کنید.

8. رژیم غذایی نامناسب خود را بهبود ببخشید. از مصرف غذاهایی که باعث التهاب می‌شوند (معمولا لبنیات، گندم، غذاهای شیرین)، به‌ویژه قبل از خواب اجتناب کنید، و در رژیم غذایی خود سبزیجات، میوه‌ها، غلات کامل و غذاهای دریایی بیشتری را قرار دهید.

9. به دنبال راه حل هایی برای کاهش استرس فیزیکی یا احساسی باشید، چون منجر به گرفتگی مزمن عضلات و تاندون های شما می شوند. مدیتیشن ذهن آگاهی را در نظر بگیرید. چون در تحقیقات از لحاظ بالینی مشخص شده است که انجام این فعالیت ها نحوه پردازش درد در مغز را تغییر می دهند.

چگونه مراقبه کنیم؟

  • کار را با تمرکز روی تنفس شروع کنید. تمرکز روی تنفس را با 1 دقیقه شروع کنید و بعد زمان را افزایش دهید. اگر حواستان پرت شد، تمرکزتان را دوباره به سمت تنفستان برگردانید.

حتما بخوانید: بهترین راه شروع مدیتیشن برای مبتدیان


10. سیگار نکشید! از بین تمام مضرات سلامتی که سیگار بهمراه دارد، سیگار کشیدن با تسکین ضعیف درد نیز مرتبط است. سیگار مانع از رسیدن خون حامل اکسیژن به استخوان ها و بافت ها می شود. و تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن در خون شما را محدود می کند و کیفیت خون را پایین می آورد.

درمان درد استخوان بعد از بیدار شدن از خواب

5 ترفند برای رفع خشکی مفاصل پس از بیدار شدن و شروع صبحی بهتر …

  • در حالی که هنوز در رختخواب دراز کشیده اید، انگشتان پا را تکان دهید، هر قسمت از بدن خود را تکان دهید و بکشید. این کار به ماهیچه‌های شما فرصتی می‌دهد تا قبل از انجام کارهای روزانه، خودشان را گرم کنند.
  • بعد از بلند شدن به آرامی حرکت کنید و حرکات کششی انجام دهید.
  • اگر می‌توانید، داخل یک وان بشینید یا دوش آب گرم بگیرید تا دردهای عضلات در طول شب را شل کرده و تسکین دهید.
  • البته، اگر داروی ضد درد مصرف می‌کنید، از پزشک خود در مورد زمان‌بندی مجدد و یا تغییر مقدار مصرف سؤال کنید.
  • یک مکمل ویتامین D مصرف کنید.

در نهایت، توجه داشته باشید که به نظر نمی‌رسد مصرف مکمل‌های سلامت مفاصل برای مدیریت علائم موثر باشند، بنابراین پول خود را هدر ندهید. این مراحل را دنبال کنید تا روزتان را آرام تر و راحت‌تر شروع کنید و به کار خود ادامه دهید! امیدوارم این مطلب درباره علت و درمان بدن درد صبحگاهی برایتان مفید بوده باشد.


مقالات مرتبط:

بهترین زمان مصرف ویتامین D چه موقع است؟

علائم آرتروز مفاصل چیست و چه درمانی دارد
 

از
38
رای