قطره چشمی زادیتن؛ کاربرد، طریقه مصرف و عوارض جانبی زادیتن (Zaditen)

قطره چشمی زادیتن؛ کاربرد، طریقه مصرف و عوارض جانبی زادیتن (Zaditen) زادیتن که به نام کتوتیفن نیز شناخته می شود از خانواده آنتی هیستامین است و یک درمان کوتاه مدت برای علائم بیماری های حساسیت فصلی به نام کنژنکتیویت در بزرگسالان و کودکان است.

زادیتن (کتوتیفن) برای چه چیزی استفاده می شود

زادیتن یا کتوتیفن یک درمان کوتاه مدت برای نشانه های بیماری آلرژی فصلی کنژنکتیویت در بزرگسالان و کودکان سه ساله یا بزرگ تر است.

دارو زادیتن را چگونه مصرف کنیم

روش استفاده از زادیتن: از طریق چشم است.

  • عمر انبار یا عمر قفسه ای دارو 18 ماه است.
  • در دمای کمتر از 25 درجه سانتی گراد نگه داری می شود.
  • عمر انبار یا عمر قفسه ای دارو 2 سال است.

شما باید در خصوص این دارو به دنبال مشاوره پزشکی باشید و تنها زمانی که توسط متخصص بهداشت و درمان تجویز شد، مصرف کنید. همیشه برچسب قسمت دارو را مطالعه کنید. اگر علائم شما ادامه داشت، به پزشک خود مراجعه کنید.

طریقه مصرف داروی زادیتن یا کتوتیفن

مشخصات ظاهری داروی زادیتن

رنگ محلول زرد روشن، بی رنگ یا شفاف است

آیا برای مصرف زادیتن به نسخه پزشک نیاز است؟

این دارو در داروخانه ها به صورت بدون نسخه موجود است.

آیا باردار هستید یا قصد بارداری دارید؟

برای عنصر فعال کتوتیفن؛ در مورد مصرف این دارو باید از پزشک یا داروساز خود مشاوره بگیرید. آنها می توانند به شما در متعادل کردن خطرات و فواید این دارو در دوران بارداری کمک کنند.

عوارض جانبی زادیتن

  • شیردهی: این دارو به شیر مادر منتقل می شود. در هنگام شیردهی از آن استفاده نکنید.
  • باروری: در موش های صحرایی ماده که دوز خوراکی 2 و 10 و 50 میلی گرم بر کیلوگرم دارو کتوتیفن فومارات به مدت دو هفته داده شد، جفت گیری های بعدی با نرهایی که درمان بر روی آنها صورت نگرفته، هیچ گونه عوارض جانبی را بر بارداری زنان در هر دوزی نشان نداد. در موش های صحرایی نر که به مدت 70 روز با دوزهای 2، 10 و 50 میلی گرم بر کیلوگرم کتوتیفن فومارات درمان شدند، هیچ گونه عوارض جانبی بر روی باروری تا دوز 10 میلی گرم بر کیلوگرم مشاهده نشد. در گروهی که دوز 50 میلی گرم بر کیلوگرم به آنها داده شده بود، کاهش جماع و شاخص باروری مشاهده شد.

 (کتوتیفن) عوارض جانبی زادیتن

سلب مسئولیت

اطلاعات دارویی مستقیم سلامتی برای استفاده در مواقع ضروری در نظر گرفته نشده است. اگر مبتلا به یک بیماری حاد، اوردوز یا وضعیت اورژانسی هستید، با 115 تماس بگیرید و درخواست آمبولانس کنید. برای تهیه اطلاعات دقیق در زمان ساخت دارو، مراقبت های معقولی صورت گرفته است. این اطلاعات، جایگزین توصیه های پزشکی، تشخیص و یا درمان نیست و نباید صرفاً برای مدیریت یا تشخیص یک وضعیت پزشکی به آنها اعتماد کرد. لطفاً به بخش شرایط و ضوابط ما رجوع کنید.

منبع: healthdirect

از
0
رای