6 نکته برای رفتار با دوستی که مورد آزار جنسی قرار گرفته است

6 نکته برای رفتار با دوستی که مورد آزار جنسی قرار گرفته است رفتار با کسی که مورد تعرض قرار گرفته ؛ با قربانی تجاوز چگونه برخورد کنیم ؛ روش حمایت از دوستی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است ؛ طرز رفتار با فردی که مورد آزار جنسی قرار گرفته است، در سلام دنیا بخوانید.

وقتی یکی از نزدیکانتان به شما می گوید که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است، واکنش مناسب به حرف های او می تواند بسیار دشوار باشد. ممکن است در مورد اینکه چه حرفی بگویید و بهترین حمایت از آنها چیست، دچار سردرگمی شوید. اما در این مطلب سلام دنیا، 6 نکته برای حمایت از دوستی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است، ارائه شده است. با ما همراه باشید.

6 نکته برای حمایت از دوستی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است

به خاطر داشته باشید که روند بهبودی هر فردی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته متفاوت است. از دوستتان بپرسید که به چه چیزی نیاز دارد و به آنها اطمینان دهید که به تصمیماتش احترام می گذارید.

1. مطمئن شوید که دوستتان در امنیت است

بررسی کنید که دوستتان در حال حاضر در معرض هیچ نوع خطری نیست، به ویژه اگر بعد مدت کوتاهی از این اتفاق برای کمک به شما مراجعه کرده باشد. آنها ممکن است برای تماس با پلیس یا آمبولانس به کمک شما نیاز داشته باشند.

با این حال، در بیشتر موارد، تجاوز جنسی هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها قبل اتفاق افتاده است. در هر صورت، شما باید روند حمایت را با بررسی وضعیت امنیت آنها شروع کنید. سوالاتی از این قبیل بپرسید: "خوبی؟ آیا تو در امنیت هستی؟'.

در صورتی که نگران هستید که دوستتان دست به خودکشی بزند یا در معرض خطر باشد، مراکز خدماتی وجود دارد که می توانید برای حفظ امنیت دوست خود می توانید با آنها تماس بگیرید.

رفتار با کسی که مورد تعرض قرار گرفته

2. از آنها برای اعتمادشان تشکر کنید

صحبت کردن در مورد تجاوز جنسی به شجاعت زیادی نیاز دارد. الی فریدمن، مدیر پزشکی در بخش خدمات تجاوز جنسی شمال سیدنی، می‌گوید: «اگر شخصی به شما بگوید که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است، این به این معنی است که او به اندازه کافی به شما اعتماد داشته که این موضوع را با شما در میان گذاشته است. به عنوان یک انسان، همه ما می خواهیم با عجله مسائل را حل کنیم. اما باید از آنها قدردانی کنید چون گفتن این موضوع برای طرف مقابل شما بسیار اهمیت داشته است و از اینکه او توانسته موضوع به این مهمی را با شما درمیان بگذارد خوشحال هستید.


حتما بخوانید: علل و درمان میل رابطه جنسی با کودک


با قربانی تجاوز چگونه برخورد کنیم

3. به دوستان خود بگویید که آنها را باور دارید

نکته مهم این است که دوستان شما باید بدانند که شما آنها را باور دارید. همچنین مهم است که از انجام یا گفتن هر چیزی که نشانگر این تفکر باشد که تجاوز جنسی تقصیر آنها بوده است خودداری کنید.

گفتن جملاتی مانند «اوه، اما تو آن شب واقعا مست بودی» یا پرسیدن سؤال‌هایی مانند «چرا با آنها تنها بودی؟» می‌تواند اینطور به نظر برسد که شما دوست خود را برای اتفاقی که افتاده، سرزنش می کنید. اگر آنها خودشان را سرزنش می کنند، باید به آنها اطمینان دهید که این اتفاق تقصیر آنها نبوده است، مهم نیست که چه لباسی می پوشند، یا اینکه مشروب می نوشند یا در حال معاشقه بودند. به خاطر داشته باشید: هر چیزی کمتر از یک "بله" مشتاقانه و مداوم به معنی رضایت برای برقراری رابطه جنسی نیست.

با قربانی تجاوز چگونه برخورد کنیم

4. دوست خود را تشویق کنید که مورد حمایت قرار بگیرد

بد نیست اعتراف کنید که نمی دانید در ادامه گفتگو باید چه کاری انجام دهید. ممکن است بخواهید کمی وقت بگذارید و در مورد گزینه ها تحقیق کنید. منابع زیادی برای قربانیان تجاوز جنسی، از جمله مشاوره تلفنی و حضوری رایگان در دسترس است. همچنین می توانید به یک پزشک عمومی یا بیمارستان محلی خود مراجعه کنید، چون آنها می تواند شما را با افراد مناسب ارجاع دهند.

دوست شما همچنین ممکن است به مراقبت های پزشکی فوری یا معاینه سلامت نیاز داشته باشد. اگر آنها در مورد گزارش دادن تجاوز جنسی به پلیس مطمئن نیستند، می توانید پیشنهاد کنید که صحبت کردن با یک مشاور برای تصمیم گیری به آنها کمک می کند.


حتما بخوانید: اختلال مازوخیسم جنسی چیست


5. اجازه دهید آنها در مورد مرحله بعدی تصمیم بگیرند

مهم‌ترین چیز این است که مطمئن شوید دوست‌تان خودش در مورد اقدامات بعدی تصمیم می‌گیرد، حتی اگر تصمیم آنها خلاف آن چیزی باشد که شما فکر می‌کنید. از آنها بپرسید که مایل هستند چطور کار را ادامه دهند و چگونه می توانید به بهترین شکل از آنها حمایت کنید.

الی فریدمن توضیح می‌دهد: «تجاوز جنسی اتفاقی است که علیه شخصی بدون رضایت او انجام شده است، بنابراین کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم این است که تا حد امکان کنترل هرچه بیشتر وضعیت را به او برگردانیم". اغلب افراد احساس می کنند که باید فرد قربانی را نصحیت کنند و جملاتی مانند "باید به اداره پلیس بروید" یا "باید به بیمارستان بروید" بگویند.

در عوض، الی توصیه می‌کند گزینه هایی را در اختیار دوستان خود بگذارید. گفتن جملاتی مانند «آیا می‌خواهید به اداره پلیس بروید؟» یا «آیا می‌خواهید به بیمارستان بروید؟» به آن‌ها امکان کنترل تصمیم‌گیری در مورد وضعیت خودشان را می‌دهد.

رفتار با فردی که مورد آزار جنسی قرار گرفته است

6. مراقب خودت باش

اینکه ببینید شخصی که برایتان مهم است مورد تجاوز یا سوءاستفاده جنسی قرار  است واقعا می تواند سخت باشد یا حتی احساسات شما را جریحه دار کند. ممکن است دچار اضطراب، شوک یا عصبانیت شوید. با فردی که به او اعتماد دارید، مانند یکی از اعضای خانواده یا مشاور صحبت کنید، یا با یک سرویس پشتیبانی تماس بگیرید. و برای تمرین مراقبت از خود و انجام کارهایی که شما را خوشحال می کند، وقت بگذارید.

سخن آخر

به خاطر داشته باشید که روند بهبودی هر فردی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته متفاوت است. از دوستتان بپرسید که به چه چیزی نیاز دارد و به آنها اطمینان دهید که به تصمیماتش احترام می گذارید. ما در این مطلب به شما 6 نکته برای برخورد و رفتار با فردی که مورد آزار جنسی قرار گرفته است ؛ آموزش دادیم. امیدوارم برایتان مفید و کاربردی بوده باشد و آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


مقالات مرتبط:

10 راه عالی برای کنترل شهوت و وسوسه های جنسی

از
22
رای