10 عادت و روتین صبحگاهی ساده برای داشتن روزی عالی و موفق

10 عادت و روتین صبحگاهی ساده برای داشتن روزی عالی و موفق برنامه و روتین صبحگاهی ساده برای شروع روز عالی ؛ 10 عادت و روتین صبحگاهی ساده برای داشتن روز زیبا و حس فوق العاده و صرف جویی در زمان و رسیدن به موفقیت در سلام دنیا بخوانید.

اگر به دنبال شروع زیبای روز خود هستید، در این مقاله سلام دنیا، ده برنامه و روتین صبحگاهی زیبایی را مورد بحث قرار می دهیم که به شما کمک می کند احساس خوبی داشته باشید و روز خود را در مسیر درست شروع کنید. چه فرد سحرخیزی باشید یا نباشید این روتین به شما کمک می کنند تا آرامش داشته باشید و برای روز پیش رو آماده باشید.

روتین صبحگاهی زیبایی شناختی چیست؟

یک روتین صبحگاهی زیبایی شناختی راهی برای شروع روزتان تا حد امکان دلپذیر و سازنده است. این در مورد این است که از طلوع خورشید تا غروب آفتاب خود را برای موفقیت آماده کنید تا بتوانید در زمان کمتر کارهای بیشتری انجام دهید بدون اینکه تحت فشار قرار بگیرید.

10 ایده روتین صبحگاهی زیبایی شناختی برای شروع درست روزتان

1. روتین صبحگاهی: اجازه دهید نور وارد اتاق شود

اولین روتین صبحگاهی زیبایی شناختی این است که اجازه دهید نور وارد شود وقتی از خواب بیدار می شوید پرده هارا کنار بکشید اجازه دهید نور طبیعی خورشید وارد اتاق شود. این به شما کمک می کند تا برای روز اینده انرژی داشته باشید و ویتامین D جذب کنید و از افسردگی فصلی نیز جلوگیری می کند.

اگر در آب و هوای سردتری زندگی می کنید می توانید با باز نگه داشتن پرده های خود در هوای آفتابی حتی اگر در ماه های زمستان بسته باشند از زیبایی نور طبیعی لذت ببرید. فقط مطمئن شوید که فضای کافی بین آنها وجود دارد تا پرتوی خورشید باعث تابش نور بر روی صفحه نمایش یا سایر سطوح بازتابنده اطراف خانه مانند آینه ها و طاقچه ها نشود.


حتما بخوانید: 5 عادت روزانه افراد موفق


2. تخت خود را طوری مرتب کنید که فضای مرتبی برای شروع روزتان داشته باشید

روتین شماره دو صبحگاهی زیبایی شناسی این است که تخت خود را مرتب کنید، این ممکن است کار کوچکی به نظر برس،د اما اگر از یک فضای مرتب شروع کنید می تواند روز شما را رقم بزند. این نه تنها به مرتب نگه داشتن اتاق شما کمک می کند، بلکه در اول صبح به شما احساس موفقیت می دهد. اگر وقتتان کم است به طور ظاهری و سریع تخت خود را مرتب کنید.

روتین صبحگاهی ساده 1

3. موسیقی پخش کنید

سومین روتین صبحگاهی زیبایی شناختی پخش موسیقی است، این می تواند هر نوع موسیقی باشد از کلاسیک، پاپ، جاز گرفته تا فقط آهنگی که فقط مورد علاقه شما باشد. یک لیست پخش پیدا کنید در حالی که آماده می شوید آن را با صدای ملایم گوش کنید. این نوع موسیقی فضایی آرامش بخش و انرژی بخش فراهم می کند.

4. یک لیوان آب و لیمو بنوشید

روز خود را با یک لیوان بزرگ آب لیمو شروع کنید که سرشار از ویتامین c است، لیمو سرشار از ویتامین تقویت سیستم ایمنی است. همچنین یک سم زدای طبیعی است  و به هضم بهتر کمک می کند.

5. برای خود یک فنجان چای یا قهوه دم کنید و کمی برای لذت بردن و استراحت وقت بگذارید

این نه تنها چیزی را به شما می دهد که در صبح منتظر آن هستید، بلکه می تواند به بیدار شدن ذهن شما قبل از شروع یک روز پرمشغله نیز کمک کند. دم کردن قهوه و چای به شما این امکان را می دهد فقط برای خودتان وقت بگذارید.کاری که بسیاری از مردم فراموش می کنند انجام دهند این مهم است که نه تنها جسم خود را با کافئین بلکه ذهن خود را نیز ارام کنیم. اگر به دنبال قهوه یا چای زیبایی هستید اینجا چند پیشنهاد وجود دارد

  • قهوه زیبایی : قهوه سرد با کرم هل یا ماتچا لاته سرد
  • چای زیبایی: سنچا اولانگ سبز سنتی ژاپنی با گل یاس

روتین صبحگاهی ساده 2

6. بدن خود را کمی کشش دهید

حرکات کششی یکی دیگر از روتین های صبحگاهی زیبایی شناختی برای شروع روزتان است. حرکات کششی می تواند به بهبود گردش خون، افزایش انعطاف پذیری و دامنه حرکت در مفاصل و همچنین کاهش تنش در کل بدن نیز کمک کند. اگر بیشتر روز را در تمام طول روز پشت میز می نشینید، انجام حرکات کششی قبل از بلند شدن از رختخواب این کار را برای ماهیچه هایی که در طول روز به دلیل قوز شدن سفت می شود آسان تر می کند.


حتما بخوانید:  آموزش 20 حرکت کششی ساده برای صبح در خانه


7. یک صبحانه سالم درست کنید

صبحانه مهم ترین وعده غذایی در روز است. می توانید صبحانه را با استفاده از مواد تازه و محلی که در خواربار فروشی یا بازارتان یافت می شود درست کنید. غلات کامل مانند جو و کینوا را به جای قندهای مصنوعی موجود در غلات و نان تست همراه با مربا را هدف قرار دهید.

8. زمانی را صرف خواندن مطالب الهام بخش یا انگیزشی کنید تا آن روز خود را رقم بزنید

روتین صبحگاهی زیبایی شناختی خود را با خواندن چیزی الهام بخش یا انگیزشی برای تنظیم روز خود شروع کنید. می توانید یک مقاله در وبلاگ مورد علاقه خود یک فصل از کتاب مورد علاقه خود یا حتی چند صفحه از یک کتاب الهام بخش بخوانید. اگر به دنبال الهام گرفتن هستید یکی از موارد زیر را بخوانید:

  • قدرت نیروی حال اثر اکهارت توله
  • کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو
  • هنر خوشبختی، کتاب راهنمای زندگی اثر دالای لاما چهاردهم

عادت و روتین صبحگاهی افراد موفق

9. پیاده روی صبحگاهی در منظره ای زیبا داشته باشید

این روتین صبحگاهی زیبایی شناختی به بیدار شدن بدن و ذهن شما کمک می کند نه تنها شما را بیرون می برد بلکه به شما هوای تازه و آفتاب می دهد. سعی کنید در مسیر بازگشت از محل کار به خانه در پارک قدم بزنید، این کار باعث حس زیبایی شناختی می شود. هم چنین می توانید با قدم زدن به کافه مورد علاقه تان برای صبحانه این روتین زیبایی صبحگاهی را با قهوه یا چای ترکیب کنید.

10. سه چیز که شما را خوشحال می کند را یادداشت کنید

آخرین روتین صبحگاهی زیبایی شناختی این است که سه چیز را یادداشت کنید که شما را خوشحال می کند این می تواند هر چیزی از خاطرات مورد علاقه شما گرفته تا افراد در زندگی شما، فعالیت هایی که از آن ها لذت می برید یا اهدافی که بدست آورده اید، باشد. این کار به شما کمک می کند به جای افکار منفی روی افکار مثبت تمرکز کنید.

سخن آخر

اگر به دنبال راه هایی برای شروع روزتان به بهترین نحو هستید برخی از این ایده های روتین صبحگاهی را اجرا کنید تا احساس آرامش بیشتری داشته باشید. 


مقالات مرتبط:

16 عادت خوبی که افراد شاد و موفق در زندگی خود انجام میدهند!

چگونه عادات بد را ترک کنیماز
3
رای