علت هوا گرفتن لاک ناخن چیست + ترفند جلوگیری از حباب زیر لاک

علت هوا گرفتن لاک ناخن چیست + ترفند جلوگیری از حباب زیر لاک علت هوا گرفتن لاک ناخن چیست ؛ چگونه از تشکیل حباب زیر لاک جلوگیری کنیم ؛ راه های ساده برای جلوگیری از حباب حباب شدن لاک ناخن و روش خشک کردن سریع لاک در سلام دنیا بیاموزید.

متأسفانه، مشکل حباب حباب شدن لاک با هیچ راه حل سریع و آسانی حل نمی شود. هنگامی که حباب های مزاحم ظاهر می شوند، تنها گزینه شما این است که از نو شروع کنید و ناخن های خود را مجدداً مانیکور کنید. اما، نترس! در این مقاله از سلام دنیا ما به این موضوع از ریشه می پردازیم و دلایل حباب حباب شدن لاک ناخن و نحوه جلوگیری از ایجاد حباب در لاک ناخن را به اشتراک می گذاریم. لطفا با ما همراه باشید.

علت هوا گرفتن لاک ناخن چیست؟

به همان اندازه که سعی می کنید از آن اجتناب کنید، اما اتفاق می افتد. حباب ها بیشتر در طول فرآیند خشک شدن لاک ظاهر می شوند، زمانی که هوا بین لایه های لاک محبوس می شود. چند دلیل وجود دارد که این اتفاق می افتد: لاک ناخن شما خیلی ضخیم بود، قبل از اینکه با کت بعدی وارد شوید به اندازه کافی صبر نکردید، از بیس کات استفاده نکردید، یا از یک لاک تاریخ مصرف گذشته استفاده می کنید. مهم نیست دلایل شما چیست، در اینجا نحوه از بین بردن حباب ها آورده شده است.


حتما بخوانید: روش ساده رقیق کردن لاک ناخن غلیظ یا خشک شده


چگونه مثل حرفه ای ها لاک بزنیم؟

نحوه جلوگیری از ایجاد حباب در لاک ناخن

1. ناخن های خود را تمیز کنید

قبل از شروع استفاده از لاک ناخن، آماده سازی آن ضروری است. ناخن های چرب یا کثیف از چسبیدن لاک  جلوگیری می کند. همیشه ابتدا دست های خود را با آب و صابون بشویید . صبر کنید تا ناخن هایتان کاملا خشک شوند. سپس آنها را با یک پنبه آغشته به استون پاک کنید تا هرگونه روغن یا کثیفی از ناخن پاک شود.

راه هایی برای جلوگیری از حباب حباب شدن لاک1

2. همیشه بیس کات بزنید

مانند استفاده از پرایمر قبل از فونداسیون، یک لایه بیس کات برای داشتن مانیکوری یکدست ضروری است. استفاده از بیس کات نه تنها از تغییر رنگ ناخن جلوگیری می کند، بلکه زیبایی مانیکور شما را نیز افزایش می دهد. از آنجایی که ناخن‌های شما روغن‌های طبیعی ساطع می‌کنند که مانع از چسبیدن لاک ناخن می‌شود، بیس کات بهترین راه برای آب‌بندی این روغن‌ها است.

راه هایی برای جلوگیری از حباب حباب شدن لاک2

3. لاک ناخن خود را چک کنید

شما نمی توانید انتظار داشته باشید که یک لاک کهنه و مات به شما مانیکوری صاف بدهد.
لاک خود را از قبل استفاده روی ناخن خود تست کنید تا بررسی کنید که آیا غلظت آن مناسب است یا خیر . اگر لاک شما غلیظ، متراکم و چسبنده است، آن را با رقیق کننده لاک درست کنید یا لاک را دور بیندازید.

راه هایی برای جلوگیری از حباب حباب شدن لاک3

4. لاک را بچرخانید

تکان دادن زیادلاک ناخن احتمالا اشتباه شماره یک همه ما است. انجام این کار فقط هوای داخل بطری را به دام می اندازد که در آن حباب ها ایجاد می شود. این حباب های هوا، زمانی که روی ناخن های شما منتقل می شوند، گاهی اوقات سوراخ هایی در مانیکور شما ایجاد می کنند. اگر لاک شما شل شده است، بهترین راه برای مقابله با آن این است که به سادگی لاک را بین دستان خود بچرخانید، مثل اینکه در حال چرخاندن خمیر هستید.


حتما بخوانید: انتخاب بهترین رنگ لاک ناخن با توجه به رنگ پوست


5. لایه های نازک بزنید

کلید یک مانیکور عالی در کاربرد آن نهفته است. اگر لاک زیادی روی برس خود دارید، درگیر مشکلاتی هستید. شما باید با لکه هاو حباب ها مقابله کنید. علاوه بر این، لایه‌های ضخیم‌تر لاک خیلی طول می‌کشد تا خشک شوند.

بهترین راه برای زدن لاک ناخن در سه حرکت کوتاه و یکنواخت است: اولی از وسط و سپس یکی از هر طرف ناخن. برس را تا حد امکان کمتر بلند کنید و همیشه قبل از استفاده از لایه دوم صبر کنید تا لایه اول کاملا خشک شود.

راه هایی برای جلوگیری از حباب حباب شدن لاک4

6. همیشه یک تاپ کت بزنید

هنگامی که مانیکورد(لاک زدن) خود را به پایان رساندید، یک لایه رویی بزنید. روی لبه ناخن خود بکشید. به این ترتیب احتمال تراشیدن رنگ ناخن کمتر می شود.

راه هایی برای جلوگیری از حباب حباب شدن لاک5

7. انگشتان خود را در یک کاسه آب سرد فرو کنید

برای کمک به خشک شدن سریع لاک ناخن و جلوگیری از چروک شدن یا حباب حباب شدن، ناخن های خود را حدود یک دقیقه در یک کاسه آب سرد فرو کنید. همچنین پس از لاک زدن ناخن ها به مدت حداقل دو ساعت از دوش آب گرم خودداری کنید.

راه هایی برای جلوگیری از حباب حباب شدن لاک6

8. لاک ناخن خود را به درستی نگهداری کنید

نگهداری لاک ناخن به صورت عمودی در مکانی خنک و تاریک با دمای ثابت برای حفظ قوام فرمول و افزایش عمر مفید آن ضروری است. همیشه قبل از قرار دادن لاک، گردن ان را با یک سواب پنبه ای آغشته به پاک کننده پاک کنید.

راه هایی برای جلوگیری از حباب حباب شدن لاک7

لاک ناخن به دلایل مختلف ممکن است حباب حباب شود. همه چیز از نحوه نگهداری لاک خود گرفته تا نحوه آماده کردن ناخن ها قبل از استفاده از لاک می تواند دلیلی برای حباب ها باشد که مانیکور شما را خراب می کند. هنگامی که آنها در مانیکور شما ظاهر می شوند، علاوه بر شروع دوباره، کار زیادی نمی توانید انجام دهید. با این حال، با پیروی از این نکات در مورد چگونگی جلوگیری از ایجاد حباب در لاک ناخن، ممکن است بتوانید ریشه این مشکل را برطرف کنید. با وجود تمام این اقدامات، اگر لاک ناخن شما هنوز حباب دار است، وقت آن است که آن را در سطل زباله بیندازید و برای خود یک لاک جدید تهیه کنید.


حتما ببینید: 60 مدل طراحی ناخن کوتاه ساده، دخترانه با دیزاین شیک و جدید


سوالات متداول

آیا آب سرد لاک را سریعتر خشک می کند؟

بله، آب سرد می تواند به خشک شدن سریع لاک ناخن کمک کند. ناخن های لاک زده خود را به مدت 3-5 دقیقه در آب سرد فرو کنید.

آیا می توان از اسپری مو برای خشک کردن ناخن ها استفاده کرد؟

بله، استفاده از اسپری مو برای خشک کردن ناخن ها یک هک موثر است. می توانید اسپری مو را در فاصله 8 تا 10 اینچی از ناخن ها نگه دارید و اسپری کنید.

آیا می توان از اسپری مو برای خشک کردن ناخن ها استفاده کرد؟

ناخن ها در هوای گرم زودتر خشک می شوند یا سرد؟

هوای سرد به سفت شدن لاک کمک می کند. بنابراین، بهتر است از هوای سرد برای خشک کردن لاک استفاده کنید.

نکته های کلیدی

  • دلایل مختلفی وجود دارد که لاک ناخن شما حباب حباب می شود – احتمالاً خیلی ضخیم است، یا به اندازه کافی منتظر نمی‌مانید تا هر کت قبل از رفتن به لایه بعدی خشک شود، یا از تاپ کت استفاده نمی‌کنید.
  • استفاده از محصولات تاریخ مصرف گذشته نیز ممکن است باعث حباب زدن لاک ناخن شما شود.
  • فرو بردن انگشتان در آب سرد به سرعت خشک شدن لاک ناخن کمک می کند و از چروک شدن یا حباب زدن جلوگیری می کند.
سخن آخر

در انجام زدن لاک به ناخن ها مهمترین اصل این است که عجله نداشته باشید ، این کار را سر فرصت و با دقت انجام دهید تا نتیجه خوبی عایدتان شود.


مطالب مرتبط:

آموزش مانیکور ناخن طبیعی در خانه تصویری و مرحله به مرحله

مراقبت های بعد از ژلیش ناخن برای افزایش ماندگاریاز
1
رای