ژلیش ناخن چیست؛ مراقبت های بعد از ژلیش ناخن برای افزایش ماندگاری

ژلیش ناخن چیست؛ مراقبت های بعد از ژلیش ناخن برای افزایش ماندگاری ژلیش ناخن چیست و چه تفاوتی با لاک ناخن معمولی دارد ؛ مراقبت های بعد از ژلیش ناخن ؛ روش های افزایش طول عمر و ماندگاری ژلیش ناخن و سلامت ناخن را در سلام دنیا بخوانید.

دلیل منطقی برای این امر که چرا لاک ناخن ژلی به یک عنصر اصلی زیبایی مدرن تبدیل شده است وجود دارد: این نوع ناخن ژلی خراب نمیشود و براق است و تقریباً در هر سالن ناخنی ارائه می شود. فریبنده ترین و جلب کننده ترین جنبه ژلیش ناخن چیست؟ وقتی که کیف دستی خود را برای چک کردن و پیدا کردن گوشی خود میگردید، خطر خرد شدن و کنده شدن لاک شما البته تا چند هفته آینده کم و تقریبا صفر میشود. ما در این مطلب سلام دنیا، درباره اینکه ژلیش ناخن چیست و چه تفاوتی با لاک معمولی دارد و مراقبت های بعد از ژلیش ناخن برای افزایش ماندگاری و طول عمر آن را بیان کردیم. با ما در بخش آرایش و زیبایی همراه باشید.

ژلیش ناخن چیست و چه تفاوتی با لاک ناخن معمولی دارد

ریتا رمارک، مدرس ارشد جهانی Essie، اینگونه توضیح می‌دهد که: لاک‌های ژلی از مواد قوی‌تری که ناخن را محکم‌تر از لاک‌های سنتی میکنند، تشکیل شده‌اند و به اندازه‌ای قوی هستند که در برابر سایش و شکستگی روزانه مقاومت میکنند. چند تفاوت بین فرمول و لاک معمولی شما چه میباشد؟ لاک های ژلی انعطاف‌پذیرتر هستند و در برابر شکستن مقاومت می‌کنند. ژل‌ها زیر یک لامپ UV یا LED گرم و پولیش‌ها در اکسیژن خشک می‌شوند. ژل ها را باید با خیساندن حداقل ده دقیقه در استون ریمو و پاک کرد این در حالی است که میتوان لاک ها را به راحتی با پاک کننده ناخن پاک کرد.

ما برای یادگیری نحوه تهیه ژل مانیس به روش ایمن و بی خطر با مانیکوریست مشهور جنا هیپ (که مایلی سایرس و سلنا گومز یکی از مشتریانش به حساب می آیند) و دکتر کریس آدیگون، متخصص پوست مستقر در کارولینای شمالی که در سلامت ناخن نیز تخصص دارد، صحبت کرده ایم.

مراقبت های بعد از ژلیش ناخن برای افزایش ماندگاری لاک ژلی و سلامت ناخن

قبل از همه ی این ها ما 11 نکته را برای ماندگاری مانیکور ژلی و حفظ سلامت ناخن های طبیعی شما ، به علاوه مجموعه ای از لاک های ژلی مورد علاقه شما را پیدا کرده ایم.

مراقبت های بعد از ژلیش ناخن برای افزایش ماندگاری

1. اجازه دهید ناخن طبیعی شما بین مانیکور ژلی نفس بکشد

حقیقت این است که چه ژل و یا چه لاک سنتی را انتخاب کنید، مانیس های معمولی از هر نوعی می توانند ناخن های طبیعی شما را ضعیف کنند. دکتر آدیگون می گوید: فرآیند مانیکور می تواند منجر به کم آبی و نازک شدن ناخن شما شود. جنا این گونه توضیح می‌دهد: من دیده‌ام که مشتریانم با ناخن‌های پوسته‌ پوسته شده، نازک، شکسته و بی رنگ به من مراجعه کرده‌اند.

متأسفانه، به گفته دکتر آدیگون، با نگاه نکردن به ناخن طبیعی حداقل هر دو هفته یکبار، نمی توانید وضعیت آن را به درستی ارزیابی کنید، به علاوه ممکن است حتی عفونت ها و در موارد خاص، تومورها را هم تشخیص ندهید. جنا این گونه توضیح می دهد که پوشش ضخیم و زره مانند لاک نیز مانع از انتقال اکسیژن توسط ناخن ها می شود.


حتما بخوانید: رژیم غذایی مناسب برای داشتن ناخن هایی زیبا و محکم


دکتر آدیگون بیماران را تشویق می کند که از گذاشتن پشت سر هم ژل بر روی ناخن هایشان خودداری کنند. با این کار آن ها میتوانند از آسیب های ماندگار بر روی ناخن ها جلوگیری کنند. دکتر ادیگون می گوید: به ناخن های خود استراحت بدهید. این وقفه ها و استراحت ها به ناخن‌های شما اجازه آبرسانی و ترمیم می‌دهد.

2. سعی کنید از لایه بردار ژلیش ناخن استفاده نکنید

یکی از چیزهایی که در بین طرفداران لاک ژلی بسیار رایج است، فرآیند کندن آن ها است. هنگامی که رنگ لاک شما شروع به بلند شدن می کند، ممکن است وسوسه شوید که آن را بردارید. جنا می گوید: با شروع لایه برداری و بلند کردن، آب می تواند به داخل ناخن شما نفوذ کند. این کار می تواند باکتری ها را در خود جای داده و احتمالاً باعث ایجاد قارچ شود. اگر آن را بکشید و بکنید، احتمالاً چند لایه از ناخن خود را با آن جدا و بلند کنید. ترمیم یافتن این نوع آسیب می تواند بیش از شش ماه طول بکشد. دقیقاً مشخص نیست که کدام جزء باعث نازک شدن ناخن شما شده است، اما یک یا چند دلیل در فرآیند ژل مقصر هستند.

ریتا به گفته های خود می‌افزاید: زمانی که ژل‌ها به‌درستی استفاده و برداشته شوند، زدن و استفاده مداوم از ژل کاملاً بی‌خطر میباشد. ژل‌ها مطمئناً می‌توانند ناخن‌ها را ، اگر که پوست کنده شوند یا از روی ناخن جدا شوند - که این خود می‌تواند لایه‌هایی از ناخن طبیعی را از بین ببرد- تضعیف کنند.

3. مواد تشکیل دهنده لاک ژلی اهمیت دارد

جنا نسبت به مواد سرطان‌زای سه‌گانه سمی - فرمالدئید، تولوئن و دی بوتیل فتالات (DBP) - که در بسیاری از لاک‌ها وجود دارد این گونه می‌گوید: بیش از سلامت ناخن‌ها، سلامت کامل بدن خود را انتخاب کنید. ریتا همینطور توضیح می‌دهد: پس از آزمایش‌های بالینی، در دوزهای بالا، مشخص شد که این مواد باعث التهاب همراه با بسیاری از عوارض جانبی دیگر مانند اختلال در عملکرد کبد و تیروئید می‌شوند. خوشبختانه، اکثر لاک‌های حرفه‌ای که امروزه تولید می‌شوند، حاوی این مواد بد نیستند. لاک‌های برند جنا به همراه لاک‌های Jinsoon، RGB، Zoya و Sally Hansen بدون این مواد سمی هستند.

مراقبت های بعد از ژلیش ناخن برای افزایش ماندگاری 1

4. سعی کنید قرار گرفتن در معرض لامپ UV را محدود کنید

مانیکور ژلی میتواند برای افرادی که به شدت به نور UV حساس هستند گزینه ایمن نباشد. دکتر آدیگون در این مطالعه این گونه میگوید: دوز UV که در طول مانیکور ژل دریافت می کنید مختصر، اما شدید است. با گذشت زمان، قرار گرفتن در معرض شدید این نور می تواند باعث آسیب به پوست شود.

دکتر آدیگون از تحقیقات خود در مورد ایمنی مانیکورهای ژلی اینگونه ادعا میکند که یک نگرانی دیگر افزایش محبوبیت لامپ های ال ای دی ناخن میباشد. بسیاری از مردم به اشتباه بر این باورند که این لامپ‌ها از اشعه‌های UVA برای درمان استفاده نمی‌کنند. شدت بیشتر این تابش UVA به این معنی است که به زمان کمتری نیاز دارد تا این لامپ ها به طور بالقوه به پوست آسیب برسانند.

زمانی که هنوز هم به ترمیم ژل خود نیاز دارید، باید مطمئن شوید که از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع استفاده کنید. این به این معنی است که با این کار در برابر اشعه‌های UVA/UVB از خود محافظت می‌کنید. به علاوه، نور UVA قوی تر از نور معمولی است که از خورشید دریافت می کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب در حین مانیکور [همچنین] از نظر لجستیکی مشکل است. تا زمانی که بخش مراقبت از دست از مانیکور به پایان برسد، شما قبل از استفاده از ژل ها، باید از ضد آفتاب استفاده کنید و سپس مشتری و تکنسین ناخن باید 20 دقیقه توصیه شده قبل از استفاده از مانیکور صبر کند.

دکتر آدیگون این گونه توصیه می کند که یک جفت دستکش YouVeeShield را با خود همراه داشته باشید تا از دستان خود در برابر اشعه UVA محافظت کنید (که همچنین باعث علائم پیری زودرس مانند لکه های تیره و چین و چروک می شود). دکتر آدیگون می گوید: این کار یکی از محافظ ترین ماده ها میباشد [زیرا] از کل انگشتان و مچ دست شما محافظت می کند.


حتما بخوانید: انتخاب بهترین رنگ لاک ناخن با توجه به رنگ پوست


5. لاک ژلی را مانند اکریلیک مایع در نظر بگیرید

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه مانیکورهای ژلی برای مدت طولانی اینقدر عالی باقی می مانند؟ یوکو ساکاکورا هنرمند مشهور در زمینه ناخن این گونه توضیح می دهد: ترکیبات شیمیایی لاک ژلی و لاک ناخن معمولی در هر برند متفاوت است، اما تفاوت اصلی این است که لاک ژلی فقط در تماس مستقیم نور UV یا LED و لاک ناخن معمولی در مجاورت هوا خشک میشود. لاک ژلی در زیر یک لامپ خشک می شود و یک لایه سخت شده از لاک را ایجاد می کند که باعث دوام و ماندگاری بیشتر آن می شود. فرآیند پاک کردن لاک ژلی نیز پیچیده‌ است و باید ناخن را در استون آغشته کرد تا فرمول آن به درستی از روی ناخن از بین برود.

مراقبت های بعد از ژلیش ناخن برای افزایش ماندگاری 2

6. حمام یا دوش آب گرم می تواند باعث لیفت و برآمدگی لاک ژلی شود

ریتا می‌گوید، بدترین دشمن مانیکور ژلی، آب گرم میباشد، بنابراین خیساندن آن‌ها مؤثرترین راه برای از بین بردن آن ها میباشد. حمام طولانی، دوش گرفتن یا مدت زمانی که در وان آب گرم می گذرانید می تواند باعث بلند شدن آن شود، بنابراین سعی کنید از این موارد اجتناب کنید یا آنها را به حداقل برسانید. همیشه هنگام شستن ظرف ها از دستکش استفاده کنید.

7. فرآیند خیس کردن آن می تواند مضر باشد (عوارض ژلیش ناخن)

مانیکور شما میتواند تا زمانی که برای برداشتن آن آماده نشده اید محکم بماند. این را هم باید بگویم که فرآیند حذف می تواند بسیار سخت باشد. به گفته جنا و دکتر آدیگون، خیس کردن ناخن ها در استون پیچیده شده در فویل باعث خشکی و شکننده شدن ناخن ها می شود. اطمینان از اینکه مانیکوریست شما به درستی لاک ژلی شما را در وهله اول اعمال و درمان می کند، می تواند به کاهش این آسیب کمک کند. دکتر آدیگون اینگونه توضیح می‌دهد: ژل‌هایی که به‌درستی آماده شده باشند، به راحتی با خیساندن در استون ریمو می شوند. از آن طرف ژل‌هایی که به‌درستی آماده نشده باشند، به ابزارهایی برای ریمو کردن دستی نیاز دارند.


حتما بخوانید: روش های پاک کردن لاک ناخن با مواد طبیعی و خانگی


8. بعد از برداشتن ژل مانیکور مقداری TLC به پوست خود برسانید

این امر بسیار مهم است که پوست و کوتیکول اطراف و همچنین خود ناخن را با یک نرم کننده غلیظ مانند Aquaphor یا یک ماسک شبانه مانند Nails Inc.'s Overnight Detox Nail Mask پس از ریمو کردن و برداشتن به منظور آبرسانی مجدد پوشش دهید.

10. ناخن های خود را آبرسانی کنید

شما حتما اهمیت نوشیدن مقدار زیادی آب را برای سلامتی خود می‌دانید. در مورد سلامت ناخن هم نیز همین قوانین صدق میکنند. همچنین در فاصله زمانی بین مراجعه به سالن، ناخن های خود را تا حد امکان آبرسانی کنید. شما میتوانید ناخن های خود را با ویتامین C و روغن نارگیل، زردآلو و آووکادو آبرسانی کنید.

مراقبت های بعد از ژلیش ناخن

11. استفاده از پوشش های ناخن را برای محافظت ناخن های خود در نظر بگیرید

جنا توصیه می‌کند که از نوارهای ناخن رنگ‌شده مانند NCLA که روی آن‌ها یک کت ژل شفاف قرار گرفته است، مانند کت رویه ژل کوتور Essie استفاده کنید. او می‌گوید: به این ترتیب، ژل هرگز به ناخن اصلی برخورد نمی‌کند و تا دو هفته باقی میماند.

12. پولیش ها و لاک های ژل مانند برای استفاده در منزل

یک سری لاک های ژل مانند در بازار موجود میباشند که خاصیت دوام در یک هفته را دارند. چندین برند نسخه‌های خاص لاک ژلی خود را عرضه کرده‌اند. لاک ناخن ژلی معجزه‌آسا سالی هانسن در بیش از 70 رنگ عرضه می‌شود، و ژل ناخن XL کاورگرل با درخشندگی بالا با قیمت داروخانه عرضه می‌شود.

ریتا اینگونه توضیح می دهد که: لاک ژلی مانند را می توان به راحتی با پاک کننده ناخن پاک کرد. برای مشتریانی که به سادگی نمی توانند در برابر کندن هر نوع پوشش و لاک ناخن مقاومت کنند، این روش یکی از ایمن ترین روش ها به شمار می آید.


مقالات مرتبط:

روش های پاک کردن لاک ناخن با مواد طبیعی و خانگی

ژلیش ناخن چیست و چه مزایا و خطراتی دارد

از
6
رای