ژلیش ناخن چیست و چه مزایا و خطراتی دارد؛ مدت زمان ماندگاری آن

ژلیش ناخن چیست و چه مزایا و خطراتی دارد؛ مدت زمان ماندگاری آن ژلیش ناخن چیست؛ هزینه متوسط ​​ژلیش ناخن چقدر است ؛ چگونه ژلیش ناخن را پاک کنم ؛ آیا ژلیش به ناخن هایم آسیب می رساند و چگونه می توانم ماندگاری ژلیش ناخن ها را طولانی تر کنم در سلام دنیا.

چه کسی لاک ناخن که ماندگار باشد، براق بماند و در عرض چند ثانیه خشک شود،را دوست ندارد؟ جای تعجب نیست که این روزها مانیکور با لاک ژل (ژلیش) بسیار رایج شده است. اما به هر حال، می خواهیم بدانیم لاک ژل دقیقا از چه چیزی ساخته شده است؟ آیا بی خطر است؟ و ماندگاری ژلیش ناخن چقدر است؟ ما برای پاسخ دادن به سوال های رایج در مورد ژلیش ناخن بررسی انجام دادیم و این مطلب از سلام دنیا را تهیه کردیم. برای دریافت جزئیات بیشتر درباره راهنمای ژلیش ناخن به خواندن مطلب ادامه دهید.

راهنمای ژلیش ناخن : خطرات، مزایا و مدت زمان ماندگاری آن

ژلیش ناخن دقیقاً چیست؟

لاک ژل از مونومرها و الیگومرهای اکریلیک تشکیل شده است که وقتی زیر اشعه UV قرار می گیرند به ناخن می چسبد. این فرآیند پختن curing  نامیده می شود و در عرض چند ثانیه، ژل مایع به یک پوشش سخت و مقاوم در برابر مواد شیمیایی تبدیل می شود. شما همچنین می توانید برای خشک شدن لاک از یک چراغ LED هم استفاده کنید، اما اینکار 2 دقیقه طول می کشد، در حالی که نور UV برای فرایند پختن فقط به 5 تا 45 ثانیه نیاز دارد.

آیا لاک ژل بدون اشعه UV خشک می شود؟

خیر. لاک ژل کاملاً بر خلاف لاک ناخن معمولی است و برای تشکیل یک لایه سخت به اشعه UV یا LED نیاز دارد.

ژلیش ناخن دقیقاً چیست؟

ماندگاری ژلیش ناخن چقدر است؟

به طور متوسط، ژلیش ناخن دو تا سه هفته ماندگاری دارد.


حتما بخوانید: مراقبت های بعد از ژلیش ناخن برای افزایش ماندگاری


هزینه متوسط ​​ژلیش ناخن چقدر است؟

هزینه ژلیش ناخن از  100 تا 150 هزار تومان است.

چگونه می توانم ماندگاری ژلیش ناخن ها را طولانی تر کنم؟

ماندگاری ژلیش به آسانی به قرار دادن ناخن ها برای مدت بیشتر در زیر اشعه uv بستگی دارد. رندی شولر، شیمی‌دان محصولات آرایشی و یکی از بنیان‌گذاران thebeautybrains.com می‌گوید: «اگر لاک را کمتر خشک کنید و نور UV کافی به آن ندهید، لاک به اندازه کافی سفت نمی‌شود».

از نظر تئوری این امکان وجود دارد که اگر ناخن ها را کمی بیشتر زیر نور Uv قرار دهید، ژلیش شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت. اگر وقت دارید و ناخن کار شما در کار خود مهارت زیادی دارد، دست خود را برای یک دور بیشتر در دستگاه زیر اشعه uv بگذارید، تا مانیکور شما ماندگاری طولانی تری داشته باشد.

آیا ژلیش ناخن بی خطر است؟

شولر می گوید: «مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه uv برای مانیکور ناخن می تواند منجر به سرطان پوست شود، اما مطالعات دیگر این موضوع را رد کرده اند. یک مطالعه در سال 2015 که در JAMA Dermatology منتشر شد به این نتیجه رسید که خطر ابتلا به سرطان پوست در اثر اشعه UV برای مانیکور ناخن کم است، اما افرادی که اینکار را انجام می دهند باید از ضد آفتاب‌های مسدودکننده فیزیکی یا دستکش‌های محافظ UVA برای محدود کردن خطر سرطان‌زایی و پیری ناشی از نور استفاده کنند.

آیا ژلیش ناخن بی خطر است؟

چگونه ژلیش ناخن را پاک کنم؟

به دلیل سختی مواد شیمیایی، لاک ژل را نمی توان به راحتی با استون پاک کرد و باید برای چند دقیقه سوهان کشیده شود یا برای مدت زیادی در استون خیسانده شود تا ژل سفت شده از روی ناخن جدا شود. این فرآیند به زمان کمی نیاز دارد، اما بسیار مهم است که ژلیش ناخن را به روش صحیح پاک کنید نه اینکه فقط آن را از روی ناخن بردارید.


حتما بخوانید: آموزش مانیکور ناخن طبیعی در خانه (تصویری)


آیا ژلیش به ناخن هایم آسیب می رساند؟

خبر خوب این است که ژلیش ناخن به خودی خود به ناخن های شما آسیب نمی رساند. با این حال، پاک کردن ژلیش می تواند به ناخن های شما آسیب برساند. زمانی که لاک را با سوهان پاک و از روی ناخن جدا می کنید، به ناچار قسمتی از سطح ناخن طبیعی خود را هم می تراشید و آن را نازک‌تر و ضعیف‌تر می‌کنید.

آیا می توانم روی ژلیش یک لایه لاک معمولی ناخن اضافه کنم و همان نتیجه ژلیش را داشته باشم؟

خیر. به گفته ناخن کارها، اینکار از نظر علمی نادرست است. دلیل این امر این است: لاک ناخن معمولی به مدت 24 ساعت کاملاً خشک نمی شود (ممکن است اینطور به نظر برسد، اما حلال های موجود در لاک ناخن معمولی هنوز در حال خشک شدن هستند). بنابراین، اگر می خواهید تاپ ژل را روی لاک معمولی بزنید، تنها کاری که باید انجام دهید، این است که لاک خیس را با دستگاه نور uv خشک کنید، چون لاک خیس می تواند همه چیز را کثیف کند.

سخن آخر

ژلیش ناخن یا لاک ژلی از مونومرها و الیگومرهای اکریلیک تشکیل شده است که وقتی زیر اشعه UV قرار می گیرند به ناخن می چسبد. ما در این مطلب کوتاه درباره اینکه ژلیش ناخن چیست و چه مزایا و خطراتی دارد و مدت زمان ماندگاری آن، مطالبی بیان کردیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

رژیم غذایی مناسب برای داشتن ناخن هایی زیبا و محکم

انتخاب بهترین رنگ لاک ناخن با توجه به رنگ پوست

از
5
رای