15 مدل رنگ موی بنفش تیره جذاب برای انواع رنگ پوست + روش انتخاب

15 مدل رنگ موی بنفش تیره جذاب برای انواع رنگ پوست + روش انتخاب رنگ موی بنفش تیره با ته رنگ‌های سرد و گرم ؛ 15 مدل از بهترین رنگ موی بنفش مناسب با انواع رنگ پوست روش انتخاب ترکیب رنگ موی بنفش و قهوه ای، یخی، بدون دکلره در سلام دنیا ببینید.

رنگ موی بنفش دارای - از رنگ موی بنفش کدر گرفته تا انواع رنگ های بنفش تناژ تیره - تنوع های زیادی می باشد. در این مطلب سلام دنیا، شما می توانید از انواع راهنمایی های ما برای انتخاب رنگ موی بنفش براساس رنگ پوست چهره خود بهره ببرید و همچنین 15 مدل رنگ موی بنفش تیره، یخی، قهوه ای و بدون دکلره ببینید. با ما همراه باشید.

رنگ موی بنفش تیره با ته رنگ سرد و گرم

رنگ موی بنفش تیره می تواند هم سرد و هم گرم باشد. سایه های بورگوندی، گیلاسی تیره، بنفش تیره و آمتیست از انواع رنگ های بنفش می باشند. رنگ های فانتزی به دلیل محو شدن و کمرنگ شدن خیلی سریع برای ماندگاری بیشتر نیاز به مراقبت های ویژه دارند. موهای بنفش تیره حالتی درخشان دارند و رنگ های بنفش را با پایه قهوه ای یا مشکی پررنگ منعکس می کنند.

اگر رنگ‌های بنفش پاستلی یا الکتریک برای شما کمی بیش از حد روشن هستند، رنگ موی بنفش تیره برای شما راه‌حل نهایی می باشد. انواع زیادی از رنگ موی بنفش تیره با ته رنگ‌های مختلف وجود دارد که مناسب با پوست‌های گرم، سرد و خنثی می باشد. اگر ته رنگ پوست شما سرد است، بنفش تیره با رنگ سرد مانند بنفش تیره یا آمتیست را انتخاب کنید.


حتما بخوانید: 60 مدل رنگ مو جدید و ترند شده 1402 برای پوست سبزه و روشن


این نوع از رنگ ها رنگ هایی زنده هستند که به دلیل عدم وجود ته رنگ گرم (قهوه ای، قرمز، طلایی و ...) ظاهری کمی یخی به خود می گیرند. اگر ته رنگ پوستتان گرم است، بنفش تیره با رنگ گرم مانند بورگوندی، فوشیا تیره یا گیلاسی تیره را انتخاب کنید. این نوع از سایه ها زنده و تیره می باشند و به دلیل داشتن ته رنگ های قهوه ای یا قرمز در خود، تناژ گرم تری را به مو القا می کنند.

شما می‌توانید با انتخاب رنگ‌هایی با تناژ قهوه‌ای، مشکی یا قرمز، رنگ موی بنفش تیره‌ ی خود را تقریبا طبیعی جلوه دهید. اگر که رنگ‌ها و سایه های فانتزی رنگ های مورد علاقه شما هستند، رنگ‌های بنفش تیره با پایه سفید شده بهترین گزینه‌ها برای شما محسوب می شوند. یکی از نگرانی‌های اصلی در افرادی که رنگ موی بنفش تیره را برای موی خود انتخاب می کنند، سرعت محو و کمرنگ تر شدن آن می باشد.

به یاد داشته باشید که رنگ بنفش رنگیست که به سرعت محو می شود و برای ماندگاری بیشتر بدون محو شدن نیاز به مراقبت های خاصی دارد. در ادامه مطلب ما چند تا از راهنمایی های لازم برای حفظ رنگ مو را پوشش داده ایم، ولی در حال حاضر، بیایید نگاهی به برخی از بهترین ایده ها برای رنگ موی بنفش تیره و ته رنگ های مختلف پوست بیندازیم.

انواع رنگ موی بنفش تیره در سال 2022 و ته رنگ های مختلف پوست

فرقی نمی‌کند که به دنبال رنگ‌های خنک یخی، گرم و یا خنثی متعادل هستید. شما می توانید از طریق مطالب گردآوری شده در این مطلب به تمام نیاز های خود دست پیدا کنید.

1. انواع رنگ موی بنفش تیره: رنگ زنبقی تیره همراه با پاپ های بنفش 

وجود رنگ زنبقی تیره همراه با پاپ های بنفش در اطراف صورت، این رنگ از مو را به یکی از رنگ موهای بنفش تیره مورد علاقه هر فرد تبدیل کرده است. درست است که این نوع رنگ برای موهای کوتاه بسیار زیبا به نظر می رسد، ولی خب این ترکیب رنگی برای موهای متوسط ​​و بلند هم نیز فوق العاده عمل می کند. بیشتر این رنگ، رنگی سرد می باشد که با وجود هایلایت های گرم تیرین (Tyrian) برای پوست های خنثی هم نیز مناسب می باشد.

رنگ موی بنفش تیره و رنگ زنبقی

2. انواع رنگ موی بنفش تیره: رنگ سرخابی تیره همراه با بالیاژ آمیتیست

چرا شما تنها باید یک رنگ موی بنفش تیره را انتخاب کنید در حالی که می توانید ظاهری زیبا را با 2 سایه برای خود ایجاد کنید؟ این رنگ، رنگی پرطرفدار می باشد. شما می توانید از این رنگ بر روی یک رنگ موجود بر روی موهای خود استفاده کنید.

رنگ موی بنفش تیره با آلیاژ آمیتیست

3. انواع رنگ موی بنفش تیره: رنگ بنفش کمرنگ تیره یخی همراه با هایلات های بنفش

رنگ‌های پاستلی را می‌توان با پایه‌های تیره‌تر ترکیب کرد تا کمی عمقی تر و تیره تر به نظر برسند.


حتما ببینید: 30 مدل رنگ موی بلوند یخی [خاکستری] جذاب


همه ی ما عاشق جلوه ی رنگ بنفش کمرنگ تیره یخی که تناژ بسیار سرد را به موهای ما عطا می کند، آن هم در حالی که هایلایت های روشن بنفش اشباع رنگی را به این رنگ اضافه می کند، هستیم.

رنگ بنفش کمرنگ تیره یخی همراه با هایلات های بنفش

4. انواع رنگ موی بنفش تیره: رنگ آمبره بنفش تیره تا بنفش الکتریک

موهای بنفش تیره می توانند یک رنگ پایه عالی برای بازی با سایر رنگ های روشن تر باشند. رنگ بنفش تیره در ریشه ها به طور یکپارچه با رنگ بنفش الکتریک گرمتر در انتهای این نوع از آمبره ترکیب می شود. برای گرفتن بهترین نتیجه شما باید موهای خود را دکلره کنید.

رنگ آمبره بنفش تیره تا بنفش الکتریک

5. انواع رنگ موی بنفش تیره: رنگ نیلی سیر همراه با فویل های سرخابی

نیلی با تناژ رنگ سرد دارای ته رنگ های آبی و بنفش زیبایی فوق العاده ای دارد که با رنگ پوست سرد کاملاً درهم آمیخته می شوند. این ترکیب رنگی به لطف هایلایت سرخابی تیره گرم تر، برای ته رنگ های خنثی هم نیز عالی عمل می کند. این رنگ دارای ظاهری متعادل گرم/خنک است که به لطف رنگ پایه تیره می تواند کمی بیشتر بر روی سر شما دوام بیاورد.

رنگ نیلی سیر همراه با فویل های سرخابی

6. ترکیب رنگ موی بنفش و قهوه ای: رنگ بنفش کدر بورگوندی تیره همراه با رنگ خرمایی مایل بقرمز

رنگ بنفش کدر بورگوندی دارای ته رنگ قهوه ای است که ظاهر طبیعی تری به رنگ عطا می کند. شما می توانید با اضافه کردن رنگ خرمایی مایل بقرمز (قهوه ای مایل به قرمز با ته رنگ بنفش کم رنگ) رنگ بنفش کدر بورگوندی را بپوشانید.


حتما بخوانید: 15 مدل از بهترین رنگ موی بلوند مناسب با انواع رنگ پوست


این سایه، سایه ای تیره می باشد. پس بنابراین برای گرفتن بهترین نتیجه نیازی به دکلره ندارید.

ترکیب رنگ موی بنفش و قهوه ای

7. انواع رنگ موی بنفش تیره بدون دکلره: رنگ بنفش بادمجانی سیاه رنگ

رنگ های تناژ بنفش در زمینه رنگ بادمجانی رنگ هایی شاد - به خصوص با رنگ پایه سیاه و سفید - هستند. برای اینکه رنگ بنفش شما کاملاً خود را نشان دهد، باید چند هایلایت دیگر را نیز بر روی کل موی خود اضافه کنید. برای انجام این کار شما نیازی به دکلره کردن کل سرتان ندارید. شما می توانید رنگ بادمجانی را بر روی رنگ موی تیره یا مشکی خود حتی بدون دکلره کردن بگذارید.

 رنگ بنفش بادمجانی سیاه رنگ

8. انواع رنگ موی بنفش تیره: رنگ بنفش تیره همراه با آمبره راس بری (تمشکی رنگ)

اصلاً طرفدار موهای بنفش تیره نیستید؟ خب پس به جای این رنگ شما می توانید یک رنگ آمبره شاد را با ته رنگ گرم امتحان کنید. رنگ بنفش تیره همراه با آمبره راس بری (تمشکی رنگ) برای ته رنگ های خنثی، گرم و حتی سرد به لطف تعادل رنگ های بنفش سرد و راس بری صورتی-قرمز گرم به خوبی خود را بر روی موهای شما نشان می دهد.

رنگ بنفش تیره همراه با آمبره راس بری

9. انواع رنگ موی بنفش تیره: رنگ بویسن بری تیره

رنگ بویسن بری، رنگی منحصربه‌فرد می باشد که به عنوان گزینه‌ای برای سایه‌های گرم‌تر برای کسانی که ته رنگ پوستی گرم دارند استفاده می شود. این رنگ در موهایی روشن به بهترین شکل خود را نشان می دهد. پراکندگی هایلایت ها و تناژ های قهوه ای در سرتاسر مو به شما ظاهری بسیار ابعادی با نور و سایه های زیاد می بخشد.

انواع رنگ موی بنفش تیره: رنگ بویسن بری تیره

10. انواع رنگ موی بنفش تیره: رنگ قهوه ای بورگوندی و بنفش کدر

آیا به دنبال رنگ موی بنفش تیره ای هستید که کمی طبیعی‌تر و کم‌رنگ‌تر به نظر برسد؟ خب پس رنگ قهوه ای بورگوندی و بنفش کدر دقیقا همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید. این رنگ دو تناژه شامل دو رنگ قهوه ای شاه بلوطی و سایه هایی از رنگ هوه ای بورگوندی و بنفش کدر می باشد.

رنگ قهوه ای بورگوندی و بنفش کدر

11. انواع رنگ موی بنفش تیره: رنگ پایه اسپرسو همراه با سرخابی تیره

 شیوه‌های سنتی نگرش به رنگ ها را کنار بگذارید. این رنگ به چهره شما ظاهری چند بعدی می بخشد. این رنگ برای رنگ پوست های گرم، خنثی یا سرد بسیار مناسب می باشد.

رنگ پایه اسپرسو همراه با سرخابی تیره

12. انواع رنگ موی بنفش تیره: رنگ بنفش تیره همراه با بالیاژ رنگ خرمایی مایل بقرمز

رنگ نفش تیره همراه با بالیاژ رنگ خرمایی مایل بقرمز خیلی سریع خود را به تناژ گرم می‌رساند. اگر که عاشق موهایی با رنگ بنفش تیره هستید و از طرفی نگران این هستید که آیا با رنگ پوست گرم شما سازگار می باشد یا نه، باید بگویم که این رنگ، یعنی رنگ شماره 12 رنگی فوق العاده برای پوست شما محسوب می شود.

رنگ بنفش تیره همراه با بالیاژ رنگ خرمایی مایل بقرمز

13. انواع رنگ موی بنفش تیره: رنگ فوشیا تیره و بالیاژ بنفش

ترکیب رنگ موی بنفش تیره با تناژ سرد در سایه بنفش همراه با فوشیا تیره ظاهری جذاب را برای شما به ارمغان می آورد. روت ملتی (root melt) طولانی مدت همراه با تناسب تناژ اسپرسو باعث کاهش حفظ و نگهداری می شود و عمق و بعد را در رنگ شما به وجود می آورد.

رنگ فوشیا تیره و بالیاژ بنفش

14. انواع رنگ موی بنفش تیره: رنگ بنفش و نیلی همراه با پیکابو قهوه ای

محدود کردن رنگ موی بنفش تیره به بیرونی‌ترین لایه‌های مو به شما این امکان را می‌دهد که ظاهر خود را کمی طبیعی تر نشان دهید. اجازه دهید که رنگ موی تیره‌تر (حتی سایه طبیعی شما) در لایه‌های پایینی موی شما خود را نشان دهد.

رنگ بنفش و نیلی همراه با پیکابو قهوه ای

15. انواع رنگ موی بنفش تیره: رنگ روغنی سرخابی نیلی

رنگ سرخابی + نیلی به شما این امکان را می دهد که از ته رنگ های گرم و سرد موجود در این سایه های مختلف بنفش بهره مند شوید. این رنگ اثری روغنی شکل به همراه سایه‌ها دارد. این ترکیب، رنگی عالی برای رنگ پوست های خنثی با تعادل گرم سرخابی و نیلی سرد به شمار می رود. اگر که صادقانه بخواهم بگویم این رنگ برای پوست های گرم و سرد بسیار عالی عمل می کند.

انواع رنگ موی بنفش تیره

روش انتخاب رنگ موی بنفش تیره

انتخاب رنگ موی بنفش تیره می تواند تغییری اساسی در تارهای موی شما باشد. رنگ موی بنفش تیره تفاوت زیادی را در ظاهر کلی شما به وجود می آورد، که این دقیقاً همان چیزی است که شما باید قبل از اینکه موی خود را به رنگ بنفش تیره در بیاورید، در نظر بگیرید. رنگ بنفش به سرعت محو و کمرنگ می شود.

بنفش و قرمز در چرخه رنگ ارتباط تنگاتنگی دارند و از لحاظ عملکرد بسیار شبیه هم هستند. هر دوی این رنگ ها دارای مولکول‌های رنگ بزرگی هستند که برای نفوذ عمیق به مو خیلی بزرگ می باشند. پس با توجه به این موضوع این دو رنگ اکثراً تمایل دارند که به‌صورت سطحی بر روی موها بنشینند (بدون اینکه تارهای مو را درگیر کننند).

همین امر باعث شده است که رنگ بنفش هم به اندازه سرعتی همانند رنگ قرمز محو شود. شما باید تقریباً رنگ‌ موی بنفش خود را هر 3 تا 4 هفته یکبار تمدید کنید. رنگ‌های بنفش تیره رنگ هایی بسیار متفاوت می باشند. پس با توجه به این موضوع شما باید به طور خاص به رنگ‌هایی که ته رنگ پوست شما را منعکس می‌کنند، توجه کنید.


حتما بخوانید: آموزش تصویری تکنیک آمبره کردن مو در خانه


اگر که جواهرات طلایی رنگ بیشتر به پوست شما می نشینند، باید رنگ های بورگوندی گرم، گیلاسی تیره، سرخابی تیره یا فوشیا تیره را انتخاب کنید. اگر که جواهرات نقره ای رنگ بیشتر به پوست شما می نشینند، باید رنگ های بنفش سرد، زنبقی، بنفش کدر یا سایه های بادمجانی را انتخاب کنید. ته رنگ های خنثی (که هم در رنگ طلایی و هم رنگ نقره ای عالی به نظر می رسند) باید رنگ های های بنفش گرم و سرد متعادل را انتخاب کنند.

حفظ بیشتر رنگ موی بنفش تیره

تمدید رنگ بنفش خود در سالن های آرایشی باعث می شود که موهای بنفش تیره شما سرزنده باقی بمانند، اما خب با این حال شما می توانید با مراقبت از آنها در خانه به حفظ بیشتر آن ها هم نیز کمک کنید. شامپوی بدون سولفات عملی ضروری محسوب می شود. رنگ بنفش تیره بر روی موهای خشک زودتر محو می‌شود، پس بنابراین باید با ماسک‌های معمولی، موی خود را مرطوب نگه دارید تا آن را به نوعی آبرسانی کنید و رنگ را زنده‌تر نگه دارید. از شستن بیش از حد موها خودداری کنید و از آب داغ استفاده نکنید. آب داغ رنگ را سریع‌تر از بین می‌برد.

نکات حفظ و ماندگاری بیشتر رنگ موی بنفش تیره

اطمینان از سلامت مو قبل از گذاشتن رنگ موی بنفش

استفاده از رنگ بنفش نیمه دائمی بدون استفاده از دولوپر به موهای شما آسیب نمی رساند. ولی توجه داشته باشید که استفاده  از رنگ بنفش دائمی (و دکلره کردن آن قبل از رنگ بنفش) قطعا می تواند به موهای شما آسیب برساند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید موهایتان را به رنگ بنفش درآورید، حتماً مطمئن شوید که موهایتان بیش از حد خشک و دچار شکستگی نشده باشد و یا خیلی وز نباشد.

سوالات متداول

می خواهید بفهمید که آیا رنگ موی بنفش تیره برای چهره مناسب می باشد یا خیر؟ خب، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این رنگ مو، چند پرسش متداول در ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

1. موهای قهوه ای بنفش چه نام دارند؟  (ترکیب رنگ موی بنفش و قهوه ای)

رنگ موی قهوه ای بنفش تیره معمولاً بورگوندی یا بورگوندی بنفش کدر نامیده می شوند. رنگ موی بورگوندی یک رنگ بنفش مایل به قهوه ای با ته رنگ قرمز کم رنگ است و رنگ بورگوندی بنفش کدر رنگی با تناژ بنفش کاملاً واضح می باشد.

2. ماندگاری رنگ موهای بنفش تیره چقدر است؟

رنگ موی بنفش تیره در صورت استفاده از رنگ موی دائمی ماندگاری بیشتری دارد. رنگ موی بنفش نیمه دائمی بین 6 تا 12 بار شستشو ماندگاری دارد (و پس از چند بار شستشو شروع به محو شدن می کند). رنگ مو بنفش دائمی تا 8 هفته ماندگاری دارد اما خب ممکن هم است که قبل از زمان مشخص شده نیاز به تمدید داشته باشد، چرا که رنگ بنفش مستعد محو شدن می باشد.

3. آیا نگهداری از موهای بنفش عملی سخت است؟

نگهداری از موهای بنفش به دلیل ماهیت رنگدانه رنگ نسبتاً سخت می باشد. مانند رنگ قرمز، مولکول های رنگ بنفش هم برای نفوذ عمیق به مو بسیار بزرگ هستند. اندازه بزرگ مولکول های رنگ بنفش به این معنی می باشد که آنها تمایل دارند بر روی مو بنشینند که همین امر این رنگ را مستعد محو شدن کرده است.

4. برای رنگ بنفش، مو باید در چه سطحی قرار بگیرد؟

شما می توانید ابتدا با یا بدون دکلره کردن موهایتان را به رنگ بنفش درآورید ولی خب به یاد داشته باشید که رنگ‌های بنفش تیره بر روی موهای دکلره شده به بهترین وجه خودنمایی می‌کنند.

سخن آخر

رنگ موی بنفش تیره می تواند هم سرد و هم گرم باشد. سایه های بورگوندی، گیلاسی تیره، بنفش تیره و آمتیست از انواع رنگ های بنفش می باشند. رنگ های فانتزی به دلیل محو شدن و کمرنگ شدن خیلی سریع برای ماندگاری بیشتر نیاز به مراقبت های ویژه دارند. موهای بنفش تیره حالتی درخشان دارند و رنگ های بنفش را با پایه قهوه ای یا مشکی پررنگ منعکس می کنند. اگر رنگ‌های بنفش پاستلی یا الکتریک برای شما کمی بیش از حد روشن هستند، رنگ موی بنفش تیره برای شما راه‌حل نهایی می باشد.


مطالب مرتبط:

30 مدل رنگ موی سرمه ای روشن، کبالتی و روش ساخت فرمول ترکیبی آن

رنگ موی جوان کننده؛ بهترین رنگ موها برای کمتر نشان دادن سناز
1
رای