خشک کردن انگور ؛ طرز تهیه کشمش خانگی با آب جوش و در فر

خشک کردن انگور ؛ طرز تهیه کشمش خانگی با آب جوش و در فر خشک کردن انگور در خانه ؛ ساده ترین روش طرز تهیه کشمش خانگی با آب جوش و در فر با روغن با ماندگاری بالا و راه های نگهداری کشمش در سلام دنیا بیاموزید.

خشک کردن انگور و تهیه کشمش در فصل تابستان انجام می شود ، در این مطلب از سلام دنیا ساده ترین مراحل برای خشک کردن انگور و همچنین طرز تهیه کشمش خانگی با آب جوش، روغن و در فر و نگهداری از آنها با ماندگار بالا آورده شده است! لطفا با ما همراه باشید.

5 مرحله آسان برای خشک کردن انگور در فر

اگرچه ممکن است خشک کردن انگور در فر سخت به نظر برسد، اما انجام این کار به شما امکان می دهد کنترل بسیار بیشتری بر نتیجه داشته باشید و هربار طعم و بافت آن را بررسی کنید.


حتما بخوانید: خواص کشمش برای سلامتی و لاغری


کشمش های دست ساز می تواند پرتر و آبدارتر از طعم انگور  خریداری شده در فروشگاه باشد. آنها را در محصولات پخته شده مانند مافین سبوس دار بگنجانید،یا از آنها به عنوان یک جزء معمولی سس سالاد استفاده کنید.

5 مرحله آسان برای خشک کردن انگور در فر

نحوه انتخاب انگور برای خشک کردن

برخلاف چندین میوه دیگر، انگور پس از برداشت به رسیدن خود ادامه نمی دهد. در نتیجه باید با کیفیت و شیرینی مطلوب خریداری شوند . در اینجا یک راهنمای ساده در مورد چیدن انگور هنگام خرید آورده شده است تا به شما در تصمیم گیری کمک کند.

انگور قرمز برای خشک کردن عالی است، اما انگور سبز کشمش روشن تر و قهوه ای طلایی تولید می کند. انگور بدون هسته ارجح است اما در هنگام خرید انگور مورد نیاز نیست. دانه های انگور طعم لذیذ ترس دارندو سرشار از مواد مغذی برای سلامت قلب هستند.

  • رنگ یک راه عالی برای انتخاب انگور است. وقتی انگور سبز زرد مایل به سبز باشد، خوشمزه ترین و بهترین طعم را دارد. انگور قرمز زمانی که بیشتر قرمز باشد بهترین طعم را دارد، در حالی که انگور سیاه زمانی که تیره  باشد بهترین طعم را دارد.
  • انگورها باید سفت ، چاق  و محکم به ساقه ها متصل شوند. انگورهای خیس، کپک زده یا چروکیده در محل اتصال ساقه نشانه خراب بودن انگور هستند و باید از خریدن آنها اجتناب کنید. ساقه‌های انگور تازه به جای خشک و شکننده بودن سبز و انعطاف‌پذیر خواهند بود.

نحوه انتخاب انگور برای خشک کردن

طرز تهیه انگور برای خشک کردن

فقط انگور هارا بشویید، اما جوشاندن آنها پوست را نرم می کند، انگور را حساس تر می کند و اجازه می دهد تا یکنواخت خشک شود.


حتما بخوانید: طرز خشک کردن گوجه فرنگی در آفتاب، فر و خشک کن


طرز تهیه کشمش با آب جوش

  • روش بلانچ کردن: برای هر خوشه، انگور را در آب جوش به مدت 30 ثانیه بلانچ کنید، سپس آن را به ظرف آب سرد منتقل کنید تا خنک شود. انگورها را از ساقه آنها جدا کنید. با یک حوله خشک کنید و در یک لایه روی ورقه های پخت پخش کنید.

طرز تهیه انگور برای خشک کردن1

  • روش انجماد: به جای قرار دادن آنها در آب داغ، انجماد آنها در یک لایه روی یک ورقه پخت باعث خرد شدن پوست می شود.
  • روش برش: آن را با چاقو برش دهید. اگر چیزی شبیه کشمش از فروشگاه می‌خواهید، تا آخر آن را خرد نکنید. انگور را نیز می توان نصف کرد. این برای انگورهای بزرگتر بهتر است تا انگورهای کوچک. همچنین می توانید با سوراخ کردن پوست، سوراخ هایی روی پوست ایجاد کنید. برای انجام سریع این کار از یک موی سر فلزی یا یک سیخ فلزی یا چوبی استفاده کنید.

طرز تهیه کشمش خانگی در فر

اندازه انگور شما (انگورهای بزرگتر نسبت به انگورهای کوچکتر برای خشک شدن بیشتر طول می کشد) و نحوه عملکرد فرشما (بعضی از کوره ها مستعد تغییرات شدید دما هستند که می تواند زمان خشک شدن کل را تسریع و/ یا کندتر کند). حواستان به زمان پخت باشد. تابه طور منظم آن هارا کنترل کنید. تا از وقوع هر گونه اتفاق ناگوار جلوگیری کنید.

مرحله اول: فر را روی دمای 150 تا 200 درجه فارنهایت (90 درجه سانتیگراد) تنظیم کنید. بعد از تنظیم دما حدود 15 دقیقه صبر کنید و به فر زمان بدهید. انگور را قبل از گرم شدن در تنور نگذارید. در غیر این صورت کیفیت آنها پایین می اید.

با استفاده از این دما می توانید انگور را در حدود 4 ساعت یا کمتر بپزید. اگر دوست دارید کشمش را آهسته تر درست کنید، می توانید فر را روی 150 درجه فارنهایت (66 درجه سانتیگراد) تنظیم کنید و انگورهایتان را طولانی تر بپزید. حرارت دادن آهسته انگور منجر به طولانی‌تر شدن فرآیند می‌شود، اما احتمال پختن  یا خشک شدن بیش از حد انگور را کاهش می‌دهد.


حتما بخوانید: طرز تهیه چیپس سیب بدون سیاه شدن


مرحله دوم: روش مورد علاقه خود را برای تهیه انگور انتخاب کنید.

طرز تهیه کشمش با روغن

مرحله سوم: دو ورقه فر را با مقدار کمی روغن گیاهی یا کانولا چرب کنید. پس از آن، به طور مساوی، انگور خود را در سراسر ورقه ها توزیع کنید. تا حد امکان از تماس انگورها با یکدیگر جلوگیری کنید.

اگر نمی خواهید از روغن استفاده کنید، می توانید به جای آن از کاغذ روغنی استفاده کنید. باید انگورهایتان را روی سینی ها پهن کنید تا فاصله کافی با هم داشته باشند، در صورت تماس کشمش آسیبی نمی بیند.

مرحله چهارم: هنگام خشک کردن انگور در فر، آنها را به مدت 4 تا 6 ساعت یا تا زمانی که در فر چروک شوند، بپزید. کشمش ها باید بیشتر خشک و در عین حال تا حدودی چاق باشند. برای جلوگیری از هر گونه اشتباه، چندین بار در طول فرآیند پخت بررسی کنید. اگر انگورها قبل از آن به اندازه کافی خشک شده باشند، می توانید بعد از کمتر از 4 ساعت آنها را بردارید.

مرحله پنجم: کشمش ها را از فر خارج کرده و بعد از خشک شدن کافی ،حداقل 30 دقیقه کنار بگذارید تا خنک شوند. از یک کاردک فلزی نازک برای شل کردن کشمش های چسبیده به ورقه پخت استفاده کنید.

طرز تهیه انگور برای خشک کردن در فر

نحوه نگهداری انگور خشک و کشمش

کشمش های خود را در ظرفی در بسته بریزید و در یخچال قرار دهید. به محض اینکه کشمش ها کاملاً خنک شدند، آنها را به یک ظرف دربسته منتقل کنید. کشمش را باید در شیشه در یخچال نگه داشت. کشمش شما اگر در یخچال نگهداری شود باید تا 3 هفته خوب باشد.

سخن آخر

اگر از انگورهای مناسب برای خشک کردن و همچنین بهترین راه برای نگهداری انگورهای خشک شده یا کشمش ها استفاده کنید مدت بیشتری در سال کشمش خواهید داشت.


مقالات مرتبط:

طرز خشک کردن شوید در خانه با فر، پنکه و بخاری بدون زرد و سیاه شدن

خشک کردن هویج و نگهداری آن

خواص آب کشمش ناشتا برای جوش و لاغریاز
3
رای