5 نکته کلیدی برای غلبه بر استرس مالی و شرایط سخت اقتصادی

5 نکته کلیدی برای غلبه بر استرس مالی و شرایط سخت اقتصادی پول یکی از مسائل مهم استرس آور است و ذهن بیشتر افراد را درگیر می کند. مشکلات مالی، بی پولی و اوضاع اقتصادی سخت می تواند موجب استرس و اضطراب شود که می توان با نکات کلیدی بیان شده، آنها را کنترل کنید.

پول در ذهن اکثر آمریکایی ها است. در حقیقت، بر اساس نظرسنجی انجمن استرس و روانشناسی امریکا در سال 2010، بیش از سه چهارم آمریکایی ها (76 درصد)، پول را به عنوان یک مساله مهم استرس آور عنوان کرده اند. اگرچه به نظر می رسد که اوضاع اقتصادی بهتر می شود، اما مشکلات مالی شخصی هنوز هم بسیاری از آمریکایی ها را نگران می کند. اما، مانند اکثر استرس های روزمره ما، این فشار بیشتر را می توان کنترل کرد. استراتژی های سالمی برای کنترل استرس در هر زمان دشوار مالی برای شما و خانواده تان وجود دارد.

نکاتی جهت کمک به مقابله با استرس در مورد پول و وضعیت اقتصادی

1. صبر کنید اما وحشت نکنید

داستان های منفی زیادی در روزنامه ها و تلویزیون درباره وضعیت اقتصادی وجود دارد. به آنچه در پیرامون شما اتفاق می افتد، توجه کنید؛ اما از بزرگ نمایی، حس کلی بدبینی و ناامیدی که می تواند منجر به اضطراب زیاد و تصمیم گیری های بد شود، اجتناب کنید. از بیش از حد واکنش نشان دادن و یا تسلیم شدن اجتناب کنید. آرامش خود را حفظ کرده و تمرکز کنید.

استراتژی های سالمی برای کنترل استرس در هر زمان دشوار مالی

2. عوامل استرس زا مالی خود را شناسایی کرده و برنامه ریزی کنید

مشخص کنید که چه وضعیت خاص مالی و چه چیزی باعث استرس شما می شود. روش هایی که خود و خانواده تان می توانید هزینه ها را کاهش داده یا وضعیت مالی خود را به طور موثر کنترل کنید، یادداشت کنید. سپس متعهد به انجام یک برنامه خاص شوید و به طور مرتب آن را مرور کنید. اگرچه این مساله می توانند در کوتاه مدت اضطراب را بیشتر کند، اما یادداشت کردن آنها بر روی کاغذ و برنامه ریزی می تواند استرس را کاهش دهد. اگر در پرداخت صورت حساب های خود دچار مشکل شده اید و یا بدهی های زیادی دارید، شرکت های خدمات اجتماعی یا شرکت های کارت های اعتباری می توانند به شما کمک کنند.

3. روش برخورد با استرس مربوط به مسائل مالی را بشناسید

در مواقع دشوار اقتصادی، برخی افراد با روی آوردن به فعالیت های ناسالم مانند: سیگار کشیدن، مشروب خوردن، قمار یا غذا خوردن احساسی، استرس را از خود دور می کنند. این فشار همچنین می تواند منجر به اختلاف و بحث بیشتر بین شرکاء شود. نسبت به این رفتارها هوشیار باشید- اگر این مسائل برای شما ایجاد مشکل کرده اند، قبل از وخیم تر شدن مشکل، از یک روان شناس یا یک کلینیک سلامت روان درخواست کمک کنید.

نکات مهم درباره با کنترل استرس مسائل مالی

4. چنین زمان های چالش برانگیزی را به فرصت هایی برای رشد و تحول واقعی تبدیل کنید

اگرچه زمان هایی مانند این دشوار است، اما می تواند فرصت هایی برای مشخص شدن وضعیت فعلی شما و ایجاد تغییرات مورد نیاز فراهم کند. به راه هایی فکر کنید که این چالش های اقتصادی می تواند شما را به یافتن روش های سالم تری برای مقابله با استرس ترغیب کند. پیاده روی را امتحان کنید- این یک راه ارزان قیمت برای ورزش مناسب است. شام خوردن با اعضاء خانواده تان نه تنها باعث پس انداز پول شما می شود، بلکه باعث نزدیک تر شدن اعضاء خانواده به هم می شود. آموزش مهارت های جدید را در نظر بگیرید. یک دوره آموزشی را با کارفرما خود بگذرانید یا به دنبال منابع کم هزینه در جامعه خود باشید که منجر به شغل بهتر می شود. مساله مهم این است که از این زمان برای متفاوت از همیشه فکر کردن استفاده کنید و از راه های جدیدی برای مدیریت زندگی خود استفاده کنید.

5. درخواست پشتیبانی حرفه ای کنید

خدمات مشاوره اعتباری و برنامه ریزان مالی جهت کمک به شما در کنترل وضعیت مالی تان در دسترس هستند. اگر همچنان درگیر وضعیت فشارهای روانی هستید، ممکن است بخواهید با روان شناس صحبت کنید تا مشکلات عاطفی مربوط به نگرانی های مالی را حل کرده، استرس را کنترل کرده و رفتارهای ناسالم را تغییر دهید.

چگونه بر استرس مالی غلبه کنیم

منبع: apa

از
1
رای