ترفندهای از بین بردن بوی سوختگی برنج، حبوبات و انواع غذا در خانه

ترفندهای از بین بردن بوی سوختگی برنج، حبوبات و انواع غذا در خانه از بین بردن بوی سوختگی غذا در خانه؛ با از بین بردن بوی سوختگی برنج،خورشت،سوپ شیر،سوپ جو، شیر، نخود، آش، حبوبات،شیر برنج،ماکارونی، گوشت،مایکروفر در سلام دنیا آشنا شوید.

احتمالا تا به حال برایتان پیش آمده که غذایتان سوخته باشد و بوی ته گرفتگی بدهد، البته این موضوع ربطی به تازه کار بودن و یا باتجربه بودن ندارد، گاهی اوقات عواملی دست به دست هم می دهند تا یک غذا بسوزد، برای از بین رفتن بوی سوختگی ترفندهایی داریم که می توانید استفاده کنید، در این مطلب از سلام دنیا درباره از بین بردن بوی سوختگی غذا در خانه، از بین بردن بوی سوختگی برنج، از بین بردن بوی سوختگی خورشت، از بین بردن بوی سوختگی سوپ شیر، از بین بردن بوی سوختگی سوپ جو، از بین بردن بوی سوختگی شیر، از بین بردن بوی سوختگی نخود، از بین بردن بوی سوختگی آش، از بین بردن بوی سوختگی حبوبات، از بین بردن بوی سوختگی شیر برنج، از بین بردن بوی سوختگی ماکارونی، از بین بردن بوی سوختگی گوشت، از بین بردن بوی سوختگی مایکروفر صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

از بین بردن بوی سوختگی غذا در خانه

اگر با سوختن غذایتان خانه نیز بوی سوختگی گرفت می توانید این مراحل را انجام دهید تا بوی سوختگی از منزلتان بیرون برود.

  • حوله نم‌دار :  ابتدا پنجره ها را باز کرده و بعد با نم دار کردن حوله و تکان دادن آن بوی سوختگی را از خانه بیرون کنید.
  • سرکه: استفاده از ظرف سرکه بعنوان جذب بوی سوختگی موثر می باشد اما این روش بیشتر بعنوان پیشگیری استفاده می شود.
  • لیمو: برش‌هایی از لیمو را درون قابلمه ای آب قرار دهید و بگذارید روی حرارت تا بجوشد، بخار آن به جذب بوی سوختگی از منزل کمک می کند‌.
  • دارچین و وانیل: با اضافه کردن ادویه خوشبوی دارچین و وانیل به ظرفی از آب در حال جوش اضافه کنید تا عطرش در تمام خانه بپیچد. البته می توانید مقداری از آن را نیز در تابه ای تفت دهید تا بوی حاصل از سوختگی غذا خنثی شود.

از بین بردن بوی سوختگی برنج

از بین بردن بوی سوختگی برنج

اگر برنج شما بوی سوختگی گرفته می تواتید با چند روش ساده بوی آن را از بین ببرید:


حتما بخوانید: از بین بردن بوی زهم گوشت گوسفندی و چرخ کرده از غذا


از بین بردن بوی سوختگی برنج با پیاز:

اکثر خانم ها احتمالا این روش را امتحان کرده اند و از نتیجه آن شگفت زده شده اند، برای استفاده از این روش یک پیاز را پوست کنده و برش بزنید، آن را لابلای برنح قرار دهید و به مدت 10 دقیقه درب ظرف را گذاشته و سپس پیازها را از آن خارج می کنید. 
نان: در این روش درب ظرف برنج را برداشته و یک تکه نان روی برنج می گذارید همین که نان را روی برنج قرار دهید بوی بد سوختگی را به خود جذب می کند، در آخر نان را از ظرف خارج می کنید.

از بین بردن بوی سوختگی برنج با لیمو:

پنبه ای را لیمویی کرده و داخل دستمال کاغذی تمیزی قرار دهید و سپس روی برنج بگذارید و درب ظرف را ببندید ، بعد از دقایقی آن را از ظرف خارج کنید، اگر تا بحال این مورد را امتحان نکرده اید انجام دهید تا شگفت زده شوید.

از بین بردن بوی سوختگی برنج با قند:

این روش نیز از روش های جدیدی برای برطرف کردن بوی بد سوختگی از برنج می باشد، چند حبه قند را لابلای برنج قرار داده تا بوی سوختگی را به خود جذب کند.

از بین بردن بوی سوختگی خورشت

حال اگر خورشتمان بوی سوختگی بگیرد چه کنیم؟ یادتان باشد که هرگز در ظرف غذایی که در حال سوختن است آب نریزید، شما ابتدا باید ظرف خورشت را تغییر دهید و خورشت خود را درون ظرفی تمیز ریخته بدون اینکه محتویات سوخته را جابجا کرده باشید، سپس درون خورشت پیاز و آب جوش ریخته و پیاز را موقع سرو از ظرف خارج می کنیم و کمی آب و روغن و نمک به خورش اضافه می کنیم و 30 دقیقه آن را روی حرارت قرار می دهیم، اگر احساس می کنید که شکر طعم غذای شما را تغییر نمی دهد؛ می توانید به آن شکر هم اضافه کنید.

از بین بردن بوی سوختگی  سوپ شیر

از بین بردن بوی سوختگی سوپ شیر

برای از بین بردن بوی سوختگی سوپ شیر نیز ابتدا مرحله تغییر ظرف را انجام می دهید بدون اینکه تکه های سوخته شیر را انتقال داده باشید؛ سپس یک سیب زمینی خام را درون سوپ انداخته بعد از ده دقیقه آن را خارج کرده، مقداری شیر یا شیر نارگیل به سوپ اضافه کنید و آنرا مجدد حرارت دهید.


حتما بخوانید: 17 راهکار برای خلاص شدن از شر بوی ماهی


از بین بردن بوی سوختگی سوپ جو

برای از بین بردن بوی سوختگی سوپ جو نیز بعد از انتقال محتویات سوپ به ظرف جدید و اضافه کردن سیب زمینی برش زده به سوپ، مقداری آبلیمو نیز درون آن ریخته تا معجزه اش را ببینید.

از بین بردن بوی سوختگی شیر

اگر شیر در حال جوش ته گرفت و بوی سوختگی گرفت ظرف شیر را درون ظرفی پر از آب سرد بگذارید و سپس نوک قاشق چایخوری نمک به آن اضافه کرده.

از بین بردن بوی سوختگی نخود

نخود از انواع حبوبات دیرپز هست که بخاطر مدت زمان طولانی پخت آن امکان سوختگی اش بالاست، حال برای از بین بردن بوی سوختگی نخود باید ظرف نخود را از روی حرارت برداشته و یک عدد سیب زمینی و نان را درون ظرفتان انداخته و بگذارید حداقل یک ربع ساعت بماند و سپس سیب زمینی و نان را از ظرف خارج کرده.

از بین بردن بوی سوختگی آش

برای رفع بوی سوختگی آش ابتدا محتویات آش را به ظرفی دیگر ریخته بدون اینکه از مواد سوخته چیزی بردارید. سپس با اضافه کردن پیاز داغ فراوان ، نعناع داغ و سبزیجات مخصوص آش و همچنین مقداری سرکه بوی سوختگی را از بین ببرید. می توانید یک سیب زمینی را نیز برش زده و بعد از یک ربع آن را از ظرف آش خارج کنید.

از بین بردن بوی سوختگی  آش

از بین بردن بوی سوختگی حبوبات

برای از بین بردن بوی سوختگی حبوبات نیز همان روش از بین بردن بوی سوختگی نخود را انجام می دهید به این صورت که ظرف حبوبات را از روی حرارت برداشته و یک عدد سیب زمینی و نان را درون ظرفتان انداخته و بگذارید حداقل یک ربع ساعت بماند و سپس سیب زمینی و نان را از طرف خارج کرده.


حتما بخوانید: 8 نکته برای از بین بردن بوی سیر و پیاز از دهان


از بین بردن بوی سوختگی شیر برنج

برای از بین بردن بوی سوختگی شیر برنج نیز ابتدا ظرف محتویات شیر برنج را تغییر دهید و سپس مقدار شیر به آن اضافه کنید و یک عدد سیب زمینی برش خورده نیز درون آن قرار داده و بعد از 15 دقیقه آن را خارج کنید، می توانید مقداری شکر و وانیل هم برای رفع بوی سوختگی در آن بریزید.

از بین بردن بوی سوختگی ماکارونی

هنگامی که ماکارونی شما سوخت خیلی هم نگران نشوید درست است که ته دیگ آنرا از دست دادید اما می توانید با تعویض ظرف ماکارونی و قرار دادن مقداری دارچین درون یک ظرف کوچک دیگر روی ماکارونی ها بوی سوختگی آن را از بین ببرید، حتی می توانید از سبزیجات خوش عطر نیز استفاده کنید.

از بین بردن بوی سوختگی گوشت

اگر گوشت در حال پخت شما سوخت با قرار دادن یک تکه نان سفید در داخل ظرف گوشت بوی آن را بگیرید. اگر هم که گوشتتان کبابی است، نان را مستقیم روی گوشت کبابی بگذارید و در ظرف را ببندید بعد از 10 دقیقه که نان مزه و بوی سوختگی را به خود جذب کرد آنرا خارج کنید، البته اضافه کردن یک قاشق‌ چای‌خوری کره بادام‌زمینی نیز به آب مایع غذا بوی سوختگی را از بین ببرید.

 از بین بردن بوی سوختگی گوشت

از بین بردن بوی سوختگی مایکروفر

بعد از سوختن غذا داخل مایکروفر ، مایکروفر شما نیز بوی سوختگی می دهد. بهتر است برای از بین بردن آن مقداری آبلیمو در یک فنجان مخصوص مایکروفر ریخته و مایکرو فر را روشن کنید، تایم آن را روی زمان 3 دقیقه بگذارید؛ بعد از خاموش شدن مایکروفر ظرف را خارج نکنید بگذارید تا بخار لیمو نیز روند از بین بردن بوی سوختگی را ادامه دهد. سپس ظرف را خارج کرده و مایکروفر خود را تمیز کنید.

سخن آخر

بهتر است برای جلوگیری از سوختگی برنج و ماکارونی از یک شعله پخش کن و برای تهیه خورش ها و سوپ ها از شعله کم اجاق گاز استفاده کنید زیرا که همیشه پیشگیری بهتر از درمان می باشد.


مطالب مرتبط:

از بین بردن بوی بد لباس بعد از شستشو با ترفند های ساده

8 نکته زیرکانه برای از بین بردن بوی بد سطل زباله و خوشبو کردن آن
 

از
2
رای