از بین بردن بوی زهم گوشت گوسفندی و چرخ کرده از انواع غذا و یخچال

از بین بردن بوی زهم گوشت گوسفندی و چرخ کرده از انواع غذا و یخچال از بین بردن بوی زهم گوشت ؛ روش های از بین بردن بوی زهم گوشت گوسفندی، چرخ کرده، و همچنین از بین بردن بوی بد گوشت در ماکارونی، قیمه و خورشت و مانده در یخچال در سلام دنیا بیاموزید.

گوشت قرمز سرشار از پروتئین و آهن است که به دلیل جذب آسان و تامین مواد مغذی برای بدن، یکی از مواد غذایی مهم برای خانوادها محسوب می شود. اما برخی افراد بوی گوشت ها در غذا را تحمل نمی کنند و به همین دلیل از خوردن آن اجتناب می کنند. اما با استفاده از راهکارهایی که ما در این مطلب سلام دنیا ارائه کرده ایم می توانید به راحتی اقدام به از بین بردن بوی زهم گوشت کنید.

از بین بردن بوی زهم گوشت

علاوه بر راهکارهایی که در این مطلب ارائه می شود عواملی نظیر شیوه پخت، میزان حرارت و افزودنی‌های معطری گوشت هم برای از بین بردن بوی زهم گوشت موثر هستند.

1. از بین بردن بوی زهم گوشت با پاشیدن آرد روی سطح گوشت

یکی از راهکارهای موثر برای رفع بوی نامطبوع گوشت آرد پاشیدن روی سطح آن است،برای این منظور یک مشت آرد را روی حدود 1 کیلو گوشت بریزید و سطح آن را خوب بپوشانید،بعد ازگذشت 2 ساعت گوشت را بشویید و استفاده کنید.

از بین بردن بوی زهم گوشت:آرد ریختن روی گوشت

2. از بین بردن بوی زهم گوشت با استفاده از سرکه، سیر، پیاز، زعفران و برگ بو

برای از بین بردن بوی بد گوشت نصف استکان سرکه، 1 یا 2 حبه‌ سیر، یک پیاز، یک چهارم استکان زعفران دم شده و یک برگ بو را آماده کنید.سیر را رنده یا له کنید، پیاز را به صورت خلالی خرد کنید، زعفران را آماده کنید، برگ بو را خرد و ریز کنید،همه این ترکیبات را به سرکه اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.ابتدا مقداری از این مخلئط را درون کاسه بریزد و بعد گوشت را اضافه کنید و دوباره مخلوط را روی گوشت بریزید. روی ظرف را بپوشانید و اجازه دهید به مدت 3 یا 4 ساعت در یخچال بماند. بعد مخلوط را از یخچال خارج کنید و در فریزر بگذارید.


حتما بخوانید: تلخی غذا را چگونه از بین ببریم


3. از بین بردن بوی زهم گوشت با استفاده از مخلوط سرکه و سیر له شده

در صورتی که آرد در دسترس شما نبود می توانید سیر را له کنید و مقدار سرکه به آن اضافه کنید و بعد این مخلوط را روی سطح گوشت بمالید. بعد از گذشت 30 دقیقه گوشت را بشویید و برای تهیه غذا استفاده نمایید.

4. از بین بردن بوی زهم گوشت با استفاده از مخلوط آب و سرکه سیب

ابتدا گوشت ها را به قطعات کوچک خرد کنید.در ادامه آب و سرکه سیب را باهم ترکیب کنید و روی گوشت ها بریزید و  اجازه دهید که گوشت ها به مدت 48 ساعت در یخچال بماند.با این کار سرکه به عمق گوشت نفوذ پیدا می کند و بوی زهم آن را از بین می برد.

5. از بین بردن بوی زهم گوشت با استفاده از فلفل دلمه ای و پیاز

فلفل دلمه ای و پیاز برای از بین بردن بوی زهم گوشت موثر هستند.

6. از بین بردن بوی زهم گوشت با استفاده از مخلوط نمک و نشاسته 

برای این کار 1 قسمت نمک و 2 قسمت نشاسته را با هم ترکیب کنید و به مقداری سرکه اضافه کنید.این ترکیب را روی گوشت بریزد و خوب مخلوط کنید بعد از گذشت مدتی گوشت را بشویید.

7. از بین بردن بوی زهم گوشت با استفاده از مخلوط ادویه های معطر

یک روش فوق العاده برای از بین بردن بوی زهم گوشت گاو و گوساله افزودن ادویه مخلوط به غذاها است. برای این منظور،تمامی ادویه ای معطر را با هم مخلوط کنید و برای ماندگاری آن را دورن ظرف شیشه‌ای دربسته قرار دهید.در زمان پخت گوشت قرمز(به میزان 500 گرم) 3-2 قاشق غذاخوری از این ادویه به غذا شما طعم فوق العاده ای می بخشد و بوی بد گوشت را هم از بین می برد.

از بین بردن بوی زهم گوشت

شیوه پخت و حرارت و مقدار پختن غذا

شیوه پخت غذا در ایجاد طعم و مزه گوشت تاثیرگذار است. عواملی چون حرارت خیلی کم و پختن بیش از حد گوشت می تواند می‌تواند باعث بد شدن طعم و مزه گوشت شود. با انجام این شیوه طعم و مزه بهتری به گوشت بدهید.

  • برای شروع تابه را گرم کنید.
  • روغن را درون تابه بریزید و صبر کنید تا خوب داغ شود.
  • حالا گوشت را درون تابه بریزید.
  • حرارت باید کم باشد تا گوشت در روغن آب بیندازد،البته نه تاحدی باعث سوختن لایه بیرونی گوشت شود.
  • تکه‌های گوشت را خوب در تابه بگردانید تا خوب بپزند.

از بین بردن بوی زهم گوشت چرخ کرده

استفاده از ادویه مخلوط روش فوق العاده ای برای از بین بردن بوی زهم گوشت چرخ کرده است.برای این منظور ادویه های زیر را با هم مخلوط کنید و درون ظرف شیشه ای بریزید و موقع پخت گوشت چرخ کرده 2 تا 3 قاشق غذاخوری از آن استفاده کنید و طعم مطبوعی به غذای خود ببخشید.


حتما بخوانید: بهترین ادویه مخصوص هر غذا چیست


  •  پودر پیاز 2 قاشق غذا خوری، پودر دانه کرفس 1 قاشق غذا خوری، فلفل قرمز دانه دار 1/2 قاشق چای خوری،
  • فلفل قرمز 2 قاشق غذا خوری، فلفل سیاه و سفید 2 قاشق غذا خوری، نمک 1 قاشق غذا خوری،
  • پودر جعفری خشک 1 قاشق غذا خوری، پودر رزماری خشک 1 قاشق چای خوری،
  • پودر ریحان خشک 1 قاشق غذا خوری، پودر پونه خشک 2 قاشق چای خوری، آرد 1 فنجان

از بین بردن بوی زهم گوشت چرخ کرده

از بین بردن بوی بد گوشت گوسفندی

برای از بین بردن بوی بد گوشت گوسفندی در حین پخت غذا می توانید از چند شاخه رزماری استفاده کنید،این کار باعث خوش طعم شدن گوشت می شود.البته بعد از پختن غذا ،رزماری ها را  از ظرف غذا خارج کنید.

از بین بردن بوی بد گوشت در خورشت

برای از بین بردن بوی بد گوشت در خورشت،زمانی که گوشت درحال پختن است چند عدد برگ بو به آن اضافه کنید و بعد از اینکه گوشت پخت برگ بوها را بیرون بیاورید.در روش دیگر می توانید با اضافه کردن سیر و ادویه (زردچوبه، فلفل و… ) و دارچین بوی بد گوشت را از بین ببرید.


حتما بخوانید: خلاص شدن از شر بوی ماهی از آشپزخانه و ظروف


از بین بردن بوی گوشت در قیمه 

 دارچین ادویه معطر و با خواص سلامتی فوق العاده ای است که می تواند در کاهش بوی زهم گوشت در غذاها از جمله خورشت قیمه هم موثر باشد.برای این منظور مقداری پودر دارچین یا چوب دارچین را به گوشت خورشت قیمه اضافه کنید تا باعث خوش طعم شدن و رفع بوی نامطبوع گوشت شود،اما باید چوب دارچین را قبل از اضافه کردن رب گوجه فرنگی از خورشت خارج کنید.دارچین علاوه بر خوش طعم کردن گوشت،فضای آشپزخانه را هم در زمان پختن گوشت خوشبو می کند.

از بین بردن بوی گوشت در قیمه 

از بین بردن بوی بد گوشت مانده در یخچال

قبل از پختن گوشت از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید،زیرا این راهکارها برای از بین بردن بوی زهم گوشت سالم که موضع کاملا طبیعی است،کاربرد دارند.بعد از اطمینان از سلامت گوشت،با یکی از روش های طعم دار کردن که در قسمت بالا گفته شد گوشت را طعم دار کنید و با شیوه صحیح پخت گوشت آن را آماده کنید و در نهایت از مخلوط ادویه های معطر مانند یاهان خشک معطر مثل نعنا، جعفری، گشنیز،گیاهان معطر تازه مثل نعنا، جعفری و ریحان،چوب دارچین یا پودر دارچین میخک،پاپریکا،پودر پیاز و پودر سیر...گوشت را خوش طعم کنید.

از بین بردن بوی گوشت در ماکارونی

مزه دار کردن گوشت یکی از روش های موثر برای از بین بردن بوی گوشت است.برای این کار ما به دو تا سه قاشق روغن زیتونی که ترجیحا بی‌بو باشد، یک پیاز خلالی، یک یا دو فلفل دلمه‌ای خلالی ، نصف لیمو ترش یا دو تا سه قاشق آبلیمو و فلفل سیاه به مقدار کافی، نیاز داریم. حالا گوشت را به این مخلوط خوش عطر و بو اضافه کنید و اجازه دهید چند ساعت در یخچال بماند. بعد از گذشت 1 ساعت گوشت را بیرون بیاورید و برای تهیه غذا مانند ماکارونی استفاده کنید.البته می توانید ان را در فریزر هم نگهداری کنید ولی باید در مدت زمان کوتاهی آن را مصرف کنید.

از بین بردن بوی گوشت در ماکارونی

سخن پایانی

گوشت یک ماده غذایی ضروری در سبد خانواد ها است چون باعث تامین پروتئین مورد نیاز بدن می شود. اما گاهی اوقات به دلیل بوی بد و نامطبوع از خوردن ان صرف نظر می کنیم. اما با روش ها و راهکارهایی که در این مطلب ارائه کرده ایم می توانید به راحتی بوی زهم گوشت را از بین ببرید و از خوردن غذاها لذت ببرید.


مقالات مرتبط:

روش تازه نگه داشتن سالاد برای یک هفته با چند ترفند ساده

6 کاربرد و ترفند باورنکردنی استفاده از لیموترش در خانه داری
 

از
2
رای