تاثیر و فواید ارتباط چشمی با دیگران چیست + تکنیک خیره شدن در چشم

تاثیر و فواید ارتباط چشمی با دیگران چیست + تکنیک خیره شدن در چشم دلیل مهم بودن خیره شدن در چشمان افراد چیست ؛ فواید برقراری ارتباط چشمی با دیگران در ارتباطات؛ نگرش چشم تانتریک چیست و چگونه خیره شدن و ارتباط چشمی در ارتباطات امتحان کنیم در سلام دنیا بیاموزید.

خیره شدن، عمل نگاه کردن به چشمان شخص برای مدت طولانی است. این یک تمرین قوی و صمیمی است که می تواند به شما کمک کند به شخص دیگری نزدیک تر شوید. به هر حال، چشم ها برجسته ترین ویژگی های صورت هستند. آنها می توانند طیف وسیعی از نشانه ها و احساسات اجتماعی را به اشتراک بگذارند که می تواند بر تعاملات اجتماعی شما تأثیر بگذارد. جای تعجب نیست که تماس چشمی اینقدر تاثیرگذار باشد. این می تواند باعث ایجاد یک ارتباط شخصی شود، حتی اگر فقط چند ثانیه طول بکشد. خیره شدن  آن را یک قدم جلوتر می برد: برای تقویت ارتباطات حتی عمیق تر مفید است. برای آشنایی با تاثیر و فواید ارتباط چشمی با دیگران و علم خیره شدن چشم و همچنین نحوه انجام آن، به خواندن ادامه این مطلب از سلام دنیا بپردازید. با ما همراه باشید.

دلیل مهم بودن خیره شدن در چشمان افراد

در سطح روانی، تماس چشمی طولانی مدت می تواند برای روابط اجتماعی شما مفید باشد. در اینجا چگونه است:

1. مزایای خیره شدن در چشمان افراد: به شما کمک می کند تا احساسات را بشناسید

دلیلی وجود دارد که مردم می گویند چشم ها دریچه ای به روح هستند. چشمان شما نماینده قدرتمندی از احساسات شما هستند. در واقع، یک مطالعه در سال 2017 نشان می دهد که انسان ها با تجزیه و تحلیل چشمان خود احساس دیگران را تعیین می کنند. خیره شدن چشم نیز فرصتی برای ارتباط عاطفی ایجاد می کند. در مطالعه‌ای که در سال 2013 روی پانزده نفر انجام شد، محققان دریافتند که نگاه مستقیم باعث افزایش فعالیت در آمیگدال می‌شود. این بخشی از مغز شما است که در پردازش علائم چهره و احساسات افراد نقش دارد.


حتما بخوانید: زبان بدن چیست


2. مزایای خیره شدن در چشمان افراد: صمیمیت را افزایش می دهد

اگرچه تحقیقات موجود قدیمی است، اما شواهدی وجود دارد که تماس چشمی طولانی می تواند صمیمیت را افزایش دهد. در یک جفت مطالعه از سال 1989، غریبه هایی که به مدت 2 دقیقه به چشمان یکدیگر نگاه کردند، احساسات متقابل عشق را تجربه کردند. مطالعه‌ای در سال 2003 نشان داد که هرچه مدت طولانی‌تری با یک چهره شروع کند، بیشتر جذب آن می‌شود. علاوه بر این، در مطالعه‌ای در سال 2009 روی 32 مرد، شرکت‌کنندگان چهره‌های زنانه با نگاه مستقیم را جذاب‌تر از چهره‌هایی با نگاه معکوس دیدند.

دلیل مهم بودن خیره شدن در چشمان افراد

3. مزایای خیره شدن در چشمان افراد: اعتماد ایجاد می کند

بسیاری از مردم ارتباط چشمی را نشانه ای از اعتماد می دانند. از سوی دیگر، نگاه نکردن به چشمان کسی اغلب با دروغگویی همراه است. اگر می خواهید با شخص دیگری اعتماد ایجاد کنید، خیر شدن را امتحان کنید. بر اساس یک مطالعه در سال 2016، افراد به احتمال زیاد افرادی را که مستقیماً به آنها نگاه می کند، باور می کنند. این ممکن است با برقراری تماس چشمی مداوم افزایش یابد.

4. مزایای خیره شدن در چشمان افراد: ارتباط را افزایش می دهد

از آنجایی که خیره شدن چشم پیوند عاطفی را تسهیل می کند، ممکن است ارتباط عمیق تری را نیز تقویت کند. یک مطالعه در سال 2017 روی 35 دانشجو مشخص کرد که نگاه مستقیم با آنچه به عنوان ادغام خود-دیگری شناخته می شود، مرتبط است. این بدان معناست که مرزهای بین «خود» و «دیگری» را کاهش می‌دهد و احساس «یگانگی» و پیوند ایجاد می‌کند.


حتما بخوانید: آموزش علائم زبان بدن با عکس


نگرش چشم تانتریک چیست؟

تانترا یک فلسفه باستانی مبتنی بر آیین هندو و بودیسم است. منشا آن ناشناخته است، اما برخی از کارشناسان معتقدند که بین 3000 تا 5000 سال پیش در هند ایجاد شده است. تمرین در مورد دستیابی به روشنگری معنوی است. این ممکن است از طریق مدیتیشن، مانتراها، و مناسک، از جمله یوگا و سکس انجام شود. هدف این است که با انرژی خود در سطحی عمیق تر ارتباط برقرار کنید. در اواخر دهه 1900، تانترا در آمریکا و اروپا رایج شد. با این حال، این به عنوان یک عمل جنسی به جای یک رویکرد تمام زندگی تفسیر شد. این عمل به عنوان سکس تانتریک شناخته می شود و شامل تکنیک هایی برای تقویت جنبه معنوی رابطه جنسی است. خیره شدن چشم تانتریک یکی از تکنیک هاست. در طول تمرین، عمیقاً به چشمان شریک زندگی خود نگاه می کنید تا یک ارتباط معنوی و جنسی ایجاد کنید.

نگرش چشم تانتریک چیست

چگونه خیره شدن و ارتباط چشمی در ارتباطات امتحان کنیم؟

راه های زیادی برای انجام نگرش چشم وجود دارد. در اینجا یک روش وجود دارد:

  • در یک موقعیت راحت بنشینید و رو به همسرتان قرار بگیرید. در صورت تمایل می توانید دست ها را بگیرید یا یکدیگر را لمس کنید.
  • یک تایمر برای مدت زمان مورد نظر خود تنظیم کنید. به چشمان شریک زندگی خود نگاه کنید.
  • عمیق نفس بکشید و به خود اجازه دهید پلک بزنید. نگاه خود را نرم نگه دارید و سعی کنید به دور نگاه نکنید.
  • وقتی تایمر خاموش شد جهت نگاهت را تغییر بده.
  • هدف این تمرین این است که انرژی های شما را بدون صحبت کردن به هم متصل کنید.

حتما بخوانید: چگونه پشت تلفن حرف بزنیم


برای برخی، نگاه کردن به چشم ممکن است در ابتدا احساس ناراحتی کند. اگر چنین است، با یک جلسه کوتاه تر شروع کنید. 30 ثانیه خیره شدن چشم را تمرین کنید، سپس به مرور زمان جلسه خود را افزایش دهید. اکثر پزشکان تانتریک نگاه کردن به چشم را به مدت 10 تا 20 دقیقه توصیه می کنند.

سرچشمه خیره شدن و ارتباط چشمی در ارتباطات

اگرچه خیره شدن چشم یک تکنیک رایج تانتریک است، منشا دقیق آن نامشخص است. اگر بخشی از آموزه های اولیه بود، شاید هزاران سال قدمت داشته باشد. به عنوان یک تمرین جنسی تنتریک، خیره شدن چشم ممکن است سابقه کوتاه تری داشته باشد. تفسیر جنسی تانترا در دهه 1960 رایج شد، زمانی که کتاب هایی در این زمینه منتشر شد. کتاب‌ها بسیاری از تکنیک‌های تانتریک را پوشش می‌دادند که ممکن است شامل خیره شدن چشم باشد.

سرچشمه خیره شدن و ارتباط چشمی در ارتباطات

سخن آخر

اگر می خواهید پیوند خود را با شخص دیگری عمیق تر کنید، نگاه چشم را امتحان کنید. این شامل خیره شدن در چشمان یکدیگر برای مدت طولانی است. این تمرین می تواند اعتماد و صمیمیت را افزایش دهد، به علاوه به شما در درک احساسات یکدیگر کمک می کند. برای شروع، سعی کنید به مدت 30 ثانیه به همسرتان خیره شوید. نگاه خود را نرم و آرام نگه دارید. همانطور که با تمرین راحت تر می شوید، می توانید جلسات خود را به 10 تا 20 دقیقه افزایش دهید. در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

چگونه احساسات خود را بیان کنیم

21 مهارت توسعه فردی برای زندگی بهتر

چگونه صحبت کنیم تا جذاب شویم؟از
4
رای