13 نکته مهم برای اینکه دوباره عاشق شریک زندگی تان شوید

13 نکته مهم برای اینکه دوباره عاشق شریک زندگی تان شوید تحقیقات نشان داده است که تمایل و علاقه ی خاصی که زوج ها در آغاز ازدواجشان تجربه میکنند پس از گذشت چند سال کمرنگ می شود در این وضعیت زوج ها به دنبال راهی می گردند تا مجدداً همسرخود را دوست داشته باشند که در این مطلب به آنها خواهیم پرداخت.

چندی پیش، شما و شریک زندگی تان دیوانه وار عاشق همدیگر و جدایی ناپذیر بودید، شما با هم خندیدید، یکدیگر را تشویق کردید و امیدوار بودید که همیشه به همین شکل باشد. اما همه چیز با گذشت زمان تغییر می کند، همچنین شما و شریک زندگی تان با گذشت زمان تغییر می کنید. شما همدیگر را دوست دارید، اما نه به اندازه ای که قبلا همدیگر را دوست داشتید. یک چیزی در این میان کم است، و قلب شما این را حس می کند. شما می توانید به گذشته بازگردید و همه اینها را مجددا تجربه کنید. اما شما در گفت و گو با شریک زندگی خود دچار تردید هستید. اگر شما در حلقه این افکار گرفتار شده اید و تصور می کنید که ممکن است دوباره عاشق شوید و به عشق سابق خود بازگردید، پس این پست از وبسایت MomJunction برای شما تهیه شده است.

چگونه دوباره عاشق همسرمان شویم؟

شروع دوباره یک رابطه؛ آیا ممکن است که دوباره عاشق شریک زندگی خود شوید؟

اگر واقعاً می خواهید با شریک زندگی خود باشید و نمی خواهید رابطه خود را رها کنید، احتمال دارد که عاشق شوید. اگر هنوز هم اوقات خوبی از روابط عاشقانه خود را به یاد می آورید و دلتنگ آنها هستید، جرقه ای هنوز وجود دارد و فقط باید مجدداً شعله ور شود، پس می توانید یک بار دیگر عاشق همسر خود شوید. زندگی شلوغ، بحران های میان دوره ای زندگی، اختلاف نظرها، فرزندان یا امور مالی؛ مهم نیست که دلیل جدا شدن شما کدام یک از این مسائل باشد، روابط شما مستحق فرصت دوم است. زیرا عشق سزاوار شانس دوم است. کمی تلاش و زمان می تواند درستی را جایگزین اشتباه کند.

راه هایی برای دوباره عاشق شدن

وقتی شما شدیدا مشتاق به انجام آن باشید، دوباره عاشق همسرتان شدن آسان است. بر این اساس، شما باید مشتاق به انعطاف پذیری باشید و نیازهای خود را متناسب با نیازهای روابط خود تنظیم کنید. در این قسمت، نکاتی برای کمک به شما در این زمینه ارائه شده است:

شروع دوباره یک رابطه

1. با خودتان صادق باشید

قبل از هر چیز دیگری، از خود بپرسید که آیا واقعاً می خواهید به شریک زندگی خود بازگردید. هنگامی که به طور شفاف متوجه شوید که واقعا می خواهید با او باشید، انجام مراحل بعدی آسان تر خواهد بود.
فهرستی از دلایلی که می خواهید با همسرتان باشید، تهیه کنید. اگر در یک رابطه موفق نبوده اید از خود بپرسید که آیا حاضر هستید او را ببخشید و با او ادامه دهید. وقتی که همه پاسخ های شما به طور قاطعانه «بله» بودند، پس می توانید به این فکر کنید که چه کاری انجام دهید تا دوباره عاشق او شوید.

2. از برقراری ارتباط منفی و یا ایجاد موانع اجتناب کنید

سکوت و صحبت کردن انتقادی دو شکل شایع ارتباط منفی در یک رابطه است. آنها بیشتر به رابطه صدمه می زنند و هیچ سودی ندارند. بنابراین عصبانیت را فراموش کنید و احساسات خود را آزادانه ابراز کنید. ممکن است از شریک زندگی خود درخواست کنید که همین کار را انجام دهد. صحبت کنید و بفهمید چه چیزی تغییر کرده است، چه اشتباهی بین شما رخ می دهد، و چگونه می توانید این موضوع را حل کنید. این به شما کمک می کند تا شکاف هایی را که به دلیل ارتباط نادرست بین شما ایجاد شده است را درک کرده و از آن عبور کنید. در مورد همه چیز روراست باشید و آنچه که به شما آسیب می رساند را کنار گذاشته و آنچه که شما را به سمت زندگی عاشقانه در مسیر درست سوق می دهد، در نظر بگیرید. فقط اطمینان حاصل کنید که کلمات خود را با دقت و معقول انتخاب می کنید تا به یکدیگر آسیب نرسانید.

3. از سرزنش کردن اجتناب کنید

وقتی چیزی در روابط اشتباه پیش می رود، سعی نکنید که فورا شریک زندگی تان را سرزنش کنید. اگر شما مسئول یک اشتباه هستید، موقعیت ها و اشتباهات خودتان را ارزیابی کنید. اگر مقصر این اشتباه شریک زندگی تان است، در صورتیکه می خواهید با او به زندگی ادامه دهید، سعی کنید که او را ببخشید و از کینه توزی اجتناب کنید. این بدان معنا نیست که شما باید اجازه دهید آنها اشتباهات خود را نادیده بگیرند. هر دو طرف رابطه باید مسئولیت پذیر باشند، نه اینکه یکدیگر را سرزنش کنند تا اینکه رابطه بین آنها درست شود.

شروع دوباره عشق

4. هیچ انتظاری نداشته باشید

الكساندر پاپ گفت: «خوشا به حال كسى كه انتظار هيچ چيز را ندارد، زيرا او هرگز نااميد نمی شود».

همه ما از اشخاص و به خصوص از عزیزان خود انتظاراتی داریم. اما انتظارات همچنین می توانند به ناامیدی منجر شوند، که می تواند شما را دلسرد و ناراحت کند. درک کنید که تمام اتفاقات دنیا آن طور که شما می خواهید پیش نمی رود. شریک زندگی تان نیز ممکن است واقعا آن گونه که شما می خواهید رفتار نکند. بنابراین، انتظارات شما ممکن است همیشه برآورده نشود. برای اینکه از رابطه خود خوشحال و راضی باشید، و کاری انجام دهید که همه چیز دوباره درست شود، سعی کنید که انتظارات خود را کم کنید.

5. با شریک زندگی خود مهربان باشید

مهربانی می تواند زندگی را تغییر دهد. به جای تنفر، تحقیر یا انتقاد از کسی، می توانید مهربان باشید و به هر چه که می خواهید، برسید. مهربانی و عشق می تواند به شما اجازه می دهد هر آنچه که در گذشته اتفاق افتاده را فراموش کنید و به آینده بهتر نگاه کنید. برای بازگرداندن عشق از دست رفته در بین شما، سخاوتمند و مهربان باشید.

6. یادداشتی از همه چیزهایی که در مورد همسرتان دوست دارید، تهیه کنید

شما عاشق کسی شدید که به نظر می رسد اکنون در ارتباط با آنها مشکل دارید. در گذشته، چه چیزی در مورد او جذاب بود؟ چرا عاشق او شدید؟ لیستی از همه چیزهایی در مورد شریک زندگی تان که مورد علاقه شماست یا وقتی به آن فکر کرده، او را تحسین می کنید، تهیه کنید. آیا حس شوخ طبعی، طبیعت سخاوتمندانه، جذابیت یا بیان احساسات ویژگی های مثبت او بود؟ یا آیا به طور کلی ماهیت برون گرایانه، حماقت، جسارت، ویژگی های شخصیتی او بود؟
یک فهرست تهیه کنید. اما بدانید که افراد در طول سال ها تغییر می کنند و شریک زندگی شما ممکن است همان شخصی که در ابتدا با او آشنا شدید، نباشد. اما در اعماق همه چیزهای سطحی، آنها هنوز هم می توانند روح مهربان و دوست داشتنی باشند که عاشق آن شدید. آن ویژگی ها را در شریک زندگی خود پیدا کنید و مانند گذشته عاشق آنها خواهید شد.

7. کاری کنید که شریک زندگی تان احساس خاص بودن کند

وینستون چرچیل گفت: «تلاش مداوم، نه قدرت و شعور، کلید اصلی برای بروز استعدادهای نهایی ما است».
اگر می خواهید همه چیز دوباره درست شود، باید قدم پیش بگذارید تا دوباره آن عشق و علاقه را زنده کنید. برای از بین بردن این فاصله ایجاد شده در عشق، باید تلاش کنید و به شریک زندگی خود بگویید که او برای شما مهم است. چیزهای کوچک مانند قدردانی، غافلگیر کردن او، و ابراز احساسات شما برای عاشق شدن هر دو نفر کافی است. امتحان کردن آن غیر ممکن نیست، درست است؟

دوباره عاشق همسرتان شوید

8. صمیمیت بدنی داشته باشید

هنگامی که صمیمیت عاطفی قطعی است، صمیمیت جسمی با هدف ترمیم زخم ها و آسیب دیدگی می تواند به شما کمک کند. پس از گذشت سالهای مشخص، ممکن است ابزار عشق و محبت مانند قبل، دشوار باشد. هنگامی که کلمات نمی توانند احساسات شما را بیان کنند، می توانید قدرت لمس کردن را امتحان کنید. صمیمیت جسمی یا عشق ورزی، کلید همزبانی است.

ما به شما می گوییم که چگونه این کار را انجام دهید

اکسی توسین یا هورمون عشق یک هورمون پپتیدی است که باعث تحریک روابط و فعالیت جنسی می شود. لمس شریک زندگی تان و حتی بوسیدن و گرفتن دست او باعث ایجاد ارتباط مثبت می شود، که می تواند نقش مهمی در دوباره عاشق یکدیگر شدن ایفا کند.

9. تلخ نباشید

اتفاقات بد روی می دهد. گاهی اوقات شریک زندگی شما کار اشتباهی انجام می دهد، و گاهی اوقات شما کاری را انجام می دهید که نباید انجام می دادید. یک وقفه ایجاد کنید و سعی کنید متوجه شوید که چه اشتباهی رخ داده است، آنها را برطرف کنید و سریعا با خشم یا غم برخورد نکنید تا از ایجاد احساس نارضایتی جلوگیری کنید. وقتی دلخوری وجود نداشته باشد، احساس می کنید که بهتر می توانید درد دل کنید و احساسات خود را بهتر بیان می کنید. حتی ممکن است شریک زندگی شما تلاش تان را ببیند و سعی کند که با شما در یک مسیر قدم بردارد. ممکن است فراموش کردن گذشته آسان نباشد، اما باید تلاش کنید تا با حس منفی مقابله کنید. از این گذشته، زندگی کوتاه است و نباید بر روی مسائل منفی وقت خود را تلف کنید.

10. برای تعطیلات برنامه ریزی کنید

گاهی اوقات تنها راه برای دور شدن از افکار و احساسات ناامیدکننده، در واقع فاصله گرفتن از آنها و روال روزمره یا سبک زندگی است که باعث بیشتر شدن این افکار و احساسات شده است. برای یک تعطیلات با شریک زندگی خود برنامه ریزی کنید و از زندگی خسته کننده خود فاصله بگیرید. ذهن و روح خود را مجدداً جوان کنید و زمان با کیفیتی را با همسر خود سپری کنید. وقتی با  یکدیگر هستید، بر چیزی به غیر از همدیگر تمرکز نکنید، شما قادر خواهید بود دوباره همدیگر را پیدا کرده و عاشق یکدیگر شوید.

11. از تکنولوژی دور بمانید

برخی ممکن است با این امر موافق باشند، و برخی دیگر ممکن است موافق نباشند، اما تکنولوژی می تواند اختلاف بین دو نفر را بیشتر کند. پلتفرم های دیجیتالی می توانند در زندگی افراد اختلال ایجاد کرده و با بالا بردن سطح انتظارات عاشقانه آنها، بر زندگی عاشقانه آنها تاثیر بگذارد و توجه آنها را از آنچه در رابطه واقعی وجود دارد، دور کند. هنگامی که تمام مدت از تلفن های هوشمند یا وسایل الکترونیکی خود استفاده می کنید، به شریک زندگی خود نیز توجه نمی کنید، این امر بین زن و شوهر ایجاد خلاء می کند و ارتباط بین آنها را قطع می کند. برای دوست داشتن دوباره شریک زندگی خود و بازگرداندن عشق از دست رفته، باید به آنها فرصت بدهید. و این تنها زمانی ممکن است که خود را از دنیای مجازی جدا کنید و به سوی واقعیت قدم بردارید.

دوباره عاشق شریک زندگی خود شوید

12. علایق خود و شریک زندگی تان را پیدا کنید

تمایل شبیه به شریک زندگی تان شدن در یک رابطه همیشه خوب نیست. حتی اگر شما یک زن و شوهر هستید، شما دو انسان متفاوت با علایق مختلف هستید. و هر دو شما باید «وقت برای خود» صرف کنید تا به شما کمک کند دوباره انرژی گرفته و به طور درست فکر کنید. بنابراین علایق خود را در نظر بگیرید و به صورت جداگانه از آن لذت ببرید. کارهایی را انجام دهید که به شما کمک می کند تا با ذهن باز فکر کنید و مثبت نگر باشید.

13. شریک زندگی خود را در الویت قرار دهید

برای اینکه دوباره عاشق شوید، باید افراد زندگی خود را الویت بندی کنید. شریک زندگی تان باید در زندگی شخصی و حرفه ای شما قبل از هر شخص دیگری قرار بگیرد. اطمینان حاصل کنید که هیچ عامل بیرونی شما را از هم دور نمی کند. وقتی یکدیگر را در اولویت قرار دهید، نزدیک شدن به یکدیگر خیلی راحت تر می شود.
همه افراد خوش شانس نیستند که یک شریک زندگی دوست داشتنی داشته باشند. اگر شریک زندگی شما این گونه است، اجازه ندهید که از شما دور شود. دوباره عاشق شدن و فاصله گرفتن از عشق تان اتفاق می افتد، اما عشق همیشه وجود دارد. اگر می خواهید همیشه دست در دست شریک زندگی خود باشید، هیچ کس نمی تواند شما را از عاشق هم بودن بازدارد. داستان عشق خود را با ریسمان های محکم خیالی ببافید و خوشحال شوید. آیا شما برای اینکه عاشق شریک زندگی خود شوید، کاری متفاوت انجام خواهید داد؟ در مورد آن در بخش نظرات زیر کامنت بگذارید.

منبع: momjunction

از
1
رای