چگونه لیمو ترش خشک کنیم؛ طرز خشک کردن لیمو عمانی ورقه ای خانگی

چگونه لیمو ترش خشک کنیم؛ طرز خشک کردن لیمو عمانی ورقه ای خانگی چگونه لیمو ترش خشک کنیم؛ با طرز خشک کردن لیمو عمانی ورقه ای خانگی؛ طرز تهیه چیپس لیمو ترش با فر، مایکروویو، میوه خشک کن، سرخ کن و در آفتاب و نگهداری آنها در سلام دنیا بیاموزید.

برش های لیمو برای تهیه آب لیمو که یک نوشیدنی سم زدایی خوب است و همچنین برای چاشنی غذاهای مختلف استفاده می شود. از آنجایی که برش‌های لیمو ماندگاری زیادی ندارند، بسیاری از افراد آن‌ها را خشک می‌کنند تا مدت طولانی‌تری نگه دارند. خوشبختانه، خشک کردن برش های لیمو در خانه آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. در این مطلب از سلام دنیا درباره طرز خشک کردن لیمو عمانی ورقه ای خانگی ، با فر، مایکروویو، میوه خشک کن، سرخ کن، آفتاب و همچنین نگهداری آنها صحبت خواهیم کرد. با نا همراه باشید.

طرز خشک کردن لیمو ترش ورقه ای در خانه

 • لیموها را از وسط نصف کنید و تمام دانه ها را جدا کنید، سپس آنها را به ضخامت 1/4 اینچ برش دهید.
 • هنگام استفاده از فر: فر را با دمای 135 تا 185 درجه فارنهایت گرم کنید و بین 2 تا 12 ساعت آبگیری کنید.
 • هنگام استفاده از آبگیر: دستگاه را روی دمای 125-135 درجه فارنهایت تنظیم کنید و به مدت 8 ساعت آبگیری کنید.
 • هنگام استفاده از مایکروویو: مایکروویو را روی  Defrost Mode قرار دهید و به مدت 7 دقیقه آبگیری کنید. اجازه دهید کاملا خنک شود.

حتما بخوانید: روش خشک کردن سیب در خانه


آماده کردن لیموها

نمی‌توانید لیموهای خود را بدون اینکه ابتدا آنها را آماده کنید، خشک کنید.

 • لیموها باید تمیز و خوب آبکشی شوند و پوست روی میوه باقی بماند.
 • لیموها را از وسط نصف کنید و تمام دانه ها را بردارید، سپس آنها را به ضخامت 1/4 اینچ برش دهید. اطمینان حاصل کنید که برش ها تمیز هستند و حاوی هیچ گونه  کثیفی نیستند.
 • هنگامی که لیموها را به درستی برش دادید، می توانید تصمیم بگیرید که از کدام روش برای آبگیری آنها استفاده کنید.

طرز خشک کردن لیمو ترش در فر

 • فر را با دمای 135-185 درجه فارنهایت گرم کنید.
 • برش ها را روی یک ورقه پخت که با کاغذ روغنی پوشانده اید قرار دهید و در فر از قبل گرم شده قرار دهید.
 • اینجاست که کمی مشکل می شود. بین 2 تا 12 ساعت طول می کشد تا برش های لیمو از آب خارج شود، بنابراین بعد از 2 ساعت آنها را بررسی کنید تا ببینید آیا تمام شده است یا خیر. اگر تمام نشد، آنها را در فر نگه دارید اما هر ساعت آنها را چک کنید. این باید آسان باشد زیرا برش های لیمو را نیز باید هر ساعت یک بار برگردانید. اگر برش‌های لیمو در هر نقطه شروع به سوختن کردند، باید دمای فر را کاهش دهید زیرا این بدان معنی است که آنها خیلی سریع خشک می‌شوند.

بعد از اینکه برش ها تمام شد، می توانید آنها را از فر خارج کنید، بگذارید کاملا خنک شوند و در ظرف در بسته نگهداری کنید.

لیموها اغلب در هنگام خشک شدن قهوه ای می شوند. کاهش دما می‌تواند به جلوگیری از آن کمک کند، اگرچه فرآیند خشک کردن را طولانی‌تر می‌کند.

طرز خشک کردن لیمو ترش در فر

طرز خشک کردن لیمو ترش در مایکروویو

در حالی که خشک کردن برش‌های لیمو در مایکروویو می‌تواند نتایج متناقضی ایجاد کند، بسیاری از مردم همچنان این روش را ترجیح می‌دهند زیرا بسیار سریع است.

 • ابتدا دستمال کاغذی را روی یک بشقاب قابل مایکروویو قرار دهید و تکه های لیمو را روی دستمال کاغذی قرار دهید.اطمینان حاصل کنید که بین هر برش فاصله وجود دارد تا هیچ کدام از آنها روی هم قرار نگیرند. وقتی کارتان تمام شد،دستمال کاغذی دیگر را روی برش های لیمو قرار دهید و بشقاب را در مایکروویو قرار دهید.
 • در مرحله بعد، مطمئن می شوید که مایکروویو در Defrost Mode است . اگر آن گزینه را ندارید، آن را روی 50% قدرت تنظیم کنید. برش ها را حدود هفت دقیقه در مایکروویو قرار دهید ، سپس آنها را از مایکروویو خارج کنید.

حتما بخوانید: طرز تهیه چیپس پرتقالی روی بخاری و در آفتاب و فر


اگر آنها تمام شدند، ادامه دهید و آنها را بردارید، سپس تمام دستمال کاغذی را دور بیندازید. اگر تمام نشد، دوباره آنها را در مایکروویو قرار دهید، اما از دستمال کاغذی جدید استفاده کنید و از همان روشی که بار اول انجام دادید استفاده کنید. با این حال، این بار، شما می خواهید آنها را فقط دو دقیقه در مایکروویو بگذارید . این روند را ادامه دهید تا زمانی که آنها تمام شوند.

طرز خشک کردن لیمو ترش در مایکروویو

طرز خشک کردن لیمو ترش در میوه خشک کن

دستگاه های آبگیری روشی آسان برای خشک کردن برش های لیمو هستند.

 • می توانید با تنظیم دمای دستگاه روی 125-135 درجه فارنهایت شروع به کار کنید. پیشنهاد می کنم از آبگیر استفاده کنید زیرا این ساده ترین راه برای انجام کار است.
 • بعد از اینکه دمای دستگاه را تنظیم کردید، برش های لیمو را در سینی بگذارید و بگذارید حداقل دو ساعت بپزد . پس از اتمام دوره دو ساعته، برش ها را بررسی کنید تا ببینید روند چگونه پیش می رود. پس از آن، هر ساعت آنها را بررسی کنید تا زمانی که آنها تمام شوند. معمولاً 8 ساعت طول می‌کشد تا برش‌های لیمو از بین برود.

اگر دستورالعمل‌هایی که با دستگاه آب‌گیری شما ارائه می‌شود به شما می‌گوید که چه مدت یا چه دمایی طول می‌کشد تا برش‌های لیموتان به درستی آب‌گیری شود، آن دستورالعمل را دنبال کنید. اگر مطمئن نیستید، فقط هر ساعت برش را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به روشی که باید پخته شود.

طرز خشک کردن لیمو ترش در میوه خشک کن

طرز تهیه لیمو خشک ورقه ای برای چای در سرخ کن

اگر دوست دارید می توانید برش های لیمو را در سرخ کن آبگیری کنید و بسیاری از مردم این روش را دوست دارند زیرا بسیار سریع است.

 • فقط سرخ کن را روی 100 درجه و نه بیشتر تنظیم کنید، سپس برش ها را به مدت 45-50 دقیقه بپزید .
 • بعد از این مدت، آنها را بررسی کنید و اگر هنوز تمام نشده‌اند، آن‌ها را با سرعت 5 دقیقه بپزید تا کاملاً آب شوند.

حتما بخوانید: طرز خشک کردن پیاز در خانه


به خاطر داشته باشید که وقتی از این روش برای خشک کردن برش‌های لیمو استفاده می‌کنید، ممکن است برش‌ها پس از اتمام شفاف شوند، بنابراین اگر این اتفاق افتاد نگران نباشید.

طرز تهیه لیمو خشک ورقه ای برای چای در سرخ کن

طرز خشک کردن لیمو ترش در آفتاب

در صورت تمایل می توانید آنها را با آفتاب خشک کنید ، اگرچه این کار به راحتی می تواند تا دو روز طول بکشد.

 • فقط آنها را روی یک ورقه پخت قرار دهید و آن را مستقیماً در زیر نور خورشید یا نزدیک پنجره ای قرار دهید که آفتاب مستقیم به خانه شما می رسد.
 • بعد از یک روز آنها را بررسی کنید، اما اگر به زمان اضافی نیاز دارند، آنها را بیشتر در معرض آفتاب بگذارید.

خشک کردن برش‌های لیمو در آفتاب روشی است که آب‌گیری میوه‌ها و سبزیجات را انجام می‌داد، اما اکنون دستگاه‌های آب‌گیری وجود دارند که همین کار را در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری انجام می‌دهند.

طرز خشک کردن لیمو ترش در آفتاب

نگهداری لیموی خشک شده

برش های لیموی خشک شده را باید در یک ظرف دربسته نگهداری کنید و سپس در مکانی خشک و خنک قرار دهید. سعی کنید از یک کیسه پلاستیکی قابل بسته شدن مجدد یا یک شیشه شفاف با درب هوابند استفاده کنید. هنگامی که آنها را ذخیره کنید، و اگر آنها به درستی ذخیره شوند، برش های لیمو برای چندین ماه باقی می مانند. وقتی از آنها در دستور غذا استفاده می کنید، می دانید که دیگر خوب نیستند. اگر به هر حال به طور تصادفی یکی را مصرف کنید، به شما آسیبی نمی رساند، بنابراین جای نگرانی نیست.

نگهداری لیموی خشک شده

خواص لیمو خشک ورقه ای

برش‌های لیموی خشک را می‌توان برای طعم‌دادن به چیزها یا برای تهیه تونیک سم‌زدایی آب و لیمو، از جمله موارد دیگر، استفاده کرد. لیمو مقادیر زیادی ویتامین C دارد و فواید زیادی برای سلامتی دارد. اکثر مردم نمی‌خواهند لیمو را به طور کامل بخورند، بنابراین لیمو خشک یک راه عالی برای دریافت فواید سلامتی این میوه بدون تحمل طعم ترش است. خشک کردن برش های لیمو آسان، سریع و ارزان است و علاوه بر این، نتایج آن بسیار عالی است.

سخن آخر

با خشک کردن لیموهای سالم و ترش در تمام طول سال لیمو خواهید داشت و از خواص آن بهره مند خواهید شد. امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت ببرید.


مطالب مرتبط:

طرز خشک کردن گوجه فرنگی در آفتاب، فر و خشک کن

خشک کردن هویج و نگهداری آناز
3
رای