بهبود بخشیدن عزت نفس با 10 شیوه متفاوت، چگونه خود را دوست بداریم؟

بهبود بخشیدن عزت نفس با 10 شیوه متفاوت، چگونه خود را دوست بداریم؟ اگر شما فردی باشید که احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید، هر آنچه که خواهید خواست به آن دست می یابید. از همین رو شاید بتوان گفت که مهم ترین دارایی انسان عزت نفس اوست.

به طور خلاصه، عزت نفس نظر شما درباره خودتان و توانایی هایتان است. عزت نفس می تواند بالا، پایین و یا جایی در میانه باشد. در حالی که  انسان ها گاها می توانند در مورد خودشان شک داشته باشند، عزت نفس پایین می تواند موجب این شود که شما در مورد خودتان احساس نا امنی و ناامیدی داشته باشید. شما ممکن است چندین مورد را که بر روی نظرتان در مورد خودتان تاثیر گذار است را شناسایی کنید. (ممکن است احساس ترس و یا تنهایی کنید) و یا اینکه مانند یک راز باشد. در هر صورت بسیاری از چیزها وجود دارند که می تواند عزت نفس شما را بهبود دهد.

بهبود عزت نفس

10 راه افزایش عزت نفس 

1. با خودتان خوب باشید

آن صدای کمی که می گوید شما دارید آن را می کشید (یا نه) از چیزی که فکر می کنید قوی تر است . تلاش کنید تا با خودتان بهتر باشید و  اگر که لغزش می کنید افکار منفی تان را به چالش بکشید. یک قاعده خوب این است که با خودتان صحبت کنید همانطور که با دوست تان صحبت می کنید. در ابتدا می تواند بسیار سخت باشد اما تمرین آن را بهتر می کند و در نهایت به افزایش عزت نفس منجر می شود. 

2. شما نقش خودتان را انجام می دهید

مقایسه خودتان با دیگران یک روش مطمئن برای شروع احساس ضعف است. سعی کنید روی اهداف و دستاوردهای خود تمرکز کنید، نه  اینکه آنها  را با شخص دیگری مقایسه کنید. هیچ کس به این نوع فشار نیاز ندارد.

3. حرکت کنید

ورزش یک راه عالی برای افزایش انگیزه، تمرین هدف گذاری و ایجاد اعتماد به نفس است. عرق کردن نشانه ای برای بدن است که اندورفین که هورمون احساس خوب است آزاد کند.

4. هیچ کس کامل نیست

همیشه تلاش کنید بهترین ورژن خودتان باشید، اما مهم است که قبول کنید که بی نقص بودن یک هدف غیر واقع گرایانه است.

5. به یاد داشته باشید همه اشتباه می کنند

شما می بایست اشتباه کنید تا یاد بگیرید و رشد کنید، بنابراین خودتان را اذیت نکنید اگر هنگام انجام یک تکلیف بسیار مهم، فراموش کردید آن را ذخیره کنید. همه این کار را کرده اند.

6. تمرکز بر روی چیزی که می توانید تغییر دهید

راحت است که همه چیزهایی که خارج از کنترل شماست را به هم متصل کنید، ولی دستاورد زیادی نخواهد داشت. به جای آن انرژی خود را برای شناسایی چیزهایی بگذارید که در کنترل شماست و ببینید در رابطه با آنها چه کاری می توانید انجام دهید.

7. کاری را که شما را خوشحال می کند انجام دهید

اگر زمان خود را صرف انجام کاری کنید که از آن لذت می برید، احتمالا مثبت تر فکر می کنید. تلاش کنید تا در روز زمانی کمی را مختص خودتان قرار دهید. چه این زمان، زمانی برای خواندن، آشپزی و یا لم دادن بر روی مبل باشد، اگر شما را خوشحال می کند، زمانی را به آن اختصاص دهید.

8. چیزهای کوچک را جشن بگیرید

امروز صبح به موقع از خواب بیدار شدی. تبریک! تخم مرغ ها را کامل آب پز کردید. تبریک!

جشن گرفتن این پیروزی های کوچک راهی عالی برای رسیدن به اعتماد به نفس و احساس بهتری نسبت به خود داشتن است.

افزایش عزت نفس

9. یک رفیق باشید

کمک کننده و مراقب بقیه مردم بودن قطعا می تواند مود آنها را بهتر کند، اما آن همچنین می تواند به شما احساس بهتری نسبت به خودتان بدهد.

10. با یک تیم حمایتی خود را محاصره کنید

افرادی را بیابید که به شما حس خوبی نسبت به خودتان می دهند و از افرادی که شما را به سمت افکار منفی سوق می دهند بپرهیزید.

از
1
رای