راه های افزایش سلامت روان (5 تکنیک طلایی برای افزایش سلامت روان)

راه های افزایش سلامت روان (5 تکنیک طلایی برای افزایش سلامت روان) امروزه ما در دنیای زندگی می کنیم که از طریق رسانه ها استرس و اضطراب زیادی به ما وارد می شود، لذا باید تکنیک هایی را فرا بگیریم که بتوانیم سلامت روان خود را حفظ کنیم.

با این پنج نکته، مراقبت از سلامت روان خود در خانه محافظت کنید.
هزاره ای که به نقطه فرسودگی ختم می شود چیزی جدید نیست. بین استرس رسانه های اجتماعی، اقتصاد غول پیکر و زندگی در یک جهان که به طور فزاینده ای نامطمئن است، تعجب آور نیست که ما خسته هستیم و باید به ذکر این نکته بپردازیم که از کمبود رفاه ذهنی رنج می بریم.
شواهدی وجود دارد که افسردگی در میان  جوانان ممکن است در حال افزایش باشد. مردان در این نسل موهای خود را در سن کمتر از دست می دهند و اخیرا، شاخص سلامت روانی دانشجویان کاهش چشمگیری داشته است.


پس چگونه ما به رفاه ذهنی نگاه می کنیم، زمانی که به نظر می رسد که جهان در برابر ما بهتر شده است؟

ارزیابی و ایجاد ابزار کوچک و قابل کنترل برای مراقبت از سلامت روان واقعا کمک کننده است. هر بار که تمرین جدیدی را اجرا کردم، اثرات پیشرفت را دنبال کردم. و در حالی که این ابزارها براق، فانتزی و یا مانند بسیاری از محصولات دارای مزیت های ویژه ای نیستند، آنها به عنوان یک مزیت بزرگ در بهبود وضعیت ذهنی اثر گذار بوده اند. مراقبت از ذهن نباید استرسی به زندگی شما بیفزاید. بنابراین اگر احساس کردید که گم شده اید برای شروع، ابتدا پنج راهنمایی زیر را بررسی کنید.

5 تکنیک سلامت روان

1. قدرت "نه گفتن"

بسیاری از مردم تصور می کردند که استفاده از کلمه "نه" به دنبال توضیح طولانی و یا بهانه های متعدد است. من متوجه شدم که "نه" یک جمله کامل است و به ایجاد مرزهای در روابط کمک می کند.
استفاده از قدرت "نه" می تواند در جلوگیری از آسیب دیدن در طول هفته کمک کند. اگر شما احساس پیچیدگی و شلوغی بیش از حد در کار و یا در روابط خود می کنید ممکن است نیاز به گفتن "نه" داشته باشید. هر وقت تعهد می کنم، از خودم می پرسم که آیا این تعهد به نفع سلامت روان من یا به ضرر آن.

راه های افزایش سلامت روان

2. به نوشتن پناه ببرید

یکی از موارد مورد علاقه من نوشتن است، زیرا هزینه آن کم است. نوشتن به شما در کنترل اضطراب، کاهش استرس و مقابله با افسردگی کمک می کند. این می تواند با اجازه دادن به اولویت بندی ترس ها، مشکلات و نگرانی ها، به بهبود خلق و خوی کمک کند. علاوه بر این، امکان می دهد تا علائمی را که ممکن است به خاطر شرایط سلامت روحی به طور روزانه مشاهده کنید را درک کنید. همچنین به شما این امکان را می دهد تا عوامل را شناسایی کنید و روش هایی را برای کنترل بهتر آنها یاد بگیرید. نوشتن را می توان با روش قدیمی - کاغذ و قلم - و یا با استفاده از بخش یادداشت ها در تلفن همراه خود انجام دهید.


3. یوگا در خانه

من می دانم که شما در مورد قدرت یوگا چندین بار شنیده اید، اما بیایید واقعی باشیم، برخی از روزها عمل دوش گرفتن به تنهایی خود می تواند یک کار خسته کننده باشد، اشکالی ندارد که یک جلسه یوگا را از دست بدهید.
من اخیرا به قدرت کلاسهای یوگا یوتیوب علاقه مند شده ام و چند روش زیر 10 دقیقه ای را کشف کرده ام که به من احساس راحتی می دهد. در طول انجام وظایف شخصی کسالت آور، من احساس بی فایده و غیر قابل قبول بودن می کنم. اما دانستن اینکه من یک چیز به دست آوردم، باعث تقویت اندیشه های من در طول روز شده است.

تکنیک افزایش سلامت روان

4. لیست قدردانی

با این تاکتیک دوست داشتنی در یک جلسه باشگاه دختران غمگین آشنا شدم. یک دفترچه در کنار تخت خود نگه دارید و هر شب قبل از خوابیدن، لیستی از 10 لحظه مثبت که در طول روز اتفاق افتاده است را بنویسید. این قانون فوق العاده موثر الثمر است.
انتخاب 10 نکته مثبت باعث می شود که لیست کمی بیشتر چالش برانگیز باشد، و همچنین کمک می کند که برجسته ترین لحظات روز خود را بازتاب دهید. و نگاه کردن این به شما حس خوشحالی را به خوبی منتقل می کند. 


5. مراقبت از رفاه ذهنی شما نباید باعث ایجاد اضطراب در زندگی شما شود

در حالی که مراقبت از سلامت روان شما مهم است، بدون توجه به اینکه چه وضعیتی ممکن است در آن باشد، انجام این کار نباید اضطراب را به زندگی شما اضافه کند. در عوض، من شما را تشویق می کنم برای تهیه فهرستی از مراسماتی که در طول روز برای سلامت روان باید انجام دهید هیجان زده باشید.
یوگا در خانه و نوشتن می تواند مراحل ابتدایی ایجاد مجموعه های بسیار خاصی از مراسم سلامت روان باشد. با تعریف فهرست کاری که منحصرا برای سلامت روان شما تهیه شده است، می توانید برای بهبود روحی و روانی خود تلاش کنید.

از
6
رای