سلامت روان

اختلال سلوک چیست ؛ علائم، علل و درمان اختلال رفتاری

بسیاری از کودکان مبتلا به اختلال سلوک تحریک پذیر هستند، از اعتماد به نفس پایینی برخوردارند و تمایل به ایجاد مزاحمت های مکرر دارند. علت دقیق اختلال سلوک مشخص نیست. علائم و درمان اختلال رفتاری در سلام دنیا بخوانید.

چگونه با همسر خودشیفته رفتار کنیم

چالش های موجود در رابطه با همسر خودشیفته از روابط دیگر منحصر به فرد است. اما این بدان معنا نیست که رابطه شما نمی تواند خوب پیش برود. نحوه رفتار با شوهر خودشیفته را در سلام دنیا بخوانید.

چگونه مغز انسان به بی عدالتی پاسخ می دهد؟

علی رغم حساسیت افراد نسبت به بی عدالتی، اطلاعات نسبتاً کمی درباره اینکه مغز انسان چگونه بی عدالتی را پردازش می کند، وجود دارد. درباره اینکه مغز چگونه به بی عدالتی پاسخ می دهد در سلام دنیا بخوانید.

حال خوب و روحیه شاد با 25 راهکار برای احساس خوشبختی

حال خوب و احساس خوشبختی یک حس نسبی است. هیچ انسانی در همه لحظات زندگی احساس خوشبختی مطلق نداشته است. اگر به دنبال راه های افزایش حال خوب و روحیه شاد هستید، این مطلب از سلام دنیا را مشاهده کنید.

چرا رابطه جنسی خشن برای بسیاری از افراد به ویژه زنان جذاب است؟

به نظر می رسد افراد از رابطه جنسی خشن لذت می برند. وقتی از آنها خواسته شده تا رابطه جنسی خشن را با رابطه جنسی عادی مقایسه کنند، زنان و مردان هر دو اعلام کرده اند که در رابطه جنسی خشن رسیدن به ارگاسم بیشتر و شدیدتر است.

10 نکته برای برخورد و کنار آمدن با والدین سمی، بد و معتاد

والدین سمی می توانند در زندگی شما را بدبخت کنند. آنها به طرز چشمگیری دخالت کننده، کنترل کننده و انتقادکننده هستند. والدین سمی که تحت کنترل قرار نگیرند، می توانند زندگی تان را به دست گرفته و باعث آسیب روانی قابل توجه شوند.

خوردن عصبی چیست؛ ویژگیها و راه مقابله با گرسنگی احساسی

آیا به جای نیرو دادن و تجدید نیروی بدن خود، از غذا برای رفع نیازهای عاطفی خود استفاده می کنید؟ اگر چنین است، شما یکی از افرادی هستید که درگیر خوردن احساسی هستند. خوردن احساسی یک چرخه ناسالم است که بارها تکرار می شود.

9 علامت که نشان دهنده هوش هیجانی (EQ) پایین یا ضعیف است

هوش هیجانی می تواند نقشی اساسی در اینکه ما چگونه با دیگران تعامل داشته باشیم، ایفا کند. سطح فردی هوش احساسی معمولاً به عنوان عیار هوش هیجانی است. افرادی که EQ پایینی دارند ممکن است لطیفه ها را در زمان نامناسب بیان کنند.

5 ترفند ساده و نکته کلیدی برای خواندن ذهن و فکر دیگران

خواندن ذهن دیگران در واقع یک مهارت است که می توان آن را یاد گرفت. افراد همیشه در مورد افکارهای خود سیگنال هایی ارسال می کنند. در ادامه 5 تکنیک برای خواندن ذهن دیگران برای ایجاد روابط کاری بهتر بیان شده است. 

اختلال شخصیت اجتنابی یا دوری گزینی: علائم، تشخیص و درمان آن

اختلال شخصیت اجتنابی یا درون گزینی (APD)، یک الگوی رفتاری پایدار مرتبط با مهار اجتماعی، احساس کمبود و حساسیت به طرد شدن از طرف افراد دیگر است؛ نیاز به دوست داشته شدن، مهار اجتماعی، عزت نفس پایین از علائم آن است.