شرایط لازم و روش کاشت لوبیا سبز در باغچه و طرز نگهداری آن

شرایط لازم و روش کاشت لوبیا سبز در باغچه و طرز نگهداری آن لوبیا سبز در خاک با زهکشی خوب و با نور زیاد خورشید بهترین رشد را می کند. ما روش کاشت لوبیا سبز در باغچه و شرایط نگهداری آن را در سایت سلام دنیا به شما آموزش دادیم.

لوبیا سبز محصول محبوب سبزیجات فصل گرم و باغات خانگی است. آنها در اکثر خاکها به خوبی رشد می کنند. مانند بیشتر سبزیجات، لوبیا سبز در خاک با زهکشی خوب و با نور زیاد خورشید بهترین رشد را می کند. ما در این مقاله از بخش خانه داری سلام دنیا، روش کاشت لوبیا سبز در باغچه، شرایط نگهداری و مراقبت از لوبیا سبز آموزش دادیم. با ما همراه باشید.

شرایط و روش کاشت لوبیا سبز در باغچه

1. آماده سازی خاک قبل از کاشت لوبیا سبز

قبل از کاشت لوبیا سبز، تمام علف های هرز و زباله ها را از محل کاشت بردارید. سپس خاک را به عمق 8 تا 10 اینچ (20 تا 25 سانتیمتر) بکنید و چندین بار آن را الک کنید تا توده های بزرگ شکسته شود. بهتر است خاک باغ را فقط زمانی بکنید که آنقدر خشک شده باشد که به وسایل باغ نچسبد.


حتما بخوانید: کاشت لوبیا سبز در گلدان


2. زمان و روش کاشتن لوبیا سبز در باغچه

در بهار، لوبیا سبز را تنها پس از گذراندن تمام خطر فصل یخبندان بکارید. در پاییز، آنها را 10 تا 12 هفته قبل از اولین یخبندان مورد انتظار بکارید. برای هر 3 متر ردیف لوبیا سبز از ¼ تا 1 پوند (150 تا 450 گرم) دانه استفاده کنید. در صورت امکان، از بذرهای تیمار شده با قارچ کش برای محافظت از نهال ها در برابر بیماری ها تا زمان رویش و رشد استفاده کنید. دانه های تصفیه شده را نخورید.

برای دانه های بوته ای، دانه ها را در عمق 1 اینچ (2/5 سانتیمتر) و 1 تا 2 اینچ (2.5 تا 5 سانتیمتر) در ردیف بکارید (شکل 1). ردیف ها باید 2 تا 3 فوت (60 تا 90 سانتمیتر) فاصله داشته باشند. پس از جوانه زدن حبوبات ، گیاهان را به فاصله 3 تا 4 اینچ از یکدیگر جدا کنید (شکل 2).

کاشت لوبیا سبز در باغچه

برای لوبیا قطبی، بذر را در ردیف هایی با فاصله 3 تا 4 فوت (90 تا 120 سانتیمتر) از یکدیگر بکارید. آنها را در تپه هایی با فاصله 3 فوت (90 سانتیمتر) در ردیف بکارید (شکل 3). در مرکز هر تپه، یک ساقه 6 تا 8 فوت (180 تا 240 سانتیمتری) را قرار دهید. سه تا چهار دانه در اطراف ساقه، در عمق حدود 1 اینچ در خاک بکارید. وقتی شاخه لوبیا بالغ می شود ، سهم خود را افزایش می دهد.

  • سعی کنید زمانی خاک را مرطوب کنید که بذرها جوانه زده و سریع ظاهر شوند.

3. بارور کردن لوبیا سبز

لوبیا زمانی بهتر رشد می کند که خاک به خوبی بارور شود. برای منطقه ای که 10 فوت طول و 10 فوت عرض دارد ، از 2 تا 3 پوند کود مانند 10-20-20 استفاده کنید. کود را به طور مساوی در منطقه پخش کنید، سپس آن را با 3 تا 4 اینچ بالای خاک مخلوط کنید.

4. روش آبیاری لوبیا سبز

در هوای خشک هفته ای یکبار گیاهان را آبیاری کنید. اجازه ندهید خاک در حین شکوفه لوبیا خشک شود یا شکوفه ها افت کرده و عملکرد آنها کاهش می یابد.

شرایط کاشت لوبیا سبز در باغچه

مراقبت در طول فصل

لوبیا در نزدیکی سطح خاک رشد می کند. هنگام زور زدن و کشیدن علفهای هرز، زیاد عمیق نکنید، زیرا ریشه گیاه آسیب می بیند. بعد از شروع گلدهی گیاهان و جمع شدن لوبیا، به ازای هر 10 فوت ردیف ، نصف فنجان کود، کود دهید. کود را بین ردیف ها پخش کنید. این به گیاهان کمک می کند تا حبوبات بیشتری تولید کنند. بعد از کود دهی گیاهان را آبیاری کنید.

حشرات

بسیاری از حشره کش ها در مراکز باغ برای استفاده صاحبان خانه در دسترس هستند. Sevin® یک حشره کش مصنوعی است. حشره کش های مبتنی بر Bt و گوگرد گزینه های ارگانیک هستند. گوگرد همچنین دارای خواص قارچ کش است و به کنترل بسیاری از بیماری ها کمک می کند. قبل از استفاده از آفت کش، برچسب را بخوانید و همیشه احتیاط ها، هشدارها و دستورالعمل ها را دنبال کنید.


حتما بخوانید: روش کاشت آفتابگردان در خانه


بیماریهای لوبیا سبز

بیماریها ممکن است در هوای سرد و مرطوب مشکل ساز شوند. اگر لکه هایی روی برگها یا غلاف لوبیا ظاهر شد، گیاه را با قارچ کش تایید شده درمان کنید. می توان از روغن چریش، گوگرد و دیگر قارچ کش ها استفاده کرد. قبل از استفاده از آفت کش، برچسب آن را بخوانید. باز هم، همیشه احتیاط ها، هشدارها و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

برداشت لوبیا سبز

لوبیا سبز زمانی آماده برداشت می شود که به اندازه یک مداد کوچک باشد. آنها را با دقت بکشید تا به گیاه آسیب نرسانید. حبوبات بیش از حد سفت و سخت است. اگر حبوبات هنگام آماده شدن چیده شوند ، تولید گیاهان برای چند هفته ادامه می یابد.

شرایط لازم برای پرورش لوبیا سبز در باغچه خانه

روش نگهداری و ذخیره سازی لوبیا سبز

می توانید لوبیای تازه را برای اینکه ترد و تازه بمانند، در کیسه های پلاستیکی یا در ظروف دیگر در یخچال نگهداری کنید. معمولاً می توان آنها را به مدت یک هفته در یخچال نگهداری کرد.

کاربرد لوبیا سبز در آشپزی

لوبیا سبز تازه به غذا تنوع می بخشد. لوبیا سبز در صورتی که برای مدت کوتاهی در مقدار بسیار کمی آب جوش پخته شود؛ منبع مناسبی از ویتامین A و C است. آنها را فقط تا زمانی که نرم شوند بپزید. آنها را خیلی طولانی نپزید وگرنه قارچی شده و رنگ سبز روشن خود را از دست می دهند.

سخن آخر

ما در این مطلب سلام دنیا، روش کاشت لوبیا سبز در باغچه و شرایط نگهداری آن را آموزش دادیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد و آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


مقالات مرتبط:

آموزش تصویری کاشت سیب زمینی در گلدان؛ کاشت سیب زمینی در خانه

روش آسان کاشت بلوبری در گلدان؛ نکات کلیدی برای پرورش و نگهداری آن

از
1
رای