آموزش تصویری ساده ترین و کم هزینه ترین روش بازی کردن با خرگوش

آموزش تصویری ساده ترین و کم هزینه ترین روش بازی کردن با خرگوش شخصیت خرگوش ها مشخص می کند که چه اسباب بازی های را دوست دارند و کدام را دوست ندارد. روش های زیادی برای بازی کردن با خرگوش و سرگرم شدن آنها وجود دارد که در ادامه بیان شده است.

خرگوش ها حیواناتی اجتماعی هستند و دوست دارند با انسانها بازی کنند. اگر به تازگی صاحب یک خرگوش شده اید، یا نمی توانید به راحتی با خرگوش خود بازی کنید، راهکارهای زیادی وجود دارد که ممکن است به سرگرم شدن خرگوش شما کمک کند. به شخصیت حیوان خانگی خود توجه کنید، زیرا به این ترتیب متوجه می شوید که حیوان از چه بازی هایی لذت می برد و بهترین روش ها برای بازی را پیدا می کنید.

بهترین و ساده تریم روش های بازی کردن با خرگوش

الف: انتخاب اسباب بازی برای خرگوش

1. خرگوش خود را بشناسید

شخصیت خرگوش ها مشخص می کند که چه اسباب بازی های را دوست دارند و کدام را دوست ندارد. قبل از اقدام برای تهیه اسباب بازی برای حیوان خانگی خود، سعی کنید او را بشناسید و ترجیحات او را کشف کنید. شناخت محرک هایی که خرگوشتان به آن پاسخ می دهد، می تواند در زمان بازی به شما کمک کند.

 • در ابتدا، به خرگوش خود اجازه دهید از قفس بیرون آمده و به دنبال شما بیاید. به او اجازه دهید یک منطقه امن برای خودش پیدا کند.
 • به هر چیزی که خرگوش با آن تماس برقرار می کند و نحوه ارتباط دقت کنید. برخی از خرگوش ها علاقه به پاره کردن دارند، به این معنی که دوست دارند کاغذ و پارچه را تکه تکه کنند. برخی دوست دارند اسباب بازی های خود را با دندان پرتاب کرده، و بعد آن را دنبال کنند. بعضی خرگوش بهم ریختن وسایل را دوست دارند. به رفتار خرگوش خود دقت کنید و ببینید کدام از این بازی ها را دوست دارد.
 • خرگوش ها به آسانی دچار ترس می شوند، بنابراین سعی کنید از انجام هر گونه حرکات ناگهانی خودداری کنید. هرگز سر خرگوشتان فریاد نکشید، چون این کار باعث می شود از شما دوری کند.

روش انتخاب اسباب بازی برای خرگوش

2. اسباب بازی هایی برای بازی در خانه انتخاب کنید

انواع اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که بتوانید در خانه با خرگوش خود بازی کنید. انتخاب های خود را بر اساس شخصیت خاص خرگوشتان انجام دهید.

 • برای خرگوشی که از پرت کردن اجسام لذت می برد، می توانید اسباب بازی های بی خطر را از فروشگاه حیوانات خانگی یا فروشگاه محلی تهیه کنید. عروسک های پرنده نیز برای این خرگوش ها مناسبند، زیرا به راحتی به دندان گرفته می شوند. اگر می خواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید، می توانید از لوله های مقوایی دستمال توالت استفاده کنید.
 • خرگوش هایی که جویدن و حفر کردن را دوست دارند، می توانند این رفتارها را به بازی خود وارد کنند. حصیرهای پوشالی و جعبه های پر از کاغذهای خرد شده یا ضایعات می توانند ساعت های سرگرمی برای آنها فراهم کنند.  اسباب بازی پلاستیکی و توپ های پلاستیکی نیز عالی هستند، زیرا سفت بوده و پیش از نیاز به تعویض مدت زیادی می توان با آن بازی کرد.
 • اسباب بازی های هوشی برای خرگوش های کنجکاو مناسب است، و می توانید آنها را در فروشگاه حیوانات خانگی پیدا کنید. این اسباب بازی ها به طور کلی شامل یک جعبه پلاستیکی یا مقوایی هستند که حاوی یک شی جذاب مانند توپ پلاستیکی است. خرگوش باید بفهمد که چطور جعبه را باز کند تا جایزه خود را بدست آورد.
 • از آنجایی که برخی از خرگوش ها دوست دارند اشیاء را به همراه خود بکشند، خرید بولینگ کودکان را امتحان کنید. خرگوش ها دوست دارند آنها را به هم بریزند و سپس شما را وادار کنند تا دوباره آنها را سر جایشان بگذارید.

انواع اسباب بازی مناسب برای بازی با خرگوش خانگی

3. اسباب بازی هایی برای زمانی که حضور ندارید، انتخاب کنید

در حالی که بازی کردن با خرگوش خیلی سرگرم کننده است، باید اطمینان داشته باشید که حتی وقتی خودتان حضور ندارید نیز خرگوشتان تفریح می کند. به این ترتیب، وقتی شما بیرون هستند، حیوان دست آموز شما دچار استرس بی مورد نخواهد شد و اقدام به جویدن، گاز گرفتن یا سایر خراب کاری ها نمی کند.

 • بسیاری از افرادی که خرگوش دارند، ساخت یک خانه مقوایی را توصیه می کنند. به این صورت که جعبه های مقوایی قدیمی را جمع کنید، سپس سوراخ ها و معابری روی آنها ایجاد کنید. خرگوش های کنجکاو از بازی در قسمت های مختلف این خانه مقوایی لذت می برند. اگر هنگامی که خارج از منزل هستند، خرگوش را به جای قفس در اتاق نگهدارید، یا اگر در حیاط لانه ای برای خرگوش داشته باشید، احتمالاً گزینه بهتری خواهد بود. اگر خرگوش مجبور باشد در طول روز درون قفس باشد، باعث ناراحتی او می شود.
 • اگر خرگوش شما علاقه به حفر کردن دارد، زمانی که او را تنها می گذارید قفس را با خاک اره یا کاه پر کنید. بنابراین اگر خسته شد، می تواند درون آنها تونل بزند.

چگونه خرگوش خود را سرگرم کنید

ب: بازی با خرگوش

1. برنامه منظمی برای بازی داشته باشید

خرگوش ها تمایل به داشتن روال روزانه دارند. بهترین روش برای تشویق خرگوش به بازی با شما این است که برنامه ریزی مرتب روزانه برای بازی داشته باشید.

 • خرگوش ها به طور کلی در اوایل صبح فعال تر هستند، بنابراین ممکن است زمان مناسبی برای بازی با آنها باشد. اگر اینطور نبود، بسیاری از خرگوش ها نیز شب فعال هستند.
 • دقت کنید که چه زمانی شروع به بازی می کنید. خرگوش ها ترجیح می دهد هنگام غذا خوردن تنها باشند، از یک جعبه کوچکتر استفاده کنند، خودشان را نظافت کنند و بخوابند. چنانچه متوجه این رفتارها در خرگوش خود شدید، قبل از شروع بازی به حیوان خود اجازه دهید کارهایش را تمام کند. با این حال، این ایده خوبی است که وقتی مشغول این کارهاست در قفس را باز کنید تا به او نشان دهید می تواند وقتی آماده است از قفس خارج شود.

بهترین روش برای تشویق خرگوش به بازی

2. روی زمین بنشینید

باید مطمئن باشید که خرگوش شما در طول بازی احساس امنیت و راحتی دارد. نباید برای خرگوش شبیه به یک غول بنظر برسید.

 • سعی کنید تا سطحی که خرگوش است، پایین بیایید. می توانید روی زمین بنشینید یا دراز بکشید.
 • به خرگوش اجازه دهید روی پای شما بنشیند یا با شما تماس فیزیکی داشته باشد. برخی از این حیوانات خانگی ها نوازش کردن را دوست دارند و با گذشت زمان به آغوش شما عادت می کنند، اما بیشتر آنها استقلال در زمان بازی را ترجیح می دهند.

نکات مهم برای بازی کردن با خرگوش

3. صبور باشید

ممکن است خرگوش شما در ابتدا ترسو باشد. اگر خرگوش برای بازی بی علاقه به نظر می رسد، نباید برای بازی یا دادن اسباب بازی های خاص بر حیوان فشار وارد کنید. بگذارید خرگوش با شرایط سازگار شود.

 • نباید به روشی که با سگ یا گربه خود رفتار می کنید، با یک خرگوش برخورد کنید. خرگوش ها به طور طبیعی ترسو هستند و این به راحتی می تواند باعث احساس وحشت در نزدیکی شما شود.
 • قبل از بازکردن قفس، اسم خرگوش خود را صدا بزنید و چیزی دوستانه مانند "صبح بخیر" بگویید. به این ترتیب، او رفتار خوشایندی با شما خواهد داشت و با احتمال زیاد با شما تعامل برقرار می کند.
 • خرگوش را با واکنش های مثبت دیگر مانند محبت کلامی یا معاشرت مورد نوازش قرار دهید. شما می خواهید خرگوشتان با امنیت و رضایت اقدام به برقراری ارتباط کند.

چیزهایی که باید قبل از بازی کردن با خرگوش بدانید

ج:  آموزش بازی های غیر تهاجمی به خرگوش

1. از غذای حیوانات خانگی برای گول زدن خرگوش خود استفاده کنید

خرگوش ها ممکن است هنگام شروع بازی عصبی باشند و این می تواند به رفتارهای تهاجمی آنها منجر شود. برای شاد نگه داشتن خرگوش، غذای حیوانات را امتحان کنید تا او را از قفس بیرون بکشید.

 • بسیاری از خوراکی هایی که در فروشگاه های حیوانات خانگی برای گول زدن خرگوش ها پیدا می شود، دارای کالری بالایی هستند و استفاده طولانی مدت آن برای حیوان شما خوب نیست. به جای آن، از میان وعده های سالم مانند کشمش، تکه های کوچک سیب، آناناس، کرفس، توت فرنگی و گندم خرد شده استفاده کنید.
 • در حالی که استفاده از غذاهای فروشگاهی برای شروع خوب است، از دادن بیش از حد آن به این حیوان خودداری کنید. وقتی خرگوش در محوطه بازی خود است، چند میان وعده برای او تدارک ببینید، اما از زیاده روی در دادن این خوراکی ها به حیوان خود پرهیز کنید.

تکنیک های ساده برای بازی کردن خرگوش خانگی

2. با گاز گرفتن خرگوشتان کنار بیایید

این کار همیشه نشان از رفتار پرخاشگرانه حیوان نیست. گاهی اوقات پاسخ به استرس یا تلاش برای محبت است، اما این رفتار برای صاحبان آنها مشکل ساز است.

 • از آنجایی که خرگوش ها به طور طبیعی ترسو هستند، سرزنش کردن این حیوان خانگی به خاطر گاز گرفتن نتیجه منفی خواهد داشت.
 • وقتی یک خرگوش گاز می گیرد، به آرامی او را دور کنید. چیز خوبی به او بگویید و سپس او را نوازش کنید. این رفتار را در صورت لزوم تکرار کنید تا اینکه خرگوش عمل گاز گرفتن را تکرار نکند.

آموزش بازی های غیر تهاجمی به خرگوش

3. به خرگوش خود اجازه دهید برای پایان زمان بازی تصمیم بگیرد

خرگوش ها حیوانات مستقلی هستند و باید به این احترام بگذارید. به آنها اجازه دهید تا درباره پایان زمان بازی کردن تصمیم بگیرند.

 • خرگوش وقتی آماده بازی کردن باشند، نشانه های بروز می دهند. آنها دور پای صاحب خود می چرخند یا به آستین یا شلوارشان می چسبند. قبل از اینکه اسباب بازی ها را بیرون بیاورید، منتظر باشید تا خرگوش علامتی برای میل به بازی نشان دهد.
 • وقتی خرگوش شما تمایل به بازی کردن نداشته باشد، سعی می کند به قفس برگردد، به او اجازه این کار را بدهید. خرگوش ها اغلب می خواهند تنها باشند و اگر احساس کنند تحت اجبار هستند، در مقابل بازی مقاومت می کنند.
 • اگر خرگوش شما مشغول کار دیگری است، قبل از تلاش برای بازی کردن بگذارید فعالیت خود را تمام کند.
 • خرگوش ها همیشه نمی خواهند به یک میزان زمانی مشخص بازی کنند. بعضی روزها ممکن است خرگوش شما بخواهد یک ساعت بازی کند و روز دیگر فقط 10 دقیقه. برای کمتر یا بیشتر بازی کردن به خرگوش خود فشار وارد نکنید.   

 به خرگوش خود اجازه دهید برای پایان زمان بازی تصمیم بگیرد

از
276
رای