چگونه خانه را تمیز کنیم؛ مرتب کردن خانه شلوغ با 30 ایده ساده

چگونه خانه را تمیز کنیم؛ مرتب کردن خانه شلوغ با 30 ایده ساده برای تمیز کردن خانه از کجا شروع کنیم؛ چگونه خانه را تمیز کنیم؛ ترفند های مرتب سازی خانه شلوغ و نامرتب و 30 ایده سازماندهی برای همیشه تمیز و مرتب بودن منزل را در سلام دنیا بخوانید.

مرتب کردن هر اتاق در خانه شما می تواند مانند یک هدف عالی باشد. اما با ایده‌ها و استراتژی‌های سازمان‌دهی مناسب، کل خانه شما می‌تواند تمیز و مرتب باشد (و بماند). مطمئن شوید که برای به انجام رساندن این پروژه بزرگ به خود فرصت می دهید و برای اتمام کار فشار زیادی به خود وارد نکنید. در عوض، از این تعهد لذت ببرید و نتایج مفیدی را که حتی اندکی سازماندهی به زندگی شما می آورد، به خاطر بسپارید. در این مطلب از سلام دنیا درباره چگونه خانه را تمیز کنیم؛ ایده هایی برای سازماندهی خانه و اتاق، ترفند های مرتب کردن خانه شلوغ و اینکه چگونه خانه کوچک را مرتب کنیم؟ صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

برای تمیز کردن خانه از کجا شروع کنیم؟

با فهرست کردن هر اتاق در خانه خود شروع کنید.
قبل از شروع پروژه سازماندهی در مقیاس بزرگ خود، فهرستی از هر اتاق در خانه خود و همچنین هر فضایی را که باید در آن اتاق سازماندهی کنید، تهیه کنید. مثلا:

  • آشپزخانه (کشوی ظروف، انباری، کشوی قابلمه و تابه)
  • اتاق نشیمن (میز قهوه خوری، کمد لباس)
    اتاق خواب اصلی (میز، روشویی، کمد، کابینت)

حتما بخوانید: ترفندهای خانه داری ساده و ارزان برای تمیز کردن خانه


اتاق خواب اصلی چیست؟

بسیاری از انجمن های املاک و مستغلات، از جمله انجمن ملی سازندگان خانه، اصطلاح "خواب مستر" را به عنوان تبعیض آمیز طبقه بندی کرده اند. "اتاق خواب اولیه" نامی است که اکنون به طور گسترده در میان جامعه املاک استفاده می شود و هدف اتاق را بهتر نشان می دهد.

تمام این اطلاعات را بردارید و آن را به فهرست کارهایی که باید انجام دهید منتقل کنید و شروع به ایجاد برنامه ای برای مقابله با درهم ریختگی خواهید کرد. 38 نکته و ایده برای سازماندهی خانه را بخوانید تا به شما در شروع کار کمک کند.

اتاق خواب اصلی چیست

چگونه خانه کوچک را مرتب کنیم؟

1. برای مرتب شدن خانه: کشوی وسایل خرت و پرت خود را به یک کشوی روزمره تبدیل کنید

به جای اینکه آن را یک کشوی خرت و پرت بنامید، آن را به عنوان یک کشوی ضروری روزمره در نظر بگیرید. ترکیبی از اقلام معمولاً در این کشو ختم می‌شود، از جمله باتری، گیره کاغذ، قیچی، نوار، و سایر چیزها. عبارت کشوی وسایل خرت و پرت القا می کند که کشو با زباله و وسایل بی فایده پر شده است. اما یک کشوی روزمره دقیقاً توضیح می‌دهد که چیست: کشویی که برای موارد مفید مختلف باید مرتباً به آن دسترسی داشته باشید. دیدن کشو به این شکل ممکن است به شما کمک کند که آن را با وسایلی که واقعاً باید از شر آنها خلاص شوید، پر کنید.

چگونه خانه کوچک را مرتب کنیم؟1

2. برای مرتب شدن آشپزخانه: ادویه های خود را سازماندهی کنید

پیدا کردن ادویه مورد نیاز هنگام آشپزی می تواند دردسرساز باشد. اگر اینطور است، برای ادویه جات ترشی جات قرار داده شده در کابینت، یک مرتب کننده انتخاب کنید. یک سازمان دهنده طبقه ای به شما این امکان را می دهد که به راحتی به ادویه های خود دسترسی داشته باشید و نام همه آنها را به طور همزمان مشاهده کنید. حالا وقتی داخل کابینت را زیر و رو می کنید تا ادویه پیدا کنید، غذای شما هرگز روی اجاق نمی سوزد.

چگونه خانه کوچک را مرتب کنیم؟2

3. برای مرتب شدن خانه: یک ایستگاه نظافتی بسازید

نظافت و سازماندهی دست به دست هم می دهند و سیستم ها کلیدی برای سازماندهی خانه شما هستند. با ایجاد یک ایستگاه نظافتی سریع، می توانید لوازم خود را در یک واحد محدود ساده و منظم نگه دارید. لوازم نظافتی را که بیشتر از همه استفاده می کنید، در یک ظرف نگهداری کنید. هر اقلام اضافی که کمتر استفاده می کنید را می توان در زیر سینک مجاور نگه داشت. این یک ایستگاه سازماندهی شده ایجاد می کند، بنابراین شما مجبور نیستید به دنبال چیزهایی بگردید.

چگونه خانه کوچک را مرتب کنیم؟3

4. برای مرتب شدن کمد: استفاده از فضای ذخیره سازی درب منزل

استفاده از درب ها راهی آسان برای افزودن فضای ذخیره سازی است. واحدهای ذخیره سازی بیرون از در اغلب برای کفش استفاده می شوند و معمولاً می توانند از 12 تا 24 جفت کفش را جا دهند. یکی دیگر از راه های استفاده از این سازمان دهنده، نگهداری لوازم آرایشی مانند برس مو، اتو مو، اتو مو، اسپری مو و لوسیون است.

چگونه خانه کوچک را مرتب کنیم؟4

5. برای مرتب شدن خانه: یک جعبه برای کارهایی که بعد باید انجام دهید درست کنید

ممکن است وقتی صحبت از سازمان به میان می آید، بگویید «بعداً این کار را انجام خواهم داد». این می تواند برش ذهنی ایجاد کند که می تواند منجر به استرس شود. برای کاهش این مشکل، جعبه خاصی را نگه دارید که بتوانید اقلام کوچکی را که باید مرتب کنید، کنار بگذارید یا بعداً با آنها برخورد کنید، قرار دهید. سپس، هر شب قبل از رفتن به رختخواب، این وسایل را مرتب کنید تا همه چیز برای روز بعد در جای خود باشد.

چگونه خانه کوچک را مرتب کنیم؟5

6. برای مرتب شدن خانه: رنگ کمد خود را هماهنگ کنید

ROYGBIV اصطلاح مورد علاقه بسیاری از سازمان دهندگان حرفه ای است. مخفف تمام رنگ های رنگین کمان (قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش) است و می تواند به شما کمک کند تا لباس ها را در کمد خود بر اساس رنگ سازماندهی کنید و آنها را از نظر بصری جذاب کند. همچنین می‌توانید کتاب‌ها، لوازم کاردستی و هر دسته دیگری از مواردی را که دارای چندین رنگ هستند، کد رنگی کنید.

چگونه خانه کوچک را مرتب کنیم؟6

7. برای مرتب شدن خانه: کیف پول خود را سازماندهی کنید

کیف پول ها اغلب به کشوی وسایل خرت و پرت تبدیل می شوند. رسیدها، پول‌های مچاله شده، کوپن‌های قدیمی و کارت‌های اعتباری فقط وقت ما را در پیشخوان می گیرند. بنابراین پول نقد خود را به ترتیب از بزرگترین به کوچکترین مقدار صورت حساب نگه دارید و مطمئن شوید که تمام صورتحساب ها صاف هستند. رسیدهای خود را هر روز وقتی به خانه می رسید بیرون بیاورید و کارت های اعتباری خود را به ترتیب دفعات استفاده از آنها مرتب کنید.

چگونه خانه کوچک را مرتب کنیم؟7

8. برای مرتب شدن خانه: پاکت نامه های معنادار

یادگاری ها خاطراتی هستند که باید از آنها لذت برد و به اشتراک گذاشت، نه اینکه در یک جعبه قدیمی در اتاق زیر شیروانی به هم ریخته شوند. یک راه موثر برای سازماندهی، حفظ نامه های معنی دار و بخشی از زندگی شما این است که آنها را قاب کنید. این باعث می‌شود تا آن شخص و پیام خاص را به خاطر بسپارید. همچنین می‌توانید برای دسترسی آسان به پیام‌های خاص خود یک کلاسور درست کنید.

چگونه خانه کوچک را مرتب کنیم؟8

9. برای مرتب شدن خانه: تقسیم کشو برای فضای اضافی اضافه کنید

ظرفیت ذخیره سازی و سازماندهی کشوهای خود را با سازماندهی کشوها یا تقسیم کننده ها به حداکثر برسانید. یک تقسیم کننده کشو فوراً دسته بندی های جداگانه ای برای فضا ایجاد می کند، بنابراین هر چیزی جای خود را دارد. معمولاً می‌توانید اقلام بیشتری را در هر کشو قرار دهید، زیرا تقسیم‌کننده‌ها، چیدن اشیا را به صورت عمودی آسان‌تر می‌کنند.

چگونه خانه کوچک را مرتب کنیم؟9

ترفند های مرتب سازی خانه

10. برای مرتب شدن خانه: از قلاب ها برای به حداکثر رساندن فضای دیوار استفاده کنید

قلاب ها روشی مفید برای استفاده از فضای دیوار هستند، به خصوص اگر در خانه یا آپارتمان کوچکی زندگی می کنید. وسایل زیادی وجود دارند که روی قلاب ها کاملا مرتب می مانند، از جمله کوله پشتی و کلاه. به علاوه، قلاب ها ارزان هستند و به راحتی نصب می شوند.

ترفند های مرتب سازی خانه1

11. برای مرتب شدن خانه: مجموعه لاک ناخن خود را سازماندهی کنید

یکی از راه های خلاقانه برای نظم دادن به لاک ناخن، ایجاد یک قفسه ناخن روی دیوار است، شبیه به آنچه در سالن ها می بینید. همچنین می توانید یک قفسه قابل حمل بسازید که لاک و لاک پاک کن ها را در خود جای می دهد. به این ترتیب، می توانید آن را بردارید و به هر جایی که می خواهید ناخن هایتان را لاک بزنید، منتقل کنید.

ترفند های مرتب سازی خانه2

12. برای مرتب شدن خانه: جعبه های کفش را بگنجانید

جعبه‌های کفش از گرد و غبار شدن کفش‌های شما و آسیب دیدن کفش‌ها جلوگیری می‌کند. برای سازماندهی عملکردی، جعبه های کفش شفاف را خریداری کنید تا بتوانید به راحتی همه کفش های خود را در یک نگاه پیدا کنید. بسیاری از این جعبه‌ها حتی به شما اجازه می‌دهند که آن‌ها را در جلو باز کنید، بنابراین مجبور نیستید پشته‌های جعبه‌ها را جابجا کنید تا به جفت کفشی که می‌خواهید برسید.

ترفند های مرتب سازی خانه3

13. برای مرتب شدن خانه: برای مرتب کردن جواهرات از قلاب استفاده کنید

گردنبندها زمانی که مرتب نیستند به راحتی به هم می پیچند و آسیب می بینند. با آویزان کردن یک میله به دیوار و سپس آویزان کردن قلاب های جداگانه روی میله، جایی برای گردنبند خود درست کنید. این به شما این امکان را می دهد که تعداد دقیق گردنبندهایی را که دارید نمایش دهید و آنها را متناسب با آن فاصله دهید تا از گره خوردن آنها جلوگیری کنید.

ترفند های مرتب سازی خانه4

14. برای مرتب شدن خانه: یک ایستگاه هنری روی چرخ بسازید

اگر مداد رنگی، کتاب‌های رنگ‌آمیزی، کاغذ و رنگ کودکانتان در همه جا وجود دارد، آن‌ها را در یک ایستگاه هنری قابل حمل مرتب کنید. یک واحد قفسه بندی، گاری بار، یا گاری ابزار با چرخ بخرید، بنابراین می توانید این ایستگاه را به هر جایی که بچه هایتان پروژه های هنری انجام می دهند منتقل کنید. این همچنین به فرزندانتان کمک می‌کند که وسایل خود را در جایی که در ایستگاه پیدا کرده‌اند قرار دهند.

ترفند های مرتب سازی خانه5

15. برای مرتب شدن خانه: یک کمد الکترونیکی ایجاد کنید

سیم های الکترونیکی معمولاً حجیم هستند و به راحتی می توانند گره بخورند و باعث به هم ریختگی شوند. بنابراین در نظر بگیرید که یک کمد (یا بخشی از کمد) را به یک فضای اختصاصی برای وسایل الکترونیکی، مانند شارژرهای یدکی، نوارهای برق و غیره تبدیل کنید. ظروف قابل چیدن را متناسب با اقلام خود بیابید و برچسب بزنید.

ترفند های مرتب سازی خانه6

16. برای مرتب شدن خانه: یک جایی برای فایل های خود درست کنید

اگر سوابق کاغذی نگهداری می کنید، مطمئن شوید که آنها را به صورت سازماندهی شده ذخیره کنید. می‌توانید از یک پوشه آکاردئونی ساده استفاده کنید، که اگر چیز زیادی برای ذخیره ندارید و ترجیح می‌دهید رکوردهایتان حمل و نقل آسان باشد، ایده‌آل است. شما همچنین می توانید از یک زونکن بایگانی استفاده کنید که در کشوی میز موجود یا یک کابینت بایگانی مستقل قرار می گیرد. این کار از پراکنده شدن کاغذها در مکان‌های مختلف جلوگیری می‌کند، اما همچنان به شما امکان دسترسی آسان به سوابق خود را می‌دهد.

ترفند های مرتب سازی خانه7

17. برای مرتب شدن خانه: شلوار جین خود را تا کنید

اگر شلوار جین را تا کنید، به طور کلی لازم نیست نگران چروک شدن آن باشید. بنابراین برای مرتب نگه داشتن آن ها، شلوار جین خود را به جای صرف زمان برای آویزان کردن آنها، تا شده نگهداری کنید. این باعث می‌شود هنگام انتخاب یک شلوار جین، به راحتی همه شلوارهای جین خود را در یک زمان مشاهده کنید.

ترفند های مرتب سازی خانه8

18. برای مرتب شدن خانه: لباس های فصلی خود را مرتب کنید

دو بار در سال توصیه خوبی است که یک روز را صرف مرتب کردن لباس های فصلی خود کنید . در حالی که کمد لباس خود را به صورت فصلی عوض می کنید، لباس هایی را که در فصل قبل نپوشیده اید، اهدا کنید، این کار از بهم ریختگی و پر شدن کمد شما جلوگیری می کند.

اگر کمد شما فضای کافی دارد، لباس‌های فصلی را در قفسه بالایی نگهداری کنید تا وقتی فصل دوباره تغییر کرد،استفاده از آنها آسان باشد. اگر فضای کافی ندارید، لباس‌هایتان را در یک ظرف دربسته قرار دهید و آن‌ها را در اتاقی نگهداری کنید که خیلی گرم یا سرد نباشد.

ترفند های مرتب سازی خانه9

19. برای مرتب شدن خانه: سرگرمی های خود را سازماندهی کنید

با سازماندهی وسایل مورد نیاز برای سرگرمی مورد علاقه خود، ممکن است انگیزه بیشتری برای انجام آن داشته باشید. به عنوان مثال، اگر به باغبانی علاقه دارید، یک ایستگاه باغبانی سازمان یافته را در نظر بگیرید. از قفسه بندی برای پخش کردن همه چیزهایی که برای باغبانی نیاز دارید استفاده کنید: گلدان، قوطی آبیاری، ظروف و غیره.

ترفند های مرتب سازی خانه10

چیکار کنم خونم همیشه تمیز باشه

20. برای مرتب شدن خانه: تی شرت های خود را مرتب کنید

با تا زدن تی شرت های خود به گونه ای که پشت سر یکدیگر مرتب شوند، می توانید بدون تکان دادن سایر پیراهن ها، یکی را بیرون بیاورید. این همچنین به شما این امکان را می دهد که به طور همزمان ببینید چه چیزی روی هر پیراهن است.


حتما بخوانید: تمیز و مرتب کردن خانه کوچک و بزرگ با 50 ایده خانه داری ساده


برای تا زدن مراحل زیر را دنبال کنید:

  • تی شرت را به صورت رو به پایین و بازوها را باز کنید.
  • از دستان خود استفاده کنید تا آن را صاف و بدون چین و چروک کنید.
  • بازوی چپ را به داخل تا کنید.
  • بازوی راست را به داخل تا کنید. حالا باید یک مستطیل بلند داشته باشید.
  • قسمت پایین پیراهن را به سمت بالا تا کنید.
  • آن را به سمت راست بچرخانید و یک بار دیگر تا کنید.

چیکار کنم خونم همیشه تمیز باشه1

21. برای مرتب شدن خانه: ظروف و دکور مهمانی را دسته بندی کنید

ظروف پلاستیکی برای نگهداری ظروف مهمانی و مواد اضافی برای سرگرمی مناسب هستند. به جای ریختن همه آنها در یک ظرف با برچسب "ظروف مهمانی"، آنها را به دسته ها تقسیم کنید. این به شما امکان می دهد تا به سرعت آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید. دسته بندی های بالقوه شامل کارد و چنگال، دستمال های تزئینی و تزئینات است.

چیکار کنم خونم همیشه تمیز باشه2

22. برای مرتب شدن خانه: انباری خود را با یک سازمان‌دهنده قفسه‌ای قابل رویت مرتب کنید

یک سازمان‌دهنده قفسه‌ای برای سازماندهی قوطی‌های نوشابه عالی است. هر بار که یک قوطی بیرون می آورید، یک قوطی دیگر پایین می رود. این یک راه عالی برای سازماندهی و افزایش ظرفیت ذخیره سازی هنگام خرید اقلام به صورت عمده است.

چیکار کنم خونم همیشه تمیز باشه3

23. برای مرتب شدن خانه: ظروف برچسبی برای غذای حیوانات خانگی

سازماندهی وسایل حیوان خانگی خود را فراموش نکنید. از آنجایی که کیسه های غذای خشک حیوانات خانگی می توانند حجیم باشند، یک راه عالی برای مرتب و منظم نگه داشتن غذا، خالی کردن غذا در یک ظرف پلاستیکی است. سازماندهی هایی که به طور خاص برای غذای حیوانات خانگی ساخته شده اند، اغلب گزینه هایی با چرخ ها و یک اسکوپ در داخل دارند. برای پذیرایی، می توانید از یک ظرف تزئینی استفاده کنید که برای دسترسی آسان آن را در معرض نمایش بگذارید.

چیکار کنم خونم همیشه تمیز باشه4

24. برای مرتب شدن خانه: براش های آرایش خود را سازماندهی کنید

شیشه ها روشی جذاب برای مرتب کردن براش های آرایشی هستند. به راحتی می توانید براش مورد نیاز خود را بردارید و مزیت تزئینی بودن هم دارند. به سادگی شیشه را با مهره یا سنگ مرمر پر کنید و سپس در براش ها بچسبانید. این روش براش را در جای خود نگه می‌دارد، اما همچنان امکان دسترسی سریع را فراهم می‌کند.

چیکار کنم خونم همیشه تمیز باشه5

25. برای مرتب شدن خانه: دسته بندی کیف های کوچک و کیف پول

کیف‌های کوچک و کیف‌پول‌ها در یک محفظه باز کوچک قرار می‌گیرند و به شما امکان می‌دهد به سرعت موردی را که می‌خواهید استفاده کنید انتخاب کنید. مطمئن شوید که جعبه خیلی عمیق نباشد.می‌خواهید طوری جا بیفتد که کیف‌ها با ارتفاع جعبه همسطح باشند.

چیکار کنم خونم همیشه تمیز باشه6

26. برای مرتب شدن اتاق کودک: اسباب بازی های کودکان را در سطل های زباله نگهداری کنید

سطل ها روشی عالی برای سازماندهی اسباب بازی های کودکان در یک مکان هستند. وسایل بزرگ مانند حیوانات عروسکی، عروسک‌ها و توپ‌های ورزشی فضای زیادی را اشغال می‌کنند و پیدا کردن محل نگهداری مناسب برای آنها دشوار است.


حتما بخوانید: ایده برای نظم دهی به اسباب بازی


اما سطل‌ها اندازه‌های مختلفی دارند، بنابراین باید بتوانید مکانی را پیدا کنید که این اقلام را در مواقعی که استفاده نمی‌کنید مرتب نگه دارید و از سر راهشان دور نگه دارید.

چیکار کنم خونم همیشه تمیز باشه7

27. برای مرتب شدن خانه: از قفسه های دیواری برای کفش استفاده کنید

قفسه های کج شده یک راه موثر برای سازماندهی کفش هستند. این قفسه ها کفش ها را مرتب نگه می دارند و از لیز خوردن و سر خوردن آن ها جلوگیری می کنند. بعلاوه، همه کفش ها به یکباره قابل مشاهده هستند، به این معنی که پیدا کردن و برداشتن کفش مورد نیازتان آسان است. قفسه های کج شده را می توان در کمد نصب کرد یا اگر از علاقه مندان به کفش هستید، می توانید یک دیوار کفش با قفسه های کج ایجاد کنید.

چیکار کنم خونم همیشه تمیز باشه8

28. برای مرتب شدن خانه: دسته بندی لوازم هدیه

یک سازمان‌دهنده کادویی می‌تواند برای زیبا و مرتب نگه داشتن کیف‌های هدیه شما مفید باشد. آنها را بر اساس اندازه و مناسبت دسته بندی کنید. دفعه بعد که تولد کسی است، دقیقاً می‌دانید جعبه تولد مورد نیاز خود را کجا پیدا کنید.

چیکار کنم خونم همیشه تمیز باشه9

29. برای مرتب شدن خانه: برچسب زدن جعبه ها

کاغذهای رنگی، برچسب ها یا کارت های فهرست روی سطل های ذخیره سازی راه مفیدی برای سازماندهی دکوراسیون هستند. این باعث می شود که چشم شما به راحتی ببیند کدام سطل ها متعلق به کدام تعطیلات است. به عنوان مثال، سطل های کریسمس شما می تواند برچسب قرمز داشته باشد، و دکوراسیون هالووین شما می تواند یک برچسب نارنجی داشته باشد.

چیکار کنم خونم همیشه تمیز باشه10

برنامه ریزی برای داشتن خانه ای مرتب

30. برای مرتب شدن خانه: از یک جا برای گاراژ استفاده کنید

جاهی ذخیره سازی اشکال مختلفی دارند، اما همه آنها دارای یک مسیر افقی با روش‌های مختلف برای نگه‌داشتن اقلام به صورت عمودی هستند. آنها اغلب قلاب ها یا گیره هایی دارند که به شما امکان می دهد بدون زحمت بسیاری از وسایل مورد نیاز خود را در گاراژ آویزان کنید . بیل، جارو، دوچرخه، نردبان، طناب و چنگک همه مواردی هستند که می‌توان در این سیستم سازماندهی کرد.

برنامه ریزی برای داشتن خانه ای مرتب1

31. برای مرتب شدن خانه: قاب آثار هنری کودکان

اگر کودک شما دوست دارد آثار هنری زیادی خلق کند، اجازه ندهید روی هم انباشته و به درهم ریختگی تبدیل شود. در عوض، قطعات مورد علاقه را قاب کنید تا به عنوان دکور نمایش داده شوند. این کار به کاهش شلوغی یخچال و جعبه ها کمک می کند.

برنامه ریزی برای داشتن خانه ای مرتب2

32. برای مرتب شدن خانه: روی یک کمد سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری در یک  کمد حرفه ای پایه و اساس فضای سازمان یافته شما را تنظیم می کند. اگرچه برخی از آنها گران هستند، اما لازم نیست برای طراحی یک کمد سازمان یافته پول زیادی خرج کنید. قیمت برخی از سیستم ها به چند صد دلار می رسد. با مکان‌های خاص برای کنار گذاشتن وسایل، مرتب نگه داشتن کمد شما کار بسیار آسانی خواهد بود.

برنامه ریزی برای داشتن خانه ای مرتب3

33. برای مرتب شدن خانه: دسته بندی ظروف نگهداری مواد غذایی

یکی از بهترین کاربردهای جایگزین قفسه ظرف، استفاده از آن به عنوان سازماندهی درب انبار مواد غذایی است. به سادگی قفسه ظرف را در کابینت یا کشوی بزرگی که ظروف نگهداری مواد غذایی خود را در آن نگهداری می کنید قرار دهید. سپس، درب ها را در شیارهای قفسه ظرف قرار دهید. این کار پیدا کردن درب مورد نیاز را آسان می کند.

برنامه ریزی برای داشتن خانه ای مرتب4

34. برای مرتب شدن ماشین: یک سازمان‌دهنده ماشین درست کنید

خودروی شما می تواند به عنوان امتداد خانه شما در نظر گرفته شود، بنابراین مطمئن شوید که آن را نیز مرتب نگه دارید. یک سازمان‌دهنده ماشین جمع‌وجور چرخشی را در نظر بگیرید که روی پشتی سر سرنشین قرار می‌گیرد و اگر کسی نیاز به نشستن داشت، می‌تواند به پشت صندلی بچرخد. به این ترتیب، اقلام ضروری، مانند دستمال کاغذی و لوازم یدکی، سازماندهی شده و در دسترس شما خواهد بود.

برنامه ریزی برای داشتن خانه ای مرتب5

35. برای مرتب شدن خانه: فضای ذخیره سازی در داخل در ها درست کنید

داخل درب یک راه خلاقانه برای اضافه کردن فضای ذخیره سازی بیشتر است. به عنوان مثال، با افزودن  سبدها، می‌توانید روبان را در اتاق صنایع دستی، ادویه‌ها در انباری، یا وسایل مراقبت شخصی در حمام را مرتب کنید. این یک تاکتیک سازماندهی ساده و مقرون به صرفه است که برای اکثر فضاها مناسب است.

برنامه ریزی برای داشتن خانه ای مرتب6

36. برای مرتب شدن خانه: برای همه چیز جایی بسازید

هنگامی که همه اقلام شما دارای یک مکان ذخیره سازی مشخص هستند، سازماندهی خانه شما باید آسان باشد. موارد مشابه را با موارد مشابه قرار دهید. مثلاً اجازه ندهید وسایل تحریر در تمام خانه شما پراکنده شود. در عوض، از کشو یا سازمان دهنده دیگری که برای آنها در یک نقطه تعیین شده است استفاده کنید.

برنامه ریزی برای داشتن خانه ای مرتب7

37. برای مرتب شدن خانه: قانون 8 دقیقه را امتحان کنید

قانون هشت دقیقه را می توان برای هر فضایی در خانه استفاده کرد. هر شب یک تایمر برای هشت دقیقه تنظیم کنید و تا جایی که می توانید در این هشت دقیقه کنار بگذارید. هدف این نیست که سازماندهی کل اتاق خود را تمام کنید. بلکه به توسعه عادات سازمانی کمک می کند و از ایجاد درهم و برهمی جلوگیری می کند.

برنامه ریزی برای داشتن خانه ای مرتب8

38. برای مرتب شدن خانه: همه چیز را برچسب بزنید

حتی اگر شما کسی بودید که اقلام را ذخیره می کردید، ممکن است به یاد نیاورید که در هر جعبه و سطل چه چیزی قرار داده اید. اینجاست که برچسب زدن می تواند کمک کند. برچسب‌ها تضمین می‌کنند که همه افراد خانه شما می‌توانند سیستم سازمانی شما را دنبال کنند و می‌دانند کجا وسایل را پیدا کنند و آنها را کنار بگذارند.

برنامه ریزی برای داشتن خانه ای مرتب9

سخن آخر

حالا برای مرتب شدن خانه ، اتاق کودک و آشپزخانه خود ترفندهایی آموختید . امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

چگونه داروها را مرتب کنیم

روش اصولی تمیز کردن یخچال

از
2
رای