روش تولید و ساخت کمپوست خانگی با زباله + نکات درست کردن کمپوست

روش تولید و ساخت کمپوست خانگی با زباله + نکات درست کردن کمپوست ساخت کمپوست با مراحل گام به گام؛ تجهیزات مورد نیاز برای درست کردن کود کمپوست، آموزش ساخت سطل زباله کمپوست خانگی با زباله و اینکه چه چیزی نباید کمپوست شود در سلام دنیا بیاموزید.

من بسیار خوشحالم که امروز روش کمپوست ساده و بدون کار خود را با استفاده از سطل کمپوست ساخته شده از سطل زباله با شما به اشتراک می گذارم! این سیستم برای کسانی که تازه کار کمپوست را شروع کرده اند عالی است‌‌. این سیستم با استفاده از سطل بسیار آسان است! فقط یک سطل زباله ساده کمپوست که می توانید خودتان آن را درست کنید. هنگامی که آن را به دست آوردید، همیشه مقدار زیادی کمپوست آماده خواهید داشت. کمپوست کردن در یک توده نیاز به چرخش منظم دارد که برای من فقط یک کار طاقت فرسا است. فکر می کنم اگر در مقیاس بسیار بزرگ کمپوست می کنید، احتمالاً یک شمع گزینه بهتری است. با این حال، یک توده به پوشش نیاز دارد تا باران تمام خوبی های موجود در توده را از بین نبرد.

اغلب توصیه می شود که یک شمع کمپوست دارای یک کف بتنی نیز باشد تا برداشتن آن با تراکتور آسان تر شود. به نظر من برای باغبانان و صاحبان خانه در مقیاس کوچک، کمپوست کردن در سطل یک راه حل ساده تر است. در این مطلب از سلام دنیا درباره چگونگی ساخت و تولید کمپوست با مراحل گام به گام صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.


حتما بخوانید: نحوه پرورش سریع کرم خاکی برای تولید کمپوست و ماهیگیری


تجهیزات مورد نیاز برای سطل کمپوست

یک سطل زباله پلاستیکی سنگین، سطل کمپوست خانگی عالی را می سازد. یکی را با درب تهیه کنید و همچنین به یک مته ، مته ¼ اینچی و طناب بانجی نیاز خواهید داشت. یا سه سطل زباله، یا هر تعداد که فکر می کنید به آن نیاز دارید. من در حال حاضر از سه عدد استفاده می کنم و این به خوبی جواب می دهد. معمولاً یکی من هم اضافه می کنم، یکی  تبدیل به کمپوست می شود و یکی از آن کمپوست می گیرم و در باغچه استفاده می کنم.سطل های کمپوست خود را در تماس مستقیم با زمین نگه دارید تا کرم ها را به داخل دعوت کنید.

تجهیزات مورد نیاز برای سطل کمپوست

آموزش ساخت سطل زباله یا سطل زباله کمپوست خانگی

سوراخ ها را با فاصله 8 تا 10 اینچ از هم در کل قوطی و درب سوراخ کنید. 

خوب، ما با این سطل کمپوست خانگی پیش می رویم! با مته، سوراخ های زیادی را در سراسر سطل زباله ایجاد کنید. از جمله پایین و درب. تقریباً 8-10 اینچ از هم فاصله دارند. قوطی را مستقیماً روی زمین قرار دهید.آن را روی چیزی جز زمین قرار ندهید، بعداً خواهید دید که چرا آن را روی عرشه خود قرار ندهید، یا آن را روی پلتفرمی قرار ندهید. می خواهید ته سطل روی خاک خوب قرار گیرد.

ضایعات آشپزخانه مانند خرده های سبزی و میوه، پوسته تخم مرغ، تفاله قهوه و چای کیسه ای را جمع آوری کنید. برای کمپوست سازی سریع تر، چیزها را کوچکتر کنید یا حتی آنها را با هم مخلوط کنید. من یک سطل 5 گالن را درست بیرون درب آشپزخانه نگه می دارم. ما ضایعات آشپزخانه زیادی داریم زیرا من عمدتاً گیاهی می خورم. اگر ضایعات آشپزخانه زیادی تولید نمی کنید، یک سطل کمپوست کوچک در آشپزخانه شما کارساز خواهد بود. من تمام زباله‌های آشپزخانه را که قابل کمپوست هستند، پس از خرد کردن چیزهای کوچک‌تر مانند پوست موز و پوست هندوانه در آن سطل می‌ریزم. هدف من این است که اندازه اشیاء 1 اینچ مربع یا کمتر باشد.


حتما بخوانید: چرا باید در خاک باغچه از شکر استفاده کرد؟


شما مجبور نیستید چیزها را از بین ببرید، اما کمک می کند سریعتر خراب شوند. اینها "سبز" شما در فرآیند کمپوست هستند. در صورت داشتن زباله های حیاط نیز می توانید استفاده کنید. از چیزهایی که با مواد شیمیایی درمان شده اند استفاده نکنید. به عنوان مثال، اگر چمن خود را کود می دهید یا آن را با اسپری علف های هرز درمان می کنید، از بریده های چمن استفاده نکنید. 

آموزش ساخت سطل زباله/سطل زباله کمپوست DIY

چه چیزی نباید کمپوست شود

گوشت، روغن یا چیزهای روغنی (مانند کره یا سبزیجات سرخ شده یا روغن به طور کلی... یا سس مایونز) یا محصولات لبنی مانند پنیر، شیر، ماست یا تخم مرغ را مصرف نکنید. این چیزها باعث جذب حیوانات موذی می شود و در توده های کمپوست خوب نیستند.

ضایعات سگ یا گربه یا ضایعات حیوانی حیواناتی که گوشت می خورند، از جمله فضولات انسانی را درج نکنید.

چه چیزی نباید کمپوست شود

"قهوه ای" برای کمپوست شما

من دوست دارم از بستر حیوانات مصرف شده استفاده کنم، کود برای تغذیه خاک فوق العاده است! اگر موجوداتی در خانه خود نداشته باشید تا از آنها استفاده کنید، پیدا کردن رنگ قهوه‌ای‌تان ممکن است سخت‌ترین بخش این فرآیند باشد. فروشگاه خوراک محلی خود را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی ممکن است برای شما مفید باشد. قیمت‌های خوراک‌فروشی برای حجم زیادی از مواد بستر بهترین خواهند بود.


حتما بخوانید: تقویت خاک گلدان با قهوه، پوست گردو و موی سر 


چیز مورد علاقه من برای استفاده، گلوله های بستر چوب اسب است که شبیه این است ، اما آنها را از فروشگاه خوراک تهیه می کنم. من از آنها برای بستر قفس هایم استفاده می کنم. اگر برای هر نوع بستر حیوانی مانند اسب، بز، خرگوش یا مرغ (نه سگ یا گربه!) استفاده شود، برای کمپوست شما مفید است. 

من همچنین از تراشه های کاج مشابه این استفاده می کنم که در فروشگاه خوراک تهیه می کنم. من از تراشه‌ها در بیشتر جوجه‌خانه‌هایمان وقتی گلوله‌هایم تمام می‌شود یا در انبار بز استفاده می‌کنیم، استفاده می‌کنم. هم گلوله ها و هم تراشه های چوب به سرعت شکسته می شوند و به راحتی در سطل های لاستیکی یا سطل زباله نگهداری می شوند تا زمانی که به آنها نیاز داشته باشید.

کود مخلوط شده با آنها یک امتیاز اضافی است. همچنین می‌توانید از کیسه‌هایی از برگ‌هایی که پاییز گذشته برداشته‌اید (اینها را از خانواده، همسایه‌ها و دوستان نیز جمع‌آوری کنید! برگ‌ها در باغ طلا هستند!)، کاغذ یا مقوا خرد شده، گرد و غبار اره و غیره استفاده کنید.

کمپوست سازی مبتدی: فرآیند

وقتی سطل شما پر از ضایعات آشپزخانه است، به سمت پایین بروید تا جایی که سطل جدید خود را ذخیره می کنید. زباله های آشپزخانه خود را بریزید. سه برابر این مقدار را به مواد قهوه ای اضافه کنید. بنابراین اگر 1 گالن "سبز" را در آن ریخته اید، 3 گالن "قهوه ای" اضافه کنید. 

اگر می‌خواهید چیزها را سریع راه اندازی کنید، با شلنگ اسپری کنید و همه چیز را خوب و مرطوب کنید. این روند جادویی خراب شدن چیزها در آنجا را آغاز می کند. درب را بگذارید. برای جلوگیری از ورود سگ‌های مزاحم، از طناب بانجی استفاده کنید تا درب آن را با نخ زدن از دسته‌ها و در بالای آن ببندید.اگر مرد هستید و قدرتی برای انجام این کار را دارید آن را بچرخانید تا اوضاع را بهم بریزد. من این کار را نمی کنم.


حتما بخوانید: علت و رفع سوختن نوک برگ گیاهان آپارتمانی


اگر می‌خواهید، می‌توانید هر از گاهی چیزهای داخل را با یک بیل هم بزنید. من ممکن است گاهی این کار را انجام دهم، اما نه اغلب. این کار را تا پر شدن سطل تکرار کنید. آن را رها نکنید، اگر متوجه شدید که داخل آن خشک است، گهگاه آبیاری کنید. این عکس درست بعد از این است که من "سبز" خود را ریخته ام، تا اینکه 3 برابر آن مقدار را در "قهوه ای" انداختم. و سپس آن را کمی پایین می کشم، درب را می گذارم و راه می افتم!

طبیعت بخشی از فرآیند کمپوست سازی

اکنون، جادو آغاز می شود و همه چیز در آنجا شروع به پوسیدگی می کند. کرم ها از سوراخ های پایین به داخل حرکت می کنند. (به همین دلیل است که آن را مستقیماً روی زمین قرار می دهید!) کرم ها مواد پوسیده را می خورند و مواد ریخته گری خود را در آنجا می گذارند. اگر می خواهید روند را تسریع کنید، می توانید کرم بخرید ! 

در هر زمانی از 3 تا 6 ماه، درب را باز کنید. در بهار یا پاییز کمپوست دوست داشتنی برای لایه برداری در باغ خود خواهید داشت. من معمولا زمانش را اینطوری می کنم. اگر کمی در اطراف حفاری کنید و نتوانید هیچ یک از سبزی هایی را که داخل آن گذاشته اید شناسایی کنید، متوجه خواهید شد که آماده است.در بهار که باغ سبزیجات را برای کاشت آماده می‌کنم، سطل‌ها را یکی یکی خالی می‌کنم و کمپوست را روی ردیف‌های باغبانی‌ام می‌ریزم.

سپس در تابستان به آرامی سطل ها را پر می کنم. تا پاییز، زمانی که زمان شروع تمیز کردن باغ های سبزیجات برای زمستان است، این سطل ها آماده می شوند و من برای زمستان یک لایه دیگر روی هر ردیف قرار می دهم. وقتی خالی شد، دوباره شروع به پر کردن سطل زباله کمپوست خود کنید.

و این سیستم کمپوست ساده و بدون کار است.

سخن آخر

امیدوارم این آموزش درست کردن سطل کمپوست خانگی به شما یاد داده باشد که کمپوست کردن چقدر ساده است. وقتی برای اولین بار شروع به یادگیری در مورد کمپوست کردم، درگیر تمام جزئیات شدم و به نظر کار زیادی بود. همانطور که می بینید، لازم نیست! من سعی می کنم به طور کلی باغبانی را تا جایی که می تواند ساده کنم. پس از همه، قرار است سرگرم کننده باشد. 


مقالات مرتبط:

نکات اصولی و مهم باغبانی در فصل بهار برای مبتدیان و حرفه ای ها

بهترین علف کش طبیعی

57 نوع گل ساکولنت و شرایط نگهداریاز
9
رای