مراقبت از پوست صورت و بدن در زمستان و سرما با 7 راز ساده

مراقبت از پوست صورت و بدن در زمستان و سرما با 7 راز ساده ترک خوردگی های پوستی ناشی از سرمای زیاد بسیار دردناک هستند اما اگر مجبور هستیم که مدت زیادی را خارج از خانه و در معرض سرما طاقت فرسای زمستانی بگذارنیم راه کار مناسب برای رفع این مشکل چه چیز هایی است؟

در اینجا در BuyMeOnce ما به مراقبت درخشان و هوشمندانه از داشته های شما برای اینکه آنها یک عمر به شما خدمات خوبی را بدهند ایمان داریم که پوست شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. هوای ناملایم زمستان می تواند برای پوست شما آسیب رسان ، ناراحت کننده و کاملاً دردناک باشد. در حالی که برخی از مارک های درخشان مراقبت از پوست (مانند مثلا مورد علاقه ما Neal’s Yard است با یک مایل) وجود دارند با این حال بسیاری از محصولات زائد هستند که حتی می توانند بیشتر از سودرسانی به شما آسیب برسانند. این ترکیبات از محصولات آبرسانی ، طبیعی ، داروهای خانگی و نکات مهم برای زندگی ، پوست شما را در تمام زمستان سالم ، شاد و درخشان نگه می دارد. در این مقاله از وب سایت سلام دنیا به بررسی راه های مختلف برای محافظت پوست در برابر سرما می پردازیم.

رازهای مراقبت از پوست در زمستان

رازهای مراقبت از پوست در زمستان

1. برای مراقبت از پوست در زمستان مقدار زیادی آب بنوشید

وقتی بیرون هوا سرد است، غالباً فراموش می کنیم که آب کافی را در طول روز بنوشیم، این درست در شرایطی است که به احتمال زیاد رطوبت کم پوست رطوبت پوست ضعیف ما را از بین می برد. به یاد داشته باشید که در طول روز به آرامی و جرعه جرعه بنوشید و از بطری قابل استفاده مجدد استفاده کنید - مورد علاقه ما این شیشه کلن کانتین است.


حتما بخوانید: فواید و روش های خانگی پیلینگ پوست


رازهای محافظت پوست در برابر سرما

عادت به چای های گرم زمستانی مانند زنجبیل طبیعی و لیمو یک روش عالی برای حفظ آب بدن در زمستان است - که این شما را همزمان به احساس سلامتی ، هیدراته میرساند. این یک وضعیت برد برد است!

2. برای مراقبت از پوست در زمستان پاک کننده را با دقت زیاد انتخاب کنید

بسیاری از پاک کننده های خیابانی فوق العاده در واقع حاوی مواد شیمیایی سخت هستند که می توانند به جای مغذی سازی، آسیب رسان باشند. موادی مانند الکل و هر نوع عطر و عصاره اضافه شده هیچ مزیتی برای پوست خشک و ترک خورده نخواهد داشت، زیرا روغن های طبیعی را از بین می برد. پاک کننده های کرمی مانند Neal's Yard Frankincense به حفظ رطوبت کمک می کنند، و در حالی که هنوز در حال پاک کردن آرایش روزانه خود هستید آن ها را از بین می برید.


حتما بخوانید: روش های درمان قرمزی پوست صورت با طب سنتی


برای مراقبت از پوست در زمستان پاک کننده را با دقت زیاد انتخاب کنید

3. برای داشتن پوست عالی لایه برداری کنید

وقتی پوست خشک و خارش دار دارید ممکن است این ایده آخرین نکته در ذهن شما باشد ، اما لایه برداری پوست در زمستان فوایدی نیز دارد. نه تنها سلول های خشک و پوست مرده را از بین می برد، بلکه به شما در بازسازی سلول های جدید نیز کمک می کند.

 برای داشتن پوست عالی لایه برداری کنید

پوست شما از شما برای استفاده از اسکراب های طبیعی و لایه بردار مانند این اسکراب شمعدانی (yummy-smelling geranium) و پرتقال با بوی ملایم تشکر می کند یا حتی شاید بخواهید از روشهای خانگی برای لایه برداری پوست که می توانید با استفاده از مواد اولیه در آشپزخانه خود به آسانی تهیه کنید را، نیز بررسی کنید!


حتما بخوانید: انواع لایه برداری پوست خانگی 


4. برای مراقبت از پوست در زمستان دوش گرفتن را کوتاه انجام دهید

وسوسه انگیز است که شماره درجه حرارت و گرما را وقتی که بیرون هوا سرد است بیشتر کنید تا، دوش آب گرم و طولانی مدت داشته باشید. آب داغ نه تنها باعث کمبود آب بدن می شود، بلکه روغن های لازم بدن را نیز از بدن دور می کند. اگر از دوش بیرون می آیید و پوست شما تحریک کننده و قرمز شده و خارش دارد، نشانه این است که در مصرف آن زیاده روی کرده اید. گرچه همه چیز از دست نرفته. در مرحله بعدی شما را تحت پوشش و مراقبت قرار خواهیم داد.

چگونه در زمستان از پوست خود مراقبت کنیم؟

5. برای مراقبت از پوست در زمستان از مرطوب کننده طبیعی بلافاصله پس از شستشو استفاده کنید

مرطوب کننده صورت و لوسیون بدن خود را با دقت انتخاب کنید. ما برای حفظ روغنهای مهم آبرسانی در پوست ، محصولات با بیس روغن را به جای آب توصیه می کنیم.

مراقبت از پوست در زمستان با مرطوب کننده

مرطوب کننده یا لوسیون را بلافاصله پس از شستشو بزنید تا رطوبت هرچه بیشتر در آن قفل شود و فراموش نکنید که دست ها و پاهایتان را که سخت ترین قسمت های بدن شما هستند را نیز در این امر شریک کنید! اگر اخیراً لوسیون بدنتان تمام شد، برای داشتن یک تشت روغن نارگیل به داخل آشپزخانه خود برای یافتن روغن نارگیل بروید. 


حتما بخوانید: توصیه های طب سنتی برای داشتن پوست سالم و شفاف بدون جوش و لک


6. محافظت در برابر عناصر

زمستان بدون شک نسبت به تابستان روی پوست شما تاثیر سخت تری میگذارد. در فضای باز، ممکن است بالم لب برای مراقبت از لبهای خشک و چاک دار یا ترک خورده را داشته باشیم ، اما بیش از این نیاز داریم. ترکیبی از رطوبت کم به علاوه آن بادهای شدید می تواند منجر به خشکی ناخوشایند پوست شود. شال و دستکش برای محافظت از دست ها و پوست لطیف گردن ضروری است. درباره موضوع تحریک پوست، بسیاری از لباس های هوای سرد هنگام پوشیدن در تماس مستقیم با پوست می توانند ناراحت کننده باشند. ما توصیه می کنیم از لایه های پایه طبیعی و قابل تنفس برای محافظت از پوست خو استفاده کنید.

محافظت در برابر عناصر

7. برای مراقبت از پوست در زمستان از ضد آفتاب استفاده کنید

ممکن است در ماه های گرم به طور خودکار به کرم ضد آفتاب برسیم ، اما کرم ضد آفتاب در زمستان برای محافظت در برابر اشعه ماورا UV بنفش مضر به همان اندازه مهم است. حتما صورت، گردن و دستان خود را بپوشانید (اگر در معرض قرار گرفتند) و ضد آفتاب با حداقل محافظت از SPF 30 را انتخاب کنید. اگر در دامنه های بالا هستید، موسسه سرطان پوست توصیه می کند ضد آفتاب خود را هر دو ساعت یکبار و بلافاصله پس از تعریق شدید دوباره استفاده کنید. قسمت هایی که به راحتی آن ها را نادیده میگیریم مانند پشت گردن ، لب ها ، گوش ها و زیر چانه را فراموش نکنید!

در این مقاله به بررسی راه هایی برای محافظت پوست در برابر سرما پرداختیم امیدواریم که با این راه کارها بتوانید به خوبی از پوستتان در برابر سرما محافظت کنید.


مقالات مرتبط:

16 ماسک خانگی روشن کننده پوست صورت

خواص مصرف مرهم سیاه برای درمان مشکلات پوستی و طرز تهیه آن

17 خاصیت عالی ذرت برای سلامتی، پوست و مو

اصول انتخاب بهترین رنگ فاندیشن (زیر ساز، کرم پودر) برای پوست

5 ترفند و توصیه های آرایشی ساده و مهم برای پوست های چرب

از
4
رای